W sobotę 25 listopada spotkanie andrzejkowe w SDK w Mielcu miały dzieci, młodzież i dorośli - niepełnosprawni z mieleckiego koła, którego przewodniczącym jest Pan Władysław Betlej.
Zabawa rozpoczęła się wczesnym popołudniem, a uczestnicy szybko zaczęli taneczne pląsy. Taneczną część zabawy prowadził instruktor SDK Pan Andrzej Guzy. Na zabawie były również instruktorki Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek. Panie przygotowały wróżby i zabawy andrzejkowe, jak na prawdziwe andrzejki przystało. W zabawie pomagały dziewczyny z VIII Drużyny Harcerzy Starszych - Ala Wawrzyńska, Karolina Miga i Monika Kędzior. Za pomoc serdecznie dziękujemy. W trakcie zabawy dzieci i młodzież uczestniczyły w tradycyjnych zabawach i wróżbach andrzejkowych. Niektórych z nich czeka wycieczka w piękne zakątki, niektóre w najbliższej przyszłości pójdą do kina czy na bal maskowy, a jeszcze inne poznają nowego przyjaciela... W czasie kiedy dzieci bawiły się na sali, ich rodzice mogli w spokoju porozmawiać przy kawie i drobnym poczęstunku.
W trakcie imprezy na instruktorów SDK oraz osoby współpracujące i pomagające środowisku dzieci i dorosłych niepełnosprawnych czekała miła niespodzianka. Decyzją Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pracownicy SDK Andrzej Guzy i Ewelina Sieroń otrzymali Srebrną, a Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek Złotą Odznakę Zasłużonego Działacza TPD za wkład pracy społecznej w dziedzinie wychowania i opieki nad dzieckiem. Natomiast odznakę „Przyjaciela Dziecka” odbierała para młodych ludzi - prywatnie małżeństwo - Agnieszka i Krzysztof Krzak.
To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt odbierać takie odznaczenie, gdyż jest to niewątpliwie nagroda za naszą współpracę z tym środowiskiem. Już od dawna nasz Dom Kultury i nasi instruktorzy współorganizują zabawy andrzejkowe i noworoczne dla tych dzieci. Właściwie naszym skromnym zdaniem nic wielkiego nie robimy, a jeśli już, to jest to potrzeba serca. Dlatego tym bardziej dziękujemy. Nasza współpraca przenosi się również na inne pola. Instruktorzy tańca z SDK prowadzą dla dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych warsztaty taneczne, jak również wspólnie ze środowiskiem Seniorów zrzeszonych w SDK realizujemy projekt integracji wielopokoleniowej „Tańczyć każdy może”. To środowisko jest zawsze u nas mile widziane, zawsze jesteśmy otwarci na współpracę.
W czwartek 24 listopada kolejne nasze dwa kluby w gronie swoich członków bawiły się na spotkaniach andrzejkowych.
Spotkania tym razem zorganizowały kluby: „Złota Jesień” działający na osiedlu Kopernika z siedzibą w SDK i nasz najmłodszy klub ()choć w przyszłym roku obchodzący 15-tą rocznicę powstania) - „Wrzos”, na codzień spotykający się w Filii SDK nr II na osiedlu Szafera. Każdy z klubów bawił się w gronie swoich członków w miejscu cotygodniowych spotkań. Przygotowanie takiej imprezy to dość duże przedsięwzięcie, gdyż oprócz drobnego poczęstunku dla wszystkich, należy jeszcze przygotować wróżby i różnego rodzaju zabawy andrzejkowe, no i oczywiście taneczną część spotkania. W prace przygotowawcze zaangażowane były nie tylko opiekunki klubów, Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek, ale także całe Zarządy klubów. W klubach „ Złota Jesień” i „Wrzos” prace przygotowawcze, zwłaszcza przy przygotowaniu poczęstunków, rozpoczęły się już w środę.
Część artystyczną imprezy przygotowała w klubie „Złota Jesień” Pani Anna Paprocka, która zawsze przy okazji przeróżnych uroczystości, ważnych spotkań czy wręcz przy każdej możliwej okazji, zasypuje wszystkich seniorów ciekawostkami, wiadomościami, anegdotami czy innymi opowieściami stosownymi do danego miejsca i danej sytuacji. Tak też było i na tym spotkaniu. Pani Ania przypomniała wszystkim genezę wróżb andrzejkowych i wieczoru andrzejkowego, opowiedziała o ich znaczeniu dziś i w przeszłości.
Równocześnie tego samego dnia, tyle że na osiedlu Szafera bawił się klub „Wrzos”. W tym klubie wróżbami zajęła się, jak co roku, pani Rozalia Piwnica. Jak na prawdziwy wieczór andrzejkowy przystało, było lanie wosku i wróżenie z kart. Wszystkim spodobały się szczególnie bardzo trafne i celne spostrzeżenia „Wróżki Rozalii”. Wszyscy zainteresowani mogli również wziąć udział w najbardziej tradycyjnej - obok lania wosku - wróżbie z butami...
Ten rok obfitował w SDK w zabawy andrzejkowe. W środę 23 listopada w jednej z mieleckich restauracji spotkanie andrzejkowe mieli Seniorzy z klubu Pogodna Jesień. Spotkanie upłynęło pod hasłem „Jesienne róże w sercach seniorów”. Klub na co dzień spotyka się w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Kocjana. W części oficjalnej uroczystego spotkania obchodzono imieniny opiekuna klubu z ramienia MSM, który na co dzień pomaga członkom klubu - Pana Andrzeja Guzego. Motyw jesiennych róż przewijał się w życzeniach imieninowych , które złożyła solenizantowi przewodnicząca klubu Pani Maria Madej i Seniorka Pani Monika Winiarz. Całe spotkanie miało charakter bardzo uroczysty i ciepły. Zarówno Pani Przewodnicząca jak i cały zarząd dołożyli wszelkich starań, aby każdy senior czuł się jak najlepiej.
Druga część spotkania przekształciła się w zabawę taneczną. Wspólne tańce przy dźwiękach muzyki granej przez zespół muzyczny mocno zaakcentowały, iż nasi seniorzy tworzą jedną wielką rodzinę, a w ich sercach rzeczywiście królują jesienne róże.
Odbyły się pierwsze zajęcia „Akademii Kreatywności”, na których uczestniczki nabyły umiejętności zdobienia drewnianych przedmiotów metodą decoupague. Panie wybrały wielkość drewnianej szkatułki, wersję kolorystyczną i po poznaniu tajników pracy zabrały się do samodzielnego ozdabiania. Praca została tak zaplanowana, aby panie w ciągu przeznaczonych na pracę 4 godzin ekspresowo wykonały szkatułkę. I udało się, każda z uczestniczek stała się posiadaczką pięknego pudełka na drobiazgi, skarby, czy biżuterię.
We wtorek 29 listopada kolejna grupa pań uczyła się wykonywania kwiatków z filcu metodą na sucho i mokro. Takie kwiatki to oryginalna ozdoba bluzki, torebki, naszyjnika, taki kwiatek może stać się oryginalną broszką, a w końcu prezentem na nadchodzące święta... możliwości jej wykorzystania jest wiele.
W planach są jeszcze szybkie kursy wykonywania biżuterii metodą decoupague jak również wykonanie świeczników - a to wszystko jeszcze przed świętami... Poprzez zajęcia z „Akademią kreatywności” pokazujemy, iż nie ma rzeczy niemożliwych, nawet dla bardzo zajętych i zapracowanych osób. Wystarczy wybrać interesujący temat i zarezerwować sobie 4 godziny we wtorkowe popołudnie. Zachęcamy i zapraszamy.
Klub Szachowy SDK-Lotnik Mielec, działający przy MSM, był organizatorem rejonowych drużynowych mistrzostw Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Liceów, w których startowały po 2 najlepsze drużyny z powiatu mieleckiego, kolbuszowskiego, dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego.W zawodach wystartowało 21 drużyn w 4-osobowych składach w tym 6 drużyn licealnych, 7 gimnazjalnych i 8 ze szkół podstawowych.
Najlepiej wśród drużyn z Mielca spisała się drużyna z Gimnazjum nr 3 w składzie Tomasz Szeglowski, Karolina Szeglowska, Wojciech Indyk i Grzegorz Duszkiewicz, która zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze i awansowała do finału wojewódzkiego, gdzie broniła tytułu mistrzowskiego zdobytego w 2011 roku. Zawody finałowe w Gimnazjadzie zostały rozegrane 8 grudnia w SDK.
Po dwie najlepsze drużyny awansowały do finałów wojewódzkich, a były to: Gimnazjium nr 3 w Mielcu i Gimnazjum w Pilźnie, SP w Pilźnie oraz SP w Cmolasie, a także II LO w Dębicy i II LO w Ropczycach.
W sobotę 19 listopada w SDK na andrzejkach dla dzieci niepełnosprawnych bawiło się kilkadziesiąt dzieci wraz z rodzicami. Byli to podopieczni „Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym”, którego przewodniczącym zarządu jest Pan Jacek Piechota.
Zabawa rozpoczęła się o 1400 i trwała po późnego wieczora. Za muzyczne przygotowanie zabawy odpowiadał Pan Andrzej Guzy - instruktor SDK, który również prowadził andrzejkowy wieczór. Instruktorki Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek przygotowały krótkie zabawy andrzejkowe, tak aby tradycji stało się zadość. Dzieci rysowały więc swoje buty na dużych kartkach, a następnie układały je w rządku wokół sali, gdzie trwała zabawa, aż do drzwi wyjściowych. Panie instruktorki przez cały czas bawiły się również z dziećmi.
W zabawie jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc dziewcząt z ZHR, a dokładniej z XIII Mieleckiej drużyny Harcerskiej „Szczęście„, czyli Wiktorii Mazur, Marty Mazur, Patrycji Pogody, Ani Wójcik i Darii Tabor. Dziewczynom serdecznie dziękujemy, tym bardziej iż zawsze możemy liczyć na ich pomoc.
Mielecki Klub Fantastyki Lewa Flanka ma zaszczyt zaprosić dnia 27 listopada na pierwszy w Mielcu turniej gry bitewnej osadzonej w świecie Warhammer 40.000. Turniej planowany jest na 12 graczy, a swoje przybycie zapowiedzieli między innymi członkowie Stowarzyszenia Rzeszowskiego Klubu Fantasyki „Nawigator”.
Oprócz turnieju będą miały miejsce: pokaz gier planszowych przygotowany przez naszych klubowiczów, pokaz gier karcianych, pokazowa bitwa w świecie Warhammera Fantasy Battle, prezentacja poszczególnych armii ze świata Warhammera 40.000 i porady doświadczonych modelarzy. A przede wszystkim mnóstwo świetnej zabawy.
Serdecznie zapraszamy od godziny 1200 do 1500.
Już od ponad miesiąca w każdą sobotę młodzi ludzie z terenu Mielca uczą się rysunku i malarstwa, aby w przyszłości powalczyć o indeks wyższych uczelni artystycznych.
Sprzyjająca sobotnia aura pozwoliła na to, aby warsztatowicze mogli pracować nie jak zawsze w budynku SDK, a na zewnątrz. Duży, piękny park za budynkiem okazał się wspaniałym miejscem do twórczej nauki. Uczestnicy wybrali sobie samodzielnie temat, a dokładniej fragment otaczającej budynek przestrzeni, jaką chcieli namalować. Jednak przewodnim tematem powstałych prac był budynek SDK i otaczające go bloki.
Takie zajęcia w plenerze to dobry sposób, aby zapoznać warsztatowiczów z tematem perspektywy zbieżnej. Ćwiczona była również kompozycja i światłocień.
|
Klub Seniora „Wrzos” działający pod egidą SDK w piękny jesienny dzień uczestniczył w wycieczce do Kąśli Dolnej, którą zarząd klubu zorganizował wspólnie ze swoją opiekunką Urszulą Gładyszewską-Wałek.
Głównym punktem wycieczki był dwór Ignacego Paderewskiego, ale zanim seniorzy tam dotarli, widzieli kilka ciekawych miejsc. W Tuchowie ich uwagę przykuł kościół Nawiedzenia NMP z XVII w. W kościele znajduje się piękny ołtarz z obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem z XVI w. W Tuchowie znajduje się również muzeum misyjne, a w nim duża ruchoma szopka betlejemska. Kolejnym punktem wycieczki były Ciężkowice z pięknymi drewnianymi domami w rynku, z zabytkowymi podcieniami i ratuszem. Ostatnim punktem wycieczki był dwór Ignacego Paderewskiego w Kąśli Dolnej. W tym pięknym dworku, pełnym pamiątek po kompozytorze, wszyscy wysłuchali montażu słowno-muzycznego o życiu i twórczości tego wielkiego kompozytora. Był również czas na wysłuchanie krótkiego koncertu. Dzień w Kąśli zakończył się spacerem po rozległym parku, czemu sprzyjała piękna, jesienna pogoda.
Wycieczka została sfinansowana ze środków SKF ODEK.
W SDK został rozegrany XV Ogólnopolski Turniej Szachowy o puchar Prezesa Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu. Rozegrano dwa turnieje A i B, w których startowało 62 zawodników.
Turnieje rozgrywano system szwajcarskim na dystansie 9 rund, a tempo gry wynosiło 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii.
W grupie A najlepszym zawodnikiem został Paweł Sygulski, LKSz GCKiP Czarna - 8 punktów. Wyprzedził on mistrza międzynarodowego Bogusława Sygulskiego, GKSz Hetman Pilzno - 7,5 p. Trzecie miejsce zajął Damian Lewtak, LKSz GCKiP Czarna - 7 p. Najlepszą kobietą została Anna Sygulska, GKSz Hetman Pilzno - 4 p. Najlepszym zawodnikiem KSz SDK-Lotnik Mielec okazał się Tomasz Wilk - 4 p., zajmując 8 miejsce przed Józefem Cebulą - równiez 4 p.
Grupa B została podzielona na 4 roczniki: chłopcy i dziewczęta 2000-2002 oraz 2003 i młodsi. Najlepszym zawodnikiem w całym turnieju został Adam Choina, KSz Hetman Ostrowiec Świętokrzyski zdobywając 9 p. z 9 partii. Wyprzedził on Jana Maja, TKSz Tarnobrzeg i Karola Dulaka, KSz SDK-Lotnik Mielec - obaj po 7 p. Miejsca 4-6 zajęli: Paulina Pędrak, GKSz Hetman Pilzno, Mateusz Pędrak, KSz SDK-Lotnik Mielec i Krzysztof Cieślik, TKSz Tarnobrzeg.
Wśród dziewcząt z rocznika 2000-2002 zwyciężyła Paulina Pędrak, GKSz Hetman Pilzno przed Agnieszką Gułą i Natalią Hałatą, obie KSz SDK-Lotnik Mielec. Wśród dziewcząt z rocznika 2003 i młodsze zwyciężyła Izabela Hodur z Przecławia przed Justyną Tylutki z Podleszan i Natalią Bielecką z Grochowego.
Wśród chłopców z rocznika 2000-2003 zwyciężył Adam Choina, KSz Hetman Ostrowiec Św., przed Janem Majem, TKSz Tarnobrzeg i Karolem Dulakiem, KSz SDK-Lotnik Mielec. Wśród chłopców z rocznika 2003 i młodsi zwyciężył Szymon Piłat przed Kacprem Soboniem, obaj KSz SDK-Lotnik Mielec i Jakubem Maj z TKSz Tarnobrzeg.
Najmłodszymi zawodnikami w turnieju byli: Natalia Bielecka (2005 r.) z Grochowego i Eryk Mrozik (2006 r.) z KSz SDK-Lotnik Mielec.
Najlepsi zawodnicy z grupy A otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych w turnieju B otrzymali puchary, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrody rzeczowe i książkowe.
Fundatorem cennych nagród, pucharów i medali była Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu. Sędziował Zenon Chojnicki, sędzia klasy międzynarodowej.
Mali modelarze z modelarni IKAR działającej przy SKF ODEK i SDK wraz ze swoim opiekunem Panem Zygmuntem Osakiem brali udział w Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Kartonowych w Skawinie.
Nasi modelarze do wspólnej rywalizacji wystawili: Pan Zygmunt Osak - dioramę, hangar z modelami, Igor Maj - makietę samolotu czterosilnikowego B-17 w skali 1:33, Przemysław Żurawski - bombowca dwupłatowego Bristol F2B w skali 1:33. Do ogólnej rywalizacji wystawionych było 230 przeróżnych modeli, a ocenie podlegało 200, gdyż nie wszystkie modele spełniały wymogi regulaminowe.
Na wystawie zobaczyć można było: samoloty, szybowce, rakiety, balony, pojazdy kosmiczne, lokomotywy, wagony, auta, okręty, statki, łodzie podwodne, czołgi, pojazdy gąsienicowe, maszyny drogowe i dźwigi. Wszystkie zgłoszone do rywalizacji modele były wykonane z dużą starannością i dokładnością. Dwudniowe zawody były bardzo dobrze zorganizowane.
Zgłoszone do części konkursowej modele modelarzy z naszej modelarni bardzo spodobały się komisji, dlatego zostały bardzo wysoko ocenione. I tak Igor Maj wywalczył II miejsce w klasyfikacji ogólnej, a Przemysław Żurawski III miejsce. Również wyróżnienie za swoją dioramę otrzymał Pan Zygmunt Osak. Serdecznie gratulujemy.
Wyjazd na dwudniowe zawody nie doszedłby do skutku, gdyby nie pomoc finansowa uzyskana z MOSiR-u, za co serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Zygmuntowi Kołodziejowi.
W sobotę 22 października członkowie klubów Seniora „Złota Jesień”, Pogodna Jesień” i „Wrzos”, na codzień działający pod egidą MSM, wspólnie i hucznie obchodzili swoje święto.
Dzień Seniora to święto, jakie nasi Seniorzy obchodzą od wielu lat. Zawsze w październiku. Czasami obchody odbywają się tylko w gronie klubowiczów, a czasami wspólnie, z innymi klubami. Jednak zawsze to bardzo świąteczny dzień. Tak też było w tym roku. Wszystkie Kluby Seniora spotkały się w SDK, aby wspólnie bawić się i świętować.
Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich zebranych gości, którego dokonał pracownik SDK i jednocześnie opiekun Klubu Seniora „Pogodna Jesień” pan Andrzej Guzy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się miedzy innymi: Wice Prezydent Mielca Pan Bogdan Bieniek, Pani Anna Jeleń, dyrektor Domu Dziennego Pobytu, z którego gościnności korzystają członkowie „ Złotej Jesieni”. Byli też przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej, z którym stałą współpracę od dawna pielęgnuje nasz najmłodszy klub - „Wrzos”. Zaproszeni goście, jak również Pani przewodnicząca klubu „Pogodna Jesień” zabrali głos, składając klubowiczom życzenia. Na koniec wiersz własnego autorstwa przeczytała wszystkim Pani Monika Winiarz ze „Złotej Jesieni”.
Po części artystycznej przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce na żywo. Krótki występ piosenek chóralnych dał również Klub Seniora „Wrzos”. W przerwach pomiędzy tańcami do biesiadowania przy stołach na gitarze przygrywał instruktor muzyczny klubów Przemysław Pawłowski, który zaśpiewał również kilka swoich utworów. Zabawa w miłej atmosferze trwała do późnego wieczora.
Na dobre rozpoczęły się zajęcia rysunku i malarstwa dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, chcącej w przyszłości starć się o indeks uczelni artystycznych.
Na pierwszych organizacyjnych zajęciach zadaniem młodych ludzi było narysowanie martwej natury, tak aby prowadząca warsztaty Gosia Wiech mogła zobaczyć jak z rysunkiem radzą sobie przyszli architekci, plastycy, projektanci wnętrz i jak ewentualnie przygotować plan pracy, biorąc pod uwagę indywidualne predyspozycje warsztatowiczów.
Okazało się, iż młodzi kursanci znają podstawowe zasady obowiązujące w rysunku. Dzięki umiejętnościom, jakie na naszych warsztatach zdobędą, będą mogli z powodzeniem starać się o przyjęcie na uczelnie artystyczne. Oczywiście udział w warsztatach nikomu nie gwarantuje sukcesu,ponieważ, jak zawsze podkreśla prowadząca warsztaty, tylko wytrwała praca i mnóstwo czasu poświęconego na ćwiczeniach rysunku może przynieść wymierne efekty...
Program zajęć przewiduje przede wszystkim studiowanie martwej natury, pejzażu, postaci. Każdy z uczestników pozna tajniki perspektywy, światłocienia, kompozycji. Dla wygody warsztatowiczów zajęcia odbywają się w soboty w godzinach dopołudniowych. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od 900.
To już drugi sezon z tangiem argentyńskim w SDK i Szkole Tańca ELIDA. Do czerwca w warsztatach tanga brało udział kilkanaście par z terenu miasta. Te zajęcia to wspaniały sposób i dobry moment nie tylko na wspólną naukę, ale spędzenie wolnego czasu ze współmałżonkiem, partnerem, kolegą...
Spotkanie organizacyjne odbyło się 18.10 w SDK. Zajęcia z tanga argentyńskiego prowadzą nasi instruktorzy tańca Luiza Kozioł i Marek Leś, którzy szkolili się u jednych z najlepszych nauczycieli tanga argentyńskiego w Polsce Patrycji i Tadeusza Kościelniaków z Krakowa. Luiza i Marek wprowadzać będą swoich uczniów w podstawy tego pięknego tańca, przedstawią role kobiety i mężczyzny, uczyć będą prawidłowego prowadzenia, odnajdywania harmonii we wspólnym poruszaniu się po parkiecie.
W programie m.in. postawa, objęcie, kontakt (postura, abrazo), podstawowe figury (m.in. salida, oczo, gancho, giros, boleo) oraz sporo dobrej zabawy. Na jedne z końcowych zajęć instruktorzy postarają się zaprosić samych mistrzów, czyli Patrycję i Tadeusza Kościelniaków.
Kolejni adepci z naszego klubu zdobyli wysoką taneczną kasę B
Para taneczna z Klubu Tańca Towarzyskiego "ŻACZEK" działającego przy SDK, dołączyła do par w klasie B w stylu standardowym. Tancerze Mikołaj Sajek i Natalia Leś wytańczyli w niedzielę 2 października na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta wyższą klasę taneczną B w stylu standardowym. Zdobyli oni 3 miejsce, rywalizując z 10 parami z Rzeszowa, Tarnobrzega czy Lublina. Udział w tym dużym, prestiżowym turnieju przyniósł naszej parze szczęście...
To już druga nasza para, która poszczycić się może wyższą klasą taneczną. Starsza para Ola Skoczek i Jarek Mysona w klasie B są od ponad roku. Dokładnie wiedzą, jak wiele pracy, wysiłku i wyrzeczeń kosztuje taki sukces. Ile godzin trzeba spędzić na parkiecie, ile potu wylać ćwicząc pod okiem trenerów. Jest to wielki sukces Natalii i Mikołaja, którzy tworzą bardzo młodą parę, bardzo dobrze zapowiadającą się - Mikołaj ma 14 lat, a Natalia 15, przed nimi bardzo dobre perspektywy na przyszłość. W naszym klubie tańczą od niespełna 5 lat. Już teraz ich treningi zajmują tygodniowo 10h. Oboje mówią, że taniec jest ich życiem, wielką pasją, którą zaszczepili w nich instruktorzy Luiza i Marek. Prócz tego dwa razy w miesiącu mają indywidualne lekcje u szkoleniowców z Krakowa i Tarnowa. Swój wielki sukces świętowali w gronie innych tanecznych przyjaciół, dla których niewątpliwie są wielkim przykładem i wzorem do naśladowania.
Życzymy im dalszych sukcesów.
|
Ładna pogoda, dużo zawodników i widzów, piękne makiety samolotów, a wreszcie zdrowa rywalizacja - to wszystko czekało na uczestników zawodów w Warszawie-Bemowie.
Modelarze z modelarni lotniczej IKAR, której członkowie zrzeszeni są w SKF ODEK, brali udział w Ogólnopolskich Zawodach Makiet w Warszawie-Bemowie w dniach 30.09.-2.10. W tej pięknej, prestiżowej imprezie nasi modelarze biorą udział już od wielu lat i choć poziom zawodów zawsze jest bardzo wysoki, gdyż startują w niej najlepsi zawodnicy w kraju, to na tegorocznych zawodach w konkurencji modeli na uwięzi nasi modelarze zajęli 6-te miejsce. Ponadto makieta wykonana przez Pana Zygmunta Osaka wzbudziła duże zainteresowanie bardzo licznej publiczności, głównie dzięki bardzo realistycznym lotom oraz dokładnemu odzwierciedleniu. Makieta ta brała udział w wystawie, obok innych zgłoszonych do konkursu modeli. A było na co popatrzeć - modele giganty o wadze nawet 25 kg, wykonane w skali 1:2,5 z silnikiem mocy 21kM, sterowane radiem.
Po uczestniczkach warsztatów decupague, projektowania wnętrz i malarstwa dla początkujących, tajniki swoich warsztatów poznali uczestnicy warsztatów biżuteryjnych, inspiracji i malarstwa dla zaawansowanych. W sześciu grupach tematycznych swoje pasje rozwija dzięki nam 70 osób.
Na warsztatach występuje różnorodność nie tylko tematów, poznawanych zagadnień, istniejących możliwości rozwoju swoich zainteresowań, ale - co chyba nas jako organizatorów najbardziej cieszy - „różnorodność” uczestników. Miło nam bardzo, jak do pracy siadają obok siebie młodzi chłopcy, dojrzałe kobiety, a nawet mężczyźni. Jak widać na poszerzanie swoich zainteresowań i naukę zawsze jest czas i dobry moment. Wystarczy trochę chęci i trochę wolnego czasu.
Na warsztatach malarskich dla zaawansowanych spotkali się w jednej grupie zeszłoroczni, dobrze sobie znani uczestnicy, do których dołączyli nowicjusze. Pierwsze zajęcia upłynęły na malowaniu martwej natury.
Na zajęciach „Biżuteria i filc”, uczestniczki zmierzyły się z tematem filcowania na sucho i mokro drobnych elementów biżuteryjnych. Powstałe w ten sposób filcowe kulki, połączone z kolorowym sznurkiem i srebrnymi elementami biżuteryjnymi, utworzyły pierwsze kolczyki, bransolety i wisiorki.
Pierwsze zajęcia z cyklu „...inspiracje” były dobrym momentem na wprowadzenie uczestników w temat zdobienia przedmiotów techniką decupague. Ta metoda, choć na pierwszy rzut oka pracochłonna i wydawać by się mogło trudna, przywraca niekiedy świetność starym przedmiotom, darując im niejednokrotnie drugie życie. Jest również świetnym sposobem ozdabiania nowych przedmiotów. Pierwsze zajęcia mieli już przyszli studenci kierunków artystycznych, którzy pod okiem Gosi Wiech przez cały rok szkolny będą poznawać różnorodne techniki rysunku i malarstwa.
Już niebawem zaproponujemy kolejne cykle warsztatowe - ekspresowe - będą to krótkie, 4-godzinne spotkania, na których uczestnicy zapoznają się z wybranym przez siebie zagadnieniem, np. tylko biżuteria z filcu lub szklany witraż. Szczegóły wkrótce.
Jesienna pogoda niewątpliwie sprzyja podróżowaniu po ciekawych zakątkach naszego kraju. Przekonali się o tym seniorzy z Klubu Seniora „Pogodna Jesień”, którzy udali się na wycieczkę w Pieniny. Całą trasę wycieczki przygotowała przewodnicząca Klubu Pani Maria Madej wraz z zarządem.
Wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem, gdyż do pokonania była daleka droga, humory jednak dopisywały, a podróż upłynęła w wesołej serdecznej atmosferze. Pierwszym punktem wycieczki było Dębno Podhalańskie, gdzie znajduje się piękny, zabytkowy kościółek z XV w. Seniorzy zwiedzili ten zabytek klasy „0”. Kolejnym punktem wycieczki były ruiny zamku w Czorsztynie i Niedzicy, do których prowadziła droga przez przepięknie przebarwiające się jesiennymi kolorami lasy. Następnie wycieczka udała się do Szczawnicy, gdzie oprócz spaceru po miasteczku i po wąwozie Homole, Seniorzy wjechali kolejką linową na Palenicę. Wjazd ten był chyba dla wielu uczestników najciekawszym punktem wycieczki. Zmęczeni, szczęśliwi, bo pełni wrażeń, ze śpiewem na ustach wrócili do domu.
Zorganizowanie wycieczki było możliwe dzięki SKF ODEK, który współfinansował wyjazd.
W drugiej połowie września rozpoczęły się zajęcia na warsztatach artystycznych w SDK dla uczestniczek warsztatów malarskich, projektowania wnętrz i decupague. Na pierwszych zajęciach warsztatów malarstwa dla początkujących uczestnicy zapoznali się z podstawową wiedzą o narzędziach i materiałach malarskich i rysunkowych oraz poznali zasady obowiązujące przy komponowaniu obrazu. Tematem pierwszych zajęć była także kreska, omówienie i pokaz - jej rodzaje, światłocień. Powstały także pierwsze obrazy przy wykorzystaniu zdobytej wiedzy, których tematem była martwa natura.
Na pierwszych warsztatach projektowania wnętrz, prowadząca Gosia Wiech zapoznała uczestników z tematem zajęć. Wszyscy dowiedzieli się także, o czym należy pamiętać i od czego zacząć projektowanie określonego wnętrza - pomysł, koncepcja wnętrza, detal przewodni. Warsztatowicze dowiedzieli się również, iż aby nie zapomnieć o ważnych, istotnych sprawach należy sporządzić sobie listę i koniecznie wstępny kosztorys. Kolejnym krokiem jest wykonanie szkiców detalu i koncepcji wnętrza.
Panie, które zainteresowały się decupague, na pierwszym spotkaniu poznały rys historyczny, techniki i materiały potrzebne do pracy, narzędzia. Prowadząca omówiła także i pokazała techniki malowania powierzchni, ozdabiania jej gotowymi elementami lub wykonywanie imitacji marmuru. Uczestniczki wykonały także samodzielnie pierwszy drobny przedmiot zdobiony metodą decupague.
W czwartek 22 września Seniorzy z Klubów Seniora „Złota Jesień” i „Wrzos” byli na zorganizowanym dla nich ognisku w Rzemieniu. W organizację wyjazdu zaangażowana była opiekunka klubu Teresa Kubik i Zarząd „Złotej Jesieni”.
Ciepły, bo w końcu jeszcze letni dzień, bliskość lasu i rozległego terenu ze stawami, okazały się wyjątkowym miejscem nie tylko do wspólnego biesiadowania przy ognisku, ale do wspólnych spacerów... Autokar z Seniorami wyjechał spod SDK o 1500, aby już na miejscu wykorzystać każdą chwilę ciepłego dnia i nad wyraz ciepłego wieczoru. Seniorzy mieli okazję samodzielnie upiec sobie kiełbaski na pokaźnych rozmiarów ognisku. Był również czas na małe konkursy dla wszystkich chętnych, w których nagrodami były słodycze oraz na wyczekiwaną zabawę przy muzyce. W konkursach uczestnicy mogli wykazać się znajomością popularnych i lubianych piosenek biesiadnych - kończąc ich wersy oraz po zapachu rozpoznać najczęściej używane w kuchni przyprawy. W tym konkursie o dziwo chętnie startowali panowie.
Niestety, jak to zwykle bywa, wszystko co dobre szybko się kończy. Seniorom ciężko było wyruszyć w drogę do domu - późnym wieczorem, około godziny 2100 dotarli do Mielca. Kolejnym ciekawym wydarzeniem zaplanowanym już na 6 października jest wycieczka do Kąśli Dolnej, w której znajduje się Dworek Paderewskiego. Pojadą na nią wszyscy chętni Seniorzy z trzech naszych klubów. Jak miło jest być Seniorem - zwłaszcza w naszych klubach…
Wychodząc naprzeciw licznym sugestiom naszych odbiorców pragniemy zaprezentować, a zarazem serdecznie zaprosić na dwie nowe propozycje programowe, skierowane do wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności.
Pierwsza z dwóch propozycji to kurs rysunku i malarstwa dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Nasz kurs przygotowuje do studiów artystycznych - malarstwo, rysunek, grafika - oraz architektonicznych - architektura, urbanistyka, architektura krajobrazu i wnętrz. Zajęcia dotyczyć będą komponowania, stosowania perspektywy, światłocienia, proporcji rysowanych elementów, użycia koloru. Uczestnicy będą mieli szansę nauczyć się aranżacji przestrzeni, łączenia barw, stosowania perspektywy, oświetlenia. Zajęcia odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia, trwać będą około 4 godzin zegarowych. Poszczególne warsztatowe soboty będą ustalane z grupą uczestniczącej w nich młodzieży, tak aby terminy były dogodne dla wszystkich. Prowadząca warsztaty Gosia Wiech może również zająć się wyprawką malarską przyszłego uczestnika, kupując wszystko co potrzebne do pracy.
Kolejna propozycja dotyczy tańca, a dokładnie hip-hopu. Wspólnie z działającą u nas od wielu lat Szkołą Tańca ELIDA, zapraszamy na zajęcia miłośników tej odmiany tańca w różnym stopniu zaawansowania. Zajęcia będą podzielone na grupy wiekowe. Pierwsze próbne i bezpłatne zajęcia odbyły się w piątek 23 września. New style, new age, locking, poping, dancehall, dubstep, crumping, lyrical hip-hop, shuffle, czy w końcu clip dance to tylko niektóre odmiany hip-hopu, z którymi zapoznają się uczestnicy zajęć. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy piątek, za to trwać będą 1,5 h. Na uczestnictwo nie obowiązywać będzie umowa, czy inne oświadczenie - wystarczy przyjść na zajęcia i się zapisać, a w przypadku, gdy nie będą one spełniać oczekiwań uczestników, zgłosić rezygnację instruktorowi.
Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wszelkie informacje uzyskać można w SDK, ul. Kusocińskiego 13 A w Mielcu w godz. 1300 - 1900 lub telefonicznie 17 5855342.
Po wakacyjnej przerwie grupa 18 maluchów rozpoczęła na dobre swoje spotkania. Do grona nowych dzieci, które po raz pierwszy zaczęły uczęszczać na zajęcia, dołączyły 3 dziewczynki i 2 chłopców - zeszłoroczni klubowicze.
W tym roku z naborem nowych dzieci właściwie nie mieliśmy problemu. Rodzice dzwonili do nas w lipcu, chcąc zapisać swoje pociechy. Lista dzieci zapełniła się na tyle szybko, iż zajęcia udało się nam rozpocząć tydzień wcześniej niż w roku ubiegłym. Formuła opracowana przez ostatnie dwa lata znakomicie się sprawdziła, dlatego wspólnie z opiekunkami dzieci postanowiliśmy jej nie zmieniać. Zajęcia - jak w poprzednich latach - odbywają się w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 900 - 1300. Pierwsze zajęcia upłynęły dość spokojnie, zważywszy na nową sytuację, jaką zastały maluchy. Z adaptacją nie było większych problemów, dzieci szybko i chętnie zaczęły razem się bawić. Już nawiązały się małe sympatie i przyjaźnie... Tę pierwszą rozłąkę, w nowej sytuacji i w nowej grupie, właściwie bardziej przeżywali rodzice niż same dzieci.
Na pierwszych zajęciach dzieci oprócz wspólnej zabawy, malowały mieszkańców morskich głębin - kraba i delfina, dowiedziały się, co to jest koło, jak również zwiedziły cały nasz Dom Kultury.
zdjęcia ⇒ ze wszystkich festynów |
Dzięki wieloletniej współpracy z Samorządową Radą Osiedla Lotników i Urzędem Miasta, w środę 7 września w godzinach popołudniowych odbył się pierwszy z trzech zaplanowanych festynów plenerowych pod jakże wdzięcznym hasłem: „Witaj szkoło”. W zorganizowanym festynie wzięły udział dzieci - te najmłodsze i te trochę starsze - z całego osiedla.
Wspólna zabawa jak zwykle rozpoczęła się konkursem plastycznym, w którym dzieci kredą rysowały swoje wspomnienia z wakacji. Chodnik przed Filią nr I SDK przy ul. Bajana bardzo szybko zapełnił się pięknymi, kolorowymi rysunkami. Maluchy bardzo chętnie rysowały najpiękniejsze wspomnienia i miejsca, jakie kojarzą im się z zakończonymi właśnie wakacjami. Następnie dzieci wystartowały w slalomach i konkursach zręcznościowych. Nie zabrakło również sztandarowych konkurencji, które dzieci lubią chyba najbardziej i które nigdy się nie nudzą, a mianowicie konkursów z kołem hula-hop i skakanką. Podczas przeprowadzania tych konkurencji okazało się, iż właściwie w kręceniu kołem hula-hop lepsi byli chłopcy... Konkursów było wiele i każde z przybyłych dzieci mogło wziąć w nich udział.
W przeprowadzeniu zabaw dla najmłodszych dzieci, których na festynie nie brakowało, pomagali nam harcerze: Jagoda, Michał i Krzysiek z I Hufcowej Drużyny Harcerzy Starszych „Netoperek”. Dzięki ich pomocy konkursy mogły być rozgrywane jednocześnie dla wszystkich dzieci, tak aby nikt się nie nudził.
Nagrodami dla wszystkich były drobne przybory szkolne, tak potrzebne dzieciom w nadchodzącym roku szkolnym i słodycze, z których najbardziej cieszyły się najmniejsze dzieci.
Na festynie obecna była przedstawicielka Samorządowej Rady Osiedla Lotników Pani Krystyna Grzech, która to wspólnie z Panem Stanisławem Dziobakiem i z Urzędem Miasta zaangażowała się w organizację całej imprezy.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, ale przede wszystkim sugerując się wielkim zainteresowaniem, jakim cieszyły się nasze ubiegłoroczne zajęcia warsztatowe, pragniemy gorąco zaprosić na tegoroczną edycję warsztatów z SDK. A jest w czym wybierać.
W tym roku zajęcia zaczynamy bardzo wcześnie, bo już w połowie września, a do sprawdzonych propozycji, takich jak warsztaty malarskie, warsztaty z cyklu „...Inspiracje”, biżuteryjne czy filcowe dołączają warsztaty projektowania wnętrz.
Zapisy już trwają i wolnych miejsc jest coraz mniej. Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie swojej kandydatury i jak najszybsze wpłacenie tzw. „wpisowego”, za które zakupiony zostanie niezbędny do rozpoczęcia warsztatów materiał dla uczestników. Osoby,które zrobią to najszybciej, będą miały pewność, iż znajdą się na liście uczestników wybranych przez siebie warsztatów. Chcemy tym samym uchronić siebie jako organizatorów i jednocześnie potencjalnych uczestników przed sztucznym i nieprzemyślanym blokowaniem miejsc dla innych chętnych.
Wszystkie propozycje warsztatowe będą trwały od połowy września do czerwca włącznie. Całość to około 80 godz. wykładów obejmujących wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim dużo praktyki. Nie stawiamy konkretnych wymogów, jeśli chodzi o wiek czy umiejętności uczestniczek i uczestników poszczególnych warsztatów. Z doświadczenia i obserwacji uczestników warsztatów w ubiegłym roku wiemy, iż na warsztaty zgłaszały nam się osoby, które oczekiwały od nas nauki danego zagadnienia od podstaw, ale byli i tacy, którzy podstawy już znali, a my tylko pomogliśmy im rozwijać się dalej. Program poszczególnych cyklów warsztatowych jest tak skonstruowany, aby sprostać wymaganiom uczestników, ale i zawiera podstawy wiedzy w danej dziedzinie, z którą każdy musi się zapoznać. Ponadto zawsze liczymy się ze zdaniem, uwagami i sugestiami uczestników. Jeśli jest coś, co ich interesuje, w miarę wolnego czasu i możliwości wychodzimy im naprzeciw. Reasumując: zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Aby pomóc państwu w wyborze interesujących warsztatów pokrótce przedstawimy ich zakres:
Zapisy na poszczególne warsztaty potrwają do 9 września - chcemy, aby pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się właśnie w piątek 9 września o godzinie 1700 w sali widowiskowej SDK. Zajęcia w poszczególnych grupach zaczniemy już od poniedziałku 19 września. Wtedy również każdy uczestnik otrzyma zakres tematów, którymi zajmiemy się na warsztatach, jak również dokładny harmonogram zajęć.
Warsztaty poprowadzi Pani Małgorzata Wiech.
Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty - SDK, ul. Kusocińskiego 13A pn-pt w godzinach 1200-1600 lub telefoniczny 17 585 53 42. Im wcześniej stworzymy poszczególne grupy, tym wcześniej zaczniemy pracę na warsztatach. Serdecznie zapraszamy.
Mnóstwo konkursów - oczywiście z nagrodami, dobra zabawa i wspaniała atmosfera. Zapraszamy, na wesoło rozpoczniemy wspólnie nowy rok szkolny.
Festyny odbędą się na naszych trzech osiedlach: Lotników, Szafera i Kopernika. I tak już dzisiaj, w środę 7 września od godziny 1400 odbędzie się pierwszy festyn zabawowy na osiedlu Lotników, ul. Bajana 20, na placu zabaw przy Filii nr I.
Kolejny festyn odbędzie się w czwartek 8 września od godziny 1400 na osiedlu Szafera, ul. Botaniczna 1, na placu zabaw przy naszej Filii nr II.
Ostatni wspólny festyn, na jaki chcieliśmy zaprosić wszystkie dzieci i młodzież, odbędzie się w piątek 9 września, również od godziny 1400 na osiedlu Kopernika, ul. Kusocińskiego 13A, na placu zabaw za SDK.
Dla uczestników przygotowaliśmy wiele atrakcji: konkursy z nagrodami w postaci przyborów szkolnych i oczywiście słodyczy ufundowanych przez Urząd Miasta i SDK. Serdecznie zapraszamy.
W piątek 2 września nasz Dom Kultury gościł wszystkich zainteresowanych propozycjami programowymi jakie przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2011/2012. W każdej sali i pracowni czekali prawie wszyscy instruktorzy, którzy odpowiadali na każde pytanie zadane przez dziecko czy rodzica, a dotyczące danych zajęć.
Zajęcia plastyczne cieszą się chyba największym zainteresowaniem. W trzech grupach wiekowych, dwa razy w tygodniu bierze w nich udział do 60 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek starają się, aby zajęcia były ciekawe, urozmaicone i dostosowane do wieku dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia, na których panie plastyczki czytają dzieciom bajki, a one wykonują do czytanego fragmentu ilustrację. Zajęcia prowadzone są we wtorki i środy od godziny 1530.
Obok zajęć plastycznych równie popularne są zajęcia taneczne, czyli tzw. rytmika dla dzieci najmłodszych i zajęcia w Klubie Tańca Towarzyskiego „Żaczek”. Instruktorzy prowadzący Luiza Kozioł i Marek Leś dbają o wysoki poziom zajęć. Nasza duma, czyli „Żaczek” i tańczące w nim pary osiągające spektakularne wyniki, cały czas przyjmuje w swe szeregi nowych adeptów tańca. Jak podkreśla Luiza Kozioł, niektórzy zostają w zespole krótko, a u niektórych przygoda z tańcem trwa długie lata i jest kontynuowana nawet na studiach w innych klubach tanecznych całej Polski. O dobrodziejstwach tańca chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to naprawdę ciężka praca, która wymaga wiele poświęcenia i systematyczności. Wielogodzinne zajęcia i naprawdę bardzo liczne wyjazdy na turnieje tańca wymagają czasu, samodyscypliny i pasji do tego co się robi. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od godziny 1530.
Wszyscy zainteresowani lotnictwem, samolotami i modelarstwem lotniczym chętnie zwiedzali naszą pracownię modelarską. Wszyscy mogli sami puścić model kartonowy lub podziwiać pokaz akrobacji śmigłowca. Starsi chłopcy, którzy już od dawna uczestniczą w zajęciach modelarskich, zachęcali swoich młodszych kolegów do udziału w zajęciach. Co prawda nie są to zajęcia dla wszystkich, ale uczą precyzji, dyscypliny, a i wiele z nich satysfakcji. Modelarze nasi bowiem bardzo często wyjeżdżają na pokazy i zawody modelarskie przywożąc z nich wiele trofeów. Pan Zygmunt Osak zaprasza na swoje zajęcia w środy i piątki od godziny 1600.
Zapraszamy również na zajęcia do klubu szachowego ‘Lotnik”, który od lat prowadzi pan Zenon Chojnicki, trener szachowy i sędzia klasy międzynarodowej. Jego zajęcia są w poniedziałki i czwartki od 1600.
Zapraszamy także na zajęcia do Porannego Klubu Malucha, odbywające się trzy dni w tygodniu w godzinach 900-1300. „Poranny Klub Malucha„ działa od września 2009 r. Zapraszamy wszystkie dzieci, które ukończyły 3 lata i mają nieukończone 5 lat. „Poranny Klub Malucha„ jest miejscem dla dzieci, które nie znalazły miejsca w przedszkolu, a pragną miło i wesoło spędzić czas z rówieśnikami. Czas spędzony w Klubie, to przede wszystkim czas spędzony na grach i zabawach w miłej i przyjemnej atmosferze, pod okiem doświadczonej nauczycielki. Grupa będzie liczyć 16 dzieci. W naszym klubie dbamy o wszechstronny i prawidłowy rozwój dzieci. Chcemy zapewnić dzieciom prawidłową opiekę, bezpieczeństwo i beztroskie zabawy w sali i na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się na dużej, słonecznej sali, wyposażonej w odpowiedni sprzęt dostosowany do wieku dzieci, a także w zabawki. Do dyspozycji mamy także dwie pracownie plastyczne. Ubikacje są przystosowane do korzystania przez małe dzieci. Naszym zadaniem jest stworzenie miejsca przyjaznego dziecku, tak by przez zabawę nasi podopieczni mogli w sposób bezstresowy rozwijać się intelektualnie, ruchowo i emocjonalnie. Rozwijamy u dzieci chęci odkrywania rzeczy nowych i niezwykłych. Wspieramy dzieci w działaniach w różnych dziedzinach aktywności. Do dyspozycji mamy również ogród z dużym placem zabaw, gdzie ukazujemy dzieciom piękno przyrody i uczymy szacunku do niej. Oferta programowa „Porannego Klubu Malucha” obejmuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. Zajęcia prowadzi Pani Halina Augustyn.
Dużą popularnością cieszyły się w ubiegłym roku wszelkiego rodzaju warsztaty artystyczne prowadzone przez naszych pracowników. W tym roku również wracamy do warsztatów, a nawet poszerzamy naszą propozycję o nowe formy. I tak obok malarstwa, projektowania wnętrz będą również warsztaty z cyklu „...Inspiracje”, w skład których wchodzą decoupage, filc i biżuteria. Więcej szczegółów o warsztatach wkrótce.
Zapisy na zajęcia jeszcze trwają. Można się na nie zapisać osobiście w SDK codziennie w godz. 1300-1800, bądź telefonicznie 17 585 53 42. Startujemy od 13 września. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Twoje dziecko nie znalazło miejsca w państwowym przedszkolu, trudno odnajduje się w dużej grupie dzieci, chcesz zapewnić mu bezpieczną, świetną zabawę połączoną z nauką, w małym gronie rówieśników pod okiem wyspecjalizowanej kadry? Być może nasze zajęcia są właśnie dla Ciebie i Twojego dziecka...
„Poranny Klub Malucha” to jedna z naszych nowszych form działalności, pierwsze zajęcia z grupą 16 dzieci rozpoczęliśmy we wrześniu 2009 roku. Następnie była kolejna grupa maluchów w ubiegłym roku szkolnym i przed nami kolejny sezon i kolejny nabór w „Porannym Kubie Malucha”.
Zapraszamy wszystkie dzieci w przedziale wiekowym 3-4 lata. „Poranny Klub Malucha” jest miejscem dla dzieci, które nie znalazły miejsca w przedszkolu, a pragną miło i wesoło spędzić czas z rówieśnikami. Jeżeli Twoje dziecko z różnych względów nie znalazło miejsca w innych placówkach, jeżeli ma trudności z zaadoptowaniem się w przedszkolu, gdzie spędza cały dzień, jeśli za bardzo przeżywa długie rozstania z rodzicami być może nasza forma zajęć przypadnie Wam do gustu.
Dzieci, które uczęszczały na nasze zajęcia w ubiegłych latach, bardzo dobrze zniosły adaptację w zerówkach, czy przedszkolach, w grupach całodniowych, w których są teraz. Nie stawiamy żadnych wymogów co do miejsca zamieszkania i zatrudnienia rodziców. Nie wymagamy również wyprawek plastycznych. Wystarczy zgłosić się do nas i wypełnić krótką kartę kwalifikacyjną. O przyjęciu dziecka do klubu decyduje tylko kolejność zgłoszeń. Można tez przyjść na zajęcia i przyjrzeć się jak wyglądają.
Czas spędzony w Klubie, to przede wszystkim czas spędzony na grach i zabawach w miłej i przyjemnej atmosferze, pod okiem doświadczonej nauczycielki. Grupa będzie liczyć 16 dzieci i będzie mieć charakter grupy stałej, to znaczy że te same dzieci są z nami przez cały rok. W naszym Klubie dbamy o wszechstronny i prawidłowy rozwój dzieci. Dzieci dużo malują, ćwiczą, uczą się piosenek i wierszyków. Chcemy zapewnić dzieciom prawidłową opiekę, bezpieczeństwo i beztroskie zabawy w sali i na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się na dużej, słonecznej sali, wyposażonej w odpowiedni sprzęt dostosowany do wieku dzieci, a także w zabawki. Do dyspozycji mamy także dwie pracownie plastyczne, salę telewizyjną i muzyczną. Ubikacje są przystosowane do korzystania z nich przez małe dzieci. Naszym zadaniem jest stworzenie miejsca przyjaznego dziecku, tak by przez zabawę nasi podopieczni mogli w sposób bezstresowy rozwijać się intelektualnie, ruchowo i emocjonalnie. Rozwijamy u dzieci chęci odkrywania rzeczy nowych i niezwykłych. Wspieramy dzieci w działaniach w różnych dziedzinach aktywności. Wprowadzamy dzieci w świat takich wartości jak: piękno, dobro i prawda. Do dyspozycji mamy również ogród z dużym placem zabaw, gdzie ukazujemy dzieciom piękno przyrody i uczymy szacunku do niej. Oferta programowa „Porannego Klubu Malucha” obejmuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. W Klubie obchodzimy uroczystości takie jak Dzień Babci czy Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Matki. Dzieci uczestniczą w zabawach mikołajkowych, noworocznych. Organizujemy dla nich również wyjścia rodzinne do kina czy na basen, do sal zabaw, na które to wyjścia zabieramy rodziców, a nawet rodzeństwo naszych maluchów. Wszystkie powyższe wyjścia wcześniej uzgadniane są z rodzicami, wspólnie wybieramy najlepsze rozwiązania, nic nikomu nie narzucamy...
Przez cały czas pobytu dzieci są przez nas ubezpieczone. Pobyt dzieci w Klubie określa wewnętrzny Regulamin.
W tym roku podobnie jak w poprzednim zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 900-1300. W tym czasie jest przerwa śniadaniowa, na której dzieci jedzą przyniesione z domu II śniadanie.
Wszelkich informacji na temat działalności Porannego klubu Malucha, warunków uczestnictwa i zapisów można uzyskać pod nr tel 17 585 53 42.
Jak co roku, w pierwszych dniach września zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na odwiedzenie naszego Domu Kultury i zapoznanie się z propozycjami zajęć, jakie przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2011/2012.
Zajęcia otwarte odbędą się w piątek 2 września 2011 r. od godziny 1600, w budynku głównym SDK przy ul. Kusocińskiego 13A.
W pracowniach: plastycznej, muzycznej, szachowej, modelarskiej, sali widowiskowej i innych czekać będą na Państwa instruktorzy prowadzący zajęcia. Będzie można z nimi porozmawiać, spytać dosłownie o wszystko co ich dotyczy. Każdy, kto tylko będzie chciał, będzie mógł wziąć udział w pokazowych zajęciach tanecznych, plastycznych, wokalno-muzycznych, szachowych i modelarskich.
Wyjątkowo w godzinach 1730 - 1800 zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje pociechy w wieku 3-4 lata na zajęcia do „Porannego Klubu Malucha”. Dzieci wraz z instruktorkami prowadzącymi będą się bawić, a przy okazji zainteresowani rodzice poznają lepiej tę formę naszej działalności. Na wszystkie zainteresowane propozycjami warsztatowymi panie i panów czekać również będzie instruktorka, która przedstawi ofertę warsztatową na nadchodzący sezon. Oprócz sprawdzonych już tematów warsztatowych przygotowaliśmy dwie nowości. Pierwszą z nich będą taneczne warsztaty z hip-hopu. Na wszystkie panie dbające o dobrą kondycję czekać będzie instruktorka aerobiku i stretchingu.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas. Może zanim podejmiecie Państwo decyzję o zapisaniu swoich pociech na konkretne zajęcia warto zapoznać się z nimi. Wykwalifikowana, doświadczona kadra instruktorska zapewnia wysoki poziom zajęć. Dzieci uczestniczące w zajęciach mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Niektóre z nich odnoszą sukcesy na wszelkiego rodzaju zawodach, turniejach i konkursach regionalnych i ogólnopolskich.
Zapisy potrwają do 9.09.2011 r., a wszystkie zajęcia planowe zgodnie z harmonogramem ruszają od 12 września (poniedziałek).
Choć przed nami jeszcze ponad trzy tygodnie wakacji, to w SDK dobiegł końca szósty, ostatni turnus półkolonijny.
Przez 6 tygodni wakacji przebywało z nami łącznie 222 dzieci w wieku 7-12 lat, z terenu Mielca i okolic, ale nie tylko… Było kilkoro dzieciaków, które na wakacje do Polski przyjechało z USA czy Włoch. Jak stwierdziła mama jednego z chłopców uczęszczających do nas przez trzy turnusy - „kontrolowany luz” podobał się najbardziej.
W tym roku zaproponowaliśmy dzieciom wiele atrakcji. Lipiec był dla nas nie lada wyzwaniem, jeśli chodzi o zorganizowanie czasu wolnego, głównie ze względu na pogodę, ale się udało…, przynajmniej mamy taką nadzieję. Oczywiście wszystko, co wcześniej zaplanowaliśmy, musieliśmy dostosować do tego, co zafundowała nam aura. Wbrew pozorom w naszym mieście jest wiele ciekawych miejsc, które w razie niepogody są przyjemną alternatywą. W SDK szczególnie dzieciom spodobały się zajęcia taneczno-ruchowe prowadzone przez Luizę Kozioł, zajęcia modelarskie, podczas których dzieci wykonywały małe modele kartonowe oraz zajęcia w pracowni plastycznej, na których nawet chłopcy robili dla mam kolczyki. W pracowni plastycznej na jednej ze ścian powstał piękny, ogromny w swych rozmiarach obraz dżungli z drzewami, małpkami, tukanami, wężami - oczywiście autorstwa dzieci. Każde dziecko uczestniczące w szóstym turnusie miało swój wkład w tworzenie tego dzieła, które teraz przez cały rok będzie zdobiło ścianę sali. W każdym tygodniu wakacji dzieci były na wycieczce poza miastem. Planując wycieczki postanowiliśmy pokazać dzieciom najciekawsze miejsca naszego powiatu i najbliższych okolic w myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dzięki uprzejmości gospodarzy zwiedziliśmy: Zamek w Przecławiu, nadleśnictwo w Tuszymie - i tu szczególnie dziękujemy panu Arturowi Świechowi, który bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o lesie, jego faunie i florze , widzieliśmy także zabytkowy kościółek w Gawłuszowicach i płaskorzeźbę bitwy pod Grunwaldem. Poza tym dzieci zobaczyły Zamek w Baranowie, muzeum lalek w Pilźnie i Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Stałym punktem każdego tygodnia były zabawy na basenie i seanse w kinie.
Dziękujemy wszystkim, którzy gościli nas u siebie i przede wszystkim UM z Panem W-ce Prezydentem Bogdanem Bieńkiem za pomoc w zrealizowaniu tegorocznej akcji.
Z przyjemnością informujemy, iż mieszkańcy MSM chętnie i licznie zgłaszają swoje balkony do naszego konkursu. Pierwsi uczestnicy już przynieśli swoje zdjęcia, co bardzo nas jako organizatorów cieszy.
W trakcie rozmowy z mieszkańcami, którzy zgłosili już swoje balkony i ogródki przyblokowe do konkursu okazało się, iż nabrał on charakteru wielopokoleniowego, ponieważ o ile pielęgnacją balkonów, czy ogródków zajmują się w przeważającej części starsze pokolenia mieszkańców naszych osiedli - choć coraz liczniej o estetyczny wygląd balkonów dbają również młode pokolenia mielczan - to w fotografowanie ich i wywoływanie zdjęć zaangażowane są dzieci czy nawet wnukowie. Wszakże nam wszystkim powinno zależeć na tym, aby nasze Osiedla były estetyczne, barwne i ukwiecone.
Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w konkursie. Właściwie okazuje się, iż osoby, które się do nas zgłaszają, pięknie prowadzą swoje balkony od wielu lat, nasz konkurs wcale ich do tego jakoś szczególnie nie zachęcił, zrobienie zdjęcia i przyniesienie go do nas nie wymaga wiele zachodu, a być może to właśnie Państwa balkony nagrodzi komisja konkursowa. Zdjęcia swoich balkonów i ogródków przyblokowych, którymi się Państwo opiekują można składać w następujących miejscach:
2-3 zdjęcia w dowolnym formacie, jednak nie mniejszym niż 9x13 cm, prosimy składać w opisanych kopertach - imię, nazwisko i adres zamieszkania, telefon kontaktowy, koniecznie z dopiskiem „Piękny ogród na moim balkonie”.
To Państwo sami decydują, kiedy Wasz balkon czy ogród przyblokowy jest najpiękniejszy, którą jego część sfotografować…
Laureatów konkursu o miejscu i terminie jego rozstrzygnięcia powiadomimy telefonicznie.
Jak co roku o tej porze zapraszamy wszystkich mieszkańców Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu do wzięcia udziału w konkursie „Piękny ogród na moim balkonie”. Mieszkasz w zasobach MSM, masz piękny, kolorowy, zadbany balkon lub ogródek przyblokowy, podnosząc tym samym estetykę bloku i osiedla na którym mieszkasz? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie.
Formuła konkursu jest bardzo prosta: wystarczy mieszkać w zasobach MSM, być posiadaczem pięknie zaaranżowanego, ukwieconego balkonu lub opiekować się ogródkiem przyblokowym, zrobić dwa zdjęcia i przynieść je do nas. W ubiegłych latach konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do zeszłorocznej edycji konkursu zgłosiło się 52 uczestników. Co roku wyróżnialiśmy 30 zdaniem komisji najładniejszych balkonów i małych ogródków przyblokowych. Na Państwa zdjęcia czekamy od teraz do 5 sierpnia i od 1 do 15 września. Zdjęcia w dowolnym formacie, jednak nie mniejszym niż 9x13 cm, prosimy składać w opisanych kopertach - imię, nazwisko i adres zamieszkania, telefon kontaktowy, koniecznie z dopiskiem „Piękny ogród na moim balkonie” do czwartku 15 września. Zdjęcia do konkursu może zgłosić tylko właściciel balkonu, tarasu, czy opiekun ogródka przyblokowego. Powinny one przedstawiać balkon widziany z zewnątrz. Ocenie nie będą podlegać balkony, którym zdjęcie zrobione zostało od strony mieszkania.
Można przynieść zdjęcia do nas, czyli do SDK przy ul. Kusocińskiego 13A w wyżej podanych terminach, ale można również zostawić zgłoszenie w administracjach poszczególnych osiedli przy ul. Zygmuntowskiej 7A, Pisarka 14 i Jagiellończyka 23 w godzinach 700 - 1500 lub w sekretariacie MSM przy ul. Staffa 4A. Wszystkich laureatów konkursu, których wyłoni specjalnie powołana Komisja, o wyróżnieniu powiadomimy telefonicznie do dnia 20 września. Na wszystkich zwycięzców czekają nagrody.
Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
We wtorek 21 czerwca dwa kluby Seniora: Złota Jesień i Wrzos działające przy SDK udały się na wycieczkę do Krakowa i Łagiewnik, którą zorganizowały opiekunki klubów Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek. Seniorzy wyjechali z Mielca o 630, aby trasą przez Tarnów, Brzesko i Wieliczkę dotrzeć do Krakowa.
Krótka wizyta w Łagiewnikach upłynęła na zwiedzaniu dolnej części Sanktuarium z kaplicami: Św. Krzyża, Św. Andrzeja Apostoła, Św. Faustyny i Matki Boskiej Bolesnej. Seniorzy widzieli także cmentarz zakonny oraz kaplicę zakonną z relikwiami św. Faustyny.
Dalsza część wycieczki to Stare Miasto. Pierwszym punktem było Muzeum Farmacji na ul. Floriańskiej. To ciekawe muzeum, jedno z większych w Europie, powstało dzięki licznym eksponatom udostępnionym czy wręcz zdobytych z aptek z całej Europy. Zobaczyć w nim można bardzo ciekawe urządzenia wykorzystywane dawniej przez aptekarzy: pigulnice do robienia pigułek i tabletkarnie do robienia tabletek, mikroskopy i moździerze apteczne, pojemniki na lekarstwa, a nawet pojemniki do przechowywania pijawek. Jedną z ciekawszych maszyn, jaka znajduje się w muzeum, jest maszyna do niszczenia bakterii znajdujących się na receptach, jakie do apteki przynosili chorzy. Ta maszyna to wynalazek pochodzący z lat 30-tych XX wieku. Wtedy również w aptekach pojawiały się szyby oddzielające chorych od personelu aptecznego. Ciekawymi eksponatami są tam również zielniki i herbarze, a także farmakopee, czyli spisy leków obowiązujące i dopuszczone do produkcji i sprzedaży w danym kraju. Na strychu muzeum w miejscu suchym i przewiewnym, podobnie jak w dawnych czasach na strychach aptek, przechowuje się zioła lekarskie. W oszklonych gablotach, w szklanych pojemnikach i puszkach znajdują się przykłady surowców leczniczych. Ostatnim miejscem, jakie zobaczyli seniorzy, były piwnice z godłami aptecznymi i meble z aptek klasztornych. Do klasztoru zazwyczaj przychodzili ludzie chorzy i apteki przyklasztorne im pomagały. Było tam również dużo beczek na wino, w którym rozpuszczano substancje lecznicze.
Następnym punktem wycieczki był Rynek Starego Miasta z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Seniorzy podeszli również pod Kurię na ul. Franciszkańskiej, gdzie znajduje się słynne okno papieskie. Plantami Trasą Uniwersytecką udali się w kierunku Wawelu. Po drodze na plantach obejrzeli ciekawą wystawę fotografii poświęconą Janowi Pawłowi II: „Pielgrzymka do nieba”. Dużych rozmiarów zdjęcia przedstawiały najważniejsze momenty pontyfikatu, jak również pogrzeb i beatyfikację naszego Rodaka. Na Wawelu nie obeszło się bez zwiedzania Kaplic, spaceru po dziedzińcu, jak również po zakolu Wisły. Zainteresowane osoby mogły również pomodlić się przy grobie pary prezydenckiej.
W drodze powrotnej, choć zmęczenie dało się we znaki, humory dopisywały. Tuż przed 2100 wszyscy dotarli do Mielca.Wycieczka została zorganizowana ze środków SKF ODEK, UM i SDK.
Dzieci na co dzień uczęszczające na spotkania do Porannego klubu Malucha działającego w SDK po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyły w zajęciach.
Miejsce do zakończenia zajęć niecodzienne, ponieważ nie była to sala w Domu Kultury, gdzie na co dzień dzieci bawiły się i uczyły, a sala zabaw na Osiedlu Smoczka, w której dzieci spędziły już dzień ze swoimi opiekunkami. Po czterogodzinnej zabawie nastąpiło uroczyste pożegnanie. W pierwszej kolejności dzieci zaprezentowały piosenki i krótkie układy, jakich nauczyły się ostatnio na zajęciach. Następnie opiekunki dzieci Panie Halina Augustyn i Marta Bukowy pożegnały każde dziecko. Każdy z maluchów otrzymał od swoich opiekunek dyplomik i upominek w postaci przyborów plastycznych.
To już drugi sezon w SDK organizowane są zajęcia dla najmłodszych. Przez trzy dni w tygodniu odbywają się spotkania, podczas których dzieci bawią się, uczą, miło i bezpiecznie spędzają czas. Małą grupką 16 dzieci zajmują się dwie wykwalifikowane opiekunki. Podczas czterogodzinnych spotkań jest czas na wszystko: trochę gimnastyki, zajęć ruchowych i sportowych, plastyki, nauki śpiewu. Jeśli tylko pozwala na to pogoda, dzieci wychodzą na spacery, bawią się na placu zabaw za SDK. Jest również czas na czytanie bajek i wierszyków. Dzieci przygotowują również okazjonalne występy z okazji Dnia Babci, Dziadka, Mamy. Bliscy maluchów chętnie biorą w tych występach udział, ze wzruszeniem, a niekiedy z łezką w oku słuchając przygotowanych wierszy i piosenek. Na tego typu spotkania dzieci samodzielnie, no może z niewielką pomocą pań, przygotowują pamiątkową laurkę.
Z rozmów z rodzicami dzieci, które należały do Porannego Klubu Malucha w sezonie 2009/2010 wiemy, iż ich pociechy łatwiej i bezstresowo przeszły adaptację w przedszkolach czy zerówkach. Jedyne, czego maluchom brakowało w innych przedszkolach, to ich ulubionej Pani. Cieszy nas również fakt, że niektóre dzieci od września już po raz trzeci będą z nami, a i rodzice zapisują swoje kolejne, młodsze dzieci.
Zapisy na następny sezon 2011/2012 ruszają już od pierwszych dni września 2011 r. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Ostatni z trzech zaplanowanych festynów osiedlowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ODEK i SDK zgromadził na placu zabaw za SDK całe rodziny.
Pogoda dopisała, humory i frekwencja również. Co prawda pogoda do końca trzymała nas w niepewności i w momencie rozpoczęcia festynu nad placem zabaw, gdzie odbywał się konkurs plastyczny, zgromadziły się czarne chmury i wydawać się mogło iż zaraz zacznie padać, ale ku wielkiej radości wszystkich zza chmur wyszło słońce.
Festyn rozpoczął się konkursem plastycznym, podczas którego dzieci malowały jak zresztą na poprzednich festynach autostradę na EURO. Następnie po zakończeniu konkursu plastycznego dalsza zabawa przeniosła się na duży plac zabaw za SDK. Jak na poprzednich festynach, tak i na tym mogliśmy liczyć na pomoc dziewczyn z XIII Drużyny Harcerskiej z ZHR, które świetnie dawały sobie radę w animacji zabaw dla najmłodszych. Każdy maluch mógł samodzielnie lub z niewielką pomocą rodziców złowić rybkę, zbudować piramidę z klocków, czy ułożyć obrazek. Zwłaszcza przy tym ostatnim brały udział całe rodziny. Maluchy chętnie również bawiły się w naszym wiklinowym labiryncie, czy przechodziły przez kolorowy, długi tunel…
Starsze dzieci chętnie i licznie startowały w drużynowych slalomach, wykazując się dużą zręcznością, sprytem i umiejętnością współpracy. W konkursie na wykonanie samolotu z papieru, a następnie najdłuższy jego lot brały udział całe rodziny.
Nagrody na festyn dla wszystkich uczestników zabawy w postaci słodyczy ufundowało SKF ODEK i MSM.
Kolejny osiedlowy festyn zorganizowany przez SDK i SKF ODEK odbył się w czwartek na osiedlu Lotników na placu przy Filii SDK nr I, przy ul. Bajana 20. Nic tak nie podobało się dzieciom, żaden konkurs nie wzbudził tyle radości i entuzjazmu, co malowanie twarzy.
Dziewczyny z XIII Drużyny harcerskiej ZHR, które podobnie jak w środę, również w czwartek pomagały w festynie, praktycznie przez cały czas malowały na roześmianych buźkach maluchów motywy kwiatowe i zwierzęce. Dzieci wytrwale czekały na swoją kolej, aby po chwili mieć namalowanego motylka, kwiatki, buzię kotka, czy tygryska. Był taki moment, iż musieliśmy na chwilkę przerwać malowanie, gdyż praktycznie wszystkie dzieci czekały w kolejce na malunek i nikt nie chciał brać udziału w konkursach. Pod koniec festynu praktycznie każde dziecko miało ozdobioną twarz czy rączki. Nawet stale animowane zabawy dla najmłodszych nie wzbudziły tyle zainteresowania co właśnie malowanie buziek...
Na festynie nie zabrakło konkursu plastycznego, na którym dzieci malowały autostrady na EURO, slalomów i torów z przeszkodami, jak również konkursu rowerowego. Maluchy przez cały czas bawiły się z harcerkami, łowiąc kolorowe rybki, wrzucając kolorowe piłeczki do wiklinowego kosza, również przechodzenie przed kolorowy tunel, czy zabawa chustą animacyjną znalazły swoich zwolenników. Praktycznie każde dziecko brało udział w przygotowanych konkursach. Nagrody i upominki w postaci słodyczy ufundowały SDK i SKF ODEK.
Na jednym z ostatnich spotkań klubowych Seniorzy z Klubu Seniora Wrzos, działającego w Filii SDK nr II na osiedlu Szafera zorganizowali pożegnalne przed okresem wakacyjnym ognisko. Ognisko zakończyło kolejny rok działalności klubu. Teraz wszyscy mają wakacyjną przerwę.
W organizacji ogniska, które odbyło się w lesie przy ul. Partyzantów, na polanie, pomagał zarząd klubu z przewodniczącą Panią Władysławą Cegielską, już po raz kolejny wybraną na następną kadencję i opiekunka klubu z ramienia MSM pani Urszula Gładyszewska-Wałek.
Podczas ogniska znalazł się czas nie tylko na wspólne pieczenie kiełbasek, ale również na śpiewy, a nawet tańce do akompaniamentu instruktora śpiewu, na co dzień pracującego w naszych wszystkich klubach Seniora pana Przemysława Pawłowskiego. Seniorzy śpiewali ulubione piosenki, których wspólnie uczą się na zajęciach śpiewu, przygotowując się tym samym do występów jakie czekają ich w niedalekiej przyszłości w DPS i Przecławiu. Pyszne sałatki i wypieki, którymi delektowali się uczestnicy ogniska, to dzieło członkiń klubu. Klub Seniora jeszcze przed wakacyjną przerwą czeka wycieczka do Łagiewnik i Krakowa, piknik w DPS i piknik w Przecławiu.
Po wakacjach, we wrześniu wznowi swoją działalność.
W środę 15 czerwca odbył się pierwszy z trzech zaplanowanych festynów plenerowych na osiedlu Szafera. Festyn odbył się na placu tuż przy filii SDK nr II przy ul. Botanicznej. Jak zwykle wspólna zabawa rozpoczęła się konkursem plastycznym, malowanie kredą na boisku bardzo podobało się dzieciom, może ze względu na temat prac - autostrada na EURO. Jak zauważył jeden z rodziców dzieci biorących udział w zabawie, szkoda, że te piękne powstałe rysunki nie mogą być inspiracją dla budujących drogi...
Kolejne konkurencje i konkursy były tak przygotowane, aby każde, nawet najmniejsze dziecko mogło brać w nich udział. Starsze dzieci chętnie startowały w slalomach, sprawdzając swoje umiejętności i sprawność w grupie kolegów. Były również konkurencje indywidualne - szczególnie miło został przyjęty konkurs jazdy na rowerze. Dość przewrotne reguły mówiły o tym, iż zwycięży ta osoba, która nie najszybciej a najwolniej przejedzie wyznaczony odcinek... W tym konkursie startowali prawie wszyscy uczestnicy zabawy, pożyczając sobie nawzajem rowery.
Na festynie nie zabrakło również konkursów dla najmłodszych 3-4 letnich dzieci, a nawet młodszych, których na festynie było dużo. W wyznaczonej części placu, z dala od innych konkurencji, w których brali udział starsi, wszystkie maluchy wraz z rodzicami bawiły się pod opieką instruktorki z SDK i harcerek z ZHR. Dziewczyny świetnie radziły sobie z maluchami animując przez cały festyn zabawy dla nich. Dzieci wrzucały kostkę i piłeczkę do dużego kosza, „łowiły” rybki, układały wieżę z kolorowych klocków. Najwięcej jednak zabawy i radości było przy długim kolorowym tunelu. Wszyscy chcieli przejść przez 7-metrowy tunel. Również chusta animacyjna spodobała się maluchom.
Każde dziecko biorące udział w zabawie otrzymało nagrody w postaci słodyczy, których fundatorem byli SKF ODEK i SDK MSM.
Już od środy 15 czerwca zapraszamy na trzy festyny plenerowe organizowane dla wszystkich przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „ODEK” i SDK.
Mnóstwo dobrej zabawy, konkursy z drobnymi nagrodami, specjalny kącik zabaw dla najmłodszych - to tyko nieliczne atrakcje przygotowane dla uczestników wspólnej zabawy. Będzie również kącik plastyczny dla maluchów, zabawy z chustą animacyjną, a i może malowanie twarzy...
Festyny odbędą się na trzech osiedlach MSM w następujących terminach:
Mnóstwo konkursów - oczywiście z nagrodami, dobra zabawa i wspaniała atmosfera gwarantowane. Zapraszamy, na wesoło, może trochę wcześnie rozpoczniemy wspólnie wakacje 2011.
Po dwudziestodniowych zmaganiach młodzi piłkarze zakończyli rozgrywki. Walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 13-tu (uczniowie szkół podstawowych) i do lat 16-tu (gimnazjaliści). W obydwu kategoriach wyłoniono laureatów I, II i III miejsca. I tak w I-szej kategorii wiekowej I miejsce zdobyli Kolesie z bloków, II miejsce FC Kusocińskiego, III miejsce Czarne diabły, IV miejsce FC Kędziora, a V miejsce FC Szafera Team. W II-giej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła drużyna FC Stal Mielec, II miejsce Czerwono-Czarni, III miejsce Tartak Mielec, a IV miejsce FC Szafera. Wszystkie rozegrane mecze przebiegały w miłej i sportowej atmosferze, przy ogólnym zadowoleniu grających oraz kibiców. Sędziowali instruktorzy SDK, którzy zaprezentowali znakomitą znajomość przepisów sportowych, nienagannie prowadząc wszystkie mecze. Wszyscy z niecierpliwością będą oczekiwać następnych rozgrywek, które będą miały miejsce już za rok.
Wręczenie nagród odbyło się w piątek 10 czerwca w SDK. Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody ufundowało SKF ODEK i SDK.
W sobotę 4 czerwca w godz. 1700 - 1900 na terenach rekreacyjnych MOSiR za hotelem Polskim, SKF ODEK, wspólnie z MOSiR i SDK zorganizowali dla dzieci i młodzieży modelarską lotniczą imprezę z okazji Dnia Dziecka.
Impreza składała się z kilku części:
Impreza odbyła się przy pięknej, trochę wietrznej pogodzie, gromadząc wielu widzów.
Miłym akcentem imprezy był list od senatora Władysława Ortyla, który na ręce głównego organizatora imprezy Pana Zygmunta Osaka przekazała i przeczytała pani Joanna Rębisz - dyrektor biura senatorskiego. Pan Senator zawsze w miarę możliwości jest obecny na wszystkich lotach. W liście pełnym ciepłych słów senator dziękował za popularyzację modelarstwa lotniczego i podtrzymywanie lotniczych tradycji w Mielcu.
W części pokazowej modele rakiet z taśmą zaprezentowali Igor Maj oraz Przemysław i Patryk Żurawscy. Wspaniałe, kilkakrotne starty ich rakiet budziły podziw widowni. Kolejni modelarze - Sebastian Strycharz, Mateusz Skop i Grzegorz Wicherki przedstawili swoje modele sterowane radiem, które pokazały walkę powietrzną. Wykonane przez ich samoloty figury akrobacji, korkociągi do bardzo małej wysokości, tuż nad ziemią, pionowe zawisy były bardzo imponujące. Łukasz Szeptycki zaprezentował akrobację pięknie wykonanym modelem silnikowym na uwięzi. Pan Zygmunt Osak zaprezentował natomiast makietę dwupłatowego samolotu z 1912 r. wykonując kołowanie przed i po locie, zrzuty bomb, odejścia na drugi krąg, międzylądowania. Były również prezentacje latawca skrzynkowego, ze śmigłami, obracającymi się od wiatru. Latawiec ten w locie prezentował Michał Ziemiński z siostrą. Nieoceniona była również pomoc najmłodszych modelarzy, którzy bardzo pomagali instruktorowi. Byli to: Radosław Burkot, Jakub Dudek, Bartosz Kawa i Mateusz Rachwał.
Również miłym akcentem dla wszystkich uczestników i widzów imprezy był samolot firmy FLY Polska, który przeleciał nad wszystkimi, „machając” skrzydłami.
W Solinie zakończyły się Szachowe Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików „Małopolska - Podkarpacie” do 9 i 10 lat na 2011 rok. W mistrzostwach startowało 31 zawodników, w tym 11 dziewcząt.
Mistrzostwa zakończyły się dużym sukcesem zawodników KSz SDK-Lotnik Mielec, którzy w punktacji we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zajęli I-II miejsce uzyskując 7 pkt.
Indywidualnie największy sukces odnotowała Joanna Święch (9 lat), która zwyciężyła w całym turnieju pokonując starsze zawodniczki, a drugą wyprzedziła aż o 1,5 punkta.
W roczniku do 10 lat zwyciężyła Anna Krzysztyńska, LKS MOSiR Brzozovia z 7 pkt. 4 miejsce zajęła Agnieszka Guła - 4 pkt. Wśród chłopców 1 miejsce zajął Krystian Piersiak z Górna.
W roczniku do 9 lat wśród dziewcząt zwyciężyła Joanna Święch przed Weroniką Porębą (UKS Magnus Rzezawa) i Wiktorią Mytych (TG Sokół Mielec), a wśród chłopców zwyciężył Miłosz Szpar (RKSz Rzeszów) przed naszymi zawodnikami Karolem Dulakiem i Nikodemem Piaseckim.
Najlepsi w swoich grupach wiekowych otrzymali medale i pamiątkowe okolicznościowe statuetki, a wszyscy zawodnicy dyplomy. Zawody sędziowali: Zenon Chojnicki - Mielec, Kazimierz Kozubal - Brzozów i Marian Lorenc - Krosno.
Zbliżają się wakacje i jak co roku mamy propozycję spędzania ich właśnie z nami. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla małych i troszkę większych dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat, dziewczynki i chłopców, lubiących zabawę i ruch na świeżym powietrzu, prace manualne, plastyczne, taniec i występy sceniczne. Na wszystkich zainteresowanych czekają specjalnie przygotowane liczne atrakcje, a przede wszystkim doświadczona kadra instruktorska, na co dzień pracująca w naszym Domu Kultury z dziećmi.
Pobyt dzieci, jak zresztą co roku, zaplanowaliśmy na tygodniowe turnusy, trwające od poniedziałku do piątku. W każdym tygodniu będziemy wychodzić z dziećmi na basen, do kina, zwiedzać urokliwe zakątki miasta i całego powiatu.
Maksymalnie w jednym tygodniu SDK może przyjąć 40 uczestników, a jedno dziecko może zapisać się na dwa tygodnie. Wystarczy zapoznać się z regulaminem pobytu zamieszczonym na naszej stronie internetowej, wydrukować z niej kartę uczestnictwa i oświadczenie i wszystko wypełnione przynieść do nas. Karta uczestnictwa nie wymaga wypełnienia przez lekarza czy pielęgniarkę, więc wszystko można załatwić samemu. Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem i oświadczeniem, aby być może uniknąć późniejszych nieporozumień i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Warsztaty plastyczne czy biżuteryjne, na których dziewczynki będą mogły własnoręcznie sobie zrobić kolczyki czy bransoletkę, zajęcia modelarskie, taneczno-sportowe, wyjścia na basen odkryty lub w razie niepogody wyjazd na krytą pływalnię na osiedlu Smoczka, wyjścia do kina, liczne konkursy z drobnymi upominkami to tylko część atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla dzieci. Każdy uczestnik zapewnione ma wyżywienie w postaci drugiego śniadania, herbaty, dwudaniowego obiadu jedzonego w znajdującej się nieopodal budynku SDK restauracji oraz deseru - loda. W SDK będą dystrybutory z wodą, dostępne przez cały czas. Na zaplanowanych wycieczkach zwiedzać będziemy ciekawe miejsca naszego powiatu i najbliższego regionu w myśl powiedzenia: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Na wycieczkach dzieci również będą miały drugie śniadanie w postaci słodkiej bułeczki lub pączka i soczku. Każde dziecko będzie przez nas ubezpieczone na czas pobytu.
Wszelkie informacje uzyskać można w SDK, ul. Kusocińskiego 13A, poniedziałek-piątek w godzinach 1200-1900, pod nr telefonu 17 5855342 lub na naszej stronie internetowej.
195 prac plastycznych, których tematem przewodnim było nasze miasto, różne techniki wykonania, różne wielkości rysunków, prace indywidualne, rysowane w domach, na kółkach plastycznych w szkołach i domach kultury, prace pochodzące nie tylko z naszego miasta, ale również zgłoszone do konkursu z całego powiatu, wszystko to pokrótce charakteryzuje zgłoszone do rywalizacji rysunki...
Można powiedzieć, iż tematem bardzo często powtarzającym się w pracach są budynki sakralne naszego miasta, plac AK z fontanną i Domem Kultury, Pomnik Wolności, tereny MOSiR, cokoły z samolotami, place zabaw, Dworek Oborskich. Z ciekawszych miejsc uwiecznionych na rysunkach znalazły się: Szkoła pod zegarem, Zespół Szkół Zawodowych. Prace napłynęły do nas z całego regionu, między innymi z Książnic, Woli Mieleckiej, Wampierzowa, osiedla Wojsław i osiedla Rzochów. Na wyraźną prośbę dzieci o tydzień wydłużyliśmy termin zgłaszania prac. W poniedziałek spotkała się komisja konkursowa, aby spośród wszystkich zgłoszonych prac wybrać ich zdaniem najlepsze.
Aby ułatwić decyzję nasze plastyczki, Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek dokonały wstępnej selekcji, wybierając 50 najlepszych. Dopiero spośród nich komisja konkursowa w składzie: Bogdan Bieniek - prezydent Mielca, Józef Witek - kierownik Biura Promocji i Informacji UM, Zygmunt Kołodziej - dyrektor MOSiR oraz Teresa Kubik - plastyk z SDK, wybrała najlepsze.
Oto lista laureatów:
W kategorii 6 - 8 lat
I miejsce - Zuzanna Opalacz z PM nr 2
II miejsce - Kornelia Polak z PM nr 7
III miejsce - Ilona Sołek z PM nr 6
Wyróżnienia:
Jakub Dziekan
Szymon Patocki z SP nr 1
Emilia Roman z SP nr 2
Aleksandra Krępa z PM nr 2
Kinga Wilk z SP nr 11
W kategorii 9 - 12 lat
I miejsce - Dominika Żurek z SP nr 6
II miejsce - Gabriela Kordyś z Woli Mieleckiej
III miejsce - Wiktoria Maziarz z Wadowic Górnych
Wyróżnienia:
Dawid Sobuś - pracownia plastyczna SDK
Oliwia Cerlich - pracownia plastyczna SDK
Dominika Klacza z SP nr 12
Artur Pysz z SP nr 2
Aleksandra Rokitowska z SP nr 9
Sponsorami i współorganizatorami konkursu obok SDK były Urząd Miasta Mielca i MOSIR, którym bardzo dziękujemy.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w czwartek 2 czerwca w Urzędzie Miasta o godzinie 900. Wszyscy laureaci zostali powiadomieni telefonicznie. Serdecznie gratulujemy.
W sobotę 4 czerwca od godziny 1700 organizujemy imprezę lotniczą z okazji Dnia Dziecka, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.
W skład plenerowej, rodzinnej imprezy, która odbywać się będzie na terenach rekreacyjnych MOSIR za Hotelem Polskim wchodzić będą:
Zapowiada się interesująca impreza, mamy nadzieję przy ładnej pogodzie, z mnóstwem atrakcji dla każdego małego czy starszego miłośnika lotnictwa, dla całych rodzin.
Drobne słodkie upominki dla każdego ufundował MOSIR. Imprezę organizują SKF ODEK, SDK i MOSiR. Serdecznie zapraszamy.
Dobiegają końca rozgrywki piłkarskie odbywające się w ramach „Międzyosiedlowych Rozgrywek piłkarskich”. W środowe popołudnie 25 maja rozegrano zaplanowane na ten dzień mecze. W pierwszym spotkały się drużyny: Kolesie z bloków i Czarne diabły. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Kolesi z bloków, dla których bramki zdobyli Dawid Boreński i Eryk Cebula, a dla drużyny przeciwnej Dawid Bernat. W drugim meczu rozegranym pomiędzy Czerwono czarnymi i Tartakiem Mielec padło w sumie aż 8 bramek, gdyż mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla Czerwono czarnych, a bramki zdobyli: dla zwycięzców Kamil Strycharz (3), Fabian Kmieć (2), Mikołaj Indyk i Konrad Komaniecki, a dla pokonanych Przemysław Broziński. Mecze przebiegały w miłej i sportowej atmosferze.
Natomiast w poniedziałek 30 maja, przy pięknej, słonecznej pogodzie rozegrano kolejne mecze. Grały drużyny młodsze do lat 13-tu: FC Kusocińskiego i Czarne diabły oraz dwie starsze do lat 16-tu: FC Stal Mielec i Czerwono-czarni. W pierwszym meczu wynikiem 3:2 zwyciężyła drużyna FC Kusocińskiego. Bramki dla zwycięzców zdobyli Eryk Purski (2) i Damian Leś, a dla pokonanych Dawid Bernat i Patryk Zych.
W drugim meczu o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, gdyż w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3. Bramki zdobyli: dla FC Stal Mielec Damian Bożek (2)i Przemysław Puła (bramka samobójcza), a dla Czerwono-czarnych Filip Maciołek (3). W celu ustalenia drużyny zwycięskiej zawodnicy obu drużyn wykonali po pięć rzutów karnych i tu bardziej skutecznymi okazali się zawodnicy FC Stal Mielec, trzykrotnie umieszczając piłkę w bramce i pokonując rywali 3:2.
Jedne z ostatnich zajęć tanecznych dla najmłodszych dzieci tańczących w SDK w KTT „ŻACZEK” nasi instruktorzy Luiza Kozioł i Marek Leś zorganizowali pod hasłem „Mamo, tato zatańcz ze mną”.
We wszystkich grupach w zajęciach oprócz dzieci uczestniczyli również ich rodzice. W trakcie zajęć rodzice uczyli się z dziećmi walca angielskiego, jive'a i cza-czy, brali udział również w zabawach z chustą animacyjną. Jak się okazało nauka szła dobrze, choć niektórzy tatusiowie mieli chwilowe, drobne problemy z koordynacja ruchów... Śmiechu było co niemiara. Zwłaszcza wspólna zabawa z dużą chustą animacyjną dostarczyła wiele radości.
Zajęcia przebiegły w bardzo wesołej atmosferze, dzieci cieszyły się, że ich mamy i tatusiowie mogli z nimi zatańczyć, a rodzice mieli okazję spróbować swoich sił w tańcu towarzyskim, niektórym z nich udało się nam zaszczepić pasję do tańca. Po zajęciach usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii. Rodzice stwierdzili jednomyślnie, iż chcieliby, aby takich zajęć było więcej. Nasi mali tancerze również byli zachwyceni faktem, iż ich rodzice mogli spędzić z nimi czas na tańcu i zabawie.
Od września tego typu zajęcia prowadzić będziemy cyklicznie.
W czwartek 26.05 spotkanie w Klubie Seniora „Pogodna Jesień”, działającym pod patronatem Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, a mającym swą siedzibę na Osiedlu „Lotników” miało charakter odświętny. Obchodzono bowiem Dzień Matki.
Seniorów jak zwykle w dni dla nich ważne i uroczyste odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego Nr 4, które przedstawiły przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny.
Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, a następnie wręczyły wszystkim seniorom własnoręcznie wykonane, okolicznościowe laurki. Był to piękny prezent dedykowany Paniom Seniorkom, które gromkimi brawami wyraziły swoją wdzięczność małym artystom. Opiekun Klubu dziękując dzieciom za występ artystyczny nawiązał do zbliżającego się Dnia Dziecka, życzył im wiele radości i uśmiechu.
Druga część spotkania odbyła się już we własnym gronie. Pani Natalia Tabor, Pan Czesław Bury i Pan Bronisław Szpytma recytowali okazjonalne wiersze, a opiekun Klubu Andrzej Guzy wykonał ulubioną przez wszystkich „Pieśń o Matce”.
Na jednych z ostatnich zajęć plastycznych odbywających się w SDK na dzieci i rodziców czekała mała niespodzianka i ciekawa propozycja na zajęcia. Gościem pracowni plastycznej była Pani Renata Bik, mielczanka, autorka książki dla dzieci „Tajemnice Białego Lasu”.
Barwna, wręcz bajkowa bardzo ciekawa książka Pani Renaty, opowiadająca o przygodach małej dziewczynki i jej mamy, miała już swój debiut księgarski. Dzieciom uczęszczającym na zajęcia plastyczne do SDK nieobce są tego typu zajęcia. Bardzo często plastyczki czytają im jakiś wiersz lub fragment opowiadania, a one do tego rysują. Po raz pierwszy jednak dzieci miały okazję poznać osobiście autorkę książki, porozmawiać z nią, spytać o interesujące ich sprawy...
Dzieci uczestniczące w zajęciach miały okazję posłuchać jednego z barwniejszych fragmentów książki, który czytała im sama autorka i do tego fragmentu rysowały pracę. Wybrany przez autorkę fragment opowiadał o baśniowym pałacu, z pięknym, ukwieconym, fioletowym dziedzińcem z mnóstwem kwiatów i kolorowych motylków. Dzieci chętnie ilustrowały czytany fragment, niewiarygodnie jak różne prace powstały na podstawie tego samego fragmentu. Zarówno autorka książki, jak i Panie plastyczki Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek, prowadzące na co dzień zajęcia plastyczne, delikatnie tylko sugerowały małym plastykom, co powinno znaleźć się na obrazku. Powstały piękne, bardzo barwne obrazki, bazujące na nieograniczonej wyobraźni dzieci.
Kolejne niespodzianki dla uczestników zajęć plastycznych już wkrótce...
Nasi instruktorzy szkolili się u najlepszych, aby teraz szkolić Was...
SDK, Szkoła Tańca ELIDA oraz instruktorzy Luiza Kozioł i Marek Leś serdecznie zapraszają na „Warsztaty Tanga Argentyńskiego”. Czar intymnego i zmysłowego tańca z przedmieść Buenos Aires trwa już ponad 100 lat. Na czym polega magia, która przyciąga tysiące osób na całym świecie? Czy to piękna muzyka? Czy może bliskość z partnerem? A może ucieczka od szarej rzeczywistości?
„TANGO - połączenie namiętności i delikatności... historia miłości zaklętej w jednym wspólnym tańcu.”
„Jest to taniec, w którym kobieta staje się jeszcze bardziej kobieca a mężczyzna wyzwala w sobie cechy prawdziwego mężczyzny.”
W najbliższy wtorek 31.05 w SDK od godziny 2030 zabrzmią po raz pierwszy w Mielcu melodie tanga argentyńskiego. Zajęcia z tanga argentyńskiego poprowadzą nasi instruktorzy tańca Luiza Kozioł i Marek Leś, którzy szkolili się u jednych z najlepszych nauczycieli tanga w Polsce Patrycji i Tadeusza Kościelniaków z Krakowa. Luiza i Marek wprowadzać będą swoich uczniów w podstawy tego pięknego tańca, przedstawią w nim role kobiety i mężczyzny, uczyć będą prawidłowego prowadzenia, odnajdywania harmonii we wspólnym poruszaniu się po parkiecie. W programie m.in. postawa, objęcie, kontakt (postura, abrazo), podstawowe figury (m.in. salida, oczo, gancho, giros, boleo) oraz sporo dobrej zabawy.
Serdecznie zapraszamy do SDK.
Maluchy na co dzień spotykające się na zajęciach w Porannym Klubie Malucha, wspólnie z opiekunkami Paniami Haliną Augustyn i Martą Bukowy przygotowały koncert dla wszystkich mam i tatusiów specjalnie z okazji Dnia Mamy.
W obszernym i przygotowywanym w tajemnicy przed rodzicami koncercie mamy i tatusiowie zobaczyli miedzy innymi taniec „Krakowiaczek”, wierszyki „Pomogę mamie” i „Prezent dla rodziców” oraz piosenki „Walczyk dla mamy” i „Piosenka dla mamy”. Wszyscy rodzice dostali również piękne czerwone laurki w kształcie serca,z wierszykiem i życzeniami oraz odciśniętą dłonią swojej pociechy. Był również słodki poczęstunek dla gości i maluchów. Dwudziestominutowy koncert bardzo się wszystkim podobał.
Przez niemal 9 miesięcy 4 grupy uczestników, łącznie około 60 osób w różnym wieku i obu płci, nabywało przeróżnych umiejętności w dziedzinach: malarskiej, biżuteryjnej, decoupage, wikliniarskiej i wielu, wielu innych. Najmłodszy uczestnik warsztatów malarskich ma 11 lat, a najstarszy..., w każdym razie na naukę i rozwijanie własnych pasji, zainteresowań, nigdy nie jest za późno.
Nie sposób wymienić wszystkich zagadnień, z jakimi przez 72 godziny pracy zapoznała się każda grupa warsztatowa. Materiału było naprawdę dużo. Dodatkowo był on opracowany specjalnie dla osób początkujących i zaawansowanych.
Prace plastyczne, obrazy, przedmioty użytkowe i dekoracyjne, wykonane metodą decoupage, torebki, biżuteria, koszyki wiklinowe - to wszystko obejrzeć można będzie na wystawie zorganizowanej w SDK. Zapraszamy na nią szczególnie wszystkich tych, którzy chcieliby od września zapisać się na kolejne cykle warsztatowe. Na wystawie będzie okazja, aby zobaczyć ich efekty, z jakimi pracami i tematami borykali się uczestnicy warsztatów, czego się nauczyli. Otwarcie wystawy - SDK, ul. Kusocińskiego 13A, poniedziałek 20 czerwca, godzina 1800. Zapraszamy.
Uczestnicy projektu już uczą się tańczyć, w myśl powiedzenia „tańczyć każdy może”. Warsztaty taneczne prowadzone są jednocześnie w SDK, gdzie z młodzieżą trenuje Grzegorz Garguła z Krakowa, a z grupą Seniorów Luiza Kozioł, a także w Filii SDK nr II na osiedlu Smoczka, gdzie z grupą dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych ćwiczy Marek Leś.
Wszyscy kursanci przygodę z tańcem w ramach projektu rozpoczęli nauką walca angielskiego. Jeden z łatwiejszych tańców standardowych jest najlepszy do rozpoczęcia przygody z tańcem. Dodatkowo do zajęć z Seniorami dołączyła para taneczna klasy B Ola Skoczek i Jarek Mysona. Jedna z najlepszych par tanecznych, nie tylko w naszym mieście, ale i powiecie, chętnie przekazuje swoje umiejętności innym. Seniorzy mogli podpatrzeć parę w tańcu, a nawet zatańczyć z nimi. Niebawem do uczących się tańca Seniorów i osób niepełnosprawnych dołączą inne pary taneczne z „Żaczka”. Finałem projektu w połowie czerwca będzie koncert i turniej tańca, w którym wezmą udział wszyscy uczestnicy tego integracyjnego, tanecznego przedsięwzięcia.
Realizacja projektu jest możliwa dzięki SDK, SKF ODEK, MSM, KTT Żaczek i Starostwu Powiatowemu.
W dniach 18-19 maja 2011 r. w Górnie zostały rozegrane XI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Liceów, w których startowało ponad 360 zawodników w tym 7 zawodników z KSz SDK-Lotnik Mielec, reprezentujących powiat mielecki. Turnieje rozgrywano w 8 grupach wiekowych: chłopcy i dziewczęta SP klas I-III i IV-VI oraz dziewczęta i chłopcy z Gimnazjów i Liceów na dystansie 9 rund, a tempo gry wynosiło 10 minut dla zawodnika na rozegranie partii.
Największy sukces odnieśliśmy w kategorii dziewcząt z kas I-III, gdzie zwyciężyła Joanna Święch (SP Wadowice Górne) uzyskując 8 pkt. przed Anną Krzysztyńską (SP Brzozów) - 8 p. i Agnieszką Gułą (SP 6 Mielec) - 6,5 p.
Na wyróżnienie zasługuje zwycięstwo Agnieszki z Joasią. Jednocześnie przypominamy, że obie startowały w finale Mistrzostw Polski Juniorek do 8 lat, gdzie Joanna zajęła 3-4 miejsce.
W kategorii chłopców klas I-III zwyciężył Miłosz Szpar z Rzeszowa, a nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: 8-11 m. Szymon Piłat (SP 11 Mielec) co jest sporym osiągnięciem tego zawodnika, gdyż Szymon jest uczniem I klasy, 15 m. Mateusz Babula (SP Złotniki) - 5,5 p., a 17m. Aleksander Babula (SP Złotniki) - 5 p.
W kategorii chłopców klas IV-VI zwyciężył Patryk Mrozowski z SP w Kobylanach, a Mateusz Rachwał ze SMSPN Mielec zajął 10 m. z 6 pkt.
Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sokołowa Młp. Gorący posiłek dla ponad 500 osób zabezpieczyły ZM SMAK Górno na czele z wiceprezesem Kazimierzem Smolakiem, a KSz SDK-Lotnik Mielec był współorganizatorem tej imprezy. Sędzią głównym zawodów był nasz instruktor Zenon Chojnicki, sędzia klasy międzynarodowej.
Z zaplanowanych na piątek dwóch meczów rozegrano jeden - w kategorii do lat 13-tu. Spotkały się drużyny: „Kolesie z bloków” w składzie: Dawid Boreński, Łukasz Kilian, Eryk Cebula, Rafał Skiba, Kamil Osmola, Mateusz Wojczekowski, Przemysław Hyjek, Maksymilian Kilian, Arkadiusz Mazur, Dawid Skiba i Dawid Stypa oraz FC Szafera Team w składzie: Karol Wesołowski, Dawid Rzeszutek, Kacper Tyrpa, Konrad Misztal, Patryk Misztal, Andrzej Czachor, Konrad Rożniał, Hubert Tylutki, Oskar Jemioło, Marek Reguła i Kamil Krempa (Tobiasz Sałagaj i Bartosz Grochocki - zawodnicy rezerwowi). Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny „Kolesie z bloków”, dla której 2 bramki strzelił Dawid Stypa, a dla FC Szafera Team Kacper Tyrpa. Mecz przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. Sędziowali instruktorzy SDK.
Drugi z zaplanowanych na ten dzień meczów nie odbył się, gdyż jedna z drużyn odwołała swój udział w turnieju, przez co została zdyskwalifikowana, a drużyna przeciwna odnotowała zwycięstwo walkowerem 3:0.
Terminarz rozgrywek przedstawia się następująco:
18.05.11 | g. 17 | FC Kędziora | - FC Kusocińskiego | ||
g. 18 | FC Szafera | - Czerwono-czarni | |||
20.05.11 | g. 17 | Kolesie z bloków | - FC Szafera Team | ||
g. 18 | Tartak Mielec | - Pentagon | |||
23.05.11 | g. 17 | Czarne diabły | - FC Kędziora | ||
g. 18 | FC Stal Mielec | - Tartak Mielec | |||
24.05.11 | g. 17 | FC Kusocińskiego | - FC Szafera Team | ||
g. 18 | FC Szafera | - FC Stal Mielec | |||
25.05.11 | g. 17 | Kolesie z bloków | - Czarne diabły | ||
g. 18 | Czerwono-czarni | - Tartak Mielec | |||
27.05.11 | g. 17 | Kolesie z bloków | - FC Kędziora | ||
g. 18 | FC Szafera | - Tartak Mielec | |||
30.05.11 | g. 17 | FC Kusocińskiego | - Czarne diabły | ||
g. 18 | FC Stal Mielec | - Czerwono-czarni | |||
31.05.11 | g. 17 | Kolesie z bloków | - FC Kusocińskiego | ||
g. 18 | FC Szafera Team | - Czarne diabły | |||
01.06.11 | g. 17 | FC Kędziora | - FC Szafera Team |
Modelarze z modelarni IKAR działającej w SDK wraz ze swoim instruktorem na dobre rozpoczęli sezon 2011.
Wielu widzów oglądających i fotografujących otwarcie sezonu, jak również samych modelarzy zgromadziła piątkowa impreza. Loty rozpoczęły się o godzinie 1800, przez cały czas oglądać można było również wystawę latających modeli. Spektakularne było szczególnie pięciokrotne wystrzelenie rakiety czasowej z taśmą z odliczaniem Igora Maja. Rakieta wykonana została przez Jakuba Kuska. Starty samolotów robiły duże wrażenie. Na szczególne uznanie zasługuje również walka powietrzna i akrobacja modeli sterowanych radiem, wykonana przez Mateusza Skopa z Borowej. Mali modelarze w wieku 8-11 lat: Jakub Dudek, Jakub Krużel, Bartosz Kawa, Filip Koba i Mateusz Rachwał, zaprezentowali publiczności własnoręcznie wykonane w okresie zimowym modele z depromu. Zobaczyć można było również małe szybowce o rozpiętości skrzydeł do 1 m. W locie pokazał swój duży model szybowca o rozpiętości skrzydeł 2,05 m Kacper Ciecieręga. Maciej Cybulski i Sebastian Strycharz sami uruchomili silniki spalinowe swoich samolotów i zaprezentowali je w locie.
Na koniec zaprezentowany został model makiety dwupłatowego samolotu RAF BE-2e w skali 1:6, o rozpiętości 1,88 m. Model bardzo ładnie kołował przed i po locie, odchodził na drugi krąg, wykonywał międzylądowanie, zrzucał bomby.
Wszystkie mieleckie przedszkola zaprezentowały swoją twórczość - taniec, piosenka, wiersz, a nawet teatr tańca, to wszystko zobaczyć można było i usłyszeć podczas dwugodzinnego występu. Piękne, kolorowe stroje, precyzyjnie przygotowane układy taneczne, a nawet specjalnie do nich skomponowana muzyka, czirliderki, wróżki, tancerze flamenco, leśne skrzaty, zwierzątka, tańce: passo doble, polka, cha-cha, ta różnorodność świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu wszystkich przedszkoli w Przegląd.
Oprócz prezentacji na scenie, każde z przedszkoli zgłosiło do przeglądu prace plastyczne, których tematem przewodnim był Mielec. Prace oglądać można na wystawie w SDK. Postanowiliśmy dołączyć wszystkie wykonane przez przedszkolaków prace do rywalizacji konkursowej w konkursie „Mielec - oczami dziecka”. Tym samym dajemy maluchom szansę na wspaniałe nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i MOSiR.
Po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych do rywalizacji prezentacji jury udało się na krótkie obrady. Po nich jury, w skład którego weszli: Pani Urszula Gładyszewska-Wałek, instruktor plastyki w SDK, Pan Bogdan Bieniek, prezydent Mielca i Pan Marek Leś, instruktor tańca w SDK i Szkole Tańca „ELIDA”, przedstawiło swój werdykt i wszystko stało się jasne. W tym roku na wyróżnienie zasłużyły dzieci z Przedszkola nr 16 i 2, które zaprezentowały kolejno: montaż słowno-muzyczny „Teatr zwierząt” i piękną wiązankę życzeń dla mamy, w skład której weszły wiersz, piosenka i taniec polka. Wyjątkowa była również decyzja o przyznaniu 3 równorzędnych I miejsc dla Przedszkoli nr 7, 1 i 9. W wykonaniu dzieci z przedszkola nr 7 widzowie zobaczyli: mix tańców nowoczesnych SHREK i wiersz J. Brzechwy „ Samochwała”. Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 zaprezentowały taniec. Na I miejsce zasłużyła również najliczniejsza grupa dzieci, reprezentująca Przedszkole nr 9. W ich wykonaniu zobaczyliśmy teatr tańca „Marzenia” ze specjalnie skomponowaną do tego układu muzyką. Należy w tym momencie dodać, iż przyznane nagrody są jak najbardziej symboliczne, gdyż tak naprawdę wszystkie maluchy zasługują na nagrodę... Na uznanie zasługują również dzieci z Przedszkola miejskiego nr 3 za układ taneczny do muzyki F. Chopina „Preludium deszczowe”.
Jak w podsumowaniu zaznaczył Pan Prezydent Bogdan Bieniek, Przegląd ma już swoją długoletnią tradycję, a rodzice występujących dziś na scenie dzieci również kiedyś na scenie SDK reprezentowali swoje przedszkola.
Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Przeglądzie wszystkim Przedszkolom, za to, że już od 35 lat niezmiennie, wspólnie współtworzymy największą w naszym mieście imprezę dla najmłodszych. Małym artystom dajemy szansę sprawdzenia się na scenie, zmierzenia się z widownią, niekiedy tremą. Rodzicom i dziadkom oglądającym swoje dzieci i wnuki dostarczamy niesamowitych wrażeń i jeszcze większych wzruszeń. Wszystkim paniom dyrektorkom i wychowawczyniom pracującym z dziećmi również dziękujemy.
Sponsorami tegorocznego Przeglądu były Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Urząd Miasta Mielca i Zielona Budka, za co również składamy podziękowania.
Ruszyły „Międzyosiedlowe rozgrywki w piłkę nożną”, zorganizowane przez SDK i SKF ODEK. Do wspólnej rywalizacji zgłosiło się 11 drużyn, łącznie 121 chłopców.
W minioną środę rozegrano dwa mecze. W pierwszym spotkały się dwie drużyny z kategorii wiekowej do lat 13-tu. Były to FC Kędziora w składzie: Bartosz Paprocki, Kamil Walczak, Kacper Paszkowski, Patryk Walczak, Kacper Dragan, Kamil Bury, Sylwester Raczyński, Aleksander Hutnyk, Patryk Muniak, Patryk Miąso i Maciej Symko oraz FC Kusocińskiego w składzie: Krystian Kania, Grzegorz Pszczoła, Jakub Kaczmarek, Rafał Czerski, Mateusz Rachwał, Krzysztof Cisło, Damian Leś, Dominik Ochał, Bartosz Sobczyk, Piotr Małek, Piotr Zięba, Maksymilian Miłoś. Spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się remisem 2:2, dlatego o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których wynikiem 2:0 zwyciężyła drużyna FC Kędziora.
Drugi mecz rozegrały drużyny z kategorii wiekowej do lat 16 (gimnazjaliści), a były to FC Szafera w składzie: Andrzej Trębski, Witold Majewski, Kamil Czech, Michał Książek, Kamil Napieracz, Sebastian Rogus, Radosław Strojny, Kacper Wójcikowski, Maciej Ryba, Wojciech Kułaga i Mikołaj Jędrychowski oraz Czerwono-czarni w składzie: Mikołaj Indyk, Kacper Gwoździowski, Konrad Komaniecki, Adrian Bryk, Przemysław Puła, Fabian Kmieć, Paweł Jung, Michał Rajpold, Filip Maciałek, Andrzej Lewiarz i Andrzej Paterak. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie wynikiem 4:3 dla drużyny Czerwono-czarnych. Bramki strzelili: dla zwycięskiej drużyny Konrad Komaniecki (2), Andrzej Lewiarz i Andrzej Paterak, a dla FC Szafera Sebastian Rogus (2) i Radosław Strojny.
Zarówno pierwszy jak i drugi mecz przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Na najbliższy piątek zaplanowano dwa następne spotkania.
Na placu zabaw należącym do SDK powstał piękny, duży labirynt wykonany z wikliny. Labirynt to druga już na naszym terenie wiklinowa forma zaprojektowana przez Andrzeja Kuliga, a wykonana w zasadzie w całości również przez niego, przy udziale uczestników warsztatów wikliniarskich.
Niski, rozłożysty labirynt, to wymarzone miejsce do zabawy dla maluchów. Wysokość ścianek jest tak dopasowana, aby każde, nawet najmniejsze dziecko miało cały czas kontakt wzrokowy ze stojącym na zewnątrz rodzicem, by czuło się bezpiecznie i pewnie. Jeśli w zabawie będzie chciał wziąć udział rodzic wspólnie z pociechą, umożliwią mu to dość szerokie ścieżki. Labirynt znajduje się w części rekreacyjnej naszego placu zabaw, tak aby bawiące się na placu dzieci miały dodatkowy atrakcyjny element do wspólnej zabawy z rodzicami. Dużo cienia, bliskie sąsiedztwo ławeczek sprawia, iż to teraz najczęściej odwiedzana przez najmłodszych część naszego placu zabaw. Bawią się w nim również dzieci z naszego Porannego Klubu Malucha. Dość mocno wydeptana trawa najlepiej świadczy o tym, iż dzieci chętnie odwiedzają tą właśnie część naszego placu.
Podobnie jak przy naszej pierwszej wiklinowej instalacji jesteśmy pełni obaw, czy nasz labirynt przetrwa i nie ulegnie zniszczeniu. Mamy jednak nadzieję, iż wszyscy korzystający z placu zabaw zadbamy o jego „bezpieczeństwo”, aby mógł przez długie lata bawić i służyć nam i naszym dzieciom...
W najbliższy piątek 20 maja modelarnia lotnicza IKAR działająca przy SDK serdecznie zaprasza wszystkich miłośników i sympatyków modelarstwa lotniczego na uroczyste otwarcie sezonu modelarskiego 2011. Instruktor, na co dzień prowadzący zajęcia w naszej modelarni, Pan Zygmunt Osak wraz z podopiecznymi, chłopcami i dziewczętami, serdecznie zapraszają na tereny MOSiR za Hotelem Polskim.
Już od godziny 1800 będzie można zobaczyć w locie największe i najpiękniejsze modele samolotów. Modele są wykonane w modelarni zarówno przez instruktora, jak i małych modelarzy. Mamy nadzieję, iż zarówno pogoda jak i widzowie nas nie zawiodą, a i samoloty uruchamiane po raz pierwszy w tym roku polecą... Zapraszamy serdecznie.
W niedzielę 22 maja w SDK po raz 35-ty odbędzie się „Przegląd twórczości Przedszkolnej”.
Jak co roku, na scenie SDK swoją twórczość przedstawią dzieci z wszystkich mieleckich przedszkoli. Mamy nadzieje, iż jak zawsze, tak i teraz frekwencja dopisze i wszystkie przedszkola zaprezentują swoją twórczość. Wszak impreza skierowana jest właśnie do przedszkoli i tylko dzięki nim się odbywa.
Występujące maluchy zobaczymy w prezentacjach tanecznych, wokalnych, aktorskich, a także podziwiać będziemy wykonane przez nich prace plastyczne zgłoszone do części plastycznej przeglądu. W części plastycznej konkursu dzieci wykonywać będą prace plastyczne o tematyce związanej z konkursem jaki ogłosiliśmy i jaki cały czas trwa: „Mielec - oczami dziecka”. Niewykluczone, iż najlepsze prace wykonane do Przeglądu przez przedszkolaków wezmą udział w ogólnej rywalizacji konkursowej. Być może zrobimy odstępstwo od Regulaminu konkursu plastycznego i prace maluchów powalczą o nagrody.
Ta impreza zawsze gromadzi wiele występujących maluchów, jak również liczną widownię. Piękna scenografia, bajecznie kolorowe stroje, niejednokrotnie specjalnie na tę okazje przygotowane przedstawienia - to tylko nieliczne atrakcje, jakie dla wszystkich widzów, rodziców, dziadków przygotowały panie Wychowawczynie i Dyrektorki z poszczególnych przedszkoli. Naprawdę wszystkie prezentacje robią wrażenie, są perfekcyjnie przygotowane i dopracowane w najmniejszym szczególe.
Tegoroczny Przegląd jak zwykle wspierają sponsorzy, którym dziękujemy. Patronat medialny nad imprezą objęli Tygodnik Regionalny KORSO i Portal HEJ.MIELEC.
Występy małych, bardzo przejętych i ambitnych artystów rozpoczną się o 1000. Wrażenia artystyczne gwarantowane... Zapraszamy.
Pomysł na projekt tego typu, a dokładniej projekt polegający na wielopokoleniowej integracji dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych środowisk, których wspólną pasją jest taniec, zrodził się już jakiś czas temu. W SDK już od wielu lat, tradycyjnie 4 razy w roku odbywają się zabawy dla dzieci niepełnosprawnych z Mielca i całego powiatu. Pomagając w organizacji zabaw andrzejkowych i noworocznych, organizowanych przez stowarzyszenia i koła zrzeszające dzieci, młodzież i dorosłych z różnym stopniem niepełnosprawności zauważyliśmy, iż dzieci te uwielbiają tańczyć, taniec i ruch sprawia im wiele radości. Wtedy to po raz pierwszy zorganizowaliśmy warsztaty taneczne dla tych właśnie dzieci. Zabawy i nauki nie było końca, jeden cykl warsztatowy przerodził się w kolejny i kolejny...
Instruktorzy na co dzień pracujący w SDK i cały czas współpracujący z SKF ODEK, którzy podjęli się w zasadzie całościowej realizacji projektu, zajmują się tańcem już od wielu lat. Luiza Kozioł i Marek Leś to doświadczeni instruktorzy - trenerzy, którzy wykształcili wiele znakomitych par tanecznych, na co dzień tańczących w „Żaczku”. Najlepsi tancerze właśnie z tej grupy również zaangażowali się w realizację projektu. Swoje taneczne umiejętności i pasję do tańca będą przekazywać innym.
Wspólnie postanowiliśmy wykorzystać taneczne umiejętności członków „Żaczka”, miłość do tańca zaprzyjaźnionych z nami osób niepełnosprawnych i Seniorów i opracowaliśmy projekt, który połączy wszystkie te elementy we wspólne działanie. Projekt „Tańczyć każdy może” łączy w sobie taniec, naukę, integrację wielopokoleniową i społeczną w jedną spójną całość. Warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz Seniorów już się rozpoczęły. Kulminacją projektu będzie koncert w wykonaniu biorących w nim udział tancerzy.
Projekt sfinansowany został przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ODEK, SDK oraz Starostwo Powiatowe w Mielcu.
Jak co roku pragniemy zaprosić dzieci i młodzież, wszystkich tych, którzy grają w piłkę nożną, do wzięcia udziału w Międzyosiedlowych Rozgrywkach w Piłkę nożną.
Zapisy już się rozpoczęły. Czekamy na drużyny z osiedli Szafera, Smoczka, Kusocińskiego, Żeromskiego, Kopernika i Lotników. Drużyna powinna liczyć 11 zawodników. Rozgrywki przeprowadzone zostaną w dwóch kategoriach wiekowych: 10-13 lat i 13-15 lat.
Listę zawodników drużyny z jej nazwą, wskazaniem jej kapitana oraz telefonem kontaktowym można składać w SDK przy ul. Kusocińskiego 13A, Filii nr I SDK ul. Bajana lub Filii nr II ul. Botaniczna. Na zgłoszenia czekamy do 12 maja 2011 r.
W piątek 13 maja w SDK przy ul. Kusocińskiego 13A o godzinie 1430 odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy kapitanów wszystkich zgłoszonych drużyn. Na spotkaniu zostaną ustalone terminy i miejsca poszczególnych meczy. Prosimy wszystkich startujących zawodników o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem rozgrywek. Rozgrywki zaczną się na osiedlu Kopernika, Szafera i Lotników już od poniedziałku 16 maja. Dla najlepszych drużyn - trzech zespołów w każdej kategorii wiekowej mamy niespodziankę: nagrody ufundowane przez Mielecką Spółdzielnie Mieszkaniową i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „ODEK”. Serdecznie zapraszamy do udziału w rozgrywkach.
Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 17 585 53 42 lub osobiście w SDK ul. Kusocińskiego 13A od poniedziałku do piątku w godzinach 1200 - 1900.
II edycja konkursu plastycznego zorganizowanego wspólnie przez Urzęd Miasta, MOSiR i SDK trwa. W tym roku malujemy Mielec, jego zabytki, architekturę, ciekawe miejsca, obiekty sakralne, pomniki, obiekty sportowe, budynki i miejsca użyteczności publicznej, jednym słowem wszystko, co kojarzy nam się z miastem...., nie stawiamy wymogów, jeśli chodzi o treść i przekaz pracy. Również forma wykonania jest dowolna.
Rozstrzygnięcie konkursu 1 czerwca, z uroczystym wręczeniem nagród przez Pana Prezydenta Mielca i Dyrektora MOSiR, prace konkursowe można składać w SDK ul. Kusocińskiego 13A do 23 maja, a już teraz napływają pierwsze prace konkursowe. Tematyka zgłoszonych prac do konkursu jest różna: jest kilka prac z placem AK, z piękną fontanną i jednym z mieleckich kościołów. Zachęcamy wszystkich z terenu miasta i okolic do udziału w konkursie. Zapraszamy ośrodki kultury, świetlice, kółka plastyczne, w konkursie może wziąć udział każdy.
Nagrody dla zwycięzców ufundowali UM i MOSiR.
27 kwietnia w Sali widowiskowej SDK odbyła się XIV edycja Teatru Jednego Wiersza.
A było na co popatrzeć. 46 małych i troszkę większych aktorów, 26 prezentacji, pełna sala widzów, prawie trzy godziny prezentacji, a w konsekwencji wiele pracy i trudnych decyzji dla komisji konkursowej.
Młodzi aktorzy reprezentowali prawie wszystkie mieleckie szkoły podstawowe - byli przedstawiciele SP 2, bardzo liczna reprezentacja z SP 3, a także SP 9 i 11. Swoich reprezentantów miały także wszystkie mieleckie gimnazja. Wśród występujących znalazła się także silna reprezentacja WDKiR w Grochowem - aż 6 małych aktorów i trzy osoby z MCK w Przecławiu. Repertuar był przeróżny, od wierszy Jana Brzechwy, poprzez Ludwika Jerzego Kerna, Juliana Tuwima, na Adamie Mickiewiczu i Juliuszu Słowackim skończywszy.
Prezentacje były różne: krótkie, troszkę dłuższe, jednak wszystkie starannie przygotowane. Niektórym występom towarzyszyła odpowiednio dobrana i przygotowana dekoracja, ciekawe rekwizyty, a nawet muzyka. Po wszystkich prezentacjach komisja konkursowa w składzie: Panie Anna Marek i Urszula Gładyszewska-Wałek oraz Pan Jan Stępień udali się na naradę i po burzliwych obradach ogłosili werdykt. Czas oczekiwania wszystkim występującym umilił drobny, słodki poczęstunek.
I tak najlepszymi zdaniem komisji okazali się Julia Mazur z SP 9 i Zuzanna Skawińska z SP 3 zdobywając równocześnie I miejsce. W wykonaniu Julii zobaczyliśmy „Pan Charms” a Zuzanny „Bajeczkę”. Przewodniczący komisji Pan Jan Stępień, ogłaszając werdykt powiedział, iż te dwie dziewczynki nie miały sobie równych. II miejsce zajęli Natalia Grądzka z SP3 i Wojciech Indyk z gimnazjum nr 3. Natomiast na III miejsce zdaniem komisji zasłużyli Filip Dymczyk z SP 9 i zespół z SP 11 w składzie: Katarzyna Burek, Weronika Surdej i Aleksandra Światowiec. Komisja przyznała również dwa wyróżnienia zespołom z WDKiR w Grochowem wyróżniając Weronikę Wieczerzak i Igę Rusin oraz „Dwie maski” z MCK w Przecławiu w składzie: Elżbieta Rusin, Klaudia Skrzypek i Weronika Wilczyńska.
Po ogłoszeniu werdyktu Pan Jan przekazał wszystkim cenne uwagi dotyczące doboru repertuaru, formy przekazu. Powiedział również, iż to właśnie na takich konkursach, a nawet na deskach sceny w SDK swoje pierwsze kroki stawiało kilka osób, które teraz są aktorami, grającymi zawodowo na wieku scenach teatrów w całej Polsce. Takich osób z naszego miasta jest 12.
W imieniu organizatorów bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, dziękujemy również wszystkim za tak liczny udział, dziękujemy wszystkim opiekunom za przygotowanie dzieci do występu, zwłaszcza SP 3, SP 2 i SP 11 za liczny i wieloletni udział w konkursie. Specjalne podziękowania należą się patronom medialnym: KORSO i HEJ.MELEC.
Klub szachowy LOTNIK działający w naszym domu kultury skupia nie tylko dzieci i młodzież. Bardzo prężnie i z efektami działa również sekcja seniorów.
W Przemyślu, na rozegranej w minioną niedzielę 17 kwietnia III Wojewódzkiej Spartakiadzie Niewidomych i słabo widzących o „Puchar Podkarpacia w Szachach”, zawodnik KSz Lotnik Pan Józef Cebula zajął I miejsce zdobywając „Puchar Podkarpacia”.
Pan Józef pokonał 36 zawodników z terenu całego województwa. Serdecznie gratulujemy.
Ostatnie zajęcia wszystkich klubowiczów Porannego Klubu Malucha odbyły się w niecodziennym miejscu. Wszystkie dzieci zamiast w SDK, spotkały się w mieleckiej Sali zabaw Arkadia na osiedlu Szafera, aby tam ciekawie spędzić czas.
Miejsce właściwie znane części naszych dzieci, okazało się wielką, wielką atrakcją. W grupie maluchów bowiem było kilka osób, które bawiły się tam po raz pierwszy. Ciekawie zaaranżowane sale, pełne kolorowych, interesujących zabawek stały się niesamowitym miejscem do wspólnej zabawy.
Wszystkich przywitała Gospodyni Arkadii, która przez cały czas pobytu pomagała naszym opiekunkom przy dzieciach. Radości i beztroskich zabaw nie było końca: dziewczynki „sprzedawały” owoce, warzywa i kosmetyki w sklepiku, chłopcy jeździli samochodami. Wszyscy oczywiście chętnie zjeżdżali z wielkiej zjeżdżalni do basenu z kolorowymi piłeczkami. W trakcie zabawy był również czas na czytanie bajek, odpoczynek, wspólne śpiewanie piosenek i śniadanie tak, jak na zajęciach w SDK. Dość spora przestrzeń do zabawy, duża ilość sal i zabawek sprawiła, iż nasza spora gromadka miała czas wypełniony prawie do ostatniej minuty pobytu.
Cztery godziny beztroskiej zabawy upłynęły bardzo szybko i żal było wracać do domu...
Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego czas oczekiwania upływa w SDK na przygotowaniach i wspólnym wykonywaniu świątecznych ozdób.
Najmłodsze dzieci z „Porannego klubu Malucha” z pomocą pań opiekunek Haliny Augustyn i Marty Bukowy wykonywały palmy z kolorowej bibułki, a starsze dzieci na zajęciach plastycznych ozdabiały kartonowe pisanki filcem i kolorowym papierem. Forma palmy została oczywiście dopasowana do manualnych umiejętności klubowiczów tak, aby każdy mógł ją samodzielnie lub z niewielką pomocą Pań wykonać. Natomiast starsze dziewczynki, które biorą udział w cotygodniowych pracach kółka plastycznego, samodzielnie wycinały z filcu interesujące je kształty lub korzystały z gotowych elementów, naklejając je na tekturową bazę. Również wykorzystanie specjalnych dziurkaczy do papieru z ciekawymi wiosennymi kształtami okazało się interesującym rozwiązaniem. Każde dziecko samodzielnie wykonało ciekawą ozdobę, którą mogło zabrać do domu.
Pracy było dużo, ale i satysfakcja wielka, każdy maluch z PKM w rozmowie z opiekunkami stwierdził, że ze swoją palmą w niedzielę pójdzie do Kościoła.
...pod warunkiem, iż dysponuje się elementarną wiedzą. Jeden z trudniejszych tematów warsztatowych, po opanowaniu kilku podstawowych wiadomości, okazał się możliwy do zrealizowania.
Przekonali się o tym warsztatowicze na warsztatach malarskich, którzy pod okiem Gosi Wiech zmierzyli się z tym ciekawym, ale i trudnym tematem. Na początku należy zapoznać się z problemem idealnych ludzkich proporcji i kanonem „siedmiu i pół głowy”, ale jak się okazuje istnieje jeszcze kanon „ośmiu i pół głowy dla postaci doskonałej” oraz „ośmiu i pół głowy dla bohatera”. Poznano również podstawowe różnice w budowie ciała kobiety i mężczyzny, dziecka w różnym wieku. W części praktycznej warsztatowicze zapoznali się również z proporcjami twarzy i ciała ludzkiego, omówione zostały zależności miedzy elementami twarzy, znaczenie oświetlenia naturalnego i sztucznego. Uczestnicy wykonali również szkice ludzkich twarzy i postaci ze zdjęć.
Było na co popatrzeć: wiele modeli samolotów, różnej wielkości, makiety dioram lotniczych, pasy startowe, hangary, modele samochodów wojskowych, to wszystko obejrzeć można było na wystawie w SDK. Wystawcy w wieku już od 7 lat chętnie prezentowali swoje pieczołowicie, z wielką starannością zrobione modele i chętnie o nich opowiadali. Dużą atrakcją okazało się również 68 modeli wystawionych przez członków modelarni IKAR. Wśród naprawdę wielu zwiedzających, znaleźli się między innymi: Panowie Józef Smaczny, Kazimierz Szaniawski, Jacek Krzysztofik, oraz wielu innych byłych i obecnych pilotów, instruktorów, konstruktorów, ludzi od wielu lat związanych z mieleckim lotnictwem.
Jak podkreślał nasz instruktor na codzień pracujący w modelarni „Ikar”, który przygotował całą imprezę, Pan Zygmunt Osak, takie wystawy to swoiste miniaturowe muzeum, ukazujące twórczy przegląd konstrukcji lotniczych jakich człowiek w tak krótkim czasie - 110 lat - dokonał.
W części konkursowej eksponaty klasyfikowano oddzielnie ze względu na materiał, z którego zostały wykonane (plastik czy karton) i ze wzgląd na wiek konstruktorów (do 10, 14 i 17 lat). Pan Osak postanowił, iż prezentowane przez seniorów modele nie zostaną sklasyfikowane i nagrodzone, a jedynie stanowić będą wielką atrakcje dla innych zawodników i zwiedzających, jako przykład bardzo dobrego wykonawstwa, dokładności i precyzji. Oprócz tego starsi, doświadczeni zawodnicy chętnie służyli radą i pomocą wszystkim zainteresowanym.
Komisja konkursowa w osobach: Pan Zygmunt Osak, Pani Bożena Rachwał i Pan Ryszard Gawryś miała do podjęcia trudną decyzje co do przyznania nagród, które ufundowali: MOSiR - sponsor główny, SKF ODEK, Stowarzyszenie PROMLOT, Pan Krzysztof Gaj - właściciel sklepu modelarskiego, TMZM. Ocenie konkursowej poddano 53 zawodników, 142 modele juniorów, 49 modeli seniorów, 18 dioram lotniczych.
Wśród nagrodzonych osób znaleźli się miedzy innymi: Maria i Dariusz Skrzyńscy - nagroda PROMLOTU za bardzo wierne i starannie wykonane modele samolotów produkowanych w Mielcu, Kamil Duszkiewicz, Stefan Kmon, za bardzo wiernie i starannie wykonane modele, w tym model lotni Tańskiego. W kategorii dioram lotniczych na uwagę komisji konkursowej zasłużyli: Andrzej i Sławomir Drews, którzy wykonali model V1 wraz z wyrzutnią, Marcin Gawryś - autor hangarów i wieży lotniska, a także Krzysztof Osak, konstruktor panoramy WSK i przyległych terenów widocznych z lotu ptaka.
Wśród juniorów nagrody otrzymali: Maria Kędzior, Bartosz Kawa, Anna Ździebło, Rafał Król, Mateusz Rachwał, Jakub Dudek, Tomasz Kaźmierski, Jakub Krużel, Filip Koba, Jakub Kusek, Michał Ziemiński, Igor Maj, Rafał Perłowski, Sebastian Strycharz, Krystian Niedbała i Maciej Cybulski.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a sponsorom dziękujemy za ufundowanie nagród.
|
Święta niedługo, dlatego do pracy warto już się zabrać.
Panie na warsztatach z cyklu „...Inspiracje” robiły pisanki, które zdobiły nieśmiertelną i jak się okazuje wszechstronnie wykorzystywaną metodą decoupage. Pisanki powstały również z filcu. Płaskie, kolorowe, robione z filcu na sucho pisanki mogą być ozdobą świątecznych kartek, które również można samodzielnie wykonać. Oryginalną i wcale nietrudną do wykonania ozdobą okazały się małe kurczaczki wykonane z kolorowych, atłasowych wstążek, na bazie kulki ze styropianu. Pięknie na świątecznym stole będą wyglądać kwiatki z papierowego sznurka.
Jeśli wcześniej dokładnie zaplanujemy sobie, co chcemy zrobić, dopasujemy wszystko kolorystycznie tak, aby poszczególne rzeczy tworzyły jedną całość, stworzymy oryginalną dekorację, która z pewnością spodoba się wszystkim. Zachęcamy do tworzenia czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego. Stoły i domy naszych warsztatowiczek, dzięki wykonanym na naszych warsztatach ozdobom na pewno będą piękne...
W miniony weekend w SDK odbyły się 3-dniowe warsztaty z zakresu tańców standardowych, latynoamerykańskich i technik jazzowych. Warsztaty zorganizowane były przez naszych instruktorów tańca Luizę Kozioł i Marka Lesia. W warsztatach tych wzięły udział dzieci i młodzież z Klubu Tańca Towarzyskiego "Żaczek", którzy na codzień doskonalą swój warsztat w SDK i Filii SDK. Łącznie w warsztatach wzięło udział 80 osób.
W sobotę 2.04 od godzin rannych odbywały się warsztaty z tańców latynoamerykańskich. Przy rytmach samby, cha-chy, jive'a Żaczki zdobywały kolejne umiejętności pod okiem Pani Moniki Heinze z Krakowa, tancerki klasy S i instruktora tańca.
W niedzielę na sali w SDK dominowały walce, tanga, czyli standard... Tancerze zaznajamiali się z pojęciami takimi jak swing, unoszenia, opadania. Cały dzień wgłębiali się w tajniki tańców standardowych pod czujnym okiem wieloletniego szkoleniowca i sędziego klasy międzynarodowej Pana Grzegorza Garguły z Krakowa. Klub tańca już od wielu lat współpracuje z Panem Gargułą a szkolone przez niego pary zdobywają coraz to wyższe klasy taneczne.
A w poniedziałek, ostatni dzień warsztatów na zakończenie spora dawka tańca jazzowego, którego tajniki przekazywała naszym małym i dużym tancerzom Pani Agata Skiba z Frysztaka. Tancerze byli bardzo zadowoleni, chociaż też bardzo obolali i zmęczeni.
W planach mamy weekendowe warsztaty taneczne otwarte, z różnych technik tańca, jednodniowe dla wszystkich zainteresowanych. Szczegóły już wkrótce.
Na jednym z ostatnich spotkań warsztatowych uczestnicy warsztatów malarskich zapoznawali się z zasadami malowania architektury i zasadami malowania akwarelami.
Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia i utrwalenia zasad rysowania w perspektywie. Uczestnicy mieli za zadanie naszkicować elementy architektury stosując perspektywę linearną z jednym i dwoma punktami zbiegu. W pracy twórczej pomagały im zdjęcia ulic, domów i kamienic.
Drugie zadanie plastyczne polegało na namalowaniu pejzażu z architekturą. W pracy twórczej należało uwzględnić perspektywę zbieżną i powietrzną, która rozmywa, odbiera szczegóły i zmienia kolor malowanych elementów w miarę ich oddalania się od obserwatora.
Warsztatowicze zapoznali się również z techniką akwareli. Próby wykorzystania techniki lawowania, mokre w mokre, nakrapiania, suchego pędzla, malowania kompozycji z wykorzystaniem co najmniej 2 sposobów nakładania farby, wyszły znakomicie.
Akwarela wymaga pewnej, zdecydowanej ręki. Jest trudną techniką, w której niekiedy wykorzystuje się przypadkowe efekty. Dzięki temu obrazy posiadają ciekawe plamy, kształty i kolory. Oprócz akwareli nadal doskonalono technikę farb olejnych.
Na kolejnych spotkaniach uczestnicy skupią się na malowaniu portretów i postaci.
Na jednym z ostatnich spotkań klubowych Klub Seniora „Pogodna Jesień” działający przy MSM wybierał nowy Zarząd.
Do tej pory pełniącą obowiązki Przewodniczącej klubu była Pani Maria Madej, która we wrześniu 2010 r. zastąpiła nieodżałowaną, wieloletnią przewodniczącą śp. Panią Romanę Olter. Pani Romana pełniła funkcje Przewodniczącej od początku istnienia Klubu, nieprzerwanie od prawie 18 lat. Za jej przewodnictwa klub prężnie działał, wiele robił dla swoich członków i otocznia, pozyskiwał nowych członków.
Do tegorocznych wyborów przystąpili członkowie klubu, którzy najpierw wytypowali ze swojego grona 15 osób, a następnie w wyborach tajnych zagłosowali na swoich faworytów. Jak się okazało po podliczeniu wszystkich oddanych głosów Przewodniczącą klubu została Pani Maria Madej, oddano na nią 45 z ogólnej liczby 47 głosów. Do Zarządu weszli również inni seniorzy, którzy teraz działać będą dla dobra klubu i w jego imieniu.
Wszystkim członkom klubu spodobał się styl pracy i osiągnięcia, jakich przez tak krótki czas przewodnictwa klubem dokonała Pani Maria Madej. Dlatego osiągnęła tak spektakularny wynik. Z całego serca gratulujemy wszystkim wybranym i życzymy cierpliwości i zrozumienia w dalszej pracy na rzecz klubowiczów.
Na ostatnim spotkaniu warsztatowym panie wykonywały pierwsze w swoim życiu torebki ze sznurka bawełnianego, metodą makramy.
Wykorzystywały do tego poznane wcześniej sploty płaskie i żeberkowe skośne oraz sznurek bawełniany o średnicy 2 mm. Same zaprojektowały sobie torebki, dobrały kolory i odpowiednie dla siebie wzory i wielkości. Praca przy ich wykonaniu na pewno potrwa długo, ale efekt będzie zachwycający
Łatwiejszym i szybszym w wykonaniu okazał się motylek, wykonany również metodą makramy, węzłem żeberkowym, który może służyć np. jako ozdoba do włosów lub dekoracyjna przywieszka do torebki. Na zajęciach powstały również naszyjniki i bransolety z drucików i koralików, różnymi technikami. Przygotowanie takiej biżuterii ma wiele zalet. Jest oryginalna, niepowtarzalna i wykonana na określone potrzeby, toteż można stworzyć ją pod konkretne okazje. Można dostosować ją do różnych dodatków i codziennego ubioru...
W Mielnie w dniach 19-26.03.2011 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów do 10 i 12 lat. W mistrzostwach wystąpiło 3 zawodników KSz SDK-Lotnik Mielec: Joanna Święch, Agnieszka Guła i Nikodem Piasecki.
Mistrzostwa Polski Juniorów rozgrywane są w grupach wiekowych co dwa lata tj. 8, 10, 12, 14, 16 i 18 lat na dystansie 9 rund, a tempo gry wynosi 90 minut + 30 sekund za każdy wykonany ruch.
Największy sukces odniosła Joasia, która w grupie do 10 lat zajęła bardzo wysokie 4 miejsce uzyskując 6,5 punkta, tyle samo co zdobywczyni brązowego medalu Agata Dwilewicz z KSz Polonia Wrocław, a walka o 3 miejsce trwała do ostatniej partii, w której Agata Dwilewicz pokonała swą rywalkę i wyprzedziła naszą zawodniczkę punktami pomocniczymi. Joasia była najlepszą zawodniczką wśród dziewczynek do 9 lat, zapewniając sobie udział w przyszłorocznym finale, gdzie będzie jedną z głównych faworytek do złotego medalu.
Joasia zajmując 4 miejsce uzyskała uprawnienia do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów (Brazylia) i w Mistrzostwach Europy Juniorów (Bułgaria).
W tej samej grupie wystąpiła Agnieszka Guła i z 3,5 pkt. zajęła 41 miejsce na 55 startujących. W grupie chłopców do 10 lat wystąpił Nikodem Piasecki zdobywając 4 p. i zajmując 32 miejsce na 54 startujących. Start Agnieszki i Nikodema w finale do 10 lat jest ich sukcesem życiowym. Gratulujemy Joasi i pozostałym zawodnikom Lotnika udanego startu w finałach mistrzostw Polski juniorów do 10 lat.
W niedzielę 3 kwietnia rozegrano w SDK trzeci zjazd V ligi seniorów.
Po sukcesie drużyny juniorskiej KSz SDK-Lotnik Mielec, która uzyskała awans do II ligi, przyszło zwycięstwo w V lidze seniorów i awans do IV ligi w składzie: Tomasz Szeglowski, Tomasz Wilk, Wojciech Indyk, Karolina Szeglowska, Hubert Lączak, Józef Cebula i Joanna Święch, która w łącznej punktacji zdobyła 16 punktów meczowych i 43,5 małych a w decydującej walce o pierwsze miejsce pokonała WKS Górnovię Górno 3,5:2,5.
Drugie miejsce zajęła WKS Górnovia Górno: 16 p. meczowych i 43,5 p. małych. Obie drużyny awansowały do IV ligi.
II drużyna Lotnika w składzie: Michał Maksom, Mateusz Rachwał, Aleksander Babula, Mateusz Babula, Szymon Piłat, Krzysztof Piłat, Nikodem Piasecki i Agnieszka Guła, zdobyła 4 punkty meczowe i 16,5 p. małych, zajmując ostatecznie 8 miejsce.
Ponadto Karolina i Tomasz Szeglowscy uzyskali normy na I kategorię szachową. Pierwsze miejsca na szachownicach zajęli: Tomasz Szeglowski, 8,5 p. - I szach., Tomasz Wilk, 8 p. - II szach., Karolina Szeglowska, 8 p. - IV szach., drugie miejsca: Wojciech Indyk, 8 p. - III szach. Mateusz Babula, 5 p. - V szach., a trzecie Joanna Święch , 6 p. - szach. VI.
Szkoleniowcem drużyny Lotnika jest Zenon Chojnicki, trener klasy drugiej.
Już po raz czternasty w SDK odbędzie się konkurs recytatorski „Teatr Jednego Wiersza”.
Ta impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W ubiegłym roku w rywalizacji wzięło udział 38 osób, dzieci i młodzieży, które w prezentacjach solowych czy zespołowych prezentowały swoje umiejętności sceniczne.
Do udziału w rywalizacji zgłaszają się dzieci i młodzież przygotowywane do występu przez nauczycieli w szkołach, jak również - co nas organizatorów bardzo cieszy - wykonawcy, którzy do konkursu przygotowują się sami w domu.
Ten cykliczny konkurs na stałe wpisał się w kalendarz naszych imprez, jest organizowany z myślą o dzieciach i młodzieży uzdolnionej recytatorsko. Do udziału w tegorocznej edycji zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na scenie i poddać się jednocześnie ocenie komisji konkursowej.
W tym roku konkurs odbędzie się w środę 27 kwietnia o godzinie 1200 w SDK przy ul Kusocińskiego 13A. Na zgłoszenia wykonawców czekamy do 20 kwietnia do godziny 1000. Serdecznie zapraszamy.
Patronat medialny nad imprezą objęli:
W miniony weekend rozpoczęły się prace nad stworzeniem kolejnych form wiklinowych w naszym ogrodzie. Niestety plany pokrzyżowała nam pogoda i musiały zostać odłożone w czasie. Część prac została jednak zrobiona i już teraz można zobaczyć ogólny zarys gotowych instalacji.
Z wielką przyjemnością już po raz drugi, wspólnie ze współorganizatorami - Urzędem Miasta Mielca oraz MOSiR - serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału u konkursie plastycznym:
„Mielec - oczami dziecka”
W zeszłorocznej edycji konkursu promującej krytą pływalnię na osiedlu Smoczka („Basen - oczami dziecka”) wzięło udział łącznie 156 uczestników. Były wśród nich dzieci i młodzież z mieleckich szkół jak i z powiatu.
W tym roku głównym celem konkursu jest promowanie naszego miasta, jego zabytków, architektury. Mielec cały czas się zmienia, pięknieje, chcemy to zobaczyć w pracach konkursowych.
Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu. Dla najlepszych prac i ich autorów nagrody ufundowali UM i MOSiR.
Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie Państwo w Regulaminie, zachęcamy do zapoznania się z nim i udziału w konkursie.
Patronat medialny nad imprezą objęli:
Współorganizatorzy:
Na piątkowych warsztatach z cyklu „...Inspiracje” uczestniczki wykonywały już ozdoby na zbliżające się Święta Wielkanocne.
Każda z pań, przy użyciu dostępnych na rynku materiałów, wykonała świece i pisanki metodą decoupage. Przy wyborze świec do zdobienia ich decoupage należy pamiętać o tym, aby wybrać świecę, która wypala się do środka, tak aby nie zapaliło nam się wykonane na niej zdobienie. Takie informacje zazwyczaj umieszczone są na świeczkach. Można również od razu nabyć specjalne świece, przystosowane do zdobienia decoupage. Dzięki wykorzystaniu postarzenia wykonane przedmioty nabrały niepowtarzalnego charakteru. Na warsztatach powstały również pisanki z atłasowych wstążek różnej szerokości.
Na jednym z najbliższych spotkań warsztatowych uczestniczki poznają mozaikę, jako oryginalny sposób zdobienia różnych przedmiotów.
Forma powstanie jako finałowy element warsztatów wikliniarskich, jakie odbywają się w naszym Domu Kultury w ramach projektu „Latającego Domu Kultury”.
Formy jakie powstaną, to niski rozłożysty labirynt, w sam raz do zabawy dla najmłodszych i bardzo ciekawa wysoka instalacja składająca się z trzech odrębnych elementów. Nazwy dla tej formy jeszcze nie ustaliliśmy, ale być może jak już będzie gotowa, to sama nam się nasunie.
Prace nad formami rozpoczynamy w piątek po południu, aby w sobotę od 9:00 wraz ze wszystkimi uczestnikami warsztatów dokończyć dzieła. Pragnę jeszcze przypomnieć, iż jedna forma wiklinowa powstała przed naszym Domem Kultury w ubiegłym roku i „ma się świetnie”, to znaczy puszcza pędy, jej współtwórca - prowadzący warsztaty Andrzej Kulig - cały ubiegły rok o nią dbał, zaplatał przyrosty, obcinał niechciane pędy.
W sobotę, kiedy to grupa warsztatowa będzie tworzyć swoje finałowe dzieła, będzie możliwość podpatrzenia ich w pracy. Andrzej Kulig, oczywiście w miarę wolnego czasu, chętnie coś podpowie i może odpowie na pytania, jak taką formę można zrobić samemu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy może chcieliby taką formę stworzyć sobie u siebie w ogrodzie. Może kogoś zainspirujemy... W ubiegłym roku, kiedy na wiosnę panie - uczestniczki ubiegłorocznych warsztatów wiklinowych - pracowały nad pierwszą formą, same prace wzbudziły zainteresowanie wielu osób i z tego co nam później przekazywano w kilku ogrodach na terenie naszego miasta takie formy powstały...
Z koralików i drucików również można zrobić oryginalną biżuterię.
Na ostatnim spotkaniu warsztatowym panie wyplatały wzory kolczyków i wisiorków drucikami różnej grubości i łączyły je z barwnymi koralikami. Uczestniczki spotkania wykonywały również naszyjniki z koralików i tasiemek. Koraliki z wąską wstążką łączone były na przemian linką jubilerską. Z szerokich, ozdobnych wstążek powstały również piękne, duże broszki, łączone z filcową bazą. Ostatnim elementem pracy na piątkowych warsztatach było wykonanie postarzenia na bransoletach metodą decoupage. Ozdobione serwetkami bransolety lakierowano specjalnym werniksem pękającym, a w powstałe pęknięcia wtarto pasty postarzające.
Wspólnie z SKF ODEK, MOSiR i MSM jak co roku organizujemy i serdecznie zapraszamy wszystkich zrzeszonych i niezrzeszonych modelarzy, małych i tych trochę starszych miłośników lotnictwa, jednym słowem wszystkich, którzy pasjonują się modelami samolotów i dioramami lotniczymi. Dwudniowa impreza odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia (sobota-niedziela), w godzinach: sobota 900 - 1400, niedziela 1200 - 1700. Modele na wystawę można przynosić do SDK już dziś.
Do wystawy mającej charakter konkursu jeszcze sporo czasu, ale my zapraszamy już teraz - jest jeszcze trochę czasu, aby zająć się pracą przygotowawczą, może dokończyć jakiś model, aby w kwietniu przynieść go do nas. Czekamy na redukcyjne modele samolotów, śmigłowców, szybowców i dioram lotniczych wykonanych z plastiku, kartonu w różnych skalach. Modele można wykonać wspólnie z synem, tatą, dziadkiem, kolegą i oczywiście samodzielnie. Modele oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: do 10-ciu lat, do 14-tu lat i do 17 lat. Przy ocenie komisja będzie brała pod uwagę dokładność i staranność wykonania, malowanie i wykończenie, jednym słowem wierność odwzorowania.
W tegorocznej edycji konkursu wezmą udział między innymi: Pan Andrzej Drews z synem Sławkiem, którzy zaprezentują militaria, wyrzutnie F1 i F2 znalezione w Bliźnie, Państwo Skrzyńscy z modelami bryzy i iskierki, 13-sto letni Bartosz Koźmiarski z samolotami wojskowymi i rodzina Państwa Gawrysiów - wieloletni członkowie, bardzo zaangażowani i pomocni w funkcjonowaniu modelarni, prezentujący pokaźną kolekcje swoich samolotów. W imprezie wezmą również udział osoby związane zawodowo z lotnictwem, które uatrakcyjnią spotkanie ciekawostkami lotniczymi.
Już teraz zapraszamy wszystkich, zarówno do startu, jak i w zwiedzania imprezy.
W niedzielę 13 marca odbył się zorganizowany przez „Lewą Flankę” - klub gier bitewnych działający od 2 lat w SDK - kolejny już, ale pierwszy w tym roku kalendarzowym turniej drużynowy Warhammer Fantasy Battle "Hetera".
W turnieju wzięło udział siedem trzyosobowych drużyn. Każda drużyna rozegrała po trzy bitwy. Najlepszy wyniki osiągnęli gracze z drużyny „Kieł” z Kielc. Kolejne miejsce zajęła drużyna „Moria” z Lublina. Na najniższym stopniu podium stanęli gracze z międzymiastowej drużyny „Klin”. Mielczanom z „Lewej Flanki” tym razem przypadło czwarte miejsce. Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Prezesa „Lewej Flanki” ufundowany przez Bartka Boicettę i Kubę Michońskiego.
Oto niektóre opinie o turnieju, jakie można było przeczytać na ogólnopolskich forach gier bitewnych:
„Dobra... wróciłem do domu, więc parę słów ode mnie na gorąco... Bardzo fajny turniej, miła atmosfera, na pewno jeszcze tam się zjawię, o ile będą takie możliwości.”
„Jeszcze raz dzięki organizatorom za świetną organizację, atmosferę, kawę i tosty.”
„...chętnie będziemy was odwiedzać - było świetnie...”
„Dziękuję za niesamowity turniej. Organizacja, atmosfera, ludzie, pyszne tosty i kawa donoszona do stołu! Szczerze polecam wszystkim turnieje w Mielcu..”
Inspiracje motywami wiosennymi i wielkanocnymi - czemu nie.
Na ostatnim spotkaniu warsztatowym Panie wykonywały kartki świąteczne metodą łączenia różnych papierów: gładkich, kolorowych, z fakturą. Do pracy wykorzystano różne dziurkacze, tasiemki, sznurki, filc, sznurek sizalowy, rafię i fizelinę. Powstały piękne, oryginalne i niepowtarzalne kartki świąteczne, które na pewno spodobają się osobom, do których zostaną wysłane.
W drugiej części spotkania uczestniczki zapoznały się z metodami pakowania prezentów na różne okazje. Samodzielnie ozdobiły papierowe torebki na prezenty, pudełeczka kartonowe również dzięki ozdobom nabrały odświętnego charakteru. Najprostszym, ale zarazem najefektowniejszym sposobem opakowania prezentów okazało się wykorzystanie celofanu z różnymi dodatkami. Przezroczysty materiał wydobywa urok prezentu, który jest widoczny, a tylko delikatne i stonowane dodatki zdobią całość. Tu również można wykorzystać sizal, rafię, suszone owoce cytrusowe itp. Właściwie nie ma granic, jeśli chodzi o materiał wykorzystywany do dekoracji, granicą może być tylko nasza wyobraźnia. Warto pokusić się o to, aby samodzielnie wykonać kartki świąteczne i zapakować prezent. Własnoręcznie wykonane przedmioty to najlepszy prezent...
W niedzielę 13 marca w SDK przy ul. Kusocińskiego 13A działający w nim już od dwóch lat klub gier bitewnych „Lewa Flanka” organizuje kolejny już, ale pierwszy w tym roku kalendarzowym, turniej drużynowy Warhammer Fantasy Battle "Hetera".
Jest to kolejna edycja turnieju zaliczanego do ogólnopolskiej ligi Warhammera Fantasy Battle. „Lewa Flanka” będzie gościć graczy z Kielc, Lublina, Rzeszowa, Kolbuszowej, Krakowa, Tarnowa oraz oczywiście z Mielca.
Do turnieju zgłosiło się osiem trzyosobowych drużyn. Każda drużyna rozgrywa po trzy bitwy. Zwycięska drużyna otrzyma Puchar Prezesa „Lewej Flanki” ufundowany przez Bartka Boicettę i Kubę Michońskiego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych widzów, warto skorzystać z okazji i na żywo zobaczyć interesujące potyczki. Po ostatnim w ubiegłym roku turnieju - grudzień 2010 - do klubu wstąpiło kilku nowych członków.
W dwie soboty pod rząd w SDK bawiły się zaprzyjaźnione z nami dzieci niepełnosprawne.
W sobotę 29 stycznia, na zakończenie ferii zimowych, zabawę karnawałową dla swoich podopiecznych zorganizowało Rejonowe Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Mielcu, którego Prezesem jest Pan Władysław Betlej, natomiast w sobotę 5 lutego na swojej zabawie karnawałowej bawiły się dzieci z Polskiego stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, którego przewodniczącym jest Pan Jacek Piechota. Na obydwu zabawach nie zabrakło licznie przybyłych rodziców. W wielu konkursach i wspólnych zabawach brali udział wszyscy uczestnicy.
W sprawnym i atrakcyjnym przeprowadzeniu dwóch zabaw karnawałowych pomagali nam, jak zwykle zresztą, harcerze z mieleckiego Hufca za co serdecznie dziękujemy. Każde dziecko - uczestnik zabawy - został obdarowany paczką ze słodyczami. Na wszystkich przybyłych czekał tez słodki poczęstunek, przygotowany przez organizatorów.
W piątek 28 stycznia w Filii SDK nr I mieszczącej się na osiedlu Lotników przy ul. Bajana 20 A pracownicy SDK wraz z Samorządową Radą Osiedla Lotników zorganizowali zabawę karnawałową dla wszystkich dzieci na codzień biorących udział w zajęciach proponowanych przez Filię.
Na zabawie oprócz dzieci obecni byli także rodzice. Była również członkini Rady Osiedla Lotników i jednocześnie radna Pani Krystyna Grzech. W końcu mamy czas karnawału i wszelkie bale, nawet te małe, są mile widziane. Wspólne tańce, mini konkursy i zabawy trwały ponad 2 godziny. Każde dziecko obdarowane zostało upominkami, które przywiózł Św. Mikołaj.
Cała zabawa karnawałowa jak również organizacja ferii zimowych w naszych Filiach i w samym SDK odbyła się dzięki dużemu zaangażowaniu Rad Osiedli i przychylności UM, za co w imieniu dzieci i swoim serdecznie dziękuję wszystkim przewodniczącym i Panu Bogdanowi Bieńkowi.
W piątek 21 stycznia wszystkie dzieci biorące udział w codziennych zajęciach zaproponowanych przez SDK w czasie ferii mieszkańcom osiedli Szafera, Smoczka i Dziubków, miały okazję bawić się na zabawie karnawałowej, która zorganizowana została dzięki zaangażowaniu Przewodniczącego Rady Osiedla Pana Zbigniewa Głowackiego i UM, za co w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.
Na zabawie, jak na zabawę karnawałową przystało, obowiązującym strojem było przebranie, dlatego na Sali roiło się od księżniczek, królewien i wróżek z przeróżnych bajek. Na zabawie pojawił się również Święty Mikołaj, który wszystkim zgromadzonym dzieciom rozdał drobne upominki.
Tym razem w piątek 21 stycznia gościliśmy na naszej scenie przedszkolaków wraz z wychowawczyniami i Panią dyrektor z Przedszkola Miejskiego nr 9. Nie zabrakło również najważniejszych Gości, dla których koncert był zorganizowany - kochanych Babć i Dziadków.
Wszystkich zebranych przywitała Pani Dyrektor Krystyna Majka. W części artystycznej zobaczyliśmy trzy grupy starszych dzieci: grupa VII o wdzięcznej nazwie „Pszczółki” zaprezentowała nam jasełka przeplatane przepięknymi kolędami w aranżacji „Arki Noego”. Grupy VI i VIII przedstawiły wspólnie piękną inscenizacje z morałem „Ambaras w bajkowym lesie”. Nie zabrakło również solistów: Julia z Karolem oraz Ania z Tomkiem wyrecytowali przepiękne wiersze dla Babci i Dziadka.
Na zakończenie wszystkie występujące dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę o tym, jak to było kiedy Babcia z dziadkiem byli mali... i oczywiście „Sto Lat”.
W piątek 21 stycznia, jak przystało w Dniu Babci i dzień późniejszym Dniu Dziadka w Porannym Klubie Malucha działającym w SDK odbył się kameralny koncercik, który przygotowały nasze maluchy wraz z opiekunkami, a którego honorowymi gośćmi były Babcie i Dziadkowie.
Panie opiekunki dzieci Halina Augustyn i Marta Bukowy pracowały z dziećmi już od dłuższego czasu, przygotowując ich do występu. Dzieci również z pomocą Pań wykonały laurki z odciśniętą dłonią każdego malucha. Taka laurka to dla niektórych dzieci pewnie pierwsza jaką wykonały dla swoich babć i dziadków, a i przy odciskaniu rączek było wiele śmiechu i zabawy. Oryginalna pamiątka na pewno będzie wszystkim przypominać tę uroczystość.
„Wszystkim dziękujemy, którzy tu przybyli - będziemy się razem wesoło bawili” - tak przywitały przedszkolaki wszystkich specjalnych Gości, a byli wśród nich również rodzice i nawet rodzeństwo małych klubowiczów. Maluchy odśpiewały piosenki o „Kaczce Dziwaczce”, „Krasnoludkach”, „Zajączku i Leśniczym”, wyrecytowały wiersz, a nawet zatańczyły wspólnie z paniami krakowiaczka.
Występ bardzo się podobał, a po nim wszyscy udali się na malutki poczęstunek.
Zajęcia plastyczne, muzyczne, szachowe, modelarskie, taneczne, wspólne wyjścia do kina na filmy fabularne dla dzieci i bajki animowane, wyjazdy na pływalnię na osiedlu Smoczka, turnieje w tenisie stołowym czy piłkarzykach - to wszystko przygotowaliśmy dla dzieci od 8 lat na okres ferii zimowych. Jak widać atrakcji jest naprawdę wiele i właściwie każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy przyjść i dobrze się z nami bawić. Zajęcia w SDK są bezpłatne.
Ponadto zapraszamy również do naszych Filii na osiedlu Smoczka - ul. Botaniczna 1 i osiedlu Lotników - ul. Bajana 20A.
W pracowni plastycznej dzieci wykonywały duże figurki kotów, kwiaty z kolorowej bibułki i malowały prace na temat dokarmiania zwierząt zimą. W pracowni modelarskiej chłopcy kończyli modele z kartonu na „Otwarte zawody latających modeli kartonowych”. Na korytarzach przez cały czas odbywały się zawody w tenisie stołowym czy piłkarzykach. Byliśmy tez z dziećmi w kinie na filmach „Opowieści z Narnii” i „Zemsta futrzaków”. W środę byliśmy na basenie na osiedlu Smoczka, a dziś jeszcze mamy w planach zabawę noworoczną w naszej Filii nr II na osiedlu Smoczka.
Zajęcia w obu filiach, wraz z planowanymi tam zabawami noworocznymi dla najmłodszych, pomogły nam zorganizować i uatrakcyjnić Samorządowe Rady Osiedli, za co serdecznie dziękujemy zarówno przewodniczącym Panom Zbigniewowi Głowackiemu i Stanisławowi Dziobakowi, jak i Panu Prezydentowi Bogdanowi Bieńkowi.
W czwartek 13 stycznia gościliśmy w naszym Domu Kultury dzieci z Przedszkola Miejskiego nr VI wraz z Panią Dyrektor i wychowawczyniami. Przybyli również ich Babcie i Dziadkowie, aby wspólnie uczcić ich święto. Sala wypełniona była po brzegi, wszyscy przybyli z niecierpliwością czekali na występ swoich wnucząt.
Uroczyste spotkanie pełne piosenek, wierszyków i układów tanecznych przygotowały wszystkie grupy przedszkolaków. Nie brakło również ciepłych, serdecznych życzeń, które w imieniu dzieci i pracowników przedszkola złożyła Pani Dyrektor.
Na jednej scenie można było zobaczy kolejno wszystkie grupy od najmłodszej do najstarszej. Wystąpiły: WITAMINKI, w ich wykonaniu zobaczyliśmy taniec tango i wiersze „Powitanie” i „Życzenia”, piosenkę „Nasza Babcia”. CZYŚCIOSZKI - ta grupa zaprezentowała piosenkę, wiersz i zimowy taniec - improwizację. PROMYCZKI ZDROWIA przedstawiły nam taniec „Lasowiaczek”, dwie piosenki i dwa wierszyki. MALI SPORTOWCY - ta najstarsza grupa zatańczyła paso doble, zaśpiewała piosenkę o Babci, zimową sambę i piosenkę o choince.
Na koniec uroczystości na scenie pojawiły się wszystkie przedszkolaki, w których wykonaniu usłyszeliśmy hymn przedszkola, a następnie wszystkie przybyłe Babcie i wszyscy przybyli Dziadkowie zostali obdarowani laurkami.
Zajęcia plastyczne, muzyczne, szachowe, modelarskie, taneczne, wspólne wyjścia do kina na filmy fabularne dla dzieci i bajki animowane, wyjazdy na pływalnię na osiedlu Smoczka, turnieje w tenisie stołowym czy piłkarzykach - to wszystko przygotowaliśmy dla dzieci od 8 lat na nadchodzące dwa tygodnie.
Jak widać atrakcji jest naprawdę wiele i właściwie każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy przyjść i dobrze się z nami bawić. zajęcia w SDK są bezpłatne. Natomiast wyjścia do kina czy wyjazdy na basen opłacane przez nas w 50%, resztę kosztów pokrywają rodzice. W przypadku kina 4 zł za seans, a w przypadku basenu 5 zł, z dojazdem i dwugodzinnym pobytem. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci na wyjście do kina czy pobyt na basen, ponieważ liczba dzieci, jaką możemy zabrać jednorazowo ze sobą jest ograniczona.
Ponadto zapraszamy również do naszych Filii na osiedlu Smoczka - ul. Botaniczna i osiedlu Lotników - ul. Bajana 20A.
Zajęcia w obu filiach pomogły nam uatrakcyjnić Samorządowe Rady Osiedli, za co serdecznie dziękujemy zarówno przewodniczącym Panom Zbigniewowi Głowackiemu i Stanisławowi Dziobakowi, jak i Panu Prezydentowi Bogdanowi Bieńkowi. W naszych Filiach odbędą się również zabawy noworoczne z upominkami dla wszystkich małych uczestników. W piątek 21 stycznia zapraszamy do Filii przy ul. Botanicznej, natomiast na osiedlu Lotników zabawa odbędzie się w piątek 28 stycznia. Obie imprezy rozpoczną się o godzinie 16:00.
W piątek 7 stycznia o godzinie 17:00 już po raz kolejny zespoły taneczne, wokalne, soliści i pary taneczne, jednym słowem dzieci i młodzież na co dzień ćwiczące w SDK zagrały, zatańczyły i zaśpiewały dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Do naszych bardzo uzdolnionych artystów w tym roku dołączyli uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej „POZYTYWKA”. Uczniowie z tej szkoły pod dyrekcją i opieką artystyczną Pani Barbary Wilczyńskiej, działającej od kilku lat w naszym mieście i okolicach przedstawili wszystkim przygotowany na dzisiejszy koncert swój bogaty program artystyczny. Młodzi muzycy wykonali dla nas kolędy, pastorałki i utwory muzyki rozrywkowej. Kto z widzów znał te utwory (a są na pewno znane) mógł wspólnie z wykonawcami śpiewać. Tak też się działo… młodzi muzycy wykonali kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Cicha noc”, „Nie było miejsca dla Ciebie” oraz pastorałki: „Jest taki dzień”, „Grudniowe noce”, „Pada śnieg”, „Życzymy wesołych świąt”, „Skrzypi mróz”, „Nie miały aniołki”, „Bosy pastuszek”, „Maleńka miłość”, „Oj Maluśki, Maluśki”.
Zespół wokalny WHERSES wspólnie z zespołem CANTICA ROMANZA, w składzie: Anna Burda, Bartosz Skwituj i Karol Flisek pod artystyczną opieką Pana Przemysława Pawłowskiego zaśpiewał takie utwory jak: „Róża”, „Ciszej”, „Oczy czarne”, „Dumka Bohuna”, „Con te partiro”, "Fiori Bianki”, „Jaskółka”, „Vilo moja”, „Karolinka”, „Parla piu piano”. Wszystkie utwory były tak połączone, że płynnie przechodziły w jedną miłą dla ucha całość.
Na koncercie nie zabrakło również najlepszych par tanecznych z KTT „ŻACZEK”. Natalia z Mikołajem, Ola z Jarkiem, Kasia z Filipem i Wiktoria z Kacprem wykonali dla wszystkich zebranych piękne tańce. W ich wykonaniu zobaczyliśmy między innymi: sambę, tango, walca angielskiego i wiedeńskiego, rumbę, jive'a i paso doble
W środę 5 stycznia odbyło się uroczyste noworoczne posiedzenie Rady osiedla Kopernika - coroczne, tradycyjne już spotkanie samorządowców i działaczy zaangażowanych w sprawy mieszkańców miasta.
Na tegoroczne zaproszenie przewodniczącego Rady Osiedla Kopernika, inicjatora spotkania Pana Ryszarda Sieronia odpowiedzieli prawie wszyscy z 46 zaproszonych gości. Znaleźli się na nim między innymi prezydent Mielca Pan Janusz Chodorowski, w-ce prezydenci Panowie Bogdan Bieniek i Mieczysław Wdowiarz, przewodniczący Rady Miasta pan Jan Myśliwiec, w-ce przewodnicząca Rady Miasta Pani Dorota Kotula, Zarząd Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w osobach Prezesa Pana Zbigniewa Buczka, w-ce prezes Pani Marty Loch i członka zarządu Pana Leona Domina. Na spotkaniu byli również przewodniczący Rady Osiedla Lotników Pani Krystyna Grzech i przewodniczący Rady Osiedla Smoczka pan Stanisław Ryba. Nie zabrakło również właścicieli spółek współpracujących z Mielecką Spółdzielnią Mieszkaniową.
Na spotkaniu oprócz tradycyjnych życzeń noworocznych, podsumowano rok ubiegły i przedstawiono plany na właśnie rozpoczęty. Prezydent Chodorowski opowiedział, co czeka miasto w najbliższej przyszłości, ze szczególnym uwzględnieniem Osiedla Kopernika. Prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pan Zbigniew Buczek również opowiadał o planowanych pracach i inwestycjach na mieleckich osiedlach. Każdy z przybyłych gości mógł zadać pytanie Prezydentom czy członkom Zarządu MSM. Chętnych do zadawania pytań nie brakowało. Prawie dwugodzinne spotkanie uświetniły krótkie występy zespołu muzycznego WHERSES i tancerzy z KTT ŻACZEK, na co dzień działających w SDK.
W piątek 7 stycznia o godzinie 17:00 już po raz kolejny zespoły taneczne, wokalne, soliści i pary taneczne, jednym słowem dzieci i młodzież na co dzień ćwiczące w SDK zagrają, zatańczą i zaśpiewają dla WOŚP.
Do naszych bardzo uzdolnionych artystów w tym roku dołączą uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej „POZYTYWKA”. Koncert zapowiada się ciekawie: usłyszymy piękne pastorałki, znane z rozgłośni radiowych w wykonaniu zespołu WHERSES, do świątecznych utworów zespołu WHAM i Michaela Jacksona rumbę i cha-chę zatańczą najlepsze pary ŻACZKA. Dzieci ze szkoły muzycznej wykonają piękne kolędy i utwory muzyki rozrywkowej. Na koncercie pojawią się wolontariusze z puszkami.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.