.
.
  • Mikołaj w Porannym Klubie Malucha
    (23-12-2010)
  • . . .
    . . .

    Dzieci z Porannego Klubu Malucha również były grzeczne, dlatego Mikołaj zawitał i do nich. Wszystkie dzieci na Niego czekały, a to, że były bardzo, bardzo grzeczne potwierdziły Panie prowadzące zajęcia. Dlatego Mikołaj chętnie ich wszystkich odwiedził.

    Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z Mikołajem, dlatego częśc była troszkę stremowana, ale dla wszystkich była to długo oczekiwana wizyta.

    Spotkanie połączone było z zabawą mikołajkową 6 grudnia. Dzieci przebrane za księżniczki, baletnice, tygryski świetnie się bawiły w rytm znanych z zajęć, spokojnych utworów. Obecność pań, które na codzień pracują z maluchami była bardzo ważna, czuły się bezpiecznie. W zabawie wzięli udział również rodzice i dziadkowie maluchów. Pod koniec zabawy każde z dzieci otrzymało prezent. Była piosenka o kaczce dziwaczce zaśpiewana wspólnie i wierszyk przygotowany specjalnie dla Gościa. Każde dziecko ma pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Miłych wspomnień z tego spotkania na pewno będzie wiele.


  • Spotkanie z Mikołajem na zakończenie anielskiej akcji
    (08-12-2010)
  • . . . .

    W poniedziałek 6 grudnia dzieci bawiły się na zabawie, na której głównym gościem był św. Mikołaj. Wszyscy bawili się w rytm znanych wszystkim przebojów takich jak: „Mam chusteczkę haftowaną”, „Czarny baranie”, „Ojciec Wirgiliusz” i inne, ale nie brakowało także przebojów dla nieco starszych uczestników zabawy: Lady Gaga czy Madonna podobają się wszakże wszystkim.

    Zabawa była uwieńczeniem naszej akcji „Anioły - niebiańscy przyjaciele” - plastycznych i rękodzielniczych warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, których tematem przewodnim były aniołki. W zabawie wzięły udział zarówno dzieci uczestniczące w warsztatach, jak i dzieci, które na co dzień uczęszczają na zajęcia odbywające się w naszym Domu Kultury.

    Święty Mikołaj wszystkim uczestnikom zabawy wręczył drobne upominki. Dzieci chętnie śpiewały piosenki i mówiły wierszyki przygotowane specjalnie dla Niego. Chętnie również pozowały do wspólnych zdjęć.

    Cała akcja odbyła się dzięki naszym wiernym i zawsze szczodrym sponsorom, czyli Urzędowi Miejskiemu z panem wiceprezydentem Bogdanem Bieńkiem i Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Za to serdecznie dziękujemy.


  • Klub LEWA FLANKA z pompą świętuje swoje I urodziny
    (08-12-2010)
  • .

    Już niedługo, bo 12 grudnia, odbędzie się w Mielcu Mikołajkowy Turniej Warhammer Fantasy Battle. Organizatorzy - Mielecki Klub Fantastyki Lewa Flanka - obiecują wiele atrakcji.

    W programie są pokazy gier bitewnych Wahammer Fantasy Battle, prezentacje gier planszowych oraz gier karcianych, a także pokaz malowania figurek.

    Impreza będzie też stanowiła świetną okazję do zapoznania się bliżej z Klubem Fantastyki, który będzie w tym czasie świętował pierwsze urodziny. Warto przyjść, bo w turnieju bitewnym weźmie udział ok. 16 graczy z Mielca, Rzeszowa, Kielc i Krakowa. Każdy gracz, z liczącą kilkadziesiąt, a nawet kilkaset precyzyjnie pomalowanych figurek, stoczy bitwę, w której liczy się strategia i umiejętność stosowania zasad gry w ferworze walki. Odwiedzających z pewnością zainteresują też gry planszowe i karciane, o których opowiadać, i które prezentować będą ich miłośnicy. Każdy gość może liczyć na wyjaśnienia, instruktaż, a także odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanych gier i działalności klubu. Osoby interesujące się modelarstwem będą mogły zgłębić tajniki efektownego malowania i ozdabiania mikroskopijnych modeli za pomocą różnych technik i materiałów. Wszystko to okraszone będzie multimedialnymi prezentacjami i filmami. Zapowiada się naprawdę świetna, widowiskowa impreza dla wszystkich.

    Kilka słów o Lewej Flance. Klubowicze spotykają się co tydzień, w piątki w godz. 17:00-20:00, w siedzibie SDK (wejście od frontu, po schodkach w dół), by wspólnie pograć w ulubione gry i porozmawiać w sympatycznej atmosferze z osobami o podobnych zainteresowaniach. Grono klubowiczów ciągle się rozrasta i organizatorzy serdecznie zapraszają do klubu wszystkich zainteresowanych. Klub skupia osoby interesujące się szeroko pojętą fantastyką oraz grami strategicznymi. Wiek nie jest ani granicą ani przeszkodą – przychodzą zarówno gimnazjaliści, jak i osoby po czterdziestce i wszyscy świetnie się bawią.

    Szczegółowych informacji o działalności klubu, możliwościach wstąpienia do niego można też zasięgnąć na forum Lewej Flanki: www.mkf.fora.pl. Zapraszamy serdecznie - 12 grudnia może być dla wielu początkiem wielkiej przygody z fantastyką.


  • Anielskie warsztaty spodobały się dzieciom
    (03-12-2010)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Już po raz drugi dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego SDK wypełnił się aniołami i aniołkami. Dzieci wspólnie z plastyczkami i mamami brały udział w akcji „Anioły - niebiańscy przyjaciele”. Naszym zamierzeniem było, aby zarówno dzieci, jak i mamy wspólnie twórczo spędziły czas - chyba się udało.

    We wtorek swoje aniołki wykonywały najmniejsze dzieci, dziewczynki i chłopcy w wieku 5-6 lat. Każdy z uczestników warsztatów z dostępnych materiałów plastycznych, pasmanteryjnych i florystycznych mógł z pomocą plastyczek wykonać najpiękniejszego, oryginalnego i niepowtarzalnego aniołka. Najmłodsze dzieci tworzyły aniołki z wykorzystaniem kredek, malując gotowe elementy i tylko lekko ozdabiając je piórkami, wstążkami i koralikami.

    Bardziej pracochłonne aniołki powstały w środę, kiedy to do pracy zabrały się dzieci starsze. Właściwie zarówno dziewczynki jak i chłopcy wykonali piękne, przestrzenne aniołki, bardziej skomplikowane, jeżeli chodzi o wkład pracy i końcowy efekt. Piękne aniołki w tiulowych sukniach, ze skrzydłami z prawdziwych piór wyglądały bardzo efektownie.

    Do udziału w warsztatach zgłosiło nam się wielu chętnych i pomimo wielkiego mrozu na zajęciach wtorkowych i środowych było dużo dzieci.

    Czwartkowe warsztaty „MAMA I JA” również znalazły wielu odbiorców. Zasada była prosta: należało zabrać ze sobą mamę i wspólnie z nią pracować. Właściwie nie wiadomo, komu zajęcia sprawiały większą frajdę: dzieciom czy raczej ich mamom.

    Formuła spotkania tak bardzo spodobała się zarówno dzieciom jak i ich mamom, iż postanowiliśmy kontynuować cykl „MAMA I JA”, następne spotkania warsztatowe już 9 i 16 grudnia kiedy to wspólnie wykonywać będziemy kartki świąteczne. Serdecznie zapraszamy, ze względu na dość duże zainteresowanie prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłaszanie się na zajęcia - tel. 17 585 53 42.

    To jeszcze nie koniec naszej akcji „Anioły - niebiańscy przyjaciele”. W piątek anioły wykonywać będą dzieci z naszych dwóch filii przy ul. Botanicznej 1 i Bajana 20a. Serdecznie zapraszamy, plastyczki czekają już od godz. 15:00.

    W poniedziałek zakończenie naszej tygodniowej akcji - zabawa mikołajkowa, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Zabawę zaczynamy od godziny 17:00.


  • W sobotę na andrzejkach bawiły się dzieci niepełnosprawne
    (30-11-2010)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W sobotę 27 listopada na wspólnej zabawie andrzejkowej bawiły się w SDK wraz z rodzicami dzieci z Rejonowego Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży niepełnosprawnym ruchowo, którego przewodniczącym jest pan Władysław Betlej i dzieci z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz dzieci z upośledzeniem umysłowym, z prezesem Panem Jackiem Piechotą.

    Już po raz kolejny, jak co roku o tej porze, gościliśmy u siebie dzieci z dwóch organizacji zrzeszających niepełnosprawnych. W zabawie jak zwykle pomagali nam harcerze, za co serdecznie dziękujemy. Pomagają nam zawsze, kiedy o pomoc poprosimy. Na zabawie wszyscy świetnie się bawili, nasza sala pękała w szwach, ponieważ uczestników zabawy było ponad 200. Prócz tańców były oczywiście wróżby - jak na wieczór andrzejkowy przystało. Dziewczynki rysowały buty, aby przekonać się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. Był również poczęstunek.

    W styczniu kolejna zabawa - tym razem noworoczna - a już teraz trwa w naszym Domu Kultury druga edycja kursu tańca, w którym biorą udział dzieci niepełnosprawne i ich rodzice.


  • Anioły nadlatują...
    (25-11-2010)
  • . . .

    Po raz kolejny wspólnie z Urzędem Miasta zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w akcji „Anioły - niebiańscy przyjaciele”.

    W ubiegłym roku akcja bardzo się spodobała, anioły w różnej postaci, formie, wielkości, przy użyciu różnorodnych materiałów wykonywały dzieci, młodzież i dorośli. Piękne, okazałe aniołki z wikliny, pleksi, sznurka konopnego, koralików, wstążek i koronki zdobiło później wiele domów. Mamy nadzieję, iż w tym roku będzie podobnie. Chcemy umilić czas oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku, wykonując anioły, które chyba najbardziej kojarzą się wszystkim z nimi. W tym roku również rozszerzamy swoją akcję na nasze Filie na osiedlach Szafera i Lotników. Całkiem nową formą będą również warsztaty „Mama i Ja” - wspólne warsztaty, na które zapraszamy dzieci wraz ze swoimi rodzicami.

    Oto plan tegorocznych anielskich warsztatów.

    Wtorek 30 listopada, Środa 1 grudnia, godz. 16:00 - 20:00, miejsce warsztatów SDK ul. Kusocińskiego 13A - zajęcia plastyczne, na które zapraszamy dzieci i młodzież. Uczestnicy warsztatów, pod opieką naszych plastyczek, przy użyciu różnych materiałów plastycznych, pasmanteryjnych i florystycznych wykonają anioły.

    Czwartek 2 grudnia, godz. 16:00 - 20:00, miejsce warsztatów SDK ul. Kusocińskiego 13A - wspólne warsztaty dla dzieci i ich mam: „Mama i Ja”.

    Piątek 3 grudnia, godz. 15:00 - 20:00, miejsce warsztatów filia SDK nr I ul. Bajana 20a i Filia SDK nr II ul. Botaniczna 1 - na ten dzień zapraszamy wszystkie dzieci z osiedli Szafera, Smoczka i Lotników. Na filiach również pod okiem plastyczek dzieci pracować będą nad aniołami.

    Poniedziałek 6 grudnia, godz. 17:00 - 19:00, miejsce SDK ul. Kusocińskiego 13A - zakończenie akcji - wspólna zabawa mikołajkowa wszystkich uczestników z upominkami od samego Mikołaja.

    Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w warsztatach naszym plastyczkom Paniom Teresie Kubik i Urszuli Gładyszewskiej-Wałek, które wspólnie ustalą najlepszy termin na wspólną pracę. Nr tel 17 585 53 42 od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 18:00.

    Zapraszamy wszystkich serdecznie.


  • Obchody Dnia Seniora
    (23-11-2010)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W minioną sobotę 13 listopada w SDK Seniorzy z dwóch klubów seniora „Złota Jesień”, działającego na co dzień właśnie w SDK, oraz seniorzy z klubu „Wrzos”, spotykający się na osiedlu Smoczka w Filii SDK, wspólnie z opiekunkami i zaproszonymi gośćmi uczcili Światowy Dzień Seniora. Przybyłych na uroczystość gości w osobach prezesa MSM pana Zbigniewa Buczka, przewodniczącego Rady Osiedla Smoczka pana Zbigniewa Głowackiego, oraz przewodniczącego Osiedla Kopernika Pana Ryszarda Sieronia przywitały dwie opiekunki Klubów: Pani Teresa Kubik - opiekun Klubu „Złota Jesień” i Pani Urszula Gładyszewska-Wałek, opiekun Klubu „Wrzos”. Na spotkaniu obecna była także wieloletnia kierownik SDK - pani Jadwiga Klaus. Następnie pani Anna Paprocka, członkini klubu Seniora „Złota Jesień”, przedstawiła wszystkim sytuację seniorów, prognozy na przyszłość. Po części oficjalnej wszyscy seniorzy rozpoczęli wspólną zabawę przy muzyce. Już planują kolejną imprezę taneczną, a mianowicie zabawę sylwestrową.


  • Nagrody dla laureatów konkursu „Piękny Ogród na moim balkonie” rozdane
    (22-10-2010)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W piątek, 21 października, o godzinie 17:30 w SDK przy ul. Kusocińskiego 13A, odbyło się uroczyste spotkanie, na którym wręczono nagrody w XIII edycji konkursu „Piękny Ogród na moim balkonie”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się laureaci konkursu, na których czekał specjalnie na te okazje przygotowany koncert. Gości powitał, składając gratulacje, prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej pan Zbigniew Buczek.

    Koncert rozpoczęli chłopcy, uczniowie klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu - Konrad Kilian, Piotr Dedo, Maciej Macoń, Łukasz Wójtowicz i Szymon Kokoszka, brawurowo wykonując trzy utwory muzyczne. Występ, do którego przygotował chłopców ich nauczyciel pan Zdzisław Szymczyk, bardzo spodobał się wszystkim zebranym. W dalszej części koncertu zobaczyliśmy grupę wokalno-muzyczną WHERSES w składzie: Ania Burda, Madzia Zielińska i Karol Flisek, na co dzień ćwiczącą pod okiem instruktora Przemysława Pawłowskiego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy: „Dumkę na dwa serca”, piosenkę miłosną Elvisa Presleya, dumkę Bohuna oraz „Jaskółkę”. Natomiast pary taneczne KTT „Żaczek” - Natalia Leś i Mikołaj Sajek, Aleksandra Skoczek i Jarek Mysona oraz Katarzyna Krakowska i Filip Berger - na co dzień ćwiczący pod okiem Luizy Kozioł i Marka Lesia zaprezentowali: cha-chę, rumbę, tango, jive i paso doble.

    Po części artystycznej nastąpiła najprzyjemniejsza część wieczoru, a mianowicie wręczenie nagród. Dokonali tego przewodniczący Spółdzielczych Rad osiedli, na których przebiegał konkurs, będący jednocześnie członkami komisji konkursowych. I tak nagrody dla laureatów konkursu z osiedla Lotników wręczała Pani Krystyna Grzech. Nagrody dla zwycięzców z osiedla Kopernika Pan Ryszard Sieroń, natomiast osiedle Smoczka-Szafera reprezentowali dwaj panowie, przewodniczący tamtejszych rad, Pan Edward Burek i Pan Zbigniew Głowacki. Wszyscy przewodniczący pogratulowali zwycięzcom, podkreślając iż praca w komisji wcale nie była łatwa, a obrady bardzo burzliwe. Wszystkim laureatom wręczono nagrody, jak podkreślił pan prezes MSM Zbigniew Buczek bardzo symbolicznie, gdyż nic nie odda skali naszej wdzięczności za ich pracę, trud i poświecenie w dbaniu o estetykę naszych osiedli.

    Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w XIV edycji konkursu już za rok.


  • Najpiękniejsze balkony i ogródki przyblokowe MSM wybrane
    (11-10-2010)
  • . . .
    . . .

    Dobiegła końca tegoroczna edycja konkursu „Piękny ogród na moim balkonie”, organizowanego od wielu lat w SDK. Formuła konkursu jest bardzo prosta: mieszkasz w zasobach MSM, masz piękny, kolorowy, zadbany balkon lub ogródek przyblokowy, podnosząc tym samym estetykę bloku i osiedla na którym mieszkasz? Ten konkurs jest właśnie dla ciebie.

    W tym roku do wspólnej rywalizacji zgłosiły się 52 osoby - mieszkańcy zasobów MSM, właściciele pięknych balkonów i ogródków przyblokowych. Trzy specjalnie do tego celu powołane komisje - każda komisja oceniała zgłoszone balkony i ogródki na swoim osiedlu - w skład których wchodzili przedstawiciele Rad Osiedli, pracownicy Administracji Osiedli, pracownicy zakładów oczyszczania osiedla, miały nie lada orzech do zgryzienia. Pod ocenę poddane zostały nie tylko zgłoszone przez właścicieli balkony i ogródki przyblokowe, ale i te niezgłoszone, a zasługujące zdaniem Komisji na uznanie.

    W pierwszej wersji mieliśmy przyznać 24 nagrody - po 8 na każde osiedle. W trakcie napływu zgłoszeń i oceny balkonów dokonywanych przez komisje już w terenie stwierdziliśmy jednak, iż wartych uwagi i nagrodzenia jest więcej i liczba laureatów wzrosła do 40.

    W takich konkursach przy przyznawaniu nagród Komisje starają się sprawiedliwie, obiektywnie wyłaniać laureatów. Kierują się również prawidłowością, aby nie przyznawać co roku wyróżnienia tym samym osobom. W ten sposób, honorując wciąż nowych mieszkańców dopingujemy i zapraszamy do rywalizacji większą ilość uczestników. Komisje wszystkim przyznały równorzędne nagrody.

    Wszyscy laureaci konkursu zostaną poinformowani listownie, jak również dostaną zaproszenie na specjalnie dla nich przygotowany koncert, na którym wręczymy nagrody najlepszym. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w edycji konkursu za rok. Prosimy o zgłaszanie swoich ogródków przyblokowych i balkonów do rywalizacji.

    Koncert odbędzie się w dniu 22 października (piątek) o godzinie 17:30 w budynku SDK przy ul. Kusocińskiego 13 A.


  • Zapraszamy na warsztaty
    (30-09-2010)
  • Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, ale przede wszystkim sugerując się wielkim zainteresowaniem, jakim cieszyły się nasze ubiegłoroczne zajęcia warsztatowe, pragniemy gorąco zaprosić na tegoroczną edycję warsztatów z SDK.

    W tym roku do sprawdzonych już propozycji, takich jak warsztaty wikliniarskie, malarskie oraz warsztaty z cyklu „...Inspiracje” dołączamy z warsztatami „Biżuteria i filc”.

    Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.


  • Seniorzy z klubów Seniora zwiedzali ciekawe zakątki naszego kraju
    (29-09-2010)
  • . . .
    . . .

    W ubiegłym tygodniu seniorzy, na co dzień spotykający się w trzech naszych klubach: „Złota Jesień”, „Pogodna Jesień” i „Wrzos” uczestniczyli w zorganizowanych przez swoich opiekunów wycieczkach krajoznawczych.

    Jako pierwszy na wycieczkę pojechał klub Seniora „Pogodna Jesień” z osiedla Lotników. W dniu 18.09.2010, w sobotę, grupa klubowiczów zwiedzała Warszawę. Przy pięknej, sprzyjającej pogodzie, wraz z przewodnikiem seniorzy poznawali uroki naszej stolicy. Stare Miasto, Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, Świątynia Opatrzności Bożej czy grób i Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki, to tylko niektóre atrakcje tego wyjazdu.

    Klub Seniora „Wrzos”, działający w Filii SDK nr II ul. Botaniczna, w dniu 23.09.2010 - w czwartek - zabrał swoich członków na przygotowaną przez opiekunkę klubu Urszule Gładyszewską-Wałek wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Głównym punktem wycieczki była Jaskinia Raj, która okazała się dla seniorów czymś niezwykłym i zadziwiającym. Stalagmity i stalaktyty budziły w seniorach wielki zachwyt. Niektórzy z nich po raz pierwszy przekonali się jak wiele piękna kryje w sobie ziemia. Kolejną atrakcją wyjazdu było zwiedzanie zespołu klasztornego braci Benedyktynów na Świętym Krzyżu. Był to dla nich nie lada wyczyn, ponieważ aby tam dotrzeć musieli pokonać bardzo stromy, kamienisty szlak górski. Ale było warto. Do domu wracali pełni wrażeń.

    Jako ostatni na wycieczkę wybrał się Klub Seniora „Złota Jesień”, którego siedzibą jest Spółdzielczy Dom Kultury. Im również dopisała piękna pogoda i wycieczka bardzo, bardzo się udała. W sobotę 25 września udali się w okolice Krakowa. Przy organizacji tego wyjazdu na wysokości zadania stanęła nie tylko opiekunka klubu pani Teresa Kubik, dopracowując każdy szczegół wycieczki do perfekcji, ale i jeden z członków klubu Pan Ryszard Rozenbeiger, który okazał się wyśmienitym przewodnikiem po ziemi bocheńskiej. I tak seniorzy zwiedzili: zamek Kmitów i Lubomirskich w Starym Wiśniczu oraz Karmelitów Bosych, w którego murach znajduje się obecnie zakład karny. Przy trasie miedzy klasztorem a zamkiem odwiedzili uroczy dworek ‘Koryznówka”, w którym znajdują się pamiątki po Janie Matejce. W niedalekiej Lipnicy Murowanej zobaczyli zabytek wpisany na światową listę UNESCO, czyli drewniany kościółek św. Leonarda. Odwiedzili też dworek, w którym mieszkały siostry Ledóchowskie, a teraz mieści się tam małe muzeum. Piękne krajobrazy i słoneczna pogoda sprawiły, że seniorzy wrócili do Mielca wprawdzie trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

    Koszty wyjazdów seniorów na wycieczki pokryło Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „ODEK”, działające przy Spółdzielczym Domu Kultury.


  • Festyn „Witaj szkoło” zgromadził dzieci z całego osiedla
    (13-09-2010)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W piątek 10 września już od godziny 14:00 na placu zabaw za SDK rozbrzmiewała skoczna muzyka zapraszając dzieci do wspólnej zabawy. Wspólnie z wszystkimi powitaliśmy nowy rok szkolny. Mnóstwo konkursów - oczywiście z nagrodami, dobra zabawa i wspaniała atmosfera. To wszystko sprawiło, iż wszyscy bawili się znakomicie pomimo niezbyt sprzyjającej aury.

    Festyn zorganizowali wspólnie: Urząd Miasta - główny sponsor festynu, Samorządowa Rada Osiedla oraz Spółdzielczy Dom Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

    Jak zwykle pomocy nie odmówili nam harcerze z IX mieleckiej Drużyny Harcerskiej: Karolina, Monika, Marta i Wojtek. Harcerze organizowali czas na festynie dzieciom najmłodszym. Wspólnie rzucali do kosza piłką, kolorowymi piłeczkami, bawili się chustą animacyjną czy pokonywali 5-metrowy, kolorowy tunel. Był również kącik plastyczny, w którym maluchy rysowały zabawki i piękne kolorowe parasole, mające odstraszyć deszcz. Tunel i chusta animacyjna sprawiły chyba wszystkim maluchom najwięcej radości.

    Starsi uczestnicy festynu chętnie startowali w licznych konkurencjach. Były oczywiście konkurencje ze skakankami i kołami hula-hop, w których na równi i z takim samym zacięciem startowały dziewczynki i chłopcy. W konkurencjach sztafetowych ważna była praca całego zespołu. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawie otrzymały słodycze i drobne przybory szkolne.

    Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta i Samorządowej Radzie Osiedla za ufundowanie nagród, jak również drużynie harcerskiej za pomoc.


  • Urząd Miasta, Samorządowa Rada Osiedla i SDK organizatorem festynu na osiedlu Szafera (08-09-2010)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W miniony wtorek, w godzinach popołudniowych, na osiedlu Szafera, przy Filii SDK nr II odbył się festyn plenerowy, którego głównym organizatorem i sponsorem był Urząd Miasta, Prezydent Bogdan Bieniek jak również Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

    Na wspólnej zabawie, wielu dzieciom, młodzieży i dorosłym szybko minął czas. Festyn jak zwykle był tak przygotowany aby każdy , nawet najmłodszy uczestnik znalazł coś dla siebie.

    Najmłodszymi dziećmi zajmowały się Ala i Monika: dziewczyny z VIII Drużyny Harcerzy Starszych EUREKA. Najmłodsze dzieci mogły rywalizować miedzy sobą w bardzo prostych, ciekawych konkurencjach zręcznościowych oczywiście z nagrodami. Były więc rzuty kostką i piłką do koszyka, łowienie rybek ze stawu, taniec z balonikami czy pląsy „Stary niedźwiedź mocno śpi” i inne. Starsze dzieci rysowały kredą na asfalcie, skakały przez dużą skakankę, rywalizowały w slalomach i licznych konkursach zręcznościowych. Wszystkie upominki w postaci drobnych przyborów szkolnych i słodyczy bardzo ucieszyły wszystkie dzieci. Nagrody zwycięzcą wręczał Przewodniczący Samorządowej Rady Osiedla Szafera Zbigniew Głowacki.

    Dzięki Urzędowi Miasta, który był głównym sponsorem nagród każde dziecko, uczestnik festynu dostał drobną nagrodę. Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci.


  • Był Dzień otwarty...
    (03-09-2010)
  • . . .

    1 września nasz Dom Kultury zapraszał wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z propozycjami programowymi, jakie przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2010/2011.

    W każdej sali i pracowni czekali instruktorzy, którzy odpowiadali na każde pytanie zadane przez dziecko czy rodzica, a dotyczące danych zajęć.

    Zajęcia plastyczne cieszą się chyba największym zainteresowaniem. W trzech grupach wiekowych dwa razy w tygodniu bierze w nich udział do 60 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek starają się, aby zajęcia były ciekawe, urozmaicone i dostosowane do wieku dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia, na których panie plastyczki czytają dzieciom bajki, a one wykonują do czytanego fragmentu ilustrację. Zajęcia prowadzone są we wtorki i środy od godziny 15:30.

    Obok zajęć plastycznych równie popularne są zajęcia taneczne, czyli tzw. rytmika dla dzieci najmłodszych i zajęcia w klubie tańca towarzyskiego „Żaczek”. Instruktorzy prowadzący Luiza Kozioł i Marek Leś dbają o wysoki poziom zajęć. Nasza duma, czyli „Żaczek” i tańczące w nim pary, odnoszące spektakularne sukcesy, cały czas przyjmują w swe szeregi nowych adeptów tańca. Jak podkreśla Luiza Kozioł, niektórzy zostają w zespole krótko, a u niektórych przygoda z tańcem trwa długie lata i jest kontynuowana nawet na studiach w innych klubach tanecznych całej Polski. O dobrodziejstwach tańca chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to naprawdę ciężka praca, która wymaga wiele pracy i systematyczności. Wielogodzinne zajęcia i naprawdę bardzo liczne wyjazdy na turnieje tańca wymagają czasu, samodyscypliny i pasji do tego, co się robi. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od godziny 15:30.

    Wszyscy zainteresowani lotnictwem, samolotami i modelarstwem lotniczym chętnie zwiedzali naszą pracownie modelarską. Wszyscy mogli sami puścić model kartonowy lub podziwiać pokaz akrobacji śmigłowca. Starsi chłopcy, którzy już od dawna uczestniczą w zajęciach modelarskich, zachęcali swoich młodszych kolegów do udziału w zajęciach. Co prawda nie są to zajęcia dla wszystkich, ale uczą precyzji, dyscypliny, a i wiele z nich satysfakcji. Modelarze nasi bowiem bardzo często wyjeżdżają na pokazy i zawody modelarskie przywożąc z nich wiele trofeów. W tym roku w maju nasz instruktor wraz z podopiecznymi był we Francji na wystawie makiet i wystawiali tam swoje modele.

    Zapraszamy również na zajęcia do klubu szachowego „Lotnik”, który od lat prowadzi pan Zenon Chojnicki, trener szachowy i sędzia klasy międzynarodowej.

    Zajęcia chóru oraz zespołu wokalnego przeznaczone są dla osób pragnących rozwijać swoje zamiłowania do śpiewu oraz dla osób posiadających odpowiednie predyspozycje muzyczne. Działający w SDK zespół wokalno muzyczny WHERSES miał już swoje pierwsze koncerty. Zajęcia wpływają na uwrażliwienie na piękno i wyraz sztuki muzycznej, rozwijanie własnych pasji muzycznych, kształcenie słuchu muzycznego, współpracę i integrację w grupie, rozwijanie i kształcenie poczucia rytmu, zapoznanie z bogatym repertuarem muzycznym, naukę gry na instrumentach, poszerzanie repertuaru przez poznawanie nowych utworów muzycznych, naukę śpiewu, emisję głosu. Zajęcia prowadzi pan Przemysław Pawłowski, a odbywają się w poniedziałki od 17:00.

    Zapraszamy również na zajęcia do Porannego Klubu Malucha, odbywające się trzy dni w tygodniu w godzinach 9:00-13:00. Poranny Klub Malucha działa od września 2009r. Zapraszamy wszystkie dzieci, które ukończyły 3 lata i mają nieukończone 5 lat. Poranny Klub Malucha jest miejscem dla dzieci, które nie znalazły miejsca w przedszkolu, a pragną miło i wesoło spędzić czas z rówieśnikami. Czas spędzony w Klubie, to przede wszystkim czas spędzony na grach i zabawach w miłej i przyjemnej atmosferze, pod okiem doświadczonej nauczycielki. Grupa będzie liczyć 16 dzieci. W naszym klubie dbamy o wszechstronny i prawidłowy rozwój dzieci. Chcemy zapewnić dzieciom prawidłową opiekę, bezpieczeństwo i beztroskie zabawy w sali i na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się na dużej, słonecznej sali, wyposażonej w odpowiedni sprzęt dostosowany do wieku dzieci, a także w zabawki. Do dyspozycji mamy także dwie pracownie plastyczne. Ubikacje są przystosowane do korzystania przez małe dzieci. Naszym zadaniem jest stworzenie miejsca przyjaznego dziecku, tak by przez zabawę nasi podopieczni mogli w sposób bezstresowy rozwijać się intelektualnie, ruchowo i emocjonalnie. Rozwijamy u dzieci chęci odkrywania rzeczy nowych i niezwykłych. Wspieramy dzieci w działaniach w różnych dziedzinach aktywności. Wprowadzamy dzieci w świat takich wartości jak piękno, dobro i prawda. Do dyspozycji mamy również ogród z dużym placem zabaw, gdzie ukazujemy dzieciom piękno przyrody i uczymy szacunku do niej. Oferta programowa Porannego Klubu Malucha obejmuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. Zajęcia prowadzi Pani Halina Augustyn.

    Dużą popularnością cieszyły się w ubiegłym roku wszelkiego rodzaju warsztaty artystyczne prowadzone przez naszych pracowników. W tym roku również wracamy do warsztatów, a nawet poszerzamy naszą propozycję o nowe formy. I tak obok wikliny, malarstwa, projektowania wnętrz będą również warsztaty z cyklu „..Inspiracje”, w skład których wchodzą decupague, filc i biżuteria. Więcej szczegółów o warsztatach wkrótce.


  • Nowa strona internetowa
    (01-09-2010)
  • Oddajemy do Państwa dyspozycji naszą nowa stronę internetową, która cały czas jest jeszcze w trakcie tworzenia.

    Pewnie mogłaby być lepsza, ładniejsza, bardziej funkcjonalna, ale wszystko jeszcze przed nami. Gorąco zapraszamy do podzielenia się z nami swoimi uwagami na temat strony i naszej pracy.


  • Witamy po wakacyjnej przerwie
    (01-09-2010)
  • Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Domu Kultury.

    W tym roku szkolnym do stałych form zajęć, takich jak plastyka, taniec, szachy, modelarnia, dołączają „Poranny Klub Malucha” i warsztaty z cyklu „...inspiracje”, które obejmować będą wiele propozycji skierowanych do wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swoich umiejętności i wiedzy w takich tematach jak np.: projektowanie wnętrz, malarstwo, fotografia, wykonawstwo biżuterii, origami.

    Mamy nadzieję, iż proponowane przez nas formy znajdą wielu odbiorców. Czekamy również na Państwa uwagi i sugestie dotyczące naszej pracy i prowadzonych przez nas zajęć. Pomogą nam one ulepszyć naszą ofertę i dopasować ją do Państwa potrzeb.


  • SDK zakończył już swoją akcję letnią
    (05-08-2010)
  • . . . .

    Spółdzielczy Dom Kultury przygotował tradycyjne letnie półkolonie. Dzieci były pod naszą opieką właściwie od godziny 6:30 do 16:00. Wybieraliśmy miss i mistera wakacji, byliśmy na basenach otwartym i zamkniętym, w kinie „Galaktyka" na filmach i bajkach dla dzieci. Jeździliśmy do Brzyścia i Rzeszowa do Hali zabaw „Fantazja". Mieliśmy wiele konkursów organizowanych wspólnie z Sanepidem.

    Na warsztatach tanecznych dzieci uczyły się podstaw tańca, a na zajęciach modelarskich tworzyły swoje pierwsze latające modele.

    Przez pięć tygodni wakacji w akcji uczestniczyło łącznie 225 dzieci w wieku 7-12 lat z terenu Mielca i okolic.


  • Drugi tydzień Akcji „Lato z SDK"
    (15-07-2010)
  • . . . .

    Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje", wyjście na basen i do kina, wycieczka „Wiejskie klimaty" i mnóstwo wspólnej zabawy.

    Spółdzielczy Dom Kultury organizuje tygodniowe wakacyjne półkolonie. Dwa razy w tygodniu zabieramy dzieci na basen, czemu sprzyja pogoda, w konkursach plastycznych dzieci również chętnie biorą udział, gdyż nie tylko uczą się odpowiednich zachowań i nawyków, ale także można zdobyć drobną nagrodę. Dzieci licznie uczestniczą w zajęciach ruchowo-tanecznych oraz modelarskich. Takie zajęcia to świetny moment, aby zaszczepić w nich tzw. bakcyla. Być może część z tych dzieci wróci do nas na zajęcia taneczne i modelarskie po wakacjach.


  • Akcja „Lato z SDK" rozpoczęta
    (02-07-2010)
  • . . . .

    Sporo atrakcji czeka na małych uczestników letniej akcji w Spółdzielczym Domu Kultury w Mielcu.

    Wyjście do kina na bajkę „Jak wytresować smoka", konkurs plastyczny na portret bohatera bajki, wyjścia na basen kryty i otwarty, nauka tańca i zajęcia modelarskie, wycieczka poza miasto „Wiejskie klimaty" to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla uczestników naszej corocznej akcji. Przez cały lipiec od poniedziałku do piątku w naszej akcji weźmie udział 225 dzieci z Mielca i okolic.

    W tym roku mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń, niestety jak to zwykle bywa liczba miejsc jest ograniczona. Nawet teraz praktycznie kilkakrotnie w ciągu dnia odbieramy telefony z zapytaniami czy są jeszcze wolne miejsca. Na tygodniowych turnusach pod opieką 6 instruktorów przebywa po 45 dzieci w wieku 7-12 lat.

    Zajęcia są tak dopasowane, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli ktoś nie lubi rysować, może wziąć udział w rozgrywkach w tenisie stołowym, wykonać swój pierwszy model samolotu z kartonu lub zagrać w grę planszową. Dziewczynki chętnie przebierają się w stroje z naszej kostiumerii, tańczą. Ładna pogoda sprzyja zabawom w wodzie, w tym tygodniu dwa razy byliśmy na basenie, we wtorek na nowej krytej pływalni na osiedlu Smoczka, a w czwartek na basenie odkrytym. Piątek to przede wszystkim rozstrzygnięcia wszystkich konkursów, w jakich dzieci brały udział przez cały tydzień.


  • Trwają ferie w SDK
    (18-02-2010)
  • .

    Na basen, do kina, na zajęcia plastyczne czy sportowe - dzieci w Spółdzielczym Domu Kultury nie nudzą się.

    Wczoraj uczestnicy zimowych zajęć byli na nowym mieleckim basenie. Większość z 45 dzieci, jakie były z nami na basenie, widziała go w środku po raz pierwszy. Na basenie przywitał nas sam dyrektor MOSiR Zygmunt Kołodziej, współorganizator naszego konkursu plastycznego i jednocześnie sponsor pobytu dzieci na basenie. Po powrocie do SDK czekała na dzieci gorąca herbata i ku naszemu zaskoczeniu większa część dzieci wzięła się do pracy przy konkursowych rysunkach. Wizyta na basenie zmotywowała większość z nich.

    Konkurs plastyczny i cała zimowa akcja SDK ”My się zimy nie boimy”, odbywa się dzięki Urzędowi Miasta, MOSiR i Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


  • Nasze warsztaty to sposób na długie, zimowe popołudnia
    (15-02-2010)
  • .

    Organizowane przez SDK warsztaty artystyczne są na półmetku. To projektowanie wnętrz, warsztaty malarskie i wikliniarskie. Panie mają za sobą cztery miesiące nauki i pracy. Rezultaty już są. Powstały wiklinowe koszyki, prace malarskie, projekty kuchni, czy aranżacje oświetlenia w mieszkaniu.

    Atmosfera na warsztatach jest bardzo serdeczna, sprzyja nauce, tworzeniu. Panie przez te cztery miesiące zdążyły dobrze się poznać. Jest to zasługa nie tylko uczestników, ale też instruktorów prowadzących, którymi są Agata Boicetta - projektowanie i malarstwo i Andrzej Kulig - wiklina. Nasi instruktorzy bardzo dobrze radzą sobie zarówno z prowadzeniem grupy jak i materiałem, który należy uczestnikom przekazać. Każde warsztaty są dokładnie przemyślane i zaplanowane. Może to zabrzmiało nieskromnie z naszej strony, ale są to opinie samych uczestników. Często z nimi rozmawiamy, pytając o ich zdanie.

    Jeśli panie chcą zmienić program warsztatów, dodać zagadnienie, które je interesuje lub pominąć mało ciekawe to wystarczy powiedzieć o tym instruktorowi prowadzącemu, a on, jeśli jest to tylko możliwe dostosuje program do potrzeb pań. Wszystkie prace, które uczestnicy zrobią na warsztatach staja się ich własnością.

    To, co panie tworzą na poszczególnych warsztatach będzie można obejrzeć podczas wystaw, które zorganizujemy po ich zakończeniu. Już teraz można oglądać kilka prac malarskich, które zdobią nasze korytarze. Warsztaty malarskie są chyba najtrudniejsze, miło patrzeć jak panie świetnie radzą sobie z tematami poszczególnych spotkań. Do łatwych też nie należą warsztaty wikliniarskie. Wiklina to wdzięczny materiał, ale aby ją ujarzmić należy nie tylko znać techniki wyplatania, ale także mieć silne dłonie.


  • Akcja „My się zimy nie boimy”
    (11-02-2010)
  • .

    SDK przygotowało dla dzieci i młodzieży ciekawą propozycję na spędzenie ferii zimowych. Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu miasta do spędzenia wolnego czasu właśnie u nas. Przygotowaliśmy szereg atrakcji właściwie dla wszystkich. Spotykać będziemy się codziennie od 9:00 i codziennie oprócz zajęć na miejscu w SDK proponujemy wyjścia na: nowootwarty basen, do kina, czy na MOSiR, na otwarte zawody organizowane przez Automobilklub.

    Na miejscu w SDK zajęcia będą prowadzić instruktorzy plastyki, modelarstwa, szachów, tańca oraz śpiewu. Dzieci będą mogły pograć w tenisa stołowego, piłkarzyki, gry planszowe. Szczególnie zapraszamy do pracowni plastycznej, w której tematem przewodnim wszystkich prac plastycznych będzie nowootwarty basen na osiedlu Smoczka. Wspólnie z Urzędem Miasta i MOSiR serdecznie zachęcamy do udziału w tym konkursie. Dla najlepszych czekają nagrody ufundowane przez UM i MOSiR. W naszej pracowni plastycznej, pod okiem pracujących w naszym Domu Kultury plastyczek będzie można wykonać prasę konkursową. Zaplanowaliśmy także dwie duże imprezy modelarskie: 20-21 lutego i 27 lutego.


  • Udany Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego o nagrodę Prezydenta Mielca
    (09-02-2010)
  • .

    286 par tanecznych z terenu całej Polski, 35 szkół tańca wystawiających swoich najlepszych tancerzy - te liczby mówią same za siebie. Jak przyznali sędziowie poziom turnieju był bardzo wysoki.

    Nasi instruktorzy Luiza Kozioł i Marek Leś już po raz siódmy zorganizowali bardzo dobrą imprezę na naprawdę wysokim poziomie. Pracy mieli bardzo dużo, ale jej rezultaty były wspaniałe. Ten turniej na stałe wpisał się w kalendarz mieleckich imprez, co nas bardzo cieszy.

    Przez całą niedzielę w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu odbywał się VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca oraz turniej towarzyszący Turniej Ostatniej Szansy dla par ubiegających się o start w Mistrzostwach Polski. Organizatorami turnieju była Szkoła Tańca ELIDA, SDK oraz Urząd Miasta.

    Impreza rozpoczęła się o 8, a skończyła o 23. Zmęczenie było widać po wszystkich: organizatorach, sędziach, czy samych uczestnikach przybyłych z bardzo odległych miast takich jak Kołobrzeg, Gdańsk czy chociażby Warszawa.

    Pary startujące w turnieju oceniało 10 sędziów z Krakowa, Rzeszowa, Jasła, Krosna, Lublina, Warszawy, Gliwic, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Kęt.

    Turniej został rozegrany w 15 kategoriach. Zawsze podkreślamy, iż w naszej pracy bardzo ważna jest pomoc i wsparcie ludzi nam przychylnych. Praca w naszym Domu Kultury opiera się na wsparciu wolontariuszy i sponsorów, na których pomoc zawsze możemy liczyć. Tak też było i w tym przypadku. Turniej ten nie odbyłby się bez wsparcia wielu osób, które od wielu lat pomagają w jego organizacji. Czas podsumowań to również czas podziękowań. Dlatego też chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, dzięki którym nasz turniej odbył się. Serdecznie dziękujemy Prezydentowi Miasta Mielca, Panu Bogdanowi Bieńkowi, który objął patronatem naszą imprezę, sponsorom, wszystkim tancerzom z ST ELIDA i KTT Żaczek i ich rodzicom, za pomoc w zorganizowaniu tak dużej imprezy. Bez tego wsparcia nie bylibyśmy w stanie podjąć się organizacji tego turnieju.


  • Poranny Klub Malucha: poznajemy świat przez zabawę
    (05-02-2010)
  • .

    Od września trwają spotkania w „Porannym Klubie Malucha”. Niewielka grupa dzieci spędza wolny dopołudniowy czas pod okiem dwóch pań wychowawczyń, które w bardzo ciekawy sposób organizują im zabawę, dbają o ich rozwój i bezpieczeństwo.

    Na spotkania, które trwają 3 godziny dziennie, uczęszcza tylko 16 dzieci. Nie chcieliśmy, aby grupa była zbyt liczna. Mniejsza liczba uczestników to lepszy kontakt z każdym z nich, więcej możliwości do indywidualnej pracy. Podczas spotkań jest czas na ćwiczenia gimnastyczne, czytanie książek, śpiewanie piosenek i malowanie. Dzieci dowiadują się na przykład, dlaczego śnieg jest biały, zimny, i co się z nim stanie, jeśli w pojemniku postawimy go na kaloryferze. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonują makietę ZOO, czy akwarium z rybkami.

    W trakcie spotkań jest również czas na zwiedzanie naszego Domu Kultury. Może nie jest to zbyt atrakcyjne zajęcie dla dorosłej osoby, ale te maluchy chętnie zwiedzają nasze pracownie. Jest to dla nich coś bardzo atrakcyjnego, ponieważ mogą z bliska zobaczyć np. samolot w pracowni modelarskiej, który jest większy od nich samych, czy prawdziwą perkusję lub gitarę w sali muzycznej. Zajęcia plastyczne także nabierają innego charakteru, jeśli odbywają się w prawdziwej pracowni plastycznej, wśród mnóstwa farb, kredek, sztalug, rysunków innych dzieci.

    Z rozmów z rodzicami dzieci wynika, iż maluchy chętnie do nas przychodzą, co nas jako organizatorów bardzo cieszy. Mamy nadzieję, że choć część z nich wróci do nas na spotkania od nowego roku szkolnego. Niezależnie od tego we wrześniu będzie też nowy nabór.


  • Otwarty konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży
    (03-02-2010)
  • .

    Wspólnie z Urzędem Miasta i MOSiR-em pragniemy zaprosić dzieci z naszego miasta jak również okolic do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim jest nowootwarta pływalnia na osiedlu Smoczka. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, kółka plastyczne z Ośrodków Kultury.

    Tematem prac plastycznych może być wszystko, co wiąże się z basenem i co się z nim kojarzy: jego zewnętrzna architektura, kompleks rekreacyjny, kompleks odnowy biologicznej, wspólne rodzinne spędzanie czasu - jednym słowem możliwości i tematów jest wiele.

    Zachęcamy do uruchomienia wyobraźni. Termin składania prac upływa w dniu 24 lutego. Ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród zwycięzcom nastąpi 26 lutego na terenie pływalni na osiedlu Smoczka. Jedynym wymogiem, jaki stawiamy uczestnikom jest wielkość prac: ich format musi mieć wielkość A2 lub większą.

    Cała reszta to inwencja, pomysłowość i kreatywność konkursowiczów. Czasu do pracy jest jeszcze sporo, w końcu przed nami ferie zimowe. Jako organizatorzy konkursu postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy chcieliby wykonać prace konkursowe wspólnie z nami, w naszym Domu Kultury, pod okiem pracujących w nim plastyków. Zapraszamy wszystkie chętne do pracy dzieci i młodzież, aby to właśnie z nami w okresie ferii tworzyli swoje prace. Służymy radą i pomocą. Z nami również mogą udać się na basen te dzieci-uczestnicy konkursu, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć nowego basenu. Wszystko to proponujemy w ramach akcji „My się zimy nie boimy”.

    Nagrodami w konkursie są rodzinne wejściówki na basen dla najlepszych, które ufundowali Urząd Miasta i MOSiR. Patronat medialny nad konkursem objął Tygodnik Regionalny KORSO i portal hej.mielec.pl.


  • Kolejna zabawa noworoczna w SDK
    (30-01-2010)
  • . . .

    SDK gościło u siebie dzieci, młodzież i dorosłych z „Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Koło w Mielcu”. To już ostatni moment na organizacje zabawy noworocznej, zawsze bardzo chętnie gościmy u siebie członków tego Koła. Cieszymy się, iż do nas wracają. Tych dzieci nie trzeba długo namawiać i zachęcać do zabawy, miło patrzeć jak wiele radości sprawia im taniec i obcowanie z rówieśnikami.

    Zabawa odbyła się w minioną sobotę. Spotkanie rozpoczął i powitał wszystkich Jacek Piechota - przewodniczący zarządu PSOUU. Sala, w której przebiegało spotkanie, szybko napełniła się tańczącymi. Było około 150 osób: dzieci i młodzieży wraz z rodzicami.

    Całą zabawę poprowadzili Andrzej Guzy i Urszula Gładyszewska-Wałek z SDK. Było dużo tańców, konkursów z nagrodami i słodki poczęstunek dla wszystkich. Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze. Jak zawsze w takich sytuacjach nie zawiodły harcerki z 8 i 9 Mieleckiej Drużyny Harcerskiej. Bardzo dziękujemy zarówno dziewczynom jak i Annie Marek z ZHP, na której pomoc zawsze możemy liczyć. Po raz pierwszy dołączyły do nas Wiktoria, Patrycja i Ania - harcerki z 4 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. Andrzeja Romockiego „Morro”


  • SDK rozpoczyna sezon otwartych zajęć
    (22-01-2010)
  • . . .

    W SDK trwają zajęcia planowe dla dzieci i młodzieży oraz spotkania warsztatowe dla dorosłych. Zainteresowanie różnymi formami jest duże.

    W związku z tym, że zajęcia już prawie dobiegają do półmetku, zbliżamy się do ferii zimowych postanowiliśmy pokazać rodzicom dzieci uczęszczających na nie, czego nauczyły się ich pociechy. Pierwsze zajęcia, które odbyły się we wtorek 19 stycznia, zorganizowali instruktorzy tańca. Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne w SDK mieli możliwość ocenić efekty nauki swoich pociech oraz obserwować sposoby pracy instruktorów tańca Luizy Kozioł i Marka Lesia.

    Zajęcia otwarte odbyły się we wszystkich grupach tanecznych. W zajęciach tanecznych w naszym SDK bierze udział łącznie 140 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Jest to naprawdę imponująca liczba maluchów. Miło obserwować ich postępy. Większość z nich kontynuuje naukę tańca uczestnicząc w zajęciach Klubu Tańca Towarzyskiego „Żaczek”. Taniec jest bardzo trudną i wymagającą wiele pracy i wysiłku dyscypliną. Ten wysiłek i ta naprawdę ciężka praca przynosi jednak tancerzom i ich instruktorom wiele sukcesów w turniejach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych i przede wszystkim wiele satysfakcji. Kolejne zajęcia otwarte w SDK już niebawem.


  • Kim są te maluchy z nagrodami?
    (20-01-2010)
  • .

    Podczas sobotniego wręczenia nagród prezydenta Mielca sportowcom, pojawiła się grupa dzieciaków - uśmiechnięta, nieco zagubiona, która także odebrała nagrody...

    Kto to jest? - pytali zaskoczeni widzowie. To modelarze z SDK, którzy bardzo się z tego wyróżnienia cieszą. Prezydent Miasta Pan Janusz Chodorowski wyróżnił i nagrodził modelarzy z SKF „ODEK” i Modelarni Lotniczej „IKAR” działającej w SDK. Nagrodzeni modelarze to młodziki, czyli młodzież, która nie ukończyła 14-go roku życia. Zostali nagrodzeni za zdobycie zespołowo II-go miejsca w kategorii Modeli Balonów na ogrzane powietrze na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w Radomiu, na lotnisku Piastów w dniach 19-20.04.2009 r. Nasi modelarze, jak również ich instruktor Pan Zygmunt Osak, zapracowali sobie na to wielkie wyróżnienie swoją ciężką pracą, bardzo nas to cieszy. Takie wyróżnienie i nagroda z rąk samego Pana Prezydenta mobilizuje nasze dzieci i młodzież do pracy i czynnej działalności w modelarstwie i sporcie. Rok 2010 rozpoczął się dla naszych dzieci wspaniale.

    Wyróżnieni i nagrodzeni modelarze to: Mateusz Rachwał, Krystian Wdowiak, Klaudia Krempa, Kinga Krempa, Jacek Rzeźnik, Patryk Zieliński i Damian Kolb. Mateusz Rachwał zajął III miejsce indywidualnie - II v-ce Mistrz Polski - i dodatkowo otrzymał wyróżnienie i nagrodę. IV miejsce indywidualnie zajął Jacek Rzeźnik.


  • Noworoczna zabawa dla niepełnosprawnych
    (17-01-2010)
  • . . .

    Na sobotnim balu w SDK bawiło się około 120 dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. W miłej tanecznej atmosferze szybko upłynęły 4 godziny zabawy. Były tańce, konkursy zręcznościowe, konkursy taneczne oraz paczuszki z upominkami od samego Świętego Mikołaja. Wszystkie biorące udział w konkursach dzieci otrzymały nagrody. Był również słodki poczęstunek dla uczestników. Zabawę poprowadził Andrzej Guzy, który na co dzień jest instruktorem w SDK. Jak zawsze przy takich spotkaniach tanecznych z pomocą przyszły nam harcerki z 9 Mieleckiej Drużyny Harcerskiej, z Hufca ZHP Mielec. Bardzo im wszystkim dziękujemy za pomoc.

    Bardzo nam miło, iż już od wielu lat możemy gościć u siebie wszystkie zrzeszone w Kole dzieci i ich rodziców. Cieszymy się bardzo i zapraszamy ponownie. Podczas tego spotkania zrodził się wspólny pomysł na organizację u nas w SDK warsztatów tanecznych dla tych właśnie dzieci.


  • Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora „Pogodna Jesień”
    (16-01-2010)
  • .

    W siedzibie SDK odbyło się spotkanie opłatkowe członków Klubu Seniora „Pogodna Jesień”. Klub ten zrzesza seniorów z osiedla Lotników, na co dzień spotyka się w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Kocjana 15 oraz w Filii SDK nr I przy ul. Bajana 20. Długoletnią przewodniczącą klubu jest Romana Olter, a opiekunem z ramienia Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Andrzej Guzy.

    Przybyłych gości przywitali Wacław Olter i Andrzej Guzy. Wśród zaproszonych gości obok oczywiście samych klubowiczów znaleźli się politycy i samorządowcy. Po uroczystym powitaniu rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka. Pięknie przygotowane jasełka pod tytułem „IV Król” perfekcyjnie przygotowały Panie nauczycielki: Danuta Wyzga, Maria Tulik i Bożena Kaczmarczyk. Pani Monika Winiarz, członkini klubu, zaprezentowała wiersz własnego autorstwa pod tyt. „Święta Noc”. Pani Maria Ściora przedstawiła refleksje pod tytułem „Baśń o wyspie”. Jak na spotkanie opłatkowe przystało, było tradycyjne łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Klub Seniora „Pogodna Jesień” działa już 17 lat, do klubu uczęszcza około 100 osób.


  • Noworoczne spotkanie opłatkowe w klubie Seniora „Złota Jesień”
    (11-01-2010)
  • .

    W sobotę w SDK miało miejsce coroczne spotkanie opłatkowe członków Klubu Seniora „Złota Jesień”. „Złota Jesień” jest najstarszym i zarazem najliczniejszym klubem działającym pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przewodniczącą Klubu jest Genowefa Markowska, a opiekunką z ramienia MSM Teresa Kubik.

    Spotkanie rozpoczęła członkini Klubu Seniora Anna Paprocka, która gorąco przywitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość Seniorów. Ona również prowadziła całe spotkanie. Inna klubowiczka Monika Winiarz przeczytała wszystkim specjalnie na tę okazję napisany przez siebie wiersz o Nowym Roku.

    Na spotkaniu był obecny również duszpasterz Klubu Seniora ksiądz Krzysztof Dynarowicz z parafii MBNP. Po życzeniach i błogosławieństwie na cały Nowy Rok klubowicze połamali się opłatkiem. Jak to zazwyczaj jest przyjęte na spotkaniach opłatkowych było również wspólne kolędowanie.

    Całe spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Nad przygotowaniami do spotkania czuwały dwie Panie: Genowefa Markowska, przewodnicząca klubu, której pomagały Seniorki z Klubu oraz Teresa Kubik.


  • Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora „Wrzos”
    (09-01-2010)
  • .

    W Filii nr II SDK na Osiedlu Szafera odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne, którego uczestnikami byli członkowie klubu Seniora „Wrzos” oraz zaproszeni goście. Noworoczne spotkania opłatkowe są tradycją we wszystkich klubach działających pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

    Jest to wspaniała okazja do wspólnego spotkania członków klubu z wszystkimi sympatykami klubu, przedstawicielami organizacji i instytucji, z którymi klub współpracuje. Tym razem obecni byli: Członek Zarządu MSM Pan Leon Domin, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej Stanisław Składzień, ksiądz Senior Władysław Tokarczyk, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Pan Jan Bury, oraz Przewodniczący Samorządowej Rady Osiedla Szafera Pan Zbigniew Głowacki. Licznie przybyłych gości jak również klubowiczów przywitała wieloletnia Przewodnicząca Klubu Seniora Władysława Cegielska. Życzeniom i serdecznościom nie było końca. Jak na opłatkowe spotkanie przystało było również wspólne kolędowanie.

Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768