.
.
  • Anioły, aniołki - akcja „Anioły - niebiańscy przyjaciele”
    (14-12-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Przez cały poprzedni tydzień około 160 dzieci w różnym wieku, wspólnie z mamami i plastyczkami z SDK tworzyły aniołki, w czwartek i piątek odbył się wielki finał warsztatów, czyli wyczekiwane zabawy na Osiedlu Kopernika w SDK i na Osiedlu Szafera w Filii SDK nr II, gdzie realizowane były aniołkowe warsztaty. Na Zabawach obecny był Święty Mikołaj który przybył z drobnymi upominkami w postaci słodyczy i przyborów plastycznych i obdarował nimi zebrane dzieci.

    Nasza akcja prowadzona już po raz czwarty wspólnie z Urzędem Miasta spodobała się dzieciom. Również pomysł z przeniesieniem warsztatów na naszą filie na osiedle Szafera spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Wspólne oczekiwanie na najpiękniejsze święta w roku, wspólna praca z mamami czy babciami nad projektem, a następnie wykonanie niebiańskiego przyjaciela, to główny cel naszej zabawy. Możliwości do wspólnej pracy, ale i zabawy było wiele, poprzez mnogość materiałów, jakie każdy z uczestników akcji miał do dyspozycji. Dzieci zużyły niesamowite ilości kolorowych brokatów, zwiewnych piórek, cekinów, tasiemek, koralików, farby, ozdobnych kartonów i innych materiałów, dzięki którym ich dzieła były piękne i jedyne w swoim rodzaju.

    Zajęcia były tak zaplanowane, aby każde nawet najmniejsze dziecko mogło bezpiecznie, ale twórczo pracować. Przez cały czas pracy pomocą służyły nasze Panie plastyczki: Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek. Najmłodsza uczestniczka akcji Gabrysia miała 3 lata i wspólnie z innymi dziećmi w podobnym wieku wykonywała aniołka z masy solnej, ozdabiając go koralikami, cekinami i brokatem. Starsi uczestnicy warsztatów w środę wykonywali bardziej pracochłonne aniołki. Ich dzieła były bardziej finezyjne, dopracowane w najmniejszym szczególe.

    W czwartek i piątek odbyły się wielkie finały akcji, czyli zabawy mikołajkowe. W czwartkowe popołudnie bawiło się z nami około 110 dzieci, które na zabawę przybyły z rodzicami. Ponad dwugodzinna zabawa w rytm znanych świątecznych przebojów zakończyła się rozdaniem dla wszystkich uczestników drobnych upominków w postaci słodyczy. Podczas zabawy do wspólnych tańców włączyło się dość duże grono mam. Gdy w Sali pojawił się Święty Mikołaj, dzieci serdecznie go przywitały i zaprosiły do wspólnego tańca. Podobnie było w piątek na osiedlu Szafera. Tam wspólnie z Mikołajem bawiły się dzieci z osiedli Szafera, Smoczka i Dziubków.

    Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach, mamy nadzieję, iż umililiśmy choć trochę przedświąteczny czas, a aniołki wykonane na warsztatach ozdobią niejeden dom. Być może również zainspirowaliśmy kogoś i prace nad aniołkami przeniosą się do domów. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję aniołkowej akcji za rok i szczególnie dziękujemy Panu Bogdanowi Bieńkowi, vice-prezydentowi Mielca za współpracę. Gmina Miejska Mielec i Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa były sponsorami akcji. Serdecznie wszystkim dziękujemy.


  • Zabawy andrzejkowe w Klubach Seniora
    (14-12-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W czwartek, 29 listopada podczas spotkań klubowych, trzy nasze kluby seniora „Złota Jesień”, „Pogodna Jesień” i „Wrzos” działające pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, dzięki zaangażowaniu poszczególnych zarządów klubów oraz opiekunów bawiły się na zabawach andrzejkowych.

    Najstarszy Klub Seniora „Złota Jesień”, który niespełna miesiąc temu obchodził jubileusz 40 urodzin bawił się w SDK przy ul. Kusocińskiego 13A. Przygotowania do tego wieczoru rozpoczęły się już w środę, kiedy do pracy, pod okiem Seniorki Pani Genowefy Markowskiej przystąpiły panie przygotowując smakołyki w postaci bigosu, sałatek i słodkości. Panie również przygotowały salę seniora uroczyście ją dekorując i odświętnie nakrywając stoły, a panowie salę plastyczną, w której odbywała się taneczna część spotkania. Oni również zaangażowani byli w zadanie zaopatrzenia w odpowiednie produkty spożywcze potrzebne do organizacji spotkania. Wróżby i zabawy dla wszystkich przygotowała opiekunka Klubu Teresa Kubik. Wiele radości dostarczyła zabawa, podczas której Seniorzy wybierali nadmuchane balony zawierające w środku fraszki Jana Izydora Sztaudyngera, polskiego poety i satyryka. Bardzo trafnie dobrane fragmenty fraszek, odsłaniające ludzkie oblicza, emocje, w zabawny sposób pokazujące ludzką naturę, losowane przez Seniorów, okraszone dodatkowo zabawnym komentarzem, wywołały wśród biesiadników wiele śmiechu. Seniorzy bawili się do późnych godzin wieczornych w rytm przebojów muzycznych, przygotowanych przez Pana Stanisława Włodarczyka.

    Andrzejkowe spotkanie w „Pogodnej Jesieni” odbyło się DDP, gdzie na co dzień spotykają się członkowie tego klubu. Tam również spotkanie przygotował zarząd wspólnie z Przewodniczącą klubu, z dużym zaangażowaniem opiekuna Pana Andrzeja Guzego, który tego dnia obchodził swoje imieniny. Wszystkich zebranych serdecznie powitała przewodnicząca Pani Maria Madej, która po kilku ciepłych słowach przekazała głos Pani Marii Ściorze. Pani Maria przygotowała dla zebranych krótką antropologię dnia świętego Andrzeja. Z bardzo ciekawego opowiadania wszyscy dowiedzieli się, iż w dawnych czasach wróżeniem zajmowali się mężczyźni - kapłani-wróże, kataryniarze, a panny oprócz lania wosku lały również ołów, który był znacznie mocniejszy i trwalszy niż kruchy wosk, co miało zapewniać szczęście i powodzenie w małżeństwie. Oprócz Pana Andrzeja imieniny tego dnia obchodziło również 8 innych Seniorów, Panie Celina, Halina, Irena, Maria i Marianna oraz Panowie: Marian i dwóch Tadeuszów. Seniorzy przygotowali dla imienników niespodziankę: gorące życzenia, gromkie sto lat i upominek. Po smacznym poczęstunku przyszedł czas na wspólne tańce.

    Również w najmłodszym naszym klubie „Wrzos”, działającym na osiedlu Szafera tego wieczoru odbyły się „andrzejki”. Tu także z krótkiej historii wigilii dnia Świętego Andrzeja seniorzy dowiedzieli się, iż dawniej wieczór ten należał tylko do panien, ponieważ kawalerowie mieli swój odpowiednik tego dnia - wigilię dnia Świętej Katarzyny 24 listopada. Początkowo wróżby traktowane były bardzo poważnie, a wróżeniem zajmowały się osoby o wielkim zaufaniu, doświadczeniu i sukcesach w tej dziedzinie. W dzisiejszych czasach właściwie kultywuje się tylko wieczór andrzejkowy, który stał się bardziej popularny i dostępny dla szerszych warstw społecznych, jak również nabrał bardziej zabawowego charakteru. Część artystyczną spotkania przygotowała Pani Rozalia Piwnica i Panowie Marian Łukaszek i Józef Matejek. Pani Rozalia zaprosiła wszystkich do udziału w konkursach, a w wykonaniu Panów Seniorzy usłyszeli wiersze o tematyce andrzejkowej. Tańce i wspólne biesiadowanie trwało do późnych godzin wieczornych.


  • Anioły nadlatują...
    (29-11-2012)
  • . .

    Po raz czwarty wspólnie z Urzędem Miasta tuż przed mikołajkami zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w przedświątecznej akcji „Anioły - niebiańscy przyjaciele”.

    W ubiegłych latach akcja bardzo się podobała - anioły w różnej postaci, formie, wielkości, wykonane przy użyciu różnorodnych materiałów wykonywali: dzieci, młodzież, dorośli. Piękne, okazałe aniołki z masy solnej, kartonu, koralików, wstążek, cekinów, piórek, brokatu, koronki zdobiły później wiele mieleckich domów. Mamy nadzieję, iż w tym roku będzie podobnie. Z ciepłym odbiorem spotkały się także warsztaty „Mama i ja” - wspólne warsztaty dla mam i córek. Właściwie do końca nie wiadomo, komu bardziej spodobała się wspólna praca - mamom czy ich pociechom.

    W tym roku również chcemy umilić czas oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku, wykonując anioły, które chyba najbardziej kojarzą się wszystkim z nimi. Oto plan tegorocznych anielskich warsztatów:

    • Poniedziałek 3 grudnia godz. 1530 - 1930, miejsce warsztatów filia SDK nr II ul. Botaniczna 1A - zajęcia plastyczne, na które zapraszamy dzieci i młodzież, wraz z rodzicami. Uczestnicy warsztatów, pod opieką naszych plastyczek Urszuli Gładyszewskiej-Wałek i Teresy Kubik, przy użyciu różnych materiałów plastycznych, pasmanteryjnych i florystycznych wykonywać będą anioły.
    • Wtorek 4 grudnia i środa 5 grudnia godz. 1530 - 1930, miejsce warsztatów: Spółdzielczy Dom Kultury, ul. Kusocińskiego 13A - zajęcia plastyczne dla dzieci i rodziców - nasze plastyczki zadbają o nastrój do wspólnej twórczej pracy nad aniołkami...
    • Czwartek 6 grudnia, godz. 1630 - 1830, finałowa zabawa mikołajkowa dla uczestników warsztatów z prezentami dla wszystkich, SDK ul. Kusocińskiego 13A
    • Piątek 7 grudnia, godz. 1630 - 1830, kolejna finałowa zabawa mikołajkowa - tym razem dla wszystkich dzieci biorących udział w akcji w Filii SDK nr II na osiedlu Szafera. Tu również na wszystkich bawiących się ze św. Mikołajem czekają drobne upominki

    Projekt powstał dzięki przychylności UM i Pana Prezydenta Bogdana Bieńka. Urząd Miasta jest obok Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej głównym sponsorem całej akcji. Dziękujemy. Zapraszamy wszystkich serdecznie.


  • Kolejna zabawa andrzejkowa
    (29-11-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Wspólnie z podopiecznymi z dwóch mieleckich organizacji skupiających dzieci, młodzież i dorosłych niepełnosprawnych z terenu miasta i całego powiatu, z pomocą harcerzy i wolontariuszy bawiliśmy się na kolejnej zabawie andrzejkowej.

    Na kolejną już zabawę andrzejkową w naszym Domu Kultury przybyło liczne grono podopiecznych z Rejonowego Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży niepełnosprawnych ruchowo, którego przewodniczącym jest pan Władysław Betlej i dzieci z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz dzieci z upośledzeniem umysłowym, z prezesem Panem Jackiem Piechotą. Wszystkich przybyłych powitał Pan Władysław Betlej dziękując nam za gościnność i pomoc przy organizacji spotkania andrzejkowego, a jej uczestnikom życzył miłej zabawy. Parkiet naszej sali widowiskowej szybko zapełnił się tańczącymi, których do tańca w rytm polskich znanych przebojów zapraszał instruktor SDK Pan Andrzej Guzy. Roztańczone węże, na czele których były mamy dzieci tańczyły po całym domu kultury. Dzieci chętnie dedykowały ulubione piosenki swoim najbliższym: mamom, koleżankom, czy kolegom. Miłą niespodzianką podczas zabawy była wizyta księdza Mariusza Czosnyka, który od niedawna jest okręgowym duszpasterzem organizacji zrzeszających niepełnosprawnych z Diecezji Tarnowskiej. Pełen energii ksiądz szybko dał się namówić do wspólnej zabawy.

    Oprócz tańców, jak na spotkanie andrzejkowe przystało, nie zabrakło jakże ważnych tego dnia wróżb. Zabawa przy tym była wyśmienita. Wróżby andrzejkowe przygotowały instruktorki SDK Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek, które przez cały czas spotkania bawiły się z uczestnikami. Dziewczynki i chłopcy losowali serduszka, na których zapisane były imiona, następnie każdy mógł zatańczyć z osobą, której imię wylosował, a serduszko zabrać sobie na pamiątkę. Kolejną zabawą było losowanie serduszek, do których przyporządkowana była nagroda. Dzieci wybierały serduszka, a nasze instruktorki wręczały im przygotowane wcześniej upominki.

    W przerwach na wszystkich chętnych czekała gorąca herbatka, aromatyczna kawa i słodkości.


  • Diamentowe Gody Państwa Chęcińskich
    (29-11-2012)
  • .

    W Klubie Seniora Złota Jesień działającym w SDK na jednym z ostatnich spotkań świętowano Diamentowe Gody, czyli sześćdziesiątą rocznicę ślubu małżeństwa klubowiczów Państwa Alicji i Aleksandra Chęcińskich.

    Jubilaci są członkami naszego klubu od kilku lat. Pani Alicja zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy, jej mąż Pan Aleksander od dwóch lat pełni funkcję zastępcy przewodniczącego klubu bardzo udzielając się w codziennych sprawach klubowiczów. Przy organizacji spotkań i imprez klubowych zawsze można liczyć na jego pomoc i dobrą radę. Z ich twarzy praktycznie nigdy nie schodzi uśmiech. Pozytywnie nastawieni do wszystkiego i wszystkich. Lubiani i szanowani przez klubowiczów. Oboje obdarzeni ładnymi, mocnymi głosami śpiewają w klubowym chórze. Szczególnie znane są ich wspólne występy w duecie. Zawsze chętnie wspólnie śpiewają, uświetniając tym samym niejedne klubowe spotkanie.

    Prywatnie dochowali się córki i dwóch synów, sześciorga wnucząt i czterech prawnuczek. Zawodowo przez całe życie związani byli z WSK, gdzie Pani Alicja pracowała w Dziale Planowania Wydziału Aparatury Wtryskowej, a Pan Aleksander był nauczycielem w szkole przyzakładowej.

    W klubie przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów poczęstunek. Od klubowiczów otrzymali wiele serdecznych życzeń i gromkie „sto lat...”.


  • W sobotę na andrzejkach bawiły się dzieci niepełnosprawne
    (20-11-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W sobotę 17 listopada w SDK, na wspólnej zabawie andrzejkowej bawiły się dzieci wraz z rodzicami z Rejonowego Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży niepełnosprawnym ruchowo, którego przewodniczącym jest Pan Władysław Betlej i dzieci z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz dzieci z upośledzeniem umysłowym, z prezesem Panem Jackiem Piechotą. Była to pierwsza z trzech zabaw andrzejkowych, jakie w najbliższym czasie odbędą się w SDK.

    Już po raz kolejny, jak co roku o tej porze, gościliśmy u siebie dzieci i młodzież wraz z rodzicami z organizacji zrzeszających niepełnosprawnych. W zabawie jak zwykle pomagali nam harcerze, za co serdecznie dziękujemy: Natalii, Monice, Karolinie, Anecie, Agnieszce, Justynie, Ali, Oli, Michałowi i Erwinowi, z czterech drużyn harcerskich, wolontariuszce Madzi, oraz szczególnie Pani Ani Marek z ZHP. Wszyscy harcerze bardzo nam pomogli w prowadzeniu zabaw - pomagają nam zawsze, kiedy o pomoc poprosimy.

    Na zabawie wszyscy świetnie się bawili, nasza sala pękała w szwach, ponieważ uczestników zabawy było bardzo dużo. Prócz tańców w rytm polskich przebojów, które przygotował instruktor SDK Pan Andrzej Guzy i który prowadził cale spotkanie, były oczywiście wróżby - jak na wieczór andrzejkowy przystało. Wszystkie dziewczynki i wszyscy chłopcy rysowali buty, aby przekonać się, kto pierwszy znajdzie męża czy żonę. Kolorowe rysunki butów, w tworzeniu których pomagała nasza instruktorka plastyki Pani Teresa Kubik, zawisły na sznurku i bardzo szybko okazało się, iż but Adama wywróżył mu rychłą zmianę stanu cywilnego...

    W dalszej części spotkania w przerwie pomiędzy tańcami mniejsi uczestnicy zabawy andrzejkowej chętnie śpiewali piosenki o kaczuszkach. Jeden z chłopców sprawił bardzo miłą niespodziankę swojej mamie, dedukując jej piosenkę i taniec, które sam ku wielkiej radości zebranych wykonał. Był również słodki poczęstunek dla wszystkich. Sobotnie spotkanie upłynęło w bardzo radosnej i serdecznej atmosferze.


  • W sobotę jesienne niebo nad mieleckimi błoniami przykryło się latawcami...
    (13-11-2012)
  • . . . .

    ... a to za sprawą cyklicznej imprezy organizowanej przez modelarnię IKAR z SDK i SKF ODEK: „Mistrzostwa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „ODEK Latawców skrzynkowych i płaskich”. Zawody rozpoczęły się o godzinie 1000 krótką odprawą przeprowadzoną przez pana Zygmunta Osaka.

    W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto własnoręcznie wykonał latawiec. Większość startujących na zawodach latawców wykonanych zostało na cotygodniowych zajęciach odbywających się w modelarni IKAR. W części konkursowej komisja w składzie: Zygmunt Osak, Ryszard Gawryś i Damian Pietras oceniała pomysłowość i skomplikowanie konstrukcji, wykonanie, efekt wizualny, wygląd i dekoracje, stateczność w locie, efekty specjalne, takie jak zrzut taśm, ulotek, spadochroników. Wszystkie latawce wzniosły się w górę, choć nie obyło się bez kraks ze względu na silny wschodni wiatr. Wszystkie podniebne kolizje przeżywali zarówno młodzi zawodnicy, jak i licznie przybyli rodzice, opiekunowie oraz wielu mieszkańców naszego miasta. Wszystkie naprawy uszkodzonych latawców na miejscu nadzorowali doświadczeni członkowie modelarni.

    W zawodach startowało łącznie 52 zawodników, w tym 9 dziewcząt. Startujący młodzi ludzie to mieszkańcy nie tylko naszego miasta, ale i całego powiatu - wśród startujących znaleźli się mieszkańcy Woli Mieleckiej, Rzędzianowic, Podleszan, Chorzelowa, czy w końcu Tuszowa.

    Wśród nagrodzonych zawodników znaleźli się:

    W kategorii latawców skrzynkowych:

    • 1 miejsce - Mateusz Rachwał
    • 2 miejsce - Krystian Niedbała
    • 3 miejsce - Hubert Tylutki

    W kategorii latawców płaskich:
    • 1 miejsce - Mikołaj Proczek
    • 2 miejsce - Michał Ungeheuer
    • 3 miejsce - Jakub i Bartosz Kusek


    Dzięki ładnej pogodzie zawody przyciągnęły nie tylko wielu startujących, ale i wielu zwiedzających. Panowała miła atmosfera.

    Wszystkich startujących zawodników nagrodzono słodyczami, a najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i modele samolotów ufundowane przez SKF ODEK i SDK MSM w Mielcu. Wszystkim startującym dziękujemy za udział w zawodach, szczególnie tym z miejscowości ościennych, a nagrodzonym gratulujemy osiągniętych rezultatów.


  • Rozpoczęliśmy już sezon warsztatów artystycznych dla dorosłych
    (13-11-2012)
  • . . .
    . . .

    Pod koniec października zajęcia na warsztatach artystycznych, organizowanych co roku w okresie jesiennym w SDK, rozpoczęła pierwsza grupa warsztatowa, która uczyć się będzie różnych technik zdobienia przedmiotów drewnianych, plastikowych, szklanych, metalowych, z gipsu i innych bardzo popularną ostatnio metodą decoupage.

    Na zajęciach uczestniczki ozdobiły tą metodą drewniane szkatułki i pudełka do przechowywania drobiazgów. Panie najpierw bardzo starannie przygotowały podłoże, pokryły je farbą, aby na koniec udekorować całość wyciętymi elementami i utrwalić specjalnym preparatem. Praca przebiegała bardzo sprawnie a Panie bardzo ambitnie podeszły do tematu. Jak na pierwsze zetknięcie z tą właśnie metodą, zostały rzucone od razu na głęboką wodę i trzeba przyznać, iż poradziły sobie wyśmienicie. Wykonane przez nie szkatułki i pudełka robiły wrażenie.

    Na kolejnych zajęciach uczestniczki wykonają biżuterię ozdobioną tą metodą, a zajęcia grudniowe poświęcone będą na pracę nad bombkami i ozdobami choinkowymi, metodą decoupage panie ozdobią również świeczki do świątecznych stroików.

    Spotkania warsztatowe odbywają się dwa razy w miesiącu w czwartki, a każde zajęcia trwają cztery godziny. W grupie są jeszcze wolne miejsca, więc wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wszelkie informacje uzyskać można w SDK pod nr telefonu 17 585 53 42, od poniedziałku do piątku w godzinach 1200 - 1800.


  • Wielki jubileusz Klubu Seniora „Złota Jesień” za nami
    (30-10-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W sobotę 27 października w SDK odbył się niecodzienny jubileusz - najstarszy klub Seniora działający w Mielcu właśnie w SDK, obchodził swoje 40-te urodziny. Jest to najstarszy klub Seniora, działający w naszym mieście i jak w swojej mowie gratulacyjnej powiedział Prezydent Mielca Pan Bogdan Bieniek od jego powstania zaczęła się historia mieleckich Klubów Seniora.

    Wśród zaproszonych Gości, oprócz oczywiście Szacownych Jubilatów, znaleźli się: Prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu Pan Zbigniew Buczek, Proboszcz Parafii MBNP ksiądz Kazimierz Czesak i ksiądz opiekun duchowy naszych Seniorów Krzysztof Dynarowicz, Prezydent Mielca Pan Bogdan Bieniek, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr II, z którym od wielu lat współpracują Seniorzy, Pani Danuta Wiszyńska, Przedstawiciele Klubu Seniora „Złoty Wiek” z Przecławia z Panią Przewodniczącą Wiesławą Wiącek, przedstawiciele Klubu Seniora „Jak w rodzince” z Radomyśla Wielkiego z Przewodniczącym Panem Andrzejem Zioroniem. Wśród zaproszonych gości znalazł się również kierownik SDK, za czasów którego powstał Klub „Złota Jesień” Pan Józef Witek i była kierownik SDK Pani Jadwiga Klaus, która jako osoba na emeryturze również wstąpiła w szeregi klubowe. Na sali nie zabrakło również naszych rodzimych, ale troszkę młodszych klubów seniora: „Pogodna Jesień” i „Wrzos”, wraz z opiekunami i przewodniczącymi.

    Zaproszeni Goście chętnie zabierali głos składając Dostojnym Jubilatom życzenia na ręce przewodniczącej klubu Pani Krystyny Skowrońskiej-Litwin. Prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pan Zbigniew Buczek powiedział, iż za wzorem inżyniera Karwowskiego z „Czterdziestolatka”, życie zaczyna się dopiero po czterdziestce i wszystko, co dobre i najlepsze klubowicze mają przed sobą. Prezydent Bogdan Bieniek wręczając pamiątkowy List Gratulacyjny i piękną statuetkę powiedział o tym, jak ważna jest aktywizacja osób starszych, a towarzyszący mu Pan Józef Witek podzielił się ze wszystkimi wspomnieniami sprzed czterdziestu lat, kiedy to powstawał klub Seniora i towarzyszący mu chór RETRO. Państwo Przewodniczący z zaprzyjaźnionych klubów pogratulowali tak znaczącego jubileuszu i okazali wdzięczność za zaproszenie i nawiązaną współpracę.

    Po życzeniach nadszedł czas na wspomnienia i bogatą w treść część artystyczną przygotowaną przez klubowiczów „Złotej Jesieni”. Całą część artystyczną poprowadziła niezastąpiona Pani Ania Paprocka, która „z wielkim honorem i przyjemnością powitała wszystkich dostojnych gości...”. Szczególne wyrazy uznania skierowała do Prezesa Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pana Zbigniewa Buczka, któremu gorąco podziękowała za troskę i wielkie serce dla Seniorów, za to, iż od tylu lat wspiera i z sercem podchodzi do tak wielkiej rzeszy Seniorów, która właśnie „pod dachem” Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej znalazła swój kąt... wszakże wszystkich Seniorów zrzeszonych w trzech klubach MSM jest prawie 200.

    Jej krótki, ale bardzo treściwy monolog przeplatany był wspomnieniami i celnie dobranymi wierszami naszych mieleckich poetów. Następnie krótką, aczkolwiek bardzo ważną w tym dniu historię klubu od roku jego powstania przeczytała wszystkim bardzo zaangażowana w klubowe życie Pani Monika Winiarz, która notabene jest w tej chwili najstarszą stażem Seniorką, pamiętającą okres powstawania klubu. Wspomniała o założycielach, opiekunach, wszystkich przewodniczących, których niestety w większości nie ma już z nami. Wspomniała o wszystkich instytucjach, szkołach, organach, osobach prywatnych, z którymi przez te wszystkie lata klub współpracował. Interesująco przedstawiła historię klubu napisaną jej wspomnieniami.

    Po części oficjalnej zaczęła się wspólna zabawa, do której przygrywał zaprzyjaźniony z SDK zespół muzyczny wspomagany przez wokalistkę Panią Wiolę Jasińską, która na co dzień prowadzi zajęcia śpiewu w klubowym chórze. Wyśmienita zabawa trwała do późnej nocy...

    W życiu człowieka i całej społeczności wielką rolę odgrywają ważne rocznice i jubileusze, są one wyjątkowym skarbem pamięci o dziedzictwie, które uformowało naszą świadomość, dobre wspomnienia pomogą nam wyznaczyć kierunek naszego życia wśród ludzkiej przyjaźni i życzliwości” - tymi słowy zakończyła swoje wystąpienie Pani Ania Paprocka.

    Oby tak znamienitych i ważnych jubileuszy w życiu naszego Domu Kultury było jak najwięcej. Wszystkim zaproszonym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie, za to, że poświęcili swój czas i tę ważną dla nas uroczystość postanowili spędzić z nami. Dziękujemy wszystkim tym, którzy od wielu lat związani są z klubem, pomagają w jego prawidłowym funkcjonowaniu, a całemu Klubowi „Złota Jesień” życzymy wiele zdrowia, pogody ducha i wielu wielu wspólnych jubileuszy.


  • Sukces na mistrzostwach Polski w Skawinie
    (23-10-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Modelarze z modelarni „IKAR” działającej już od wielu lat w SDK w dniach 20-21 października brali udział w „Otwartych mistrzostwach Polski Modeli Kartonowych” w Skawinie.

    W przestronnej sali sportowej gimnazjum w Skawinie na wszystkich startujących i wystawiających czekała perfekcyjnie przygotowana wystawa z ponad trzystoma eksponatami pogrupowanymi na 17 kategorii. Przez dwa dni trwania wystawy wielu zwiedzających było zachwyconych tym, co udało im się zobaczyć. Makiety krakowskich kościołów, zamków, lotnisk, mnóstwo małych i dużych modeli samolotów, rakiety kosmiczne, żaglówki, pojazdy konne, śmigłowce, okręty i statki to tylko część kategorii, w których wystawiane było łącznie 314 modeli.

    Dla naszych modelarzy wyjazd okazał się wielkim sukcesem. Otóż modelarz młodzik Michał Kędzior wywalczył III miejsce, jako najmłodszy gimnazjalista, za model samolotu M-4 „Tarpan”, który to samolot został skonstruowany i wykonany w Mielcu, a obecnie znajduje się w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Michał samodzielnie przy użyciu programu komputerowego rozrysował plany samolotu. Na wystawie zaprezentował również model samolotu Lublin R XIII i wywalczył tym modelem VI miejsce. Natomiast dzięki pięknie wykonanej Bryzie dostał wyróżnienie. Jego siostra Marysia za kartonowe figurki Krzyżaka, Krzywej Wieży w Pizie i Wieży Eiffla uzyskała kolejno 9, 16 i 17-te miejsce. Kolejny nasz modelarz Krystian Niedbała za bardzo starannie wykonany model rakiety kartonowej Diamant B uzyskał 8 miejsce. Również Instruktor Zygmunt Osak, startujący w kategorii wiekowej seniorzy, za modele czołgów Sherman, Kingtiger i Jagdtiger otrzymał V miejsce, a za śmigłowiec Mi-28 IX miejsce.


  • Seniorzy z Pogodnej Jesieni czcili swoje święto
    (23-10-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Na jednym z czwartkowych październikowych spotkań klubowych członkowie Klubu Seniora „Pogodna Jesień”, działającego pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, wspólnie z zaproszonymi gośćmi spotkali się na uroczystości poświeconej Światowemu Dniu Seniorów przypadającemu na 26 października.

    O wspaniałą atmosferę na spotkaniu, które zorganizowane zostało w jednej z mieleckich restauracji, zadbała przewodnicząca klubu, Pani Maria Madej. Po krótkiej części oficjalnej spotkania, na której zebranych gości przywitała Pani Przewodnicząca klubu i jego opiekun Pan Andrzej Guzy, nadszedł czas na taneczną zabawę. Goście i Seniorzy bawili się w rytm przebojów tanecznych, które przygotował jeden z członków klubu, Pan Ryszard Kozik. Na bawiących się wspólnie klubowiczów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Zarząd klubu. Liczne zabawy taneczne i konkursy dostarczyły uczestnikom spotkania wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Na wszystkich seniorów czekała również słodka niespodzianka przygotowana przez ich wieloletniego opiekuna. Miłe spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych...

    A już w sobotę 27 października kolejna wielka uroczystość najstarszego naszego Klubu Seniora „Złotej Jesieni”. Klub w tym roku obchodzi jubileusz czterdziestolecia powstania. Wspólne, wielkie świętowanie Seniorów z trzech naszych klubów, z klubów zaprzyjaźnionych ze „Złotą Jesienią” oraz licznie zaproszonych gości będzie w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13A, gdzie na co dzień, od początku swojego istnienia, spotykają się klubowicze. Przygotowania do wielkiej uroczystości już trwają...


  • Jesienne zajęcia w „Aniołkowie”
    (23-10-2012)
  • . . . . .
    . . . . .

    Podczas jednych z zajęć w Małym Klubie Malucha „Aniołkowo” mieszczącym się przy ul. Bajana 20 na osiedlu Lotników, na maluchy czekały bardzo ciekawie przygotowane i prowadzone zajęcia pod tytułem „W krainie Jesieni…”. Tematem przewodnim zajęć plastycznych, tanecznych i rozmów z dziećmi tego dnia była ta najbarwniejsza chyba pora roku.

    Na czterogodzinnych, cyklicznych zajęciach, odbywających się trzy razy w tygodniu, dzieci z wielką ciekawością i zaangażowaniem utrwalały wiadomości dotyczące szerokiej tematyki związanej z porami roku, a szczególnie z jesienią, poprzez bardzo czynne wypowiadanie się na temat jesieni rozwijały ekspresję twórczą, wyobraźnię, pobudzały swoją otwartość i spontaniczność w wyrażaniu własnych myśli. Był również czas na zajęcia plastyczne, na których mali członkowie „Aniołkowa” kolorowali jesienny rysunek i naklejali na niego kolorowe listki. Dzieci bawiły się przyniesionymi przez opiekunkę Monikę Światowiec kasztanami, żołędziami, jarzębiną, mchem i kolorowymi liśćmi. Wszyscy wspólnie, z niewielką pomocą pani opiekunki, recytowali wiersz T. Śliwiaka „Idzie Jesień”. Wszystkie kolorowe prace wykonane przez małych plastyków ozdobią salę „Aniołkowa”, w której odbywają się zajęcia. Maluchy rozmawiały również o tym, jak należy się ubierać i dbać o siebie właśnie jesienią...

    Wszystkich zainteresowanych zajęciami rodziców i dzieci serdecznie zapraszamy - „w Aniołkowie” są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy na ciekawe zajęcia dla najmłodszych w sam raz na deszczowe chłodne, jesienne dni. Szczegółowe Informacje pod nr telefonu 17 585 53 42 lub osobiście w siedzibie „Aniołkowa” od poniedziałku do piątku w godzinach 1000 - 1700.


  • Młodzi modelarze na wycieczce w Muzeum Lotnictwa
    (16-10-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    6 października najmłodsi modelarze, pracujący na co dzień w modelarni IKAR, działającej w SDK, wspólnie z instruktorem prowadzącym i rodzinami modelarzy, udali się na wycieczkę do krakowskiego Muzeum Lotnictwa.

    Ładny, ciepły dzień, mnóstwo wrażeń sprawiły, iż wycieczka była bardzo udana. O wszystkich eksponatach, które znajdowały się w Muzeum z pasją opowiadał modelarzom ich instruktor Zygmunt Osak. Duże wrażenie na chłopcach zrobiły modele samolotów wyprodukowanych w Mielcu. W hangarach zwiedzający zobaczyli modele silników lotniczych, samoloty z I-szej Wojny Światowej. Były również eksponaty współczesnych samolotów, np. pionowego startu Harrier, F-104.

    Lekcję patriotyzmu chłopcy przeszli obok tablicy upamiętniającej pilotów, którzy zginęli latając podczas II Wojny Światowej w Anglii. Chłopcy mieli również okazje oglądać kabiny samolotów wewnątrz, uzbrojenie i umundurowanie. W drodze powrotnej wszyscy zatrzymali się na lotnisku w Pobiedniku Wielkim, gdzie wycieczkowicze mieli okazje obserwować starty i lądowania samolotów.


  • Mały Klub Malucha „Aniołkowo” uruchomił zajęcia dla najmłodszych
    (16-10-2012)
  • . . . .
    . . .

    Po wakacyjnej przerwie swoje cykliczne zajęcia rozpoczął Mały Klub Malucha działający przy Sali zabaw „Aniołkowo”, mieszczącej się w Filii nr I SDK przy ulicy Bajana 20A.

    Zajęcia pełne ciekawych zabaw, nauki, zajęć plastycznych, zajęć ruchowych prowadzi nauczycielka wychowania przedszkolnego Pani Monika Światowiec. Spotkania w „Aniołkowie” kierujemy do dzieci w wieku 3-4 lata, które z różnych względów nie dostały się do innych przedszkoli lub miały trudności z zaadoptowaniem się w miejscach, gdzie spędzały cały dzień i za bardzo przeżywały rozstania z rodzicami. Ciekawa forma zajęć, ich częstotliwość oraz czas trwania sprawiają, iż maluchy nie odczuwają negatywnie rozstań z rodzicami - zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 800 - 1200. W tym czasie jest przerwa śniadaniowa, na której dzieci jedzą przyniesione z domu II śniadanie.

    Czas spędzony w Klubie, to przede wszystkim czas spędzony na grach i zabawach w miłej i przyjemnej atmosferze, pod okiem doświadczonej nauczycielki. Grupa liczy tylko 12 dzieci i ma charakter grupy stałej, to znaczy, że te same dzieci są z nami przez cały rok. W naszym Klubie dbamy o wszechstronny i prawidłowy rozwój dzieci. Dzieci dużo malują, ćwiczą, uczą się piosenek i wierszyków. Chcemy zapewnić dzieciom prawidłową opiekę, bezpieczeństwo i beztroskie zabawy. Zajęcia odbywają się w dużej, słonecznej sali, wyposażonej w odpowiedni kolorowy sprzęt dostosowany do wieku dzieci, a także w mnóstwo zabawek. Ubikacje są przystosowane do korzystania z nich przez małe dzieci. Naszym zadaniem jest stworzenie miejsca przyjaznego dziecku, tak by przez zabawę nasi podopieczni mogli w sposób bezstresowy rozwijać się intelektualnie, ruchowo i emocjonalnie Rozwijamy u dzieci chęci odkrywania rzeczy nowych i niezwykłych. Wspieramy dzieci w działaniach w różnych dziedzinach aktywności. Wprowadzamy dzieci w świat takich wartości jak piękno, dobro, przyjaźń i prawda. Uczymy funkcjonowania w grupie rówieśników. Oferta programowa „Aniołkowa” obejmuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. W Klubie obchodzimy uroczystości takie jak Dzień Babci, czy Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Matki. Dzieci uczestniczą w zabawach mikołajkowych, noworocznych. Przez cały czas pobytu dzieci są przez nas ubezpieczone. Pobyt dzieci w Klubie określa wewnętrzny Regulamin.

    Istnieje jeszcze możliwość zapisania pociechy na nasze zajęcia. Nie stawiamy żadnych wymogów co do miejsca zamieszkania i zatrudnienia rodziców. Nie wymagamy również wyprawek plastycznych. Wystarczy zgłosić się do nas i wypełnić krótką kartę kwalifikacyjną. Zapraszamy serdecznie.


  • Integracyjne spotkanie Seniorów w przedszkolu
    (12-10-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Coroczne spotkania Seniorów z Klubu Seniora „Złota Jesień” z SDK z dziećmi i paniami z Przedszkola Miejskiego nr II to już tradycja. Spora grupa naszych Seniorów będąca przedstawicielami całego klubu w poniedziałek 1 października gościła u przedszkolaków, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Osób Starszych i święto pieczonego ziemniaka...

    Na Seniorów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Panie przedszkolanki i samych przedszkolaków. Dzieci wystąpiły w przedstawieniu o wróbelku, a najwięcej pozytywnych emocji, wiele uśmiechów na twarzach, wywołały wspólna rywalizacja w mieszanych zespołach. Tematem przewodnim wszystkich konkurencji był ziemniak. I tak drużyny trafiały ziemniakiem do koszyka, nosiły ziemniaka na łyżce, dbając o to, aby z niej nie spadł, a także wspólnie tworzyły zwierzątka z ziemniaka z wykorzystaniem patyczków, wełny czy bibuły. Sami Seniorzy mieli również okazję wystartować w konkursie na najdłuższą łupinę z ziemniaka. Jakie wielkie zaskoczenie było, gdy okazało się, iż zwyciężył pan Kazimierz Wyparło, pokonując trzy klubowe koleżanki.

    Ponad dwugodzinne spotkanie upłynęło w naprawdę miłej atmosferze przy potrawach z pieczonych ziemniaków. Dzieci w podzięce za zaproszenie od Seniorów otrzymali słodycze, a Pani Monika Winiarz przeczytała wszystkim bajkę. Kolejną okazją do wspólnego spotkania będzie uroczyste spotkanie 27 października z okazji okrągłych czterdziestych urodzin Klubu, ale tym razem gospodarzami będą Seniorzy.

    Całemu przedszkolu na czele z Panią Dyrektor Danutą Wiszyńską za podtrzymywanie tradycji cyklicznych spotkań, za pamięć i serdeczność bardzo dziękujemy.


  • Wycieczka modelarzy na lotnisko
    (02-10-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Dzięki uprzejmości firmy szkolącej pilotów FLY POLSKA modelarze z modelarni „IKAR” działającej w SDK wspólnie z instruktorem Panem Zygmuntem Osakiem zwiedzali lotnisko.

    To już kolejna taka wycieczka, na którą zostali zaproszeni najmłodsi nasi modelarze, wspólnie z rodzinami. Ładna niedzielna pogoda dodatkowo sprzyjała zwiedzaniu. Instruktorzy pracujący w firmie FLY POLSKA na czele z Panem Piotrem Laskiem chętnie oprowadzali chłopców po hangarach pokazując im wszystkie samoloty i odpowiadając na wszelkie zadane pytania. Bardzo poglądowe okazało się wspólne dokonanie przeglądu samolotu Cesna 152 z dokładnym omówieniem samolotu. Chłopcy mogli również wchodzić do kabin pięknych maszyn i zobaczyć jak wyglądają one wewnątrz.

    Na jednego z modelarzy czekała miła niespodzianka. Otóż Sebastian Matuszek w nagrodę za bardzo staranne, wręcz wzorowe, wykonanie latawca nagrodzony został lotem nad miastem. Firmie FLY POLSKA za możliwość zwiedzenia lotniska i bardzo miłe przyjęcie serdecznie dziękujemy. Kolejna wycieczka, jaka w najbliższych dniach czeka na modelarzy, to wspólny wyjazd do Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

    Serdecznie zapraszamy do naszej modelarni wszystkich tych, którzy interesują się modelarstwem lotniczym. Zajęcia odbywają się w SDK, ul. Kusocińskiego 13A we środy i piątki w godzinach 1600 - 1900, a w Filii SDK nr II przy ul Botanicznej 1A na osiedlu Szafera we wtorki, w godzinach 1600 - 1900. Na zajęciach członkowie modelarni nie tylko wykonują modele samolotów, latawce, makiety czy rakiety, ale również mają okazję uczestniczyć w ciekawych wycieczkach, wystawach i pokazach, a także wziąć udział w ogólnopolskich zawodach lotniczych.


  • Zakończyliśmy konkurs i rozdaliśmy nagrody - właściciele najpiękniejszych ogródków przyblokowych i balkonów MSM wybrani
    (02-10-2012)
  • .

    Jak co roku wczesną jesienią finalizujemy kolejną edycję konkursu „Piękny ogród na moim balkonie”, podczas którego doceniamy tych, którzy dbają o estetykę naszych osiedli, poprzez posiadanie ukwieconych i kolorowych balkonów i ogródków przyblokowych.

    Zainteresowanie konkursem jest duże - co roku trafia do nas dużo zgłoszeń, spośród których należy wybrać 21, zdaniem komisji najpiękniejszych. Wybór jak zawsze jest bardzo trudny, ponieważ wszystkie balkony czy ogródki zasługują na wyróżnienie - zważywszy na ogrom pracy, jaki został włożony do ich powstania i późniejszej pielęgnacji. W tym roku doceniliśmy pracę 21 osób - mieszkańców osiedli Szafera, Smoczka, Lotników i Kopernika. Znalazło się wśród nich 15 właścicieli balkonów i 6 ogródków przyblokowych. Zdjęcia balkonów i ogródków spływały do nas i do administracji poszczególnych osiedli MSM przez całe lato. Mieszkańcy chętnie dzielili się z nami zdjęciami swoich balkonów czy ogródków zrobionymi w różnych porach lata. Zaangażowanie niektórych było bardzo duże. Od jednego uczestnika otrzymaliśmy aż siedem zdjęć - a wymagane były zaledwie dwa - z czego w każdym letnim miesiącu zrobione były po dwa zdjęcia tak, aby komisja konkursowa mogła zobaczyć jak ogródek przyblokowy wygląda w okresach kwitnienia poszczególnych kwiatów.

    Wszystkim tegorocznym laureatom dziękujemy za wkład pracy jaki włożyli w poprawę estetyki naszych osiedli, serdecznie gratulujemy wyróżnienia, a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.


  • Po wakacyjnej przerwie Seniorzy wznowili cotygodniowe spotkania
    (02-10-2012)
  • . . .
    . .

    Właściwie od pierwszych dni września, po wakacyjnej przerwie, do swoich cotygodniowych spotkań powrócili Seniorzy z trzech Klubów Seniora działających w SDK. Na powakacyjnych spotkaniach był czas na wspomnienia z wakacji, rozmawiano o planach na właśnie zaczynający się sezon, ale przede wszystkim odbyły się zaległe imieniny klubowiczów. To już bowiem tradycja, że członkowie klubu świętują w swoim gronie imieniny i inne jubileusze.

    Najmłodszy choć już szesnastoletni „Wrzos”, wspólnie z najstarszym klubem, obchodzącym w tym roku jubileusz czterdziestych urodzin „Złotą Jesienią”, uczestniczyli w spotkaniu ogniskowym zorganizowanym przez zarządy obu klubów w urokliwym o tej porze roku Rzemieniu. Choć pogoda akurat tego dnia nie dopisała, zabawa i tak była wyśmienita. Autobus zaprzyjaźnionego z seniorami Pana Adama Kościelnego po brzegi wypełniony Seniorami z obu klubów, już wczesnym popołudniem udał się na tereny rekreacyjnego ośrodka w Rzemieniu. Konkursy i quizy dla wszystkich uczestników przygotowały opiekunki klubów Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek, a o muzyczną oprawę spotkania zadbał Maciej Kulpa.

    Również jedno z pierwszych po wakacyjnej przerwie spotkanie w „Pogodnej Jesieni” upłynęło w uroczystej imieninowej atmosferze. Zaległe imieniny obchodziło aż 10 członków klubu. Życzenia Solenizantom złożyła Przewodnicząca Klubu Pani Maria Maziarz, a wszyscy członkowie na czele z opiekunem Panem Andrzejem Guzym odśpiewali gromkie sto lat. Były również drobne upominki i poczęstunek, o który zadbali solenizanci. Znalazł się także czas na wiersze i monologi w wykonaniu Pań i Panów: Natalii Tabor, Marii Moździerz, Czesława Burego i Bronisława Szpytmy.

    Wszystkie kluby ostro zabrały się do pracy na zajęciach ze śpiewu, które od września prowadzi pani Wiola Jasińska. W październiku bowiem najstarszy Klub „Złota Jesień” obchodzi jubileusz czterdziestolecia powstania i z tej okazji chóry mają wystąpić ze specjalnym programem artystycznym.


  • Odbył się ostatni z trzech festynów plenerowych
    (18-09-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W miniony piątek odbył się festyn plenerowy na osiedlu Kopernika, który organizowaliśmy wspólnie z Urzędem Miasta i Samorządową Radą Osiedla Kopernika. Był to ostatni z trzech festynów, jakie na trzech mieleckich osiedlach zorganizowaliśmy. Na plac zabaw za naszym Domem Kultury, pomimo niezbyt ładnej pogody, przybyło wiele dzieci z rodzicami czy dziadkami.

    Na festynie dzieci bawiły się w rytmie przebojów pop, chętnie brały udział w licznych konkursach, zabawach, chętnie rywalizowały ze sobą. Podobnie jak na pozostałych festynach, które organizowaliśmy przez poprzedzające piątek dwa dni, w „kolorowym miasteczku dla najmłodszych” maluchy bawiły się z rodzicami, ale również z harcerkami Magdą i Moniką z IX Drużyny Harcerzy Starszych. Dzieci chętnie układały puzzle, budowały domy z klocków, grały w kręgle, czy malowały. Harcerki doskonale animowały im czas, za co serdecznie dziękujemy.

    Obok konkursu plastycznego, podczas którego dzieci kolorową kredą malowały wspomnienia z tegorocznych wakacji, były slalomy zręcznościowe, zabawy z wykorzystaniem piłek, kół hula-hop, chust animacyjnych. Dzieci w różnym wieku bardzo chętnie startowały we wszystkich przygotowanych na ten dzień zabawach. Były konkurencje, które ze względu na dużą ilość chętnych musieliśmy powtarzać wielokrotnie.

    Za sfinansowanie zakupu wszystkich nagród rzeczowy w postaci słodyczy i drobnych przyborów szkolnych serdecznie dziękujemy Samorządowym Radom Osiedli: Lotników, Szafera i Kopernika oraz Panu wice-prezydentowi Bogdanowi Bieńkowi.


  • Kolejny czwartkowy festyn
    (18-09-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Tym razem bawiliśmy się z dziećmi na osiedlu Szafera. Scenariusz imprezy był podobny do tego z pierwszego festynu - muzyka w rytmie przebojów pop, konkurencje zręcznościowe, „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, w którym animacją zabaw zajmowali się harcerze z ZHP, oraz słodycze i drobne nagrody rzeczowe w postaci przyborów szkolnych dla uczestników - ot, wszystkie atrybuty dobrej zabawy.

    Podobnie jak wczoraj, tak samo i na festynie na osiedlu Szafera największym zainteresowaniem cieszyło się „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, gdzie maluchy pod okiem: Justyny, Natalii, Gabrysi, Kariny, Magdy, Wiktorii, Kamila i Erwina, harcerzy z VIII Drużyny Harcerzy Starszych EUREKA, malowały, grały w kręgle, układały gigantyczne puzzle i klocki. Wszystkie maluchy sprawnie i odważnie przechodziły przez długi kolorowy tunel, na końcu którego czekała na odważnych nagroda... Starsze dzieci tradycyjnie kręciły kółkami hula-hop na czas i po raz kolejny okazało się, iż najlepsze w tej konkurencji dziewczynki potrafią kręcić na raz 5 kołami - udowodniła to Klaudia, która okazała się bezkonkurencyjna. Były również drużynowe slalomy z piłkami między pachołkami. Dużo emocji i dopingu wśród zebranych przysporzyła konkurencja slalomowa, gdyż oprócz zręczności liczył się czas i poprawność wykonania kilku wchodzących w jedną całość konkurencji. Tu liczyła się praca całej grupy i wynik końcowy wszystkich zawodników był nagradzany. Dzieci głośno dopingowały swoich startujących kolegów i koleżanki. W slalomie startowały również najmłodsze dzieci, żywiołowo dopingowane przez swoich rodziców i dziadków. Konkurencje w nim były łatwe, a nagrody, ku uciesze startujących maluchów, dla wszystkich takie same. Festyn zakończył się konkurencją puszczania samolotu z papieru, który uczestnicy musieli zrobić sobie sami. W tej konkurencji oceniane były staranność wykonania i długość lotu.

    Na festynie obecne były również panie ze szkoły językowej „Kraina Baśni”, które zachęcały rodziców do skorzystania z nowatorskiej metody nauki języków obcych poprzez adaptacje najpiękniejszych baśni i bajek. Zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego dla dzieci w wieku 2-8 lat rozpoczną się w październiku w Sali zabaw „Aniołkowo”, przy ul. Bajana 20 A.

    Wszyscy uczestnicy zabawy, bez wyjątku, otrzymali słodycze i drobne upominki ufundowane przez Urząd Miasta, Samorządową Radę Osiedla Szafera i Mielecką Spółdzielnię Mieszkaniową.


  • SDK i Samorządowa Rada Osiedla Lotników organizatorami festynu „Witaj Szkoło” - pierwszy z trzech festynów plenerowych odbył się na Osiedlu Lotników
    (13-09-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Ładna, jeszcze letnia pogoda, muzyka w rytmie przebojów pop, konkursy zręcznościowe, „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, drobne upominki szkolne i słodycze - to wszystko czekało na dzieci biorące udział w środowym festynie na Osiedlu Lotników.

    Największym chyba zainteresowaniem cieszyło się miasteczko dla najmłodszych pełne kolorowych zabawek, klocków, namiotów, tuneli, z wielkimi kręglami, kolorowymi piłkami, zabawkami edukacyjnymi. Wszystkie mebelki i zabawki w miasteczku pochodzą z „Aniołkowa”, które już w przyszłym tygodniu wznawia działalność po wakacyjnej przerwie. Podczas festynu dzieci i rodzice mieli okazje zapoznać się z propozycją programową „Aniołkowa”, jak również porozmawiać z przedstawicielkami szkoły językowej „Kraina Baśni”, która od października zaprasza na zajęcia językowe właśnie do „Aniołkowa”. W programie wspólnie z paniami ze szkoły językowej będziemy mieć zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego. Dzieci miały również możliwość zwiedzenia sali, gdzie na co dzień odbywać się będą spotkania dla najmłodszych. W miasteczku bawiły się dzieci w towarzystwie rodziców i harcerzy z VI Drużyny Harcerzy Starszych. Chłopcy z drużyny sami animowali konkursy i dbali o dobre samopoczucie najmłodszych uczestników zabawy. Mateuszowi, Bartkowi, Krzyśkowi oraz Pani Annie Marek z ZHP serdecznie za pomoc dziękujemy.

    Miasteczko tak spodobało się uczestnikom zabawy, że na początku wspólnych konkurencji trudno było namówić uczestników na stały i bardzo lubiany punkt programu, jakim jest kręcenie kołem hula-hop na czas. Później kolejno dzieci malowały wspomnienia z wakacji, rywalizowały w slalomach i konkurencjach, w których liczyły się spryt, zręczność i szybkość.

    Dla wszystkich uczestników zabawy nie zabrakło upominków w postaci mnóstwa słodyczy i drobnych przyborów szkolnych ufundowanych przez Urząd Miasta, Samorządową Radę Osiedla Lotników i Mielecką Spółdzielnię Mieszkaniową.


  • Samorządowe Rady Osiedli i Spółdzielczy Dom Kultury zapraszają na osiedlowe festyny plenerowe „WITAJ SZKOŁO”
    (07-09-2012)
  • . . .

    Mnóstwo konkursów - oczywiście z nagrodami, dobra zabawa i wspaniała atmosfera. Zapraszamy, na wesoło rozpoczniemy wspólnie nowy rok szkolny.

    Festyny odbędą się na naszych trzech osiedlach: Lotników, Szafera i Kopernika. I tak w środę 12 września od godziny 1500 odbędzie się pierwszy festyn zabawowy na osiedlu Lotników ul. Bajana 20A, na placu zabaw przy Filii nr I.

    Kolejny festyn odbędzie się w czwartek 13 września od godziny 1500 na osiedlu Szafera ul. Botaniczna 1, na placu zabaw przy naszej Filii nr II.

    Ostatni wspólny festyn, na jaki chcieliśmy zaprosić wszystkie dzieci i młodzież, odbędzie się w piątek 14 września również od godziny 1500 na osiedlu Kopernika ul. Kusocińskiego 13A, na placu zabaw za Spółdzielczym Domem Kultury.

    Na festynach nasi instruktorzy przedstawią ofertę programową na zajęcia w SDK i Filiach na właśnie rozpoczynający się rok szkolny.

    Dla uczestników przygotowaliśmy wiele atrakcji: na najmłodszych czekać będzie „Kolorowe miasteczko” z zabawkami i sprzętem, animatorki które przez cały czas festynu będą się z nimi bawić, dla starszych przygotowaliśmy mnóstwo konkursów z nagrodami w postaci przyborów szkolnych i oczywiście słodyczy ufundowanych przez Urząd Miasta i SDK.

    Serdecznie zapraszamy.


  • Był dzień otwarty...
    (04-09-2012)
  • . . . .
    . . . .

    3 września nasz Dom Kultury gościł wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z propozycjami programowymi, jakie przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2012/2013.

    W każdej sali i pracowni czekali instruktorzy, którzy odpowiadali na każde pytanie zadane przez dziecko czy rodzica a dotyczące danych zajęć. W czasie gdy rodzice rozmawiali z instruktorami, ich pociechy mogły namalować pracę plastyczną bądź pobawić się klockami.

    Zajęcia plastyczne, które od września odbywać się będą w świeżo odremontowanej i dobrze wyposażonej sali plastycznej, cieszą się chyba największym zainteresowaniem. W sześciu grupach wiekowych, bierze w nich udział do 100 dzieci w wieku od 4 do 16 lat. W tym roku, na prośbę wielu rodziców, postanowiliśmy utworzyć zajęcia dla 4-latków. Jak się wczoraj okazało, zainteresowanie zajęciami dla takich właśnie dzieci jest bardzo duże. Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek starają się, aby zajęcia były ciekawe, urozmaicone i dostosowane do wieku dzieci. Maluchy na zajęciach mają do dyspozycji nie tylko podstawowe przybory plastyczne takie jak: papier, kredki, farby, plastelinę, ale staramy się, aby pracowały na innych ciekawszych materiałach; często jest to filc, materiały florystyczne, półfabrykaty biżuteryjne czy inne. Dzieci często malują również na sztalugach, a te najzdolniejsze na blejtramach. Program zajęć w pracowni dostosowany jest do kalendarza - pór roku, świąt: maluchy robią laurki, kartki świąteczne. Maluchy malują również ilustracje do fragmentów wierszy czy opowiadań, które na początku zajęć czytają im panie plastyczki. Zajęcia prowadzone są we wtorki i środy od godziny 1545.

    Obok zajęć plastycznych równie popularne są zajęcia taneczne, czyli tzw. rytmika dla dzieci najmłodszych i zajęcia w Klubie Tańca Towarzyskiego „Żaczek”. Instruktorzy prowadzący Luiza Kozioł i Marek Leś dbają o wysoki poziom zajęć. Nasza duma, czyli „Żaczek” i tańczące w nim pary odnoszące spektakularne wyniki, cały czas przyjmują w swe szeregi nowych adeptów tańca. Jak podkreśla Luiza Kozioł, niektórzy zostają w zespole krótko, a u niektórych przygoda z tańcem trwa długie lata i jest kontynuowana nawet na studiach w innych klubach tanecznych całej Polski. O dobrodziejstwach tańca chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to naprawdę ciężka praca, która wymaga wiele pracy i systematyczności. Wielogodzinne zajęcia i naprawdę bardzo liczne wyjazdy na turnieje tańca wymagają czasu, samodyscypliny i pasji do tego, co się robi. W tym roku nasi instruktorzy zapraszają również na zajęcia z tańca współczesnego, tanga argentyńskiego, jak również na hip- hop. Zajęcia dla poszczególnych grup tanecznych odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 1530.

    Wszyscy zainteresowani lotnictwem, samolotami i modelarstwem lotniczym chętnie zwiedzali naszą pracownię modelarską. Zainteresowani mogli sami puścić model kartonowy lub podziwiać pokaz akrobacji śmigłowca. Starsi chłopcy, którzy już od dawna uczestniczą w zajęciach modelarskich, zachęcali swoich młodszych kolegów do udziału w zajęciach. Co prawda nie są to zajęcia dla wszystkich, ale uczą precyzji, dyscypliny, a i dają uczestnikom wiele satysfakcji. Modelarze nasi bowiem bardzo często wyjeżdżają na pokazy i zawody modelarskie, przywożąc z nich wiele nagród i wyróżnień. Spotkania w modelarni odbywać się będą dwa razy w tygodniu w środy i piątki pod okiem Pana Zygmunta Osaka.

    Zapraszamy również na zajęcia do klubu szachowego ‘Lotnik”, który od lat prowadzi pan Zenon Chojnicki, trener szachowy i sędzia klasy międzynarodowej.

    Wszystkich rodziców i ich dzieci w wieku 3-4 lata zapraszamy na zajęcia do Małego Klubu Malucha „Aniołkowo”, mieszczącego się w naszej Filii przy ul. Bajana 20A, odbywające się trzy dni w tygodniu - poniedziałki, środy i piątki - w godzinach 900 - 1300. Na dniu otwartym na wszystkie pytania dotyczące zajęć w „Aniołkowie” odpowiadała Monika Światowiec, na co dzień pracująca z dziećmi. Maluchy i ich rodzice chętnie oglądali „Aniołkowo”, bawiąc się z rówieśnikami. W „Aniołkowie”, oprócz naszych instruktorów, były również przedstawicielki „Krainy Baśni” - szkoły językowej dla najmłodszych, która to szkoła właśnie rozpoczyna działalność w naszym mieście i w sali „Aniołkowa” będzie mieć lekcje angielskiego i niemieckiego dla najmłodszych.

    Dużą popularnością cieszą się w naszym Domu Kultury wszelkiego rodzaju warsztaty artystyczne prowadzone z myślą o dojrzalszych odbiorcach. W tym roku również wracamy do warsztatów, a nawet poszerzamy naszą propozycję warsztatową o nowe formy. I tak obok sprawdzonych i ciągle lubianych warsztatów, takich jak „Biżuteria i Filc”, czy „Decoupage”, pojawią się lekko zmodyfikowane warsztaty „...Inspiracje”, na których tematem przewodnim w tym sezonie będzie florystyka, jak również warsztaty „Kramik z pomysłami” ze scrapbookingiem i cardmakingiem. Warsztaty od tego roku prowadzić będzie Ania Król, a zajęcia odbywać się będą dla każdej grupy warsztatowej dwa razy w miesiącu w godzinach 1600 - 2000.

    Zapisy na zajęcia jeszcze trwają, można się na nie zapisać osobiście w SDK , od poniedziałku do piątku w godz. 1600 - 1800, bądź telefonicznie 17 585 53 42. Serdecznie wszystkich zapraszamy.


  • Zapraszamy na kolejny sezon warsztatowy
    (03-09-2012)
  • . . .

          Regulamin
          Karta zgłoszeniowa

    Po wakacyjnej przerwie pragniemy zaprosić wszystkie zainteresowane Panie i Panów na czwarty już sezon artystycznych spotkań warsztatowych. Jak w poprzednich latach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców, sugerując się ich uwagami i opiniami przygotowaliśmy dla Państwa sprawdzone formy warsztatowe, które i tak przeszły lekkie metamorfozy oraz klika nowości.

    Wszystkie propozycje warsztatowe będą trwały od końca września do maja. Całość to około 70 h wykładów obejmujących wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim dużo praktyki. Nie stawiamy konkretnych wymogów, jeśli chodzi o wiek czy umiejętności uczestniczek poszczególnych warsztatów. Z doświadczenia i obserwacji uczestników warsztatów w ubiegłym roku wiemy, iż na warsztaty zgłaszały nam się osoby, które oczekiwały od nas nauki danego zagadnienia od podstaw, ale byli i tacy, którzy mieli podstawy, a my tylko pomogliśmy im rozwijać się dalej. Program poszczególnych cyklów warsztatowych jest tak skonstruowany, aby sprostać wymaganiom uczestniczek, ale i zawiera podstawy wiedzy w danej dziedzinie, z która musi zapoznać się każdy uczestnik. Ponadto zawsze liczymy się ze zdaniem, uwagami i sugestiami uczestniczek. Jeśli jest coś, co ich interesuje i chciałyby się z tym zapoznać, w miarę wolnego czasu i możliwości wychodzimy im naprzeciw. Reasumując - zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

    Wszystkie zajęcia odbywać się będą w SDK przy ul. Kusocińskiego 13A w sali plastycznej. Każdy z czterech bloków warsztatowych rozpoczniemy zajęciami już we wrześniu i zakończymy w ostatnich dniach maja 2013 r. Zajęcia danego bloku odbywać się będą dwa razy w miesiącu, w godzinach 1600 - 2000, każdy z zapisanych uczestników otrzyma dokładny harmonogram zajęć, na które się zapisał, z propozycjami prac, jakie będą na zajęciach wykonywane. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa wewnętrzny regulamin obowiązujący wszystkich uczestników, którzy zostaną zapisani i wypełnią deklarację członkowską. O zapisaniu na dany cykl warsztatowy decyduje kolejność zgłoszeń - ze względu na specyfikę zajęć każda grupa może liczyć maksymalnie 12 osób. Wszystkie prace, które planowo w trakcie warsztatów wykonają uczestnicy, stają się ich własnością. Po stronie nas, czyli organizatora, jest obowiązek zabezpieczenia zajęć we wszystkie materiały potrzebne do bieżącej pracy.

    Aby pomóc państwu w wyborze interesujących warsztatów pokrótce przedstawimy ich zakres:

    • „Decoupage” - zapoznamy uczestników z różnymi technikami zdobienia przedmiotów tą bardzo popularną i modną ostatnio metodą. Będziemy pracować na różnych podłożach - drewnie, szkle, metalu, styropianie, gipsie, świecy. Uczestnicy zapoznają się również z kilkoma stylami istniejącymi w decoupage - stylem prowansalskim, rustykalnym, orientalnym. Na zajęciach powstaną miedzy innymi: dekoracyjne drewniane i szklane świeczniki, świeczki, ramki na zdjęcia i lustra, puszki do przechowywania produktów spożywczych, szkatułki na prezenty i skarby, tace, w końcu biżuteria, notesy z drewnianą okładką, bombki na choinkę, jajka wielkanocne, stoliki kawowe, doniczki i małe organizery na biurko. Zajęcia dobywać się będą w dwa czwartki w miesiącu w godzinach 1600 - 2000.
    • „Biżuteria i filc” - w tym cyklu uczestnicy wykonają biżuterię różnymi metodami - z półfabrykatów jubilerskich, ze skóry, metodą decoupage. Duży nacisk położymy na trudny, aczkolwiek bardzo efektowny sutasz. Pokażemy jak plastyczny i bogaty w wyrazie jest filc, ile różnych przedmiotów dekoracyjnych, ale i użytkowych powstaje z niego metodami na sucho i mokro. Powstaną np.: okładki na notesy, futerały na telefony komórkowe, broszki, itp. Zajęcia dobywać się będą w dwa czwartki w miesiącu w godzinach 1600 - 2000.
    • „Kramik z pomysłami” - to nasza nowość - na tych warsztatach skupimy się na scrapbookingu, cardmakingu, quislingu i embossingu. Te nieznajomo brzmiące terminy to nic innego jak praca z papierem, z użyciem wielu narzędzi - dziurkaczy, stempli, ćwieków, guzików wstążek, dekoracyjnych elementów... Dzięki nim powstaną kartki okolicznościowe na każdą okazję - urodziny, imieniny, jubileusze, narodziny dzieci, święta. Nauczymy również, jak ciekawie wyeksponować rodzinne zdjęcia i pamiątki z wakacji. Pokażemy jak własnoręcznie wykonać torbę na prezenty, jak efektownie ją ozdobić pod daną uroczystość i jak oryginalnie zapakować prezent w pudełko własnej produkcji. Zajęcia dobywać się będą w dwa piątki w miesiącu w godzinach 1600 - 2000.
    • „...Inspiracje” - te warsztaty to połączenie „Kramiku z pomysłami”, „Decoupage” i filcu, ale tematem przewodnim będzie głównie florystyka. Uczestnicy wykonają kartki okolicznościowe, torby na prezenty, ozdobią przedmioty metodą decoupage, poznając jego podstawy, wykonają drobną biżuterię z filcu, ale przede wszystkim skupią się na florystyce, pracując w rytmie czterech pór roku oraz świąt. Pod okiem instruktorki prowadzącej wykonane zostaną stroiki z kwiatów sztucznych i elementów florystycznych na różne okazje. Wykonane własnoręcznie bożonarodzeniowe czy wielkanocne wianki na drzwi, kompozycje w szkle czy kamiennych doniczkach, kolorystycznie dopasowane do konkretnego wnętrza danej uczestniczki na pewno ozdobią niejeden dom. Zajęcia obywać się będą w dwa piątki w miesiącu w godzinach 1600 - 2000.

    Zapisy już trwają i trzeba przyznać, iż wolnych miejsc jest coraz mniej. Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie swojej kandydatury i jak najszybsze wpłacenie tzw. „wpisowego”, za które zakupiony zostanie niezbędny do rozpoczęcia warsztatów materiał dla uczestników. Osoby, które zrobią to w miarę najszybciej będą miały pewność, iż znajdą się na liście uczestników wybranych przez siebie warsztatów. Chcemy tym samym uchronić siebie jako organizatorów i jednocześnie potencjalnych uczestników przed sztucznym i nieprzemyślanym blokowaniem miejsc dla innych chętnych.

    Zapisy i szczegółowe informacje uzyskać można osobiście w SDK, ul. Kusocińskiego 13 A od poniedziałku do piątku w godz. 1300 - 1900 lub pod nr telefonu 17 585 53 42.


  • Mały Klub Malucha „Aniołkowo” - sposób na nudę dla Twojego dziecka
    (31-08-2012)
  • .

          Regulamin
          Karta informacyjna dziecka

    Twoje dziecko nie znalazło miejsca w państwowym przedszkolu, trudno odnajduje się w dużej grupie dzieci, chcesz zapewnić mu bezpieczną, świetną zabawę połączoną z nauką, w małym gronie rówieśników pod okiem wyspecjalizowanej kadry? Być może nasze zajęcia są właśnie dla Ciebie i Twojego dziecka...

    Mały Klub Malucha „Aniołkowo” to jedna z naszych nowszych form działalności, pierwsze zajęcia z grupą 16 dzieci rozpoczęliśmy we wrześniu 2009 roku. Następnie były kolejne grupy maluchów w kolejnych sezonach, a spore zainteresowanie zajęciami sprawiło, iż podjęliśmy decyzję o przeniesieniu zajęć do specjalnie pod potrzeby małych dzieci przystosowanej Filii naszego Domu Kultury przy ul. Bajana 20A. W nowej siedzibie „Aniołkowa”, w miesiącach maj-lipiec prowadziliśmy już zajęcia zorganizowane dla grupy 11 najmłodszych.

    Zapraszamy wszystkie dzieci w przedziale wiekowym 3-4 lata. „Aniołkowo” jest miejscem dla dzieci, które nie znalazły miejsca w przedszkolu, a pragną miło i wesoło spędzić czas z rówieśnikami. Jeżeli Twoje dziecko z różnych względów nie znalazło miejsca w innych placówkach, jeżeli ma trudności z zaadoptowaniem się w przedszkolu, gdzie spędza cały dzień, jeśli za bardzo przeżywa długie rozstania z rodzicami być może nasza forma zajęć przypadnie Wam do gustu. Dzieci, które uczęszczały na nasze zajęcia w ubiegłych latach, bardzo dobrze zniosły późniejszą adaptację w zerówkach, czy przedszkolach, w grupach całodniowych.

    Nie stawiamy żadnych wymogów co do miejsca zamieszkania i zatrudnienia rodziców. Nie wymagamy również wyprawek plastycznych. Wystarczy zgłosić się do nas i wypełnić krótką kartę kwalifikacyjną. O przyjęciu dziecka do klubu decyduje tylko kolejność zgłoszeń - ze względu na komfort zajęć i bezpieczeństwo maluchów grupa liczyć będzie tylko 12 dzieci.

    Czas spędzony w Klubie, to przede wszystkim czas spędzony na grach i zabawach w miłej i przyjemnej atmosferze, pod okiem doświadczonej nauczycielki. Grupa będzie liczyć tylko 12 dzieci i będzie mieć charakter grupy stałej, to znaczy że te same dzieci są z nami przez cały rok. W naszym Klubie dbamy o wszechstronny i prawidłowy rozwój dzieci. Dzieci dużo malują, ćwiczą, uczą się piosenek i wierszyków. Chcemy zapewnić dzieciom prawidłową opiekę, bezpieczeństwo i beztroskie zabawy. Zajęcia odbywają się na dużej, słonecznej sali, wyposażonej w odpowiedni kolorowy sprzęt dostosowany do wieku dzieci, a także w mnóstwo zabawek. Ubikacje są przystosowane do korzystania z nich przez małe dzieci. Naszym zadaniem jest stworzenie miejsca przyjaznego dziecku, tak by przez zabawę nasi podopieczni mogli w sposób bezstresowy rozwijać się intelektualnie, ruchowo i emocjonalnie Rozwijamy u dzieci chęci odkrywania rzeczy nowych i niezwykłych Wspieramy dzieci w działaniach w różnych dziedzinach aktywności. Wprowadzamy dzieci w świat takich wartości jak piękno, dobro, przyjaźń i prawda. Uczymy funkcjonowania w grupie rówieśników. Oferta programowa „Aniołkowa” obejmuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. W Klubie obchodzimy uroczystości takie jak Dzień Babci, czy Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Matki. Dzieci uczestniczą w zabawach mikołajkowych, noworocznych. Przez cały czas pobytu dzieci są przez nas ubezpieczone. Pobyt dzieci w Klubie określa wewnętrzny Regulamin.

    W tym roku podobnie jak w poprzednim zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 900 - 1300. W tym czasie jest przerwa śniadaniowa, na której dzieci jedzą przyniesione z domu II śniadanie. Jedyna zmiana dotycząca zajęć, to miejsce spotkań, czyli Filia SDK przy ul. Bajana. Jeśli rekrutacja przebiegnie sprawnie pierwsze zajęcia odbędą się w połowie września. W „Aniołkowie” istnieje również możliwość organizacji dziecięcych urodzin.

    Zapraszamy na „Dzień otwarty w Aniołkowie” - w poniedziałek 3 września w godzinach 1700 - 1900 czekać na Państwa będzie Pani Monika Światowiec - opiekunka, która na co dzień pracować będzie z dziećmi. Pani Monika odpowie na wszystkie pytania dotyczące zajęć i zapisów. W dniu tym „Aniołkowo” odwiedzą również Panie ze szkoły językowej „Kraina Baśni”, z ofertą zajęć językowych dla najmłodszych. Mamy nadzieję, iż zajęcia językowe prowadzone unikalną metodą, wprowadzającą w tajniki języka angielskiego przy pomocy adaptacji najpiękniejszych baśni i bajek znajdą w „Aniołkowie” wielu odbiorców.

    Wszelkich informacji na temat działalności Małego Klubu Malucha „Aniołkowo”, warunków uczestnictwa i zapisów można uzyskać pod nr tel SDK - 17 585 53 42.


  • Zapraszamy na dzień otwarty
    (30-08-2012)
  • .

    Jak co roku, we wrześniu zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na odwiedzenie naszego Domu Kultury i zapoznanie się z propozycjami zajęć, jakie przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2012/2013.

    Zajęcia otwarte odbędą się w poniedziałek 3 września od godziny 1600, w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Kusocińskiego 13 A.

    W pracowniach: plastycznej, szachowej, modelarskiej, sali widowiskowej i innych czekać będą na Państwa instruktorzy prowadzący zajęcia. Będzie można z nimi porozmawiać, spytać dosłownie o wszystko, co dotyczy zajęć. Każdy, kto tylko będzie chciał, będzie mógł wziąć udział w pokazowych zajęciach tanecznych, plastycznych, szachowych, modelarskich.

    Wyjątkowo w godzinach 1700 - 1800 zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje pociechy w wieku 3-4 lata na zajęcia do „Małego Klubu Malucha Aniołkowo” do nowej siedziby klubu mieszczącego się od kwietnia w naszej filii przy ul. Bajana 20A. Dzieci wraz z instruktorką prowadzącą na co dzień zajęcia Moniką Światowiec będą się bawić, a przy okazji zainteresowani rodzice poznają lepiej tę formę naszej działalności.

    W świeżo wyremontowanej, komfortowej i przestronnej sali plastycznej czekać na wszystkich będą dwie nasze panie plastyczki - Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek. Zajęcia plastyczne od wielu lat są bardzo oblegane przez dzieci w różnym wieku. Dają one bowiem możliwość poznania linii, kształtów, barw i form, rozwijają wrażliwość na piękno, wyobraźnię i estetykę. Przyczyniają się do rozwijania inwencji, wrażliwości wizualnej i myślenia. Dostarczają sposobności poszerzania wiedzy o świecie. Ruchy ręki dziecka są drobniejsze, bardziej precyzyjne, zamierzone, pracuje nadgarstek. Dziecko zaczyna używać społecznie wypracowanych symboli graficznych służących do przedstawienia np.: człowieka, drzewa, zwierzęcia, domu. Przez zajęcia staje się świadome tworzenia kształtu na papierze.

    Na wszystkie zainteresowane propozycjami warsztatowymi panie i panów czekać również będzie instruktorka Ania Król, która przedstawi ofertę warsztatową na nadchodzący sezon. Tegoroczny cykl warsztatów przeszedł lekką metamorfozę - postanowiliśmy wspólnie z nową instruktorką zaproponować nowe tematy do wspólnej nauki i pracy. Obok już istniejących i sprawdzonych bloków warsztatowych takich jak biżuteria, filc czy decoupage - które i tak zostały lekko zmodyfikowane - pojawią się nowości w postaci miedzy innymi florystyki, scrapbookingu z quillingiem i embossingiem i cardmakingu. Uczestnicy warsztatów nauczą się również wykonywać ozdobne torby i pudełka na prezenty na różne okazje oraz zdobędą wiele innych przydatnych umiejętności.

    Instruktorzy tańca Luiza Kozioł i Marek Leś zapraszają w tym roku na taneczne warsztaty z hip-hopu, tanga argentyńskiego, jak również na cieszące się wielkim zainteresowaniem rytmiki dla najmłodszych i kursy tańca dla wszystkich. Na wszystkie panie dbające o dobrą kondycję od godz. 1800 czekać będzie instruktorka aerobiku i zumby Asia Buller.

    Do swoich sal i pracowni zapraszają również instruktorzy szachów i modelarstwa lotniczego, którzy zapoznają dzieci i rodziców z formą zajęć, które prowadzą.

    Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas. Może zanim podejmiecie Państwo decyzję o zapisaniu swoich pociech na konkretne zajęcia, warto zapoznać się z nimi. Wykwalifikowana, doświadczona kadra instruktorska pracująca z dziećmi już od wielu lat, zapewnia wysoki poziom zajęć. Dzieci uczestniczące w zajęciach mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Niektóre z nich odnoszą sukcesy na wszelkiego rodzaju zawodach, turniejach i konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

    Wszystkie zajęcia planowe ruszają w naszym Domu Kultury od 9 września.


  • Koniec akcji „Lato z SDK 2012”
    (30-07-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Podobnie jak w poprzednich latach tak i teraz, przez cztery tygodnie lipca na tygodniowych turnusach półkolonijnych, prawie przez 10 godzin dziennie, przebywało z nami 162 dzieci z terenu Mielca i okolic. Ciekawy program półkolonii, wiele atrakcji i zajęć dodatkowych, elastyczne godziny pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb rodziców i smaczne zdrowe całodzienne wyżywienie - to wszystko składało się na ofertę programową naszej corocznej wakacyjnej akcji.

    Zainteresowanie tą wakacyjną formą naszej działalności jest od wielu lat niesłabnąco wysokie. Wśród bawiących się pod naszą opieką maluchów są dzieci, a nawet rodzeństwa, które od kilku lat spędzają z nami wakacyjne miesiące. Zapewniamy opiekę wyspecjalizowanej kadry, posiadającej uprawnienia do tego typu pracy, ale przede wszystkim posiadającej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Tegoroczne lipcowe turnusy, jak to określiły same dzieci, były męczące ze względu na mnogość zajęć. Każdy dzień obfitował w zajęcia stacjonarne, które odbywały się w naszych pracowniach, jak również w wyjścia do kina, na basen odkryty i pływalnię na osiedlu Smoczka, do sali zabaw, czy seanse w mobilnym planetarium.

    Zajęcia w SDK prowadziły Ola Wawrzecka, Teresa Kubik, Urszula Gładyszewska-Wałek i Luiza Kozioł. Ola przez dwie godziny dziennie pracowała z dziewczynkami w pracowni plastycznej, robiąc różne ciekawe ozdoby użytkowe, takie jak kolczyki z piórek i kryształków, „bransoletki przyjaźni” z kolorowych sznurków, rzemyków, tasiemek dla mamy, siostry czy koleżanki, opaski do włosów, szkatułki na drobne skarby, czy ozdobne stojaki na kolczyki. W pracowni plastycznej wielkim hitem stały się zajęcia, na których wszyscy wykonywali świnki skarbonki z masy solnej i papierowe słoniki na szczęście. Pani Luiza Kozioł bawiła się z dziećmi na sali widowiskowej animując ciekawe zabawy ruchowe, jak również dziewczynki i chłopcy pod jej opieką uczyły się skocznego układu tanecznego pod nazwą „farmer”. Wielką atrakcją okazało się mobilne planetarium, w którym w godzinnych seansach dzieci zapoznawały się z przygotowanymi wcześniej prezentacjami na różne tematy: jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny, czy jak wyginęły dinozaury. Dzięki bogatemu repertuarowi w kinie dzieci dwa razy w tygodniu oglądały filmy animowane i fabularne. Do swojej dyspozycji dziewczynki i chłopcy mieli stoły do tenisa stołowego, piłkarzyki, mnóstwo gier planszowych, edukacyjnych, puzzli i klocków LEGO.

    Piątek był ostatnim dniem wakacyjnego wypoczynku w SDK. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za miłe chwile i zaufanie, jakim od wielu lat obdarzają naszą placówkę. Życzymy radosnych, beztroskich i pogodnych wakacji. Od poniedziałku rusza zaplanowany remont naszych sal plastycznych, tak aby we wrześniu można w nich było rozpocząć planowe zajęcia dla dzieci młodzieży i dorosłych.


  • Wakacje z najmłodszymi w „Aniołkowie” dobiegły końca
    (30-07-2012)
  • . . .
    . . .

    Przez cały lipiec w Małym Klubie Malucha „Aniołkowo”, mieszczącym się w Filii SDK nr I przy ul. Bajana 20, trzy razy w tygodniu przez cztery godziny dziennie, pod opieką naszej instruktorki, przedszkolanki z wykształcenia Moniki Światowiec maluchy z terenu miasta bawiły się i uczyły.

    Grupka 11 dziewczynek i chłopców w wieku 3-4 lata bardzo szybko zintegrowała się ze sobą, tym bardziej, iż w tych wakacyjnych zajęciach brały udział maluchy z grupy, która od kwietnia uczestniczyła w zajęciach w „Aniołkowie”, jak również kilkoro dzieci z Porannego Klubu Malucha, który jeszcze do końca czerwca działał w SDK przy ul. Kusocińskiego.

    Zajęcia były tak przygotowane przez prowadzącą, aby maluchy oprócz mnóstwa czasu na zabawę miały jeszcze możliwość pracy na krótkich zajęciach plastycznych, muzycznych czy ruchowych. Podczas bajkoterapii Pani Monika czytała dzieciom króciutkie bajeczki z morałem, opowiadała ciekawe historie i zawsze rozmawiała z dziećmi o tym, co usłyszały. Na zajęciach muzycznych uczyła śpiewać piosenki i uczyła wierszyków. Dzieci zapoznawały się z wierszami polskich poetów, a także słuchały muzyki Chopina. Na zajęciach plastycznych dzieci poznawały kształty, uczyły posługiwać się nożyczkami, wyklejały kolorowe obrazki. Dla niektórych maluchów była to pierwsza przygoda z farbkami czy plasteliną... Oprócz tego opiekunka przekazywała dzieciom wiele cennych wiadomości na rożne tematy: dlaczego zawsze przed posiłkami należy myć ręce, po co w ogóle są pory roku i dlaczego tak ważne jest, aby być dla siebie nawzajem miłymi. Dzieci poznały również pierwsze literki z alfabetu, uczyły się liczyć. Każde zajęcia rozpoczynały się wspólną gimnastyką w myśl powiedzenia „Gimnastykuj się codzienne, bo to zdrowo i przyjemnie”. Na zajęciach „Dookoła Świata” dzieci poznawały kulturę innych krajów i mieszkającej tam ludności - najciekawszymi dla najmłodszych okazały się tematy o Eskimosach i Indianach. Maluchy słuchały tych opowieści z wielkim zainteresowaniem i mamy nadzieję, iż zaspokoiły one choć w niewielkim stopniu ich ciekawość. Dzieci poprzez wspólną zabawę uczyły się współpracy w grupie, poznawały podstawowe reguły współżycia w środowisku rówieśników.

    Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy na zajęcia w „Aniołkowie”, które rozpoczną się po wakacjach we wrześniu.


  • Pierwszy tydzień wakacji z SDK zakończony
    (13-07-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Już od wielu lat jesteśmy organizatorami dziennego wypoczynku dla dzieci z terenu naszego miasta i okolic. W tygodniowych turnusach, przez okres lipca przebywa z nami po 40 dzieci w wieku 7-12 lat. Pierwszy tydzień wakacji z SDK upłynął szybko. Dzieci bawiły się z nami już od wczesnych godzin rannych, dla niektórych bowiem wakacje to także okres wczesnego wstawania ze względu na pracę rodziców. Czas funkcjonowania półkolonii dopasowujemy do indywidualnych potrzeb dzieci i ich rodziców - pierwsze maluchy przychodzą do nas tuż przez 630.

    W pierwszym tygodniu dzieci uczestniczyły w pokazie mobilnego planetarium które zawitało do SDK. Wszyscy byli zadowoleni z projekcji w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. W dwóch pokazach łączących w sobie rozrywkę z interesującą formą nauki, dostosowanych do wieku i zainteresowań dzieci, wzięli udział wszyscy uczestnicy półkolonii. Dzieci były również w kinie na dwóch filmach animowanych: „Alvin i wiewiórki” i „Ale cyrk”. Jednak chyba największą frajdę sprawiły im środowy i piątkowy pobyt na basenie. Basen przez cały czas mamy również rozłożony w naszym atrium. Podobnie zajęcia sportowe, taneczne, warsztaty plastyczne i biżuteryjne cieszą się dużym zainteresowaniem. Na zajęciach plastycznych dziewczynki, ale i chłopcy, wspólnie z Paniami Teresą i Ulą wykonywały świnki-skarbonki z masy solnej, a na warsztatach biżuteryjnych Ola uczyła wszystkie dziewczynki robić opaski do włosów z wykorzystaniem tak modnych ostatnio fluorescencyjnych piórek. W piątek do kompletu wszystkie wykonywały piórkowe kolczyki... Na zajęciach tanecznych z Panią Luizą i Panem Markiem dzieci uczyły się tańczyć „tańca farmerskiego”. Był również czas na zabawy chustą animacyjną, wspólne wyjścia na plac zabaw i boisko sportowe. O pełne, całodzienne, wspaniale smakujące wyżywienie dzieci dba jedna z pobliskich restauracji - Kes Cafe.


  • Zakończyliśmy realizację projektu „Tańczyć każdy może...”
    (26-06-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Przez ostatnie dwa miesiące wspólnie ze środowiskiem Seniorów, osób niepełnosprawnych i tancerzy z KTT Żaczek i ST ELIDA, dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Mielcu, realizowaliśmy projekt integracyjno-taneczny „Tańczyć każdy może...”. Wspólna nauka i integracja tych trzech środowisk właśnie dobiegła końca. Finałem projektu był „II Powiatowy Turniej Tańca”, który odbył się w SDK w piątek 22 czerwca o godzinie 1700.

    W turnieju wzięło udział 50 osób, którzy pod okiem instruktorów i tancerzy uczyli się podstaw tanecznych w standardzie i łacinie. Finałem projektu, który trwał dwa miesiące, był piątkowy turniej tańca z udziałem wszystkich uczestników. Podczas turnieju zaprezentowały się pary z „Żaczka”, które pracowały z pozostałymi uczestnikami. I tak zobaczyliśmy Olę i Jarka, którzy uczyli Seniorów oraz Oliwię i Kubę przekazujących podstawy tańca osobom niepełnosprawnym, jak również Gosię i Filipa uczących najmłodsze pary biorące udział w projekcie.

    Koncert rozpoczął się występem niepełnosprawnych uczestników, którzy wspólnie z Oliwią i Kubą oraz instruktorem Markiem Lesiem odtańczyli „Disco Stump”, walca wiedeńskiego oraz cha-chę, następnie zatańczyli Seniorzy wspólnie z Olą i Jarkiem, a na koniec Gosia i Filip oraz najmłodsze pary uczestniczące w projekcie. Wszystkie pary prezentowały się znakomicie, szczególnie dziewczęta w pięknych kolorowych sukniach. Był również czas na solowe popisy najlepszych tancerzy z „Żaczka”. Przed rozdaniem pamiątkowych dyplomów i upominków dla wszystkich uczestników projektu w walcu wiedeńskim zobaczyliśmy wszystkich, którzy brali w nim udział oraz licznie przybyłych rodziców tancerzy...

    Koncert zakończył się późnym wieczorem, przy herbacie i ciasteczkach znalazł się czas na refleksje, podsumowania i plany na przyszłość.

    Cały projekt został zrealizowany dzięki wielkiemu zaangażowaniu nie tylko biorących w nim udział środowisk i ich przedstawicieli, ale również dzięki instruktorom tańca z SDK Luizie Kozioł i Markowi Lesiowi, którzy czuwali nad całością. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Mielcu, które sfinansowało całe przedsięwzięcie.


  • Poranny Klub Malucha zakończył zajęcia
    (25-06-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Ten tydzień w naszym Domu Kultury obfituje w pożegnania - a dokładniej w spotkania kończące całoroczne zajęcia tematyczne. Ostatnie zajęcia miały już dzieci uczęszczające na rytmikę, warsztaty plastyczne, szachowe i przeszedł czas na najmłodsze dzieci biorące udział w całorocznych zajęciach w „Porannym Klubie Malucha”. Przez cały rok szkolny, trzy razy w tygodniu, w godzinach przedpołudniowych pod opieką Pani Haliny Augustyn maluchy uczyły się piosenek, wierszyków, malowały, rysowały, lepiły z plasteliny, beztrosko się bawiły.

    Przez cały miniony już właściwie rok szkolny na zajęcia uczęszczało 17 maluchów z terenu całego miasta. Część z nich było z nami od tego roku szkolnego, ale były i takie dzieci, które przyszły do klubu trzy lata temu, wtedy kiedy go otworzyliśmy i po wakacjach idą do zerówki. Bardzo nas cieszy zaufanie jakim obdarzają nas rodzice najmłodszych dzieci, za co bardzo dziękujemy. Na piątkowym, bardzo uroczystym spotkaniu, nie zabrakło miłych słów, ale i wzruszeń. Wszyscy nawzajem, zarówno pracujący z dziećmi, jak i rodzice bardzo się zżyliśmy. Kameralna grupka dzieci sprawia, iż właściwie z każdym doskonale się znamy, a dzieci często już jako starsze wracają do nas na inne zajęcia. Część rodziców dzieci zadeklarowało uczestnictwo w porannych zajęciach dla najmłodszych po wakacjach. Na spotkaniu maluchy otrzymały pamiątkowy dyplomik i malutki prezencik... Był również czas, aby po raz ostatni, bez pomocy Pani Halinki, popisać się przed licznie przybyłymi rodzicami i dziadkami piosenkami i pląsami. W rozmowach z rodzicami usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, ale przede wszystkim rodzice stwierdzili, iż pobyt ich pociech na zajęciach przyczynił się bardzo do ich rozwoju. Wszystkim tym maluchom, które od września trafią do szkoły życzymy powodzenia...

    Już teraz zapraszamy od września na zajęcia dla najmłodszych w Małym Klubie Malucha „Aniołkowo”, który specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego osiedla został uruchomiony w kwietniu na osiedlu Lotników, przy ul. Bajana 20A. Zapisywać dzieci można przez okres całego lipca, od poniedziałku do piątku w SDK pod nr tel. 17 585 53 42. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.


  • Odbył się ostatni z trzech festynów plenerowych
    (25-06-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W miniony piątek odbył się festyn plenerowy na osiedlu Kopernika, który organizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „ODEK”. Był to ostatni z trzech festynów, jakie na trzech mieleckich osiedlach zorganizowaliśmy... Na plac zabaw za naszym Domem Kultury przybyło wiele dzieci z rodzicami lub dziadkami.

    Podobnie jak na pozostałych festynach, które organizowaliśmy przez poprzedzające piątek dwa dni, tak też i tego dnia największą atrakcją okazało się „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”. W „miasteczku” zabawę z maluchami prowadzili harcerze z ZHP: Wiktoria, Jagoda, Karolina, Michał i Damian, którzy nie tylko bawili się z dziećmi, ale również malowali twarze i paznokcie wszystkim chętnym. W pewnym momencie maluchy trochę zapanowały nad harcerzami - szczególnie nad Damianem i Michałem - i na ich twarzach szybko pojawiły się kolorowe flagi, kwiatki, kropki... Maluchy chętnie układały puzzle, budowały domy z klocków, grały w kręgle, czy malowały. Harcerze doskonale animowali im czas, za co serdecznie dziękujemy.

    Obok konkursu plastycznego, podczas którego dzieci kolorową kredą malowały symbole tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, były slalomy zręcznościowe, zabawy z wykorzystaniem piłek, kół hula-hop, chust animacyjnych, quizy wiedzy o EURO 2012, a wszystko to w rytmie najpopularniejszych przebojów tegorocznych mistrzostw. Wielką niespodzianką dla wszystkich okazały się występy tancerek i tancerzy z KTT „Żaczek” i ST ELIDA. W pierwszej kolejności tańczyły najmłodsze pary prezentując się w tańcach standardowych, natomiast w dalszej części festynu po raz pierwszy zobaczyliśmy zespół tańca „Zaplątane”, składający się z dziewcząt, w tańcu „Wyścig”. Był to pierwszy publiczny występ tej młodej grupy, ale został przyjęty przez wszystkich z wielkim entuzjazmem i nagrodzony gromkimi brawami.

    Festyn został zorganizowany i sfinansowany przez SDK i SKF ODEK.


  • Kolejny festyn plenerowy
    (22-06-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Tym razem bawiliśmy się z dziećmi na osiedlu Szafera. Scenariusz imprezy był podobny do tego z pierwszego festynu - muzyka w rytmie przebojów z EURO 2012, konkurencje zręcznościowe i quizy wiedzy o piłce nożnej, „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, w którym animacją zabaw zajmowały się harcerki z ZHP, świetna pogoda oraz słodycze i drobne nagrody rzeczowe dla uczestników - czyli wszystkie atrybuty dobrej zabawy.

    Podobnie jak poprzedniego dnia, tak samo i na festynie na osiedlu Szafera największym zainteresowaniem cieszyło się „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, gdzie maluchy pod okiem Oli, Ali, Moniki, Karoliny i Moniki, harcerek z VIII i IX Mieleckiej Drużyny Harcerskiej malowały, grały w kręgle, układały gigantyczne puzzle, ale przede wszystkim malowały sobie buźki i paznokcie w barwy flag narodowych. Starsze dzieci tradycyjnie kręciły kółkami hula-hop na czas i po raz kolejny okazało się, iż najlepsze w tej konkurencji dziewczynki potrafią kręcić na raz 5 kołami... Były również slalomy z piłkami między pachołkami i strzały do małej bramki. Dużo emocji wśród zebranych przysporzyła konkurencja slalomowa, gdyż oprócz zręczności liczył się czas i poprawność wykonania zadania. Dzieci głośno dopingowały swoich startujących kolegów i koleżanki. Na koniec zabawy wszyscy mogli wziąć udział w quizie wiedzy o EURO 2012. Przygotowaliśmy dwie wersje tego quizu - bardziej odważni zmagali się z pytaniami pisemnie, a inni odpowiadali na pytania ustnie - licząc na małe podpowiedzi publiczności. Po sprawdzeniu udzielonych odpowiedzi i podliczeniu zdobytych punktów szybko wyłoniono zwycięzców.

    Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodycze i drobne upominki ufundowane przez SKF ODEK i Mielecką Spółdzielnię Mieszkaniową.


  • Pierwszy z trzech festynów plenerowych odbył się na osiedlu Lotników
    (21-06-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Ładna pogoda, która wytrzymała w zasadzie do końca, muzyka w rytmie przebojów EURO 2012, konkursy zręcznościowe, „kolorowe miasteczko dla najmłodszych”, quizy wiedzy o trwającym EURO, drobne upominki - to wszystko czekało na dzieci biorących udział w środowym festynie na Osiedlu Lotników.

    Największym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko dla najmłodszych pełne kolorowych zabawek, klocków, namiotów, tuneli, z wielkimi kręglami, kolorowymi piłkami, zabawkami edukacyjnymi, ale co najważniejsze z kącikiem malowania twarzy i malowania paznokci. W miasteczku bawili się najmłodsi w towarzystwie rodziców i harcerzy z VIII Drużyny Harcerskiej EUREKA. Młode harcerki same animowały konkursy i dbały o dobre samopoczucie najmłodszych uczestników zabawy. Dorocie, Justynie, Natalii, Kamili, Magdzie M., Ewelinie, Karolinie i Magdzie Ł. oraz Pani Annie Marek z ZHP serdecznie za pomoc dziękujemy.

    Miasteczko tak spodobało się uczestnikom zabawy, że na początku wspólnych konkurencji trudno było namówić uczestników na stały i bardzo lubiany punkt programu, jakim jest kręcenie kołem hula-hop na czas. Dziewczynki malowały sobie na policzkach kwiatki i motylki, a chłopcy flagi państw startujących w EURO 2012. Dziewczynki również chętnie malowały sobie paznokcie w najmodniejszych tego lata fluorescencyjnych kolorach. Kolejne przygotowane konkursy to tradycyjne slalomy zabawy zręcznościowe - wszystko z wykorzystaniem piłek - w końcu trwa EURO. Na odważnych i najwierniejszych fanów piłki nożnej czekał quiz wiedzy o EURO 2012, w nim oprócz wiedzy dotyczącej trwających mistrzostw należało wykazać się znajomością ogólnych zasad obowiązujących podczas gry w piłkę nożną. Chętnych do udziału w tej części zabawy nie brakowało. Młodym kibicom często i skutecznie w udzielaniu odpowiedzi pomagali rodzice.

    Dla wszystkich uczestników zabawy nie zabrakło upominków w postaci słodyczy i drobnych nagród rzeczowych ufundowanych przez SKF ODEK i Mielecką Spółdzielnię Mieszkaniową.


  • Kolejny poniedziałkowy koncert gongów - zapraszamy na niecodzienne wydarzenie
    (21-06-2012)
  • .

    Zgodnie z Państwa sugestiami po raz drugi w naszym mieście i naszym Domu Kultury zagości Pani Magdalena Hermanowicz, prowadząca sesje terapeutyczne dźwiękiem, masaż misami tybetańskimi oraz masaż relaksacyjny wibracją i da jedyny w swoim rodzaju „spektakl muzyczny”, podróż do spokoju i wytchnienia.

    Jeśli ktoś miał już kontakt z gongami tybetańskimi, zarówno w naszym Domu Kultury podczas pierwszego koncertu, jak również przy innych okazjach, nie trzeba go przekonywać o ich zbawiennej dla duszy i ciała głębokiej relaksacji, wyciszeniu. Specjalnie skonstruowane gongi, wykonane z odpowiednich stopów metali, a jest ich aż siedem, przez wieki udoskonalane przez mnichów tybetańskich, swym brzmieniem wprowadzają każdą komórkę ciała w przyjemną uspokajającą wibrację. Gong wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki spośród znanych instrumentów, kiedy wibruje muzyczne pogłosy można odczuć w każdej komórce ciała. Dlatego jest najchętniej używanym instrumentem do współczesnej terapii dźwiękiem, która pomaga w regulacji organizmu, wspomaga procesy zdrowienia i przez swoje właściwości jest terapią wspomagającą leczenie konwencjonalne. Udowodniono bowiem, iż dźwięk jako wibracja odmładza nasz organizm, powoduje wiele pozytywnych zmian, niweluje skutki chorób, ale i wycisza i uspokaja nasz organizm co w dzisiejszych czasach działa zbawiennie.

    Zapraszamy więc serdecznie tych, którzy uczestniczyli już kiedyś w takim seansie oraz tych, którzy chcieli by się osobiście przekonać o dobroczynnym wpływie dźwięków na ich ciało i umysł. Dla osób zainteresowanych mamy również specjalną propozycję. Zachęcamy do uczestnictwa w koncercie w pozycji leżącej - kąpiel w wibracjach pozwala na osiągniecie większej niż na siedząco relaksacji i rozluźnienia. Podczas pierwszej sesji z tej możliwości skorzystało chyba najwięcej uczestników. Koncert potrwa ponad godzinę i poprzedzony będzie krótką prelekcją Pani terapeutki Magdaleny Hermanowicz. Po nim zapewne pojawi się mnóstwo pytań, na które chętnie odpowie terapeutka. Koncert odbędzie się w SDK w poniedziałek 25 czerwca o godzinie 1700. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i dość duże zainteresowanie ze strony uczestników poprzedniego seansu prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem pod nr telefonu 784 195 908.


  • Zapraszamy na wakacje dla najmłodszych w „Aniołkowie”
    (21-06-2012)
  • . .

    Wychodząc naprzeciw Państwa sugestiom pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie maluchy w wieku 3-5 lat do Małego Klubu Malucha „Aniołkowo” mieszczącego się na osiedlu Lotników przy ul. Bajana 20A na dopołudniowe wakacyjne zajęcia. Jeśli Twoje dziecko nie uczestniczy w zajęciach w przedszkolu, nie chcesz aby w okresie wakacji nudziło się w domu, lubi kontakt z rówieśnikami, a Ty chcesz mieć pewność, iż twórczo i pożytecznie spędzi dzień - być może nasza propozycja jest właśnie dla Ciebie.

    Spotkania dla najmłodszych postanowiliśmy podzielić na dwa warianty: zajęcia trzydniowe - poniedziałki, środy i piątki w godzinach 900 - 1300 i zajęcia dwudniowe - wtorki i czwartki w godzinach 900 - 1300. To Państwo sami wybierają odpowiadający Wam i Waszym dzieciom wariant, a my w miarę wolnych miejsc dokonujemy zapisów. Zapisy do obu grup już trwają. Aby grupa mogła ruszyć z zajęciami musi liczyć 9-11 osób. Zajęcia obejmować będą oprócz oczywiście beztroskiej zabawy zajęcia plastyczne, manualne, naukę wierszyków i piosenek, ćwiczenia logopedyczne. W trakcie spotkania przewidujemy króciutką przerwę na drugie śniadanie, które należy przynieść z domu. Mnóstwo zabawek, klocków, układanek, pluszaków, samochodzików, bujaków na pewno umili pobyt wszystkich dzieci... Zajęcia poprowadzi Monika Światowiec. Serdecznie zapraszamy.


  • Jak co roku wybieramy najpiękniejsze balkony i ogródki przyblokowe
    (13-06-2012)
  • . . .

    Mamy konkurs dla miłośników kwiatów, zieleni, a jednocześnie posiadaczy pięknych, zadbanych balkonów czy ogródków przyblokowych. Jak co roku o tej porze zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wyłaniającym najpiękniejsze balkony i ogródki przyblokowe będące w zasobach Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu.

    Formuła konkursu jest bardzo prosta: wystarczy mieszkać w zasobach MSM, być posiadaczem pięknie zaaranżowanego, ukwieconego balkonu lub opiekować się ogródkiem przyblokowym, zrobić dwa zdjęcia i przynieść je do nas. W ubiegłych latach konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do zeszłorocznej edycji konkursu zgłosiło się 57 uczestników. Co roku wyróżnialiśmy 30 zdaniem komisji najładniejszych balkonów i małych ogródków przyblokowych. Na Państwa zdjęcia czekamy od teraz do 1 sierpnia i od 1 do 14 września. Zdjęcia w dowolnym formacie, jednak nie mniejszym niż 9x13 cm, prosimy składać w opisanych kopertach - imię, nazwisko i adres zamieszkania, telefon kontaktowy, koniecznie z dopiskiem „Piękny ogród na moim balkonie” do piątku 14 września. Zdjęcia do konkursu może zgłosić tylko właściciel balkonu, tarasu, czy opiekun ogródka przyblokowego. Powinny one przedstawiać balkon widziany z zewnątrz. Ocenie nie będą podlegać balkony, którym zdjęcie zrobione zostało od strony mieszkania.

    Można przynieść zdjęcia do nas, czyli do SDK przy ul. Kusocińskiego 13A w wyżej podanych terminach, ale można również zostawić zgłoszenie w administracjach poszczególnych osiedli przy ul. Zygmuntowskiej 7A, Pisarka 14 i Jagiellończyka 23 w godzinach 700 - 1500 lub w sekretariacie MSM przy ul. Staffa 4A. Wszystkich laureatów konkursu, których wyłoni specjalnie powołana Komisja, o wyróżnieniu powiadomimy telefonicznie do dnia 20 września. Na wszystkich zwycięzców czekają nagrody.

    Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Dla właścicieli najładniejszych ogródków przyblokowych i balkonów czekają nagrody ufundowane przez Mielecką Spółdzielnię Mieszkaniową w Mielcu.


  • Tuż przed rozpoczęciem EURO 2012 zakończyliśmy rozgrywki „Międzyosiedlowych Mistrzostw w Piłce nożnej”
    (08-06-2012)
  • . . . .
    . . . .

    Wspólnie z SKF ODEK już od 9 lat współorganizujemy piłkarskie rozgrywki drużyn podwórkowych. W tegorocznej edycji rozgrywek wzięło udział 8 drużyn z terenu naszego miasta. Chłopcy w wieku 11-16 lat zostali podzieleni na dwie kategoriach wiekowe - szkoły podstawowe i gimnazja. Mistrzostwa były rozgrywane systemem pucharowym, trwały dwa tygodnie, a mecze odbywały się na terenach rekreacyjnych MOSiR.

    Oto najlepsze drużyny i ich składy:

    Kategoria wiekowa 11-13 lat:

    • I miejsce - FC SZAFERA TEAM w składzie: Tylutki Hubert, Zięba Piotr, Józefczyk Grzegorz, Żurek Jakub, Żurek Filip, Sałagaj Tobiasz, Giża Rafał, Tyrpa Kacper, Kaczmarek Jakub, Weryński Jakub
    • II miejsce - FKS REAL MIELEC w składzie: Noga Wiktor, Miśko Kamil, Haracz Przemysław,Ochała Dawid, Duszkiewicz Julek, Misztal Patryk, Dziewic Dawid, Kozioł Hubert, Orzech Albert,Bieś Szymon, Parski Eryk, Leś Artur
    • III miejsce - KING MANCHESTER w składzie: Wójcik Marek, Witkowski Jakub, Kąsek Kacper,Groele Sebastian, Gorzelany Aleksander, Przygoda Szymon, Parys Michał, Bagdan Szymon, Malec Mikołaj, Ziarko Wojciech, Łeptuch Joachim, Piękoś Gabriel

    Kategoria wiekowa 14-16 lat:

    • I miejsce - WAMBAS w składzie: Kolisz Patryk, Małek Piotr, Jędryka Tomasz, Kolisz Eryk, Komoński Kamil, Zając Mateusz, Leś Dawid, Leśniowski Maciej, Ziobroń Damian, Nagórski Maciej, Krudyś Kacper
    • II miejsce - FKS STAL MIELEC w składzie: Wąs Patryk, Maciałek Filip, Bożek Damian, Golba Seweryn, Kania Adrian, Muniak Mikołaj, Tara Sebastian, Rymanowicz Jakub, Buda Patryk, Rachwał Mateusz, Greń Mateusz, Moskal Marek
    • III miejsce - GĘSTE KRZAKI w składzie: Mróz Patryk, Łącz Radosław, Kozioł Arkadiusz, Cisło Krzysztof, Kania Krystian, Dziekan Dawid, Brzuszek Wiktor, Dragan Kacper, Galiński Wiktor, Paprocki Bartosz

    Uroczyste wręczenie nagród, które ufundowały Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „ ODEK”, odbyło się w SDK w piątek 8 czerwca o godzinie 1200.

    Zwycięskim drużynom serdecznie gratulujemy.


  • Wielka radość wśród tancerzy i nie tylko...
    (06-06-2012)
  • . . . .
    . . .

    Dzielimy się z Państwem niesamowicie dla nas ważną i radosną wiadomością - nasz Dom Kultury i działający w nim KTT ELIDA ma parę taneczną w klasie A!

    W sobotę 2 czerwca para taneczna Jarosław Mysona i Aleksandra Skoczek reprezentująca na co dzień Klub Tańca Towarzyskiego „Żaczek” i Szkołę Tańca „ELIDA” działających w SDK, wywalczyli 1 Miejsce na Pucharze Okręgu Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, który odbył się w Przemyślu. Otrzymali oni jednocześnie prawo startu w Mistrzowskiej Klasie Krajowej A w stylu latynoamerykańskim. Jest to pierwsza w historii mielecka para, która wywalczyła tak wysoką klasę taneczną.

    Ola i Jarek tańczą ze sobą od 5 lat. Ola swoją przygodę z tańcem rozpoczęła mając 9 lat, kiedy to mama zapisała ją na zajęcia taneczne do SDK. Jarek pierwsze swoje kroki stawiał u P. Marzeny Gawrońskiej w Zespole Tanecznym „Feniks”, działającym przy SCK. W wieku 13 lat postanowił spróbować swoich sił i umiejętności w Tańcu Towarzyskim Turniejowym zapisując się na zajęcia w Klubie Tańca Towarzyskiego „Żaczek” działającym przy SDK. Po 2 tygodniach wspólnych treningów Ola i Jarek pod okiem instruktorów tańca P. Luizy Kozioł i P. Marka Lesia pojechali na pierwszy turniej tańca zdobywając 1 miejsce w klasie F. Od tego momentu rozpoczęła się tak naprawdę ich wspólna kariera. Dzięki ciężkiej i solidnej pracy na treningach, wytrwałości w dążeniu do celu, wsparciu rodziców, trenerów i szkoleniowców, przechodząc prze kolejne klasy taneczne F, E, D, C, B dotarli do upragnionej A klasy. Od ich marzeń dzieli ich jeszcze jedna klasa taneczna, Mistrzowska Klasa Międzynarodowa „S”, jest to już najwyższy kunszt taneczny.

    Na pytanie, czym jest dla nich taniec, Jarek i Ola odpowiedzieli jednomyślnie: „WSZYSTKIM, taniec to całe nasze życie. On nauczył nas jak walczyć z porażkami i przeszkodami, jak cieszyć się z zwycięstwa, jak pokonywać nasze słabości, a przede wszystkim uczy nas pokory i skromności. Nie osiągnęlibyśmy takich wyników, gdyby nie nasi rodzice, którzy posłali nas na zajęcia taneczne, wspierali nas w dążeniu do naszych marzeń oraz trenerów Pani Luizy i Pana Marka, którzy zaszczepili w nas miłość do tańca i kierowali naszym prawidłowym rozwojem poświęcając nam swój czas. Wszystkim za to z całego serca dziękujemy i prosimy o jeszcze.”

    Oto ich wyniki z ostatniego okresu:

    • 26.05.2012 - XII TTT "ZŁOTA PARA 2012" o Puchar Burmistrza Miasta Dębica - 2 miejsce
    • 19.05.2012 - LUBELSKA GALA TAŃCA - 1 miejsce
    • 29.04.2012 - VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "MIELEC 2012" - 2 miejsce
    • 22.04.2012 - XII OTTT o Puchar Starosty Rzeszowskiego i Burmistrza Boguchwały - 2 miejsce
    • 31.03.2012 - Dance Show 2012 Łazy k/Warszawy - 1 miejsce
    • 24.03.2012 - VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Właściciela Hut Szkła Tadeusza Wrześniaka w Staszowie - 1 miejsce
    • 04.03.2012 - IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca - 3 Miejsce

    Ta para już teraz tańczy wspaniale i na parkiecie prezentuje się znakomicie. Kto z Państwa miał kiedyś okazję być na turnieju tańca, gdzie tańczą pary w klasie B, wie o czym mowa. To taniec na naprawdę wysokim poziomie. Wszyscy szczerze im gratulujemy wielkiego sukcesu okupionego wieloma godzinami wyczerpujących treningów i czekamy na sukcesy w klasie A.


  • Seniorzy na wycieczce po ziemi przemyskiej
    (06-06-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    31 maja, w piękny czwartkowy dzień Seniorzy z klubów: „Złota Jesień” i „Wrzos”, działających przy MSM, udali się na wycieczkę, którą wspólnie zorganizowały opiekunki klubów: Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek. W wycieczce wzięło udział 45 osób, wśród których znaleźli się prawie wszyscy członkowie obu klubów - a na pewno wszyscy chętni. Wycieczka już w momencie jej organizacji zapowiadała się ciekawie, dlatego chętnych do wyjazdu nie brakowało. Celem wycieczki były Bolestraszyce, Przemyśl i Bachórzec.

    Pierwszym punktem wycieczki było niesamowite arboretum w Bolestraszycach. Pani przewodnik pokazała wszystkim niezwykłej urody roślinność posadzoną na ogromnym falistym obszarze. Teren pełen wielkich drzew, pięknych, kwitnących wszystkimi możliwymi kolorami tęczy irysów i azalii zachwyca od dawna wszystkich swoich gości. Ta piękna enklawa roślinności i zwierząt w każdej porze roku wygląda zjawiskowo. Właściwie przez cały czas roślin przybywa, do tych już rosnących dosadzane są wciąż nowe gatunki i odmiany. Uroku całości dodaje mnóstwo starych drzew, stawy pokryte liliami wodnymi i wielkie skalniaki z ciekawymi głazami i miniaturową roślinnością. Przestrzeń ciekawie wypełniają wiklinowe formy przestrzenne i małe drewniane rzeźby. Na uwagę zasługuje wielki labirynt z żywej wikliny, wciąż rosnący i stale się powiększający o nowe alejki. Można tam było spędzić nie kilka godzin, a wręcz cały dzień, tym bardziej, iż śpiewały tam ptaki, rechotały żaby, pływały żółwie, a na łące pasły się koniki polskie.

    Kolejnym punktem wspólnej podróży był Przemyśl, w którym seniorzy spacerowali po Starym Mieście pełnym zabytkowych, niedawno odrestaurowanych kamieniczek. Droga powrotna była niemniej interesująca. Trasa prowadząca do modrzewiowego kościółka z XVII w. w Bachórzcu przebiegała bowiem przez Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego.

    Późnym wieczorem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni Seniorzy powrócili do Mielca. Wycieczka została zrealizowana dzięki dotacji dla SKF ODEK.


  • Konkurs plastyczny „... - oczami dziecka” rozstrzygnięty
    (06-06-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Konkurs plastyczny „... - oczami dziecka”, którego tematem przewodnim w tym roku było nasze miasto w przyszłości, został rozstrzygnięty. 30 maja obradowała komisja konkursowa, wręczenie nagród odbyło się we wtorek na uroczystej Dziecięcej Sesji Rady Miasta.

    Do tegorocznej edycji konkursu napłynęło prawie 200 prac - dokładnie 191. Wśród prac znalazły się rysunki wykonane przez dzieci i młodzież z Mielca, ale i wpłynęło kilka prac z powiatu. Nasze plastyczki: Urszula Gładyszewska-Wałek i Teresa Kubik przeprowadziły wstępną selekcję wybierając ich zdaniem 100 najlepszych, miało to pomóc członkom komisji w wyborze. Prace okazały się bardzo różnorodne i co najważniejsze fantazji ich autorom nie zabrakło. Mali mieszkańcy naszego miasta bardzo kreatywnie poradzili sobie z tematem konkursu. Wyobrażają sobie nasze miasto w przyszłości bardzo nowocześnie. W ich wizji Mielec będzie pełen pięknych nowoczesnych budowli, z dużym portem lotniczym, fabryką samolotów pasażerskich, torem wodnym, po którym pędzić będą szybkie pociągi, a nawet z tym, iż w Mielcu kiedyś w przyszłości będzie siedziba Sejmu. Dzieci wyobrażają sobie również nasze miasto jako enklawę zieleni pełną parków, skwerów, zielonych tarasów usytuowanych na dachach wieżowców, z czystą Wisłoką, w której pływają żółwie i meduzy.

    Pomimo faktu, iż komisja konkursowa wybierająca najlepsze prace miała ułatwiane zadanie ze względu na wcześniejszą selekcję, to i tak wskazanie tych najlepszych okazało się trudne. Prace małych artystów wykonane były na bardzo wysokim poziomie, różnymi technikami, przy wykorzystaniu różnych materiałów plastycznych. Obrady trwały długo, ponieważ wiele prac wymagało odpowiedniej interpretacji.

    Uroczyste wręczenie nagród odbyło się we wtorek 5 czerwca w Sali Posiedzeń UM, o godzinie 900. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wszyscy włodarze naszego miasta, na czele z Panami Prezydentami oraz licznie zaproszeni goście, jak również przedstawiciele mieleckich mediów. Najważniejsi jednak byli laureaci tegorocznej edycji konkursu, a są nimi: Emilia Forczek, Tomasz Bernat, Dawid Sobuś, Kinga Furgał, Wojciech Robak, Wiktoria Woszczyna, Kamil Jung, Alicja Barnaś, Julia Herchel, Monika Kosiorowska, Mikołaj Proczek, Julia Rachwał, Wojciech Ziarko, Karolina Ryba, Julia Kożuszna, Jakub Flis, Marcelina Sieroń, Gabriela Parkosz, Weronika Wiktor, Piotr Kosowicz, Katarzyna Żurek, Dawid Chmara, Katarzyna Trzpis, Daria Piekarz, Jakub Chrabąszcz i Kinga Wilk. Na uroczystość rozdania nagród bardzo licznie przybyli również rodzice laureatów.

    W imieniu swoim i Pani Marioli Drewniak wszystkim małym artystom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy nagrody, dziękujemy mediom za pomoc przy nagłośnieniu imprezy, szczególnie portalowi hej.mielec i tygodnikowi KORSO za patronat medialny. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i fundatorom nagród, a są nimi: UM , MOSiR, Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu oraz firmy: „Fachman”, „Kawa czy Herbata” oraz Pani Małgorzata Wais-Maksoń.


  • Otwarcie sezonu w modelarni IKAR
    (06-06-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Modelarze z modelarni IKAR działającej w SDK na dobre otworzyli sezon modelarski 2012 wycieczką na lotnisko. W wycieczce wzięło udział 23 modelarzy z SDK i Filii SDK nr II na osiedlu Szafera. Do młodych ludzi dołączyło również kilkoro rodziców. Ciepły i bardzo słoneczny sobotni dzień sprawił, iż wycieczka stała się bardzo atrakcyjna właściwie dla całych rodzin. Niecodziennie bowiem i nie każdy ma możliwość wejść na teren lotniska i z bliska przyjrzeć się pracy, jaką się tam wykonuje.

    Na lotnisku dzięki uprzejmości firmy szkolącej pilotów samolotowych „FLY POLSKA” modelarze zwiedzili salę szkoleniową, gdzie piloci przygotowują się do lotów, pełną plansz, map i pomocy naukowych. Na sali wykładowej nasz instruktor Pan Zygmunt Osak opowiedział wszystkim o teorii lotów i objaśnił podstawowe zasady bezpieczeństwa. Do instruktarzu dołączyli również pracownicy FLY POLSKA z szefem personelu lotniczego Panem Pawłem Winiarzem. W dalszej części wycieczki modelarze udali się do hangarów, gdzie pracujący tam mechanicy pokazali samoloty, opowiedzieli o ich konstrukcji. Wielką frajdą okazała się możliwość bycia w kabinach wszystkich typów samolotów. Nie było modelarza, który nie chciałby zasiąść za sterami prawdziwego samolotu... Modelarze pomagali również w przygotowaniach do lotów wyhangarowując samoloty.

    Pełen wrażeń dzień zakończył się oglądaniem z wieży lotniska startujących i lądujących samolotów i całej okolicy, czemu sprzyjała piękna pogoda. Niesamowita niespodzianka czekała dla dwóch młodych i jak podkreśla Pan Zygmunt bardzo zdolnych i dobrze zapowiadających się modelarzy, otóż FLY POLSKA ufundowała dla Przemysława Żurawskiego, za zdobycie III miejsca w Mistrzostwach Polski Ligi Obrony Kraju kartonowych modeli, oraz dla Rafała Perłowskiego lot samolotem Cesna 152.

    Serdecznie dziękujemy firmie „FLY POLSKA” za możliwość zorganizowania wycieczki i poświęcenie czasu wszystkim jej uczestnikom. Tego typu wycieczki są bardzo pomocne i bardzo ważne w późniejszej pracy z młodzieżą na zajęciach w modelarni.


  • Odbył się niecodzienny koncert
    (30-05-2012)
  • . . . .

    W miniony piątek w SDK odbył się po raz pierwszy w naszym mieście niecodzienny koncert gongów tybetańskich...

    Koncert w wykonaniu Pani Magdaleny Hermanowicz z Lublina zgromadził wielu słuchaczy - uczestników chętnych poddać się terapii harmonizująco-relaksacyjnej. To dobry sposób na relaks dla naszych zestresowanych dzisiejszym zabieganym życiem ciał i umysłów. To stająca się coraz bardziej popularna, opracowana i potwierdzona naukowo terapia dźwiękiem i jego wibracją. Na piątkowym koncercie z tej formy terapii skorzystało kilkadziesiąt osób, dedykując sobie chwile wspaniałego relaksu, odprężenia i odpoczynku. Znacząca ilość osób relaksowała się w pozycji leżącej pozwalającej na maksymalne odprężenie i rozluźnienie, prowadzące często do zapadania w głęboki sen i dające natychmiastowe odprężenie i wypoczynek ciału i umysłowi.

    Koncert został przyjęty z wielkim entuzjazmem, uczestnicy zadeklarowali chęć powtórki w jak najszybszym czasie, gdyż ta terapia - jak wiele innych - aby mogła przynieść określone efekty musi być regularnie powtarzana i odpowiednio dawkowana.

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu z Państwa już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z relaksującymi i znanymi od tysięcy lat gongami. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej terapii wspomagającej leczenie konwencjonalne. Koncert odbędzie się w dniu 25 czerwca w naszym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13A o godzinie 1700. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc u organizatora pod nr telefonu 784195908. Prosimy również o zabranie ze sobą karimaty i małej poduszki.


  • Nasi seniorzy na hawajskiej imprezie w Przecławiu
    (30-05-2012)
  • . . . .
    . . . .

    Seniorzy z naszych trzech klubów - „Złotej Jesieni”, „Pogodnej Jesieni” i „Wrzosu”, dzięki współpracy nawiązanej w ubiegłym roku z Klubem Seniora „Złoty Wiek” z Przecławia uczestniczyli w ubiegłą sobotę w plenerowej, cyklicznej imprezie pod nazwą: „II Powiatowy Piknik Seniorów w Przecławiu”, którego tematem przewodnim w tym roku były Hawaje.

    Na wstępie spotkania wszyscy przybyli Seniorzy otrzymali hawajskie wianki - symbol tegorocznego pikniku. Byli również Seniorzy, którzy na imprezę przywieźli własnoręcznie wykonane wianki na głowę, gdyż podczas spotkania rozstrzygnięty miał być ogłoszony wcześniej konkurs na najładniejszy, ręcznie wykonany wianek - symbol Hawajów. Wśród naszych klubowiczek cztery Seniorki miały takimi wiankami przyozdobione głowy. Piękne wianki wykonane z żywych kwiatów spodobały się innym uczestnikom wspólnej zabawy. Miłym akcentem imprezy okazał się występ małżeństwa Państwa Chęcińskich, członków naszego klubu seniora „Złota Jesień”, którzy znani z pięknych głosów i zamiłowania do występów wykonali na dwa głosy utwór „Hawaj jest piękny”. Na występ przy akompaniamencie zespołu zdecydowała się również inna Seniorka z tego klubu Pani Marysia Świątek wykonując piękną humorystyczną piosenkę, która wywołała gromkie brawa wśród widowni. Jeden z naszych Seniorów, Pan Ryszard Moczarski, członek „Pogodnej Jesieni” przybył na piknik w pięknej, kolorowej, ale co najważniejsze oryginalnej koszuli hawajskiej i oryginalnym wianku. Natomiast Seniorka z „Wrzosu” Pani Wanda Wiącek ujęła wszystkich pięknym hawajskim tańcem.

    Na pikniku nie zabrakło dobrego poczęstunku, tańców i zabaw przy muzyce na żywo.


  • Radość i wzruszenia z okazji święta Mam
    (30-05-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W miniony piątek w SDK odbyło się miłe spotkanie, którego gośćmi honorowymi były Mamy i Tatusiowie. Najmłodsze dzieci uczęszczające na zajęcia Porannego Klubu Malucha wspólnie z opiekunką przygotowały miłą niespodziankę nie tylko dla licznie przybyłych mam i tatusiów, ale i dla całych rodzin. Dzieci do występów przygotowywały się w tajemnicy od dłuższego czasu, a sami goście zostali zaproszeni na koncert w ostatniej chwili...

    Maluchy wykonały dla przybyłych najbliższych między innymi: taniec „Walczyk dla mamy”, piosenki „Zieleni łąka majowa” i „Życzenia dla mamy i taty”. Wszystkie mamy otrzymały również piękne, kolorowe laurki z sercem i kolorową tęczą wykonane przez swoje pociechy na jednych z zajęć. Dla niektórych z rodziców była to pierwsza tego typu uroczystość, w której dzięki swoim dzieciom mogli brać udział. Radości nie było końca, a na twarzach niektórych z nich widać było wzruszenie.

    Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami bardzo chętnie pozowali do wspólnych zdjęć.


  • Nowe ciekawe propozycje plastyczne dla najmłodszych
    (14-05-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Nowe plastyczne propozycje czekają na wszystkie najmłodsze dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych w SDK.

    „Krajobrazy” to cykl zajęć, podczas których maluchy przy użyciu różnych technik i materiałów wykorzystywanych w plastyce wykonują swoje prace. Powstały już : wiosenna łąka, kwitnący sad, i dno morskie. Połączenie różnych technik i różnych materiałów sprawiło, iż prace są bardzo różnorodne i kolorowe. Dzieci nie tylko uczą się posługiwania nożyczkami, formowania pożądanych kształtów za pomocą ich wydzierania czy ugniatania ale również zapoznają się z mnogością materiałów plastycznych , nieskończoną możliwością ich wykorzystywania i łączenia w celu stworzenia bardziej kolorowych , niejednokrotnie przestrzennych prac. Dzieci poznają również charakterystyczne dla danego krajobrazu i danej pory roku roślinność i zwierzęta.

    Poszczególne zajęcia zostały tak zaplanowane aby kolejne krajobrazy powstawały odrębnymi technikami i przy wykorzystaniu różnych materiałów plastycznych. I tak wiosenna łąka łączyła w sobie pracę z nożyczkami i gotowymi elementami z cienkiej kolorowej pianki - motylki , ptaszki, kolorowe tulipany. Kwitnący sad powstał przez wydzierankę, z dodatkiem małych kwiatuszków formowanych z kolorowego papieru , a niektóre maluchy nakładały na siebie różne kolory cieniutkiej bibułki tworząc piękne przenikające się kolorami „chmurki”. Bardzo udany efekt przyniosły zajęcia na których dzieci wykonywały dno morskie. Połączenie niebieskiego tła, wyciętych z pianki rybek, koników morskich i roślinności, ozdobienie ich kolorowymi cekinami i dodatkowo powieszenie wszystkich prac blisko siebie stworzyło na naszej tablicy duże pełne kolorowych rybek akwarium.

    Na kolejnych zajęciach czekają nowe prace do wykonania oczywiście wszystkie związane z tematem „ Krajobrazy” i z wykorzystaniem różnych materiałów . Maluchy wykonywać będą miedzy innymi las, krajobraz górski, pustynię i miejską dżunglę. Szczególnie ciekawe będą zajęcia podczas których wykorzystywany będzie piasek - pustynia i kamyczki - góry. Dzieci będą mieć również możliwość pracy z filcem i wełną czesakową.


  • Zbliżają się wakacje, mamy propozycję dla Twojego dziecka
    (14-05-2012)
  • . . .

          Regulamin
          Karta kwalifikacyjna
          Oświadczenie rodziców

    Zbliżają się wakacje i jak co roku mamy propozycję spędzania ich właśnie z nami. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla małych i troszkę większych dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat, dziewczynki i chłopców, lubiących zabawę i ruch na świeżym powietrzu, prace manualne, plastyczne, taniec i występy sceniczne.

    Na wszystkich zainteresowanych czekają specjalnie przygotowane liczne atrakcje, a przede wszystkim doświadczona kadra instruktorska, na co dzień pracująca w naszym Domu Kultury z dziećmi.

    Pobyt dzieci, jak zresztą co roku, zaplanowaliśmy na tygodniowe turnusy, trwające od poniedziałku do piątku. W każdym tygodniu będziemy wychodzić z dziećmi na basen, do kina, zwiedzać urokliwe zakątki miasta. Maksymalnie w jednym tygodniu SDK może przyjąć 40 uczestników, a jedno dziecko może zapisać się na dwa tygodnie. Jednak w miarę wolnych miejsc będzie istniała możliwość przedłużenia pobytu dziecka. Wystarczy zapoznać się z regulaminem pobytu zamieszczonym na naszej stronie internetowej, wydrukować z niej kartę uczestnictwa i oświadczenie i wszystko wypełnione przynieść do nas. Karta uczestnictwa nie wymaga wypełnienia przez lekarza czy pielęgniarkę, więc wszystko można załatwić samemu. Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem i oświadczeniem, aby być może uniknąć późniejszych nieporozumień i rozwiać wszelkie wątpliwości. Prosimy również o dokładne i sumienne wypełnianie kart kwalifikacyjnych , zwłaszcza części dotyczącej zdrowia - chodzi o bezpieczeństwo Państwa dzieci.

    Na nadchodzące wakacje przygotowaliśmy wiele atrakcji. Warsztaty plastyczne czy biżuteryjne, na których dziewczynki będą mogły własnoręcznie sobie zrobić kolczyki czy bransoletkę, malowanie na dużych sztalugach malarskich jak również zajęcia plastyczne w terenie, praca z gliną, masą solną, filcem, wełną czesakową, zajęcia taneczno-sportowe, warsztaty teatralne i wspólne przygotowanie krótkich występów , wyjścia na basen odkryty lub w razie niepogody wyjazd na krytą pływalnię na osiedlu Smoczka, wyjścia do kina na seanse 2 D i 3D , liczne konkursy z drobnymi upominkami to tylko część atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla dzieci.

    Każdy uczestnik zapewnione ma wyżywienie w postaci drugiego śniadania - bułek z wędliną, serem, sałatą, pomidorem czy ogórkiem - herbaty, dwudaniowego obiadu jedzonego w znajdującej się nieopodal budynku SDK restauracji oraz deseru - loda. W SDK będą dystrybutory z wodą, dostępne przez cały czas. Każde dziecko na czas pobytu na półkolonii będzie przez nas ubezpieczone.

    Wszelkie informacje uzyskać można w SDK, ul. Kusocińskiego 13A, poniedziałek-piątek w godzinach 1200-1900, pod nr telefonu 17 5855342 lub na naszej stronie internetowej.


  • Rusza druga odsłona projektu „Tańczyć każdy może”
    (09-05-2012)
  • . . .

    Wspólnie z instruktorami tańca z SDK, dziećmi i młodzieżą z KTT „Żaczek”, seniorami z mieleckich i przecławskiego klubów seniora, dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną rozpoczęliśmy realizację projektu ‘Tańczyć każdy może”. Projekt skierowany jest do wszystkich miłośników tańca bez względu na wiek, posiadane umiejętności, predyspozycje. Naukę na warsztatach tanecznych rozpoczęły już równocześnie dwie grupy kursantów. W jednej uczą się dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami, w drugiej seniorzy. Obie te grupy prowadzone są przez Luizę Kozioł i Marka Lesia. W zajęciach pomagają im najlepsze pary z KTT „Żaczek”, które również zaangażowały się w realizację projektu. Swoje taneczne umiejętności i pasję do tańca będą przekazywać innym...

    Wspólnie postanowiliśmy wykorzystać taneczne umiejętności członków „Żaczka”, miłość do tańca zaprzyjaźnionych z nami osób niepełnosprawnych i Seniorów i opracowaliśmy projekt, który połączy wszystkie te elementy we wspólne działanie. Projekt „Tańczyć każdy może” łączy w sobie taniec, naukę, integrację wielopokoleniową i społeczną w jedną spójną całość.

    Poprzez wspólne zajęcia taneczne chcieliśmy połączyć kilka środowisk, pokazać iż istnieje wiele płaszczyzn do integracji i wspólnego spędzania czasu. W projekcie bierze udział 50 osób, które zakończą go koncertem finałowym i turniejem tańca. Kulminacją projektu będzie koncert w wykonaniu biorących w nim udział tancerzy.

    Projekt realizowany jest w ramach konkursu ofert, współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Mielcu.


  • Huczne obchody piętnastej rocznicy powstania Klubu Seniora „Wrzos”
    (09-05-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W czwartek 26 kwietnia swoje 15-ste urodziny obchodził najmłodszy Klub Seniora działający pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu.

    Na uroczystym spotkaniu zorganizowanym przez Jubilatów wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się: wiceprezydent miasta Mielca Pan Bogdan Bieniek, prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pan Zbigniew Buczek, dyrektor DPS Pan Jan Bury wraz z Panią Dorotą Kapinos oraz delegacją pensjonariuszy, księża: Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej Stanisław Składzień oraz ksiądz Senior Władysław Tokarczuk, Pani Wiesława Wiącek, przewodnicząca Klubu Seniora z Przecławia, wraz z delegacją, przewodnicząca klubu Seniora „Złota Jesień” Pani Krystyna Litwin-Skowrońska, wraz z opiekunką Panią Teresą Kubik i członkami klubu, Pani Maria Moździerz, zastępca przewodniczącej Klubu „Pogodna Jesień”, wraz z opiekunem Panem Andrzejem Guzym i członkami klubu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Pani Jadwiga Klaus, była kierownik SDK i Pan Maciej Kulpa, były opiekun Jubilatów.

    Na wstępie uroczystości historię powstania klubu przedstawiła jego obecna przewodnicząca Pani Władysława Cegielska. Goście usłyszeli, iż klub powstał w kwietniu 1997 r. z inicjatywy ówczesnej kierownik SDK Pani Jadwigi Klaus, przyjął nazwę „Wrzos”, jego pierwszą przewodniczącą została Pani Regina Dzieciuch, a opiekunką z ramienia MSM Ewelina Sieroń. Z upływem lat liczba członków systematycznie rosła, w pewnym momencie przekroczyła 50 osób. Obecnie do klubu należy 38 osób, funkcję przewodniczącej pełni Pani Władysława Cegielska, a opiekunką jest Urszula Gładyszewska-Wałek.

    Po krótkiej historii przyszedł czas na podziękowania. Pani Władysława złożyła je na ręce przede wszystkim Pana Zbigniewa Buczka, Prezesa Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, pod której skrzydłami klub powstał i funkcjonuje, to dzięki przychylności zarządu MSM seniorzy mają swoją siedzibę i opiekuna. Podziękowania również spłynęły na ręce wszystkich instytucji, z którymi klub od wielu lat prowadzi współpracę: pozostałe kluby seniora MSM, klub z Przecławia, DPS, Przedszkole Miejskie nr 16 i inne. Pani Władysława podkreśliła, iż ze wszystkimi organizacjami współpracuje się wyjątkowo i na wielu płaszczyznach. Piękne, symboliczne róże, wraz z podziękowaniami otrzymali również byli i obecni opiekunowie i przewodniczący klubu: Panie Regina Dzieciuch, Jadwiga Klaus, Urszula Gładyszewska-Wałek i Ewelina Sieroń oraz Pan Maciej Kulpa.

    Po podziękowaniach nadszedł moment życzeń, które dostojnym Jubilatom składali wszyscy zaproszeni goście i delegacje instytucji. Oprócz naręcza pięknych kwiatów i symbolicznych upominków Jubilaci otrzymali list gratulacyjny z rąk Pana wiceprezydenta Bogdana Bieńka.

    W części artystycznej spotkania zebrani goście usłyszeli kilka utworów w wykonaniu chóru „Wrzos” do akompaniamentu instruktora muzyki Przemysława Pawłowskiego, który również samodzielnie zaśpiewał kilka piosenek, swoje skecze i monologi zaprezentowali również Seniorzy z innych klubów: Pani Anna Paprocka ze „Złotej Jesieni” oraz Pani Natalia Tabor i Pan Czesław Bury z „Pogodnej Jesieni”. Piosenki biesiadno-rozrywkowe zaprezentowali Rozalia Rozbicka i Maciej Kulpa. Bardzo miłym akcentem w tej części spotkania okazały się układy taneczne wykonane przez najlepszą chyba parę taneczną z Klubu Tańca Towarzyskiego „Żaczek”, czyli Olę Skoczek i Jarosława Mysonę. Zatańczyli oni dwa tańce, do których muzykę na żywo wykonywał Przemysław Pawłowski.

    Dalsza część spotkania to wspólne biesiadowanie, tańce i zabawy do późnych godzin nocnych. Wszystkim jubilatom - członkom „Wrzosu” - składamy serdeczne życzenia, dziękując również wszystkim tym, bez których klub nie istniałby i nie funkcjonował.


  • Po raz piętnasty „Teatr Jednego Wiersza” zgromadził wielu uczestników
    (26-04-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W SDK odbyła się piętnasta, jubileuszowa edycja „Teatru Jednego Wiersza”.

    Impreza jak co roku zgromadziła wielu młodych ludzi, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego miasta. W tym roku zgłosiła nam się rekordowa liczba uczestników, toteż postanowiliśmy podzielić rywalizację na dwie kategorie wiekowe: dzieci ze szkól podstawowych i gimnazjów. Jak się również okazało, już po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury postanowiło nagrodzić większą jak do tej pory liczbę występujących. Na nasze zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały, przygotowując dzieci do występu, następujące szkoły podstawowe: SP1, SP3, SP6, SP9, SP11, SP13 oraz Gimnazja nr 1 i 3, jak również dzieci z WDKiR w Grochowem.

    Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Również repertuar bardzo zróżnicowany i bardzo ambitny. Obok wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Wandy Chotomskiej usłyszeliśmy wiersze naszej noblistki Wisławy Szymborskiej czy Danuty Wawiłow. Jury konkursu, w skład którego wchodzili Panie Anna Marek, Urszula Gładyszewska-Wałek i Pan Jan Stępień, w jury konkursu zasiadający od samego początku, miało trudny wybór i ustalenie zwycięzców oraz wyróżnionych trwało długo. Wszystkie bowiem prezentacje były znakomicie przygotowane i przedstawione, a niektórym z nich towarzyszył zarówno uzasadniony gest i ruch sceniczny jak również starannie dobrane stroje i rekwizyty.

    Decyzję o swoim wyborze przedstawił zebranym Przewodniczący jury Pan Jan Stępień, podkreślając iż poziom konkursu był bardzo bardzo wysoki. I tak ich decyzją, w kategorii szkół podstawowych wyniki przedstawiały się następująco:

    • 1 miejsce: Olga Janus, Aleksandra Tylutka i Angelika Paliga, uczennice klasy VI SP nr 11 za utwór „Dziad i baba” J.I. Kraszewskiego
    • 2 miejsce: Kalina Rokosz i Dominika Kolisz, uczennice klasy IV SP nr 1, za utwór „ Spotkały się dwa barany” i Julia Mazur z klasy III SP nr 9, za utwór „Żaba i wół” L.J. Kerna
    • 3 miejsce: Iga Rusin i Faustyna Tomecka z WDKiR w Grochowem za utwór „Baran” oraz Adrianna Majewska, uczennica klasy IV SP nr 3, za utwór „Pies i dżez”
    • Wyróżnienia: Kinga Chrobak, Wiktoria Gębarowska i Jakub Chrobak, uczniowie SP nr 13, za utwór „Żuraw i czapla”

    Natomiast w kategorii gimnazjów najlepszymi okazali się:

    • 1 miejsce: Zuzanna Skopińska, uczennica klasy III Gimnazjum nr 3, za utwór „Całuski i buziaczki”
    • 2 miejsce: Wojciech Indyk, uczeń klasy III Gimnazjum nr 3, za utwór „Orzech”

    Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, członkom komisji dziękujemy za pracę i zapraszamy za rok.

    Nagrody w konkursie dla wszystkich laureatów ufundowała Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu.


  • Odbyła się pierwsza modelarska impreza plenerowa
    (26-04-2012)
  • . . . .
    . . . .

    W środę 18 kwietnia na terenach rekreacyjnych MOSIR odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Mielca i SKF ODEK Modeli Rakiet z Taśmą”, których organizatorami było SKF ODEK, a szczególnie instruktor modelarstwa w modelarni IKAR pan Zygmunt Osak oraz MOSiR.

    Zawody te z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych rozegrane zostały w drugim terminie. Obok wielu widzów w części startowej imprezy wzięło udział 30 zawodników, w tym 3 dziewczynki, 26 młodzików, 4 seniorów, 4 zawodników niezrzeszonych. Sędziami zawodów byli Panowie Zygmunt Osak, Roman Szyliński i Andrzej Trzpis. Część konkursowa polegała na uzyskaniu najlepszego czasu z kilku dowolnych lotów. Po zapoznaniu się z budową rakiet, ich działaniem oraz zasadami bezpieczeństwa przy puszczaniu i odpalaniu przystąpiono do rywalizacji. Większość rakiet startujących w Mistrzostwach wykonanych zostało z gotowych zestawów z wykorzystaniem silników A5-4, jedynie zawodnicy z modelarni Pana Grzegorza Goryczki startowali rakietami własnoręcznie wykonanymi.

    W klasyfikacji końcowej najlepszymi okazali się zawodnicy z modelarni instruktora Grzegorza Goryczki, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w Mistrzostwach. Najlepszy okazał się Grzegorz Chodorowski, lat 11, którego rakieta była w powietrzu 95 sekund. II miejsce zajął Jan Ciężadło, lat 7, z czasem 72 s, a III - Paulina Goryczka, lat 12, 62 s.

    Z modelarni SKF ODEK startowało 22 zawodników a najlepsi to:

    • 1. Bartosz Polak, 10 lat, z czasem 46 s
    • 2. Dominik Kusek, 10 lat, z czasem 38 s, jeden z 4 zawodników niezrzeszonych
    • 3. Jakub Czernecki, 7 lat, z czasem 36 s, zawodnik z filii SDK nr II, z której startowało również 5 innych modelarzy.

    Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

    W całej części konkursowej zawodów wykonano 46 startów i 3 starty pokazowe. Pokaz lotu radiomodemem wykonali: Mateusz Skop, modelarz z modelarni IKAR, mieszkaniec Borowej, oraz 11-latek, Marek Wójcicki z Dobrynina.

    Nagrody dla najlepszych zawodników startujących w Mistrzostwach w postaci książek ufundowali MOSIR i Pan Wojciech Pluta, który ufundował 3 modele plastikowe. Fundatorom serdecznie dziękujemy.


  • Kluby Seniora na uroczystych spotkaniach poświątecznych
    (26-04-2012)
  • . . .
    . .

    W sobotę 14 kwietnia dwa Kluby Seniora działające pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu miały uroczyste spotkania z okazji Świąt Wielkanocnych.

    Pierwsze spotkanie w najstarszym klubie „Złota Jesień” odbyło się w siedzibie klubu, czyli w budynku SDK. Przy pięknie przystrojonych stołach pełnych wiosennych kwiatów, radosnych kolorów i tradycyjnych potrawach kojarzonych ze świętami zasiedli wszyscy Seniorzy oraz zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęło się pięknymi życzeniami, które wszystkim złożyła Pani Anna Paprocka, ona również poprowadziła dalszą część uroczystości. Seniorki z klubu, Panie: Genowefa Markowska, Zofia Pasek, Teofila Bożyk, Maria Świątek i Zofia Piękoś zaprezentowały wszystkim zebranym piękne wiersze o tematyce świątecznej, a Pani Monika Winiarz opowiedziała ciekawą legendę pochodzącą z X wieku o tym, skąd wywodzi się zwyczaj malowania pisanek. Był również czas składania sobie życzeń i wspólna zabawa przy muzyce.

    Drugie spotkanie zorganizował zarząd klubu „Pogodna Jesień”. Na spotkaniu, które odbyło się w jednej z mieleckich restauracji, oprócz licznie przybyłych członków klubu zasiedli również zaproszeni goście. Wśród nich był ksiądz Krzysztof Prokop z parafii pw. Ducha Świętego, który podkreślił, iż trwająca oktawa Wielkiej Nocy powoduje, że cały czas czujemy atmosferę minionych Świąt i jest to doskonały pretekst do poświątecznego biesiadowania z przyjaciółmi i znajomymi.

    Spotkania zorganizowane zostały przez zarządy obu klubów z Paniami przewodniczącymi Krystyną Skowrońską-Litwin i Marią Madej na czele, przy wsparciu opiekunów klubów.


  • Ruszyły zapisy do „Międzyosiedlowych Mistrzostw w Piłce Nożnej”
    (26-04-2012)
  • .

          Regulamin
          Deklaracja rodziców

    Jak co roku pragniemy zaprosić dzieci i młodzież - wszystkich tych, którzy grają w piłkę nożną do wzięcia udziału w „Międzyosiedlowych mistrzostwach w piłce nożnej”. W ubiegłym roku do osiedlowych rozgrywek piłkarskich zgłosiło się trzynaście amatorskich zespołów z terenu całego miasta. Mecze zostały przeprowadzone na boiskach MOSIR, a ich sprawne rozegranie pozwoliło wręczyć nagrody najlepszym zawodnikom już pod koniec maja.

    Zapisy już się rozpoczęły. Czekamy na drużyny z osiedli Szafera, Smoczka, Kusocińskiego, Żeromskiego, Kopernika i Lotników.

    Drużyna powinna liczyć 11 zawodników. Rozgrywki przeprowadzone zostaną w dwóch kategoriach wiekowych: 10-13 lat i 14-16 lat, czyli czwarta-szósta klasa szkoły podstawowej i pierwsza-trzecia klasa gimnazjum.

    Listę zawodników drużyny z jej nazwą, wskazaniem jej kapitana oraz telefonem kontaktowym można składać w SDK przy ul. Kusocińskiego 13A, Filii nr I SDK ul. Bajana lub Filii nr II ul. Botaniczna. Na zgłoszenia czekamy do 11 maja 2012 r.

    W piątek 11 maja w SDK przy ul. Kusocińskiego 13A o godzinie 1430 odbędzie się również spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy kapitanów wszystkich zgłoszonych drużyn. Na spotkaniu zostaną ustalone terminy i miejsca poszczególnych meczy. Rozgrywki zaczną się już od poniedziałku 14 maja.

    Dla najlepszych drużyn: trzech zespołów w każdej kategorii wiekowej mamy niespodziankę - nagrody ufundowane przez Mielecką Spółdzielnie Mieszkaniową i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „ODEK”. W organizację włączył się również MOSIR, na terenach którego rozegrane zostaną mecze. Serdecznie zapraszamy do udziału w rozgrywkach. Wszelkie informacje pod nr tel. 17 585 53 42 lub osobiście w SDK ul. Kusocińskiego 13A pn-pt w godzinach 1200-1900.


  • Trzecia edycja konkursu „... - oczami dziecka”
    (13-04-2012)
  • .

          Regulamin konkursu

    Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu plastycznego: „... - oczami dziecka”. W pierwszej odsłonie konkursu w 2010 r. tematem prac plastycznych była nowo otwarta pływalnia na osiedlu Smoczka, a w ubiegłym roku uczestnicy malowali Mielec. W tym roku również postanowiliśmy tematem konkursu nawiązać do naszego miasta.

    „Mielec w przyszłości - oczami dziecka” - oto tegoroczne motto naszego konkursu. Wspólnie z Panią Mariolą Drewniak, która od 11 lat organizuje w naszym mieście Dziecięce Sesje Rady Miasta, i z którą w tym roku organizujemy konkurs, czekamy na prace plastyczne przedstawiające nasze miasto za 20, 30, a może i 50 lat. Oczywiście temat jest bardzo „plastyczny” i tak naprawdę bardzo szeroki: liczymy na wyobraźnię małych artystów. Mile widziane będą prace, w które wkomponowane będą najpopularniejsze miejsca naszego miasta, a obok nich pojawią się współczesne budowle. Temat tegorocznego konkursu jest ściśle związany z tematem, jaki dzieci i młodzież wraz z włodarzami naszego miasta będą poruszać na XI Dziecięcej Sesji Rady Miejskiej. Chcemy wspólnie zastanowić się nad tym, jak w przyszłości będzie się żyło i pracowało w Mielcu, dlaczego warto do niego wracać i w nim pracować.

    Na prace plastyczne wykonane dowolną techniką plastyczną, w formacie nie mniejszym niż A3, opisane na odwrocie (temat pracy, imię i nazwisko autora, wiek i telefon kontaktowy, w przypadku instytucji jej nazwę i dane opiekuna) czekamy do piątku 25 maja. Komisja konkursowa, w skład której wchodzić będą przedstawiciele organizatorów, wybierze trzy najlepsze prace i 10 wyróżnień w dwóch kategoriach: uczniowie szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów. Wszyscy laureaci konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie. Nagrodą dla laureatów konkursu, oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez UM i MOSiR będą mandaty uprawniające do wzięcia udziału w XI Dziecięcej Sesji Rady Miejskiej w dniu 6 czerwca - wtorek o godzinie 900, na tej uroczystej radzie zostaną również wręczone nagrody rzeczowe.

    Jak co roku tak i teraz wspiera nas we współorganizacji Urząd Miasta i MOSiR, za co serdecznie dziękujemy Panom: wice prezydentowi Bogdanowi Bieńkowi i Dyrektorowi Zygmuntowi Kołodziejowi.

    Wszelkie dodatkowe informacje uzyskać można w SDK, tel 17 585 53 42, od poniedziałku do piątku w godz. 1300-1800. Na stronach internetowych organizatorów dostępny jest pełen Regulamin Konkursu.

    Patronat medialny nad imprezą objęli Tygodnik KORSO i portal hej.mielec.

    Serdecznie zapraszamy do udziału
                                 Mariola Drewniak i Ewelina Sieroń


  • Zapraszamy na pierwszą plenerową imprezę modelarską... ponownie
    (13-04-2012)
  • .

    Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu modelarskiego w naszej modelarni „IKAR”, wspólnie z MOSiR i SKF ODEK serdecznie zapraszamy na „Otwarte Mistrzostwa Mielca Modeli Rakiet z Taśmą”.

    Impreza pierwotnie miała się odbyć w niedzielę 1 kwietnia na terenach rekreacyjnych MOSiR za Hotelem Polskim. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły na to. Było wietrznie i deszczowo. Zebrało się nawet kilkoro zawodników i widzów, Pan Osak z modelarzami puścili cztery rakiety, ale niestety zbyt mocno wiało. Drugim obowiązującym terminem na rozegranie tych mistrzostw będzie więc środa 18 kwietnia, godzina 1600.

    Zawody te są bardzo widowiskowe dla widowni i zawodników. Część konkursowa jest otwarta dla wszystkich, wystarczy posiadać swoją rakietę i tuż przed zawodami zgłosić się do organizatora, czyli Pana Zygmunta Osaka lub przyjść do modelarni w SDK w czasie kiedy są zajęcia i zgłosić chęć uczestnictwa. Zajęcia w naszych modelarniach odbywają się w SDK przy Kusocińskiego 13A w środy i piątki w godz. 1600-1900 i w filii SDK nr II przy ul. Botanicznej 1 we wtorki w godz. 1600-1900. Podczas zawodów puszczonym przez zawodników rakietom mierzy się czas od startu do lądowania lub zniknięcia. W zawodach wezmą udział miedzy innymi członkowie naszych dwóch modelarni z SDK z ul. Kusocińskiego i Filii nr II na osiedlu Szafera.

    Serdecznie wszystkich zapraszamy, zarówno widzów jak i niezrzeszonych zawodników.


  • Nowości na wiosnę...
    (13-04-2012)
  • . .

    Zapraszamy serdecznie do korzystania z naszych nowych form działalności, które przygotowaliśmy z myślą o mieszkańcach naszego miasta.

    Pierwsza z nich, to działający już na osiedlu Lotników przy ul. Bajana Mały Klub Malucha „Aniołkowo”. Klub otwarty jest od 2 kwietnia i już od pierwszego dnia zapełnił się maluchami, które chętnie spędzają w nim czas na zabawie z rówieśnikami. W Aniołkowie rozpoczynamy nabór na zajęcia zorganizowane, zamknięte, na które zapraszamy dzieci w wieku 3-4 lata. Nabór na te zajęcia mieliśmy przeprowadzić dopiero po wakacjach, tak aby zajęcia rozpoczęły się w połowie września, ale dość spore zainteresowanie tą właśnie formą zadecydowało o rozpoczęciu naboru właśnie teraz i jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli zajęcia rozpoczną się w maju. Grupa 10 dzieci swoje spotkania będzie miała w każdy wtorek i czwartek w godzinach 900-1200. Grupa będzie mieć charakter grupy stałej, to znaczy że te same dzieci są z nami przez cały rok szkolny, a w tym przypadku na pewno do końca czerwca. Czas spędzony w Klubie, to przede wszystkim czas spędzony na grach i zabawach w miłej i przyjemnej atmosferze, pod okiem doświadczonej wychowawczyni. W naszym Klubie chcemy zadbać o wszechstronny i prawidłowy rozwój dzieci. Dzieci dużo czasu spędzać będą na malowaniu, ćwiczeniach fizycznych, będą uczyć się piosenek i wierszyków. Chcemy zapewnić dzieciom prawidłową opiekę, bezpieczeństwo i beztroskie zabawy w sali i na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywać się będą w dużej, słonecznej sali, wyposażonej w odpowiedni sprzęt dostosowany do wieku dzieci, a także w zabawki. Zapisy już się rozpoczęły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia „Aniołkowa”, które mieści się na osiedlu lotników przy ul. Bajana 21A. Będzie można zobaczyć cały obiekt, gdzie odbywać się będą zajęcia, a nawet pobawić się w sali zabawowej z maluchem. Zapisywać można się również telefonicznie pod nr telefonu 17 58 52 102.

    Kolejną nowością, którą przygotowaliśmy dla nieco starszych mieszkańców naszego miasta, jest joga. Joga jako forma aktywności dołącza do odbywającego się już aerobiku. Jest to ponadczasowa i praktyczna nauka rozwijająca się przez tysiąclecia, zajmująca się fizycznym, psychicznym, moralnym i duchowym rozwojem człowieka. Ta forma aktywności adresowana jest do wszystkich, bez względu na wiek czy stan zdrowia, a uprawia ją na świecie ponad 200 milionów osób. Joga jest wspaniałym środkiem leczniczym zapobiegającym wielu chorobom cywilizacyjnym oraz psychosomatycznym takim jak: bóle głowy i pleców, bezsenność, zmęczenie, nadwaga, otyłość czy w końcu cukrzyca, a nawet depresja... Zajęcia prowadzić będzie pani Harmony Ye, a odbywać się będą cztery razy w tygodniu w poniedziałki i środy w godz. 2000-2100 oraz we wtorki i czwartki rano w godzinach 800-900. Przypominamy również, iż aerobik prowadzony od września 2011 r. przez Joasię Buller odbywa się w SDK w poniedziałki i środy w godzinach 1900- 2000 i w filii SDK nr II przy ul. Botanicznej 1 we wtorki i czwartki w godz. 1900-2000.

    Kolejną nowością, a raczej kontynuacją istniejących już zajęć dla dorosłych, są warsztaty tanga argentyńskiego. Zajęcia z tanga argentyńskiego poprowadzą nasi instruktorzy tańca Luiza Kozioł i Marek Leś, którzy szkolili się u jednych z najlepszych nauczycieli tanga argentyńskiego w Polsce Patrycji i Tadeusza Kościelniaków z Krakowa. Luiza i Marek wprowadzać będą swoich uczniów w podstawy tego pięknego tańca, przedstawią w nim role kobiety i mężczyzny, uczyć będą prawidłowego prowadzenia, odnajdywania harmonii we wspólnym poruszaniu się po parkiecie. W programie m. in. postawa, objęcie, kontakt (postura, abrazo), podstawowe figury (m.in. salida, oczo, gancho, giros, boleo ) oraz sporo dobrej zabawy. Zainteresowanie tym stylem tańca jest tak duże, iż nasi instruktorzy Luiza Kozioł i Marek Leś prowadzący już jedną grupę zaawansowaną postanowili zająć się kolejnymi chętnymi do zdobywania umiejętności w tym właśnie tańcu. Amatorzy tanga swoje zajęcia będą mieli w czwartki począwszy od 19 kwietnia w godz. 2030-2200.

    Wszelkie dodatkowe informacje uzyskać można bezpośrednio przed zajęciami u instruktorów prowadzących lub telefonicznie w SDK, od poniedziałku do piątku w godz. 1300-1800, tel. 17 585 53 42.

    Na te i wiele innych propozycji programowych serdecznie wszystkich zapraszamy.


  • Zakończył się remont, wkrótce wielkie otwarcie
    (30-03-2012)
  • . . .

    Już niebawem, bo od poniedziałku 2 kwietnia, zapraszamy serdecznie do Małego Klubu Malucha „Aniołkowo”, które specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta otwieramy na osiedlu Lotników w naszej filii mieszczącej się przy ul. Bajana 20A.

    W związku z otwarciem tego miejsca całkowicie przeorganizowaliśmy ten budynek tak, aby spełniał wszelkie normy bezpieczeństwa wymagane przez Straż Pożarną i Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Te dwa organy wydały nam również pozytywną opinię dotyczącą tego właśnie miejsca.

    Idea powstania była prosta - stworzyć miejsce, które dzięki swojej atrakcyjności stanie się ulubionym miejscem do zabawy dla najmłodszych, nie tylko z tej części naszego miasta. Zainspirował nas do tego jeden z dziadków, mieszkający na osiedlu Lotników, który zasygnalizował, iż w zimowe dnie maluchy nieuczęszczające do przedszkoli najzwyczajniej w świecie się nudzą i może dałoby się coś z tym zrobić... Pomysł wydał nam się dobry, tym bardziej że dysponujemy budynkiem przy ul. Bajana, jak również sami od 3 lat prowadzimy w SDK na ul. Kusocińskiego „Poranny Klub Malucha”, który świetnie się przyjął i wiedzieliśmy, iż tego typu miejsca mają przyszłość. W prace nad całością bardzo zaangażowała się Administracja Osiedla Lotników, ekipa remontowa, a w szczególności kierownicy tych jednostek, którzy pomimo wielu swoich zawodowych obowiązków czuwali nad całością, zarówno od strony funkcjonalności jak i obowiązujących przepisów bezpieczeństwa, co przecież jest najważniejsze. Przez tę sumienność prace remontowe się przedłużyły, gdyż w pierwotnej wersji planowaliśmy otworzyć Klub najpóźniej pod koniec lutego, ale przecież nie to kiedy otworzymy w tym wszystkim jest najważniejsze, ale czy będzie to zgodne z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

    Docelowo w Klubie o wdzięcznej choć jeszcze wciąż roboczej nazwie „Aniołkowo” przebywać będą mogły dzieci w wieku 2-6 lat pod opieką rodziców czy też dorosłych opiekunów. Będzie to miejsce pełne różnego rodzaju zabawek, klocków, piłeczek, namiocików, tuneli zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Bawiące się dzieci będą miały do dyspozycji podstawowe przybory do malowania i prac manualnych - plastelina czy ciastolina. Sala przeznaczona do zabawy ma powierzchnię 60 m2, toteż ze względów bezpieczeństwa jednorazowo pomieści do 10 dzieci wraz z opiekunami, którzy będą mogli bawić się z nimi bądź czekać na dziecko w wyznaczonej strefie. Ze względu na wymiary sali zabawowej niestety nie udało nam się umieścić w niej większej instalacji, czegoś na kształt małpiego gaju czy basenu z kulkami, ale postaramy się zrekompensować to dużą ilością innych zabawek...

    Mały Klub czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 900-1700, ale w miarę dużego zainteresowania pomyślimy nad wydłużeniem godzin otwarcia. Myślimy również nad możliwością rezerwacji Klubu na przyjęcia urodzinowe dla maluchów. Od września również będziemy chcieli uruchomić w tym miejscu zajęcia całoroczne i zorganizowane, coś na wzór istniejącego już w SDK Porannego Klubu Malucha.

    Zapraszamy serdecznie już od najbliższego poniedziałku 2 kwietnia wszystkie maluchy w wieku od 2 do 6 lat wraz z opiekunami. Nasze „Aniołkowo” może okazać się świetną alternatywą dla najmłodszych na deszczowe dni. Czekamy również na wszelkie uwagi i sugestie dotyczące tego właśnie miejsca. W końcu stworzyliśmy je dla Państwa i Wasza opinia jest dla nas najważniejsza.

    Środowe spotkanie Porannego Klubu Malucha działającego w SDK przy Kusocińskiego odbyło się w „Aniołkowie”. Dzieci były bardzo zadowolone, a rodzicom spodobało się to miejsce.

    Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania „Aniołkowa”. Nie będziemy ich wymieniać z nazwiska, lista byłaby długa i nie chcielibyśmy nikogo pominąć. Wszystkim serdecznie dziękujemy.


  • XV edycja konkursu recytatorskiego „Teatr Jednego Wiersza”
    (30-03-2012)
  • .

          Regulamin konkursu
          Karta zgłoszeniowa

    Już po raz piętnasty w SDK odbędzie się konkurs recytatorski „Teatr Jednego Wiersza”.

    Ta impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W ubiegłym roku w rywalizacji wzięło udział 46 osób - dzieci i młodzież - które w występach solowych czy zespołowych prezentowały swoje umiejętności sceniczne.

    Do udziału w rywalizacji zgłaszają się dzieci i młodzież przygotowywane do występu przez nauczycieli w szkołach, jak również - co nas organizatorów bardzo cieszy - wykonawcy, którzy do konkursu przygotowują się sami w domu. Było również kilka instytucji spoza naszego miasta, które zgłosiły swoje zespoły do udziału w konkursie.

    Dzieci i młodzież chętnie biorą w udział w konkursie, gdyż daje uczestnikom możliwość zaprezentowania swych umiejętności aktorskich. Ten cykliczny konkurs na stałe wpisał się w kalendarz naszych imprez, jest organizowany z myślą o dzieciach i młodzieży uzdolnionej recytatorsko. Do udziału w tegorocznej edycji zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na scenie i poddać się jednocześnie ocenie komisji konkursowej.

    W tym roku konkurs odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia o godzinie 1200 w SDK przy ul. Kusocińskiego 13A. Na zgłoszenia wykonawców czekamy do 18 kwietnia do godziny 1000. Serdecznie zapraszamy.


  • Zapraszamy na pierwszą plenerową imprezę modelarską
    (30-03-2012)
  • .

    Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu modelarskiego w naszej modelarni „IKAR”, wspólnie z MOSiR i SKF ODEK serdecznie zapraszamy na „Otwarte Mistrzostwa Mielca Modeli Rakiet z Taśmą”.

    Impreza odbędzie się w niedzielę 1 kwietnia o godzinie 1600 na terenach rekreacyjnych MOSiR za Hotelem Polskim. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, to znaczy deszczu lub silnego wiatru, które to uniemożliwią nam rozegranie mistrzostw, drugim obowiązującym terminem będzie środa 18 kwietnia, godzina 1600.

    Zawody te są bardzo widowiskowe dla widowni i zawodników. Część konkursowa jest otwarta dla wszystkich, wystarczy posiadać swoją rakietę, w niedzielę tuż przed zawodami zgłosić się do organizatora, czyli Pana Zygmunta Osaka lub przyjść do modelarni w SDK w czasie kiedy są zajęcia i zgłosić chęć uczestnictwa. Puszczonym przez zawodników rakietom mierzy się czas od jej startu do lądowania lub zniknięcia. W zawodach wezmą udział miedzy innymi członkowie naszych dwóch modelarni z SDK z ul. Kusocińskiego i Filii nr II na osiedlu Szafera.

    Serdecznie wszystkich zapraszamy, zarówno widzów jak i niezrzeszonych zawodników.


  • Odbył się turniej gier bitewnych „Hetera”
    (30-03-2012)
  • .

    18 marca w SDK odbył się turniej gier bitewnych WFB „Hetera”. Głównym organizatorem i inicjatorem całego cyklu imprez jest „Lewa Flanka”, której członkowie spotykają się właśnie w SDK. Turniej był zaliczany do klasyfikacji ligi ogólnopolskiej.

    Na turnieju pojawiło się aż dwudziestu pięciu graczy z Mielca, Radomia, Lublina, Łęcznej, Ostrowca Świętokrzyskiego i Krakowa. Gracze rozegrali po 3 bitwy w formacie ETC 2012.

    Tym razem górą byli gracze z Kielc. Wygrał Sebastian Srebro grający armią Tomb Kings, drugie miejsce zajął Piotr Kowalczyk grający armią Vampire Counts, a trzecie miejsce Jacek Drob z Łęcznej grający armią Wood Elves. Najlepszy mielczanin został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Niedzielny turniej trwał niemalże cały dzień. Ostatnia partia rozgrywek zakończyła się grubo po 2200. Między godziną 1200 a 1400 pojawili się kibice, którzy mogli oglądnąć bitwy na starannie przygotowanych makietach. Można było obserwować graczy z pierwszej setki ogólnopolskiej ligi WFB oraz uczestników Drużynowych Mistrzostw Polski.

    Ciekawostką jest, że Hetera otwierała cykl czterech turniejów. Zmagać w nich się będą reprezentanci Kielc, Lublina, Mielca i Radomia. Cykl zakończyć ma się w czerwcu.

    Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o grach bitewnych zapraszamy do klubu fantastyki Lewa Flanka w każdy piątek w godz. 17-20 do SDK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 13A.


  • IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Mielca
    (09-03-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie
            zdjęcia

    W niedzielę 4 marca od wczesnych godzin rannych w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu trwał turniej tańca towarzyskiego zorganizowany przez Szkołę Tańca ELIDA.

    Do wspólnej rywalizacji zgłosiło się w tym roku 270 par tanecznych z całego województwa, ale i nie tylko. Najlepiej to było widoczne na parkingu przed halą sportową - rejestracje samochodów wskazywały, iż tancerze przybyli nawet z Warszawy. Wielką reprezentację swoich tancerzy wystawił Klub Tańca Towarzyskiego Akcent z Rzeszowa, a jak się później okazało pary te były w czołówkach swoich kategorii.

    Właściwie przez cały czas trwania turnieju od samego rana aż do późnych godzin wieczornych - rywalizacja zakończyła się około godziny 22-giej trybuny były pełne widzów. Oczywiście dużą ich część stanowili rodzice tancerzy, ale byli wśród nich i tacy , którzy już po raz kolejny zasiadali na widowni z czystej sympatii do tańca. Wszyscy mogli podziwiać , zwłaszcza w ostatnim bloku turnieju piękne pary , których taniec był na naprawdę wysokim poziomie. Dochodziły jeszcze do tego wrażenia estetyczne - piękne suknie, piekne dziewczyny, przystojni równie jak partnerki zadbani chłopcy. Różnorodność, kształty, kolory sukien były niewiarygodne, każda z z nich zarówno do standardów jak i do łaciny była jedyna w swoim rodzaju zwłaszcza suknie tancerek tańczących w klasie B , ponieważ dopiero w klasie B można zarówno w stroju jak i w makijażu wykorzystywać wszelkie zdobienia jak cekiny, kryształki, cyrkonie.

    Bardzo miła i serdeczna atmosfera panowała również wśród samych tancerzy, w końcu tancerze spotykają się ze sobą bardzo często na różnych turniejach. Niektóre pary pochodzące z różnych szkół tańca utrzymują ze sobą serdeczne kontakty prywatnie. Czas oczekiwania na występy upływał nie tylko na rozgrzewkach , ostatnich poprawkach makijażu ale i na wspólnych rozmowach.

    Jak zwykle najbardziej widowiskowym okazał się ostatni blok turnieju, w którym tańczyły najstarsze pary w odpowiednich dla siebie klasach. W tym bloku również tańczyli nasi najstarsi i zarazem najlepsi tancerze, czyli Ola Skoczek i Jarek Mysona , Natalia Leś i Mikołaj Sajek, będący w klasie B oraz Oliwia Lorkowska i Kuba Smoleń tańczący jeszcze w klacie C. Występ Oliwii i Kuby nie obył się bez emocji - otóż podczas jednej z prezentacji, już w rundzie finałowej, do której się zakwalifikowali, Oliwii urwał się pasek od buta, nie było czasu na przebranie butów na inne, które zresztą były w szatni i całą sytuację uratowała gumka do włosów, skutecznie przytrzymując but na swoim miejscu. Było trochę obawy przy jive, ale się udało. Para ta ostatecznie zdobyła 6 miejsce w swojej kategorii. Kolejne nasze pary tańczące w klasie B zakwalifikowały się do półfinału, a Ola z Jarkiem do finału, w którym ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Ich bardzo ekspresyjny i żywiołowy występ wzbudził wiele emocji wśród licznie przybyłych fanów tej pary, którzy okrzykami zagrzewali ich do walki. Na uznanie zasługuje bardzo ciekawa choreografia , znacząco odbiegająca od pozostałych. Wiele ciekawych figur zaprezentował Jarek - czyniąc cały występ bardzo widowiskowym. Całości dopełniła Ola, pięknie wyglądającą w czarnej sukni i nienagannym makijażu, który wszystkim parom z ELIDY wykonała Beatka Kozik-Janiec, kosmetyczka od wielu lat pomagająca przy turnieju. Na podziękowanie zasługuje tu również pomoc innych, już od wielu lat zaangażowanych w całe przedsięwzięcie rodziców tancerzy. Bez ich pomocy tak duże przedsięwzięcie nie miało by szans dojść do skutku.

    W tym miejscu pragniemy również podziękować Panu wice-prezydentowi naszego miasta Panu Bogdanowi Bieńkowi, który już od dziewięciu lat obejmuje patronatem nasz turniej i wspiera nas w organizacji imprezy, fundując puchary. Wszystkim sponsorom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy.

    Oto wyniki mieleckich par:

    Kat pow. 15 lat klasa B / Latino
    3 - Mysona Jarosław, Skoczek Aleksandra (ELIDA Mielec)
    9 - Sajek Mikołaj, Leś Natalia (ELIDA Mielec)

    Kat pow 15 lat kl B / standard
    9 - Drop Dawid, Wieczerzak Magdalena (GALA Mielec)
    10 - Sajek Mikołaj, Leś Natalia (ELIDA Mielec)

    Kat pow. 15 lat kl C/ Latino
    6 - Smoleń Jakub, Lorkowska Oliwia (ELIDA Mielec)
    23 - Brzeziński Krzysztof, Łukaszek Izabela (GALA Mielec)

    Kat pow. 15 lat kl C/ Standard
    11-13 - Brzeziński Krzysztof, Łukaszek Izabela (GALA Mielec)

    Kat pow 15 lat kl E
    8 - Gwóźdź Antonios, Kopera Wiktoria (GALA Mielec)
    22 - Berger Philip, Maksoń Małgorzata (ELIDA Mielec)

    Kat 10-11 lat kl F
    12-13 - Kłoda Maciej, Kolisz Dominika (GALA Mielec)
    14 - Cichoń Filip, Stachura Weronika (ELIDA Mielec)

    Kat 12-13 lat kl F
    2 - Misiak Mateusz, Lampart Sandra (GALA Mielec)
    3 - Nowosielski Michał, Krzysztofik Aleksandra (GALA Mielec)
    5 - Węgierek Mateusz, Michoń Aleksandra (GALA Mielec)
    9-10 - Strugała Jakub, Sołowska Aleksandra (GALA Mielec)
    13 - Synowiec Wiktor, Brzezińska Aleksandra (ELIDA Mielec)
    18-19 - Pryga Tomasz, Stachowicz Karolina (ELIDA Mielec)
    18-19 - Galek Andrzej, Świątek Wiktoria (GALA Mielec)
    20-21 - Bosak Kamil, Kozioł Karolina (GALA Mielec)

    Kat pow. 15 lat kl D
    9 - Rojek Rafał, Sukiennik Karolina (GALA Mielec)

    Kat 10-11 lat kl E
    5 - Ćwięka Jakub, Mądry Laura (GALA Mielec)

    Kat 14-15 lat kl E
    5 - Kasza Konrad, Skiba Wiktoria (GALA Mielec)

    Kat 14-15 lat kl D
    11 - Lassota Filip, Krężel Joanna (GALA Mielec)


  • Klub Seniora „Wrzos” tanecznie zakończył karnawał 2012
    (09-03-2012)
  • . .

    Tanecznie zakończył się karnawał w naszym najmłodszym - choć w tym roku obchodzącym 15 rocznicę swego istnienia - Klubie Seniora „Wrzos”, działającym i mającym swoją siedzibę na osiedlu Szafera.

    Dwa spotkania pod rząd miały taneczny karnawałowy charakter - na pierwszym z nich Seniorzy gościli w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Smoczka , drugie spotkanie odbyło się w ich siedzibie na Filii SDK nr II przy ul. Botanicznej.

    Współpraca naszego Klubu Seniora z DPS jest wieloletnia i bardzo , bardzo owocna. Seniorzy nie tylko są częstymi gośćmi w ich siedzibie ale również i przedstawiciele z DPS są zapraszani do nas. Już od dawna spotkania odbywają się przy różnych okazjach, świąt czy karnawału. Wszystkie zabawy czy jesienne plenerowe ogniska mają charakter integracyjny, trwają długie godziny i ze strony gospodarzy są perfekcyjnie przygotowane. Tak też było i tym razem. Przybyłych Gości, jak również swoich Pensjonariuszy przywitał dyrektor DPS Pan Jan Bury, życząc wszystkim miłej zabawy. Dla wszystkich zebranych zagrał i zaśpiewał zespół muzyki ludowej z Dębicy. W dalszej części spotkania wszyscy właściwie bez wyjątku rozpoczęli wspólną zabawę taneczna przeplataną licznymi konkursami oczywiście z nagrodami. Miło było popatrzeć na wspólną zabawę tych dwóch środowisk.

    Drugie spotkanie zorganizowane w siedzibie klubu to tradycyjny „śledzik” czyli zabawa kończąca karnawał organizowana powszechnie we wtorek przed środą popielcową. Spotkania te chyba troszkę zapomniane nasz klub kultywuje co roku. W końcu jest to świetny, kolejny powód na wspólną zabawę. Seniorzy najpierw przy wielkim zaangażowaniu zarządu klubu przygotowywali salę do tańców dekorując ją , następnie przygotowywali poczęstunek, muzykę i samą zabawę. Najbliższe spotkania we „Wrzosie” poświecone będą organizacji jubileuszowego spotkania czyli piętnastych urodzin klubu.


  • Seniorzy ze „Złotej Jesieni” z wizytą w przedszkolu
    (09-03-2012)
  • . . .
    . .

    W czwartek 16 lutego nasi seniorzy na czele z przewodniczącą klubu Panią Krystyną Skowrońską-Litwin i opiekunką, Panią Teresą Kubik gościli w Przedszkolu Miejskim nr 2.

    Nasz Klub współpracuje z przedszkolem już od wielu lat. Właściwie było to X jubileuszowe spotkanie. Inicjatorką spotkań była obecna na także na tym jubileuszowym spotkaniu Pani Teresa Rykowska - była dyrektor przedszkola. Pierwsze zaproszenie Seniorów miało miejsce dokładnie 10 lat temu w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkania nabrały charakteru cyklicznego i były organizowane z różnych okazji - Dnia Babci i Dziadka, Dnia Dziecka. Zawsze jednak były perfekcyjnie przygotowane, a programy artystyczne zachwycały pomysłowością i różnorodnością. Jednego roku dzieci z przedszkola wcieliły się w role dziennikarzy i zadawały pytania zaskoczonym i lekko zmieszanym Seniorom. Również nasi Seniorzy przygotowywali się do wizyt - zawsze któraś Pani Seniorka miała w zanadrzu niespodziankę dla maluchów w postaci krótkiego wiersza czy bajki z morałem. Pani Monika Winiarz na jednym ze spotkań przygotowała dla przedszkolaków krótką inscenizację do wiersza pt.: „Kwiaty polskie”.

    Tegoroczne spotkanie obfitowało we wspomnienia. Wspólne oglądanie slajdów z poprzednich wizyt wzbudziło wiele emocji i pozytywnych wzruszeń. W pięknie, karnawałowo przystrojonej przedszkolnej sali czekał na Seniorów specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny, i pyszny poczęstunek. W programie artystycznym pełnym piosenek, wierszyków występowały nie tylko dzieci z przedszkola ale i zaproszeni goście jak np. zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 1. Miłym akcentem spotkania okazała się bajka, którą na jednym ze spotkań przeczytała Pani Zofia Pasek i która zrobiła to ponownie. Były również życzenia i plany na dalszą współpracę.

    W imieniu Seniorów serdecznie dziękujemy za tak miłą, owocną i wieloletnią współpracę wszystkim dzieciom , wychowawczyniom i Pani dyrektor Danucie Wiszyńskiej.


  • „Tłusty czwartek” u Seniorów
    (09-03-2012)
  • . . .
    . . .

    Seniorzy z trzech Klubów Seniora działających pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, spotkali się, aby w swoich siedzibach i we własnym gronie świętować tłusty czwartek, a co za tym idzie koniec karnawału...

    W tym dniu nikt z naszych seniorów nie zastanawiał się ile kalorii mają pączki czy faworki - jak tradycja nakazuje każdy z członków klubów na spotkaniu musiał zjeść co najmniej po jednym ze smakowitych, posypanych cukrem pudrem i nadziewanych marmoladą pączków.

    W „Złotej Jesieni” za całość spotkania odpowiedzialny był zarząd klubu i jego opiekunka Teresa Kubik. Pani Anna Paprocka jak zwykle przy takich okazjach przygotowała dla wszystkich krótką genezę tłustego czwartku. Z opowiadania Pani Ani seniorzy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy - pączki pod różnymi postaciami i nazwami występują w wielu krajach, na całym świecie, dawniej dniem kojarzonym z pączkowym obżarstwem nie zawsze był czwartek, w XIX wieku tłusty czwartek jako dzień do świętowania zarezerwowany był wyłącznie dla kobiet i że faworki nadziewane były boczkiem, słoniną, a nawet mięsem.

    We „Wrzosie” klubowe spotkanie również miało uroczysty charakter. Oprócz pączków członkinie klubu przygotowały inne smakołyki, kojarzone z ostatkami. W prace przygotowawcze zaangażowany był cały Zarząd na czele z opiekunką Panią Urszulą Gładyszewską-Wałek i członkinią Panią Rozalią Piwnicą, która przygotowała dla wszystkich miłą niespodziankę związaną z walentynkami i konkursy dla wszystkich.

    W „Pogodnej Jesieni” spotkanie podobnie jak w pozostałych klubach miało bardzo odświętny charakter - klubowicze świętowali walentynki, tłusty czwartek, ale przede wszystkim imieniny przewodniczącej klubu Pani Marii Madej. Wszystkich gości serdecznie powitał opiekun klubu Pan Andrzej Guzy oddając głos seniorce Pani Monice Winiarz, która w imieniu swoim ale i wszystkich zebranych seniorów odczytała piękne życzenia dla Solenizantki. Następnie rozległo się gromkie „Sto lat” i toast za zdrowie Pani Marii. Kolejną atrakcją wieczoru był konkurs Walentynowy przygotowany przez Panią Marię Ściorę. Na stolikach królowały pączki , faworki i przepyszne wypieki, przepijane szampanem, aromatyczną kawą i herbatą. Opowiadane przez seniorów i opiekuna dowcipy, oraz śpiew piosenek biesiadnych podkreślały karnawałowo - ostatkowy charakter wieczoru.


  • Wielu zwiedzających, wielu wystawców - pierwsza impreza modelarska zakończona
    (21-02-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    W dniach 4-5 lutego odbyła się w SDK „Wystawa - konkurs kartonowych i plastikowych redukcyjnych modeli samolotów, szybowców, rakiet, śmigłowców i dioram lotniczych”.

    Wystawa rozpoczęła się w sobotni ranek, kiedy to do SDK modele na wystawę zaczęli przynosić ich autorzy. Oprócz wystawców, którzy od wielu lat przynoszą do nas swoje modele, znalazło się również kilku, którzy swoje eksponaty wystawiali po raz pierwszy. Jak podkreślał organizator, wszystkie modele były wykonane bardzo starannie, a poziom wystawy był wysoki.

    Wystawę rozpoczął jej organizator - Zygmunt Osak, który wszystkim serdecznie podziękował za to, iż mimo siarczystego mrozu, okresu ferii i wyjazdów na zimowiska, przybyli na wystawę. Następnie krótki pokaz lotu helikopterem wykonał jeden z najmłodszych wiekiem i stażem modelarz Bartek Polak, który jak się później okazało został jednym z nagrodzonych w części konkursowej.

    W wystawie zostało wystawionych łącznie 180 modeli latających i eksponatów modelarstwa lotniczego przygotowanych przez 61 zawodników, podzielonych w klasyfikacji końcowej na cztery grupy wiekowe: do 10-ciu lat, do 14-tu lat, do 17-tu lat i seniorzy. W klasyfikacji końcowej wzięto również pod uwagę, z jakiego materiału wykonano eksponaty - z kartonu, plastiku, czy dioramy. Podczas trwania imprezy wystawcy, jak również zwiedzający - szczególnie najmłodsze dzieci - mieli okazję puścić model szybowca na odległość wykonany z kartonu. Była również możliwość spróbowania swych sił w pilotażu modeli na komputerze.

    Najmłodszą zawodniczką okazała się Marysia Kędzior, która wystawiła wiele eksponatów z kartonu, bardzo starannie wykonanych. Na szczególną uwagę zasługiwał również model dioram rakiety V-2 z Blizny wykonany przez Andrzeja i Sławomira Drewsów i okazałe hangary autorstwa Marcina i Ryszarda Gawrysiów. Pragniemy również nadmienić, iż rodziny te od wielu lat związane są z naszą modelarnią, zawsze służą pomocą i radą podczas zajęć jak również przy organizacji wielu naszych imprez, za co serdecznie dziękujemy.

    Oto klasyfikacja końcowa:

    Modele z kartonu, zawodnicy do lat 10-ciu:
    1 miejsce - Marysia Kędzior
    2 miejsce - Bartosz Kawa

    Modele z kartonu, zawodnicy do lat 14-tu:
    1 miejsce - Michał Kędzior
    2 miejsce - Rafał Perłowski
    3 miejsce - Przemysław Żurawski

    Modele z kartonu, zawodnicy do lat 17-tu:
    1 miejsce - Bartosz Kazimierski
    2 miejsce - Maciej Cybulski

    Seniorzy:
    1 miejsce - Sławomir Drews
    2 miejsce - Marcin Gawryś
    3 miejsce - Krzysztof Osak

    Modele z plastiku, zawodnicy do lat 10-ciu:
    1 miejsce - Bartosz Polak
    2 miejsce - Michał Drabik
    3 miejsce - Filip Koba

    Modele z plastiku, zawodnicy do lat 14-tu:
    1 miejsce Michał Kędzior
    2 miejsce Mateusz Rachwał
    3 miejsce Rafał Perłowski

    Modele z plastiku, zawodnicy do lat 17-tu:
    1 miejsce - Michał Ungeheuer
    2 miejsce - Bartosz Kazimierski
    3 miejsce - Maciej Cybulski

    Dioramy, juniorzy młodsi:
    1 miejsce - Krystian Niedbała
    2 miejsce - Mateusz Rachwał
    3 miejsce - Bartosz Kazimierski

    Seniorzy:
    1 miejsce - Andrzej i Sławomir Drews
    2 miejsce - Ryszard i Marcin Gawryś
    3 miejsce - Krzysztof Osak

    Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Dziękując za udział w tegorocznej imprezie zapraszamy za rok. Nagrody dla najlepszych ufundowała Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu i SKF ODEK.


  • Trwa karnawał, teraz przyszedł czas na Seniorów
    (13-02-2012)
  • . . . .
    . . . .

    Przez dwa weekendy bawiliśmy się z dziećmi - przyszła kolej na Seniorów. Członkowie naszego klubu „Złota Jesień” zorganizowali sobie miłe spotkanie przy muzyce i pysznych potrawach przygotowanych przez członkinie Klubu.

    Jak zwykle przy takich uroczystościach w pracę zaangażował się cały Zarząd wraz z opiekunką klubu Teresą Kubik. Przygotowania w kuchni rozpoczęły się już w środowe popołudnie, kiedy to panie przygotowywały smakołyki z produktów, o które wcześniej zadbał pan Stanisław Włodarczyk. On też w trakcie zabawy zajmował się muzyczną oprawą całego spotkania.

    Wśród zaproszonych gości zasiadł między innymi ksiądz Krzysztof Dynarowicz, który złożył nieco spóźnione ale szczere życzenia zdrowia i pomyślności na cały rok.

    W dalszej części spotkania usłyszeliśmy piękny wiersz Jerzego Lieberta, polskiego poety okresu międzywojennego, autora wielu wierszy o tematyce religijnej, filozoficznej i patriotycznej, pt. „Pasterka” w wykonaniu niezawodnej Pani Moniki Winiarz. Natomiast Panie Genowefa Markowska, Aniela Rosenbajger, Irena Rajca, Teofila Bożyk i Anna Paprocka przygotowały piękną inscenizację słowną: „Cztery pory roku”. Ich występ wzbudził wiele radości wśród zebranych, szczególnie iż panie były pięknie przebrane w postacie przedstawiające wiosnę, lato, jesień i zimę. Następnie wszyscy poddali się tanecznym rytmom muzyki, w końcu karnawał wciąż trwa... Zabawa przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych.


  • Minęły ferie zimowe 2012, zobacz jak spędzały je dzieci w SDK
    (13-02-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    Dwa tygodnie ferii dobiegły końca - beztroska zabawa również. Dla dzieci w wieku szkolnym przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych propozycji, z których wszyscy chętnie korzystali. Zajęcia stacjonarne, w budynku naszego domu kultury, jak i te poza nim cieszyły się wielkim zainteresowaniem, na wyjazdy na basen czy wyjścia do kina na kilka dni przed już mieliśmy pełny stan chętnych. Maluchy spędzały z nami całe dnie, pierwsze dzieci przychodziły do SDK jeszcze przed godziną dziewiątą.

    Zajęcia taneczne, szachowe, modelarskie, plastyczne, rozgrywki sportowe, wspólne wyjazdy na basen czy wyjścia do kina, mnóstwo gier planszowych czy edukacyjnych do dyspozycji dzieci - to wszystko proponowaliśmy podczas ferii. Choć za oknem był siarczysty mróz i żal wychodzić z domu, my na brak dzieci i młodzieży nie narzekaliśmy - wręcz przeciwnie, codziennie czas spędzało z nami około 80 dzieci. Pierwsze przychodziły tuż przed 900, a ostatnie wychodziły po 1600.

    Już w pierwszym tygodniu zostały rozegrane pierwsze turnieje w sali szachowej, Pan Osak z chłopcami w pracowni modelarskiej puszczał rakiety i przygotowywał się do wystawy, przez cały czas w holu SDK Pan Andrzej Guzy przeprowadzał rozgrywki sportowe w tenisie stołowym i piłkarzykach. Różnorodność zajęć duża, było w czym wybierać.

    Największym powodzeniem cieszyły się jednak zajęcia w salach plastycznych. Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek przygotowały na każdy dzień tygodnia ciekawe tematy, które realizowały z małymi plastykami. Różnorodność tematów i technik stosowanych podczas pracy uczyniły te zajęcia bardzo atrakcyjnymi. Dzieci robiły plecione koszyki z kolorowych tekturowych paseczków, malowały zimowy krajobraz jak również lepiły bajkowe postacie z popularnych kreskówek.

    Do dyspozycji była ciepła herbatka z sokiem malinowym. Przez cały dzień nad bawiącymi się czuwali nasi pracownicy.

    W trakcie drugiego tygodnia ferii dzieci były w kinie na filmie animowanym, brały udział w zajęciach tanecznych, na których Luiza Kozioł wraz z młodymi tancerzami Olą Skoczek i Jarkiem Mysoną uczyli podstawowych kroków cha-chy, odbył się również turniej szachowy z nagrodami. Pan Zygmunt Osak na swoich zajęciach modelarskich puszczał z chłopcami kartonowe modele samolotów i spadochrony. Modelarze wspólnie z instruktorem na terenach rekreacyjnych MOSiR puszczali balon z bibuły na ogrzane powietrze.

    Najwięcej zwolenników miały jednak rozgrywki sportowe w tenisie stołowym i zajęcia w salach plastycznych. W salach plastycznych w drugim tygodniu ferii zajęcia przebiegały pod znakiem wielkich form przestrzennych i masek karnawałowych. Wielkimi formami, jakie wykonywano na zajęciach, były wazony z papieru i kartonu. Maski, specjalnie na zabawę karnawałową, o dziwo wykonywały nie tylko dziewczynki, ale również i chłopcy. Dzięki kolorowym piórkom, cekinom, wstążkom wykonane maski były piękne.

    Finałem wspólnej zabawy był wielki bal karnawałowy. W piątkowe popołudnie w zabawie uczestniczyły nie tylko dzieci przebywające u nas podczas ferii, ale również inne maluchy, przybyłe na zabawę ze starszym rodzeństwem, rodzicami czy dziadkami. Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało większość dzieci było przebrane za różne postacie z bajek. Niektórzy z uczestników do swoich strojów wykorzystali maski zrobione na zajęciach plastycznych. Wśród najciekawszych strojów znalazły się Pippi i Spiderman. Na zabawie nie brakowało również konkursów, ciepłej herbatki i ciasteczek dla wszystkich. Dzieci długo bawiły się do przebojów mini disco, takich jak kaczuszki, makarena, lambada. Nagrodami za najpiękniejszy strój została nagrodzona Pippi i mały Spiderman.


  • Pierwsza impreza modelarska w tym roku - serdecznie zapraszamy
    (03-02-2012)
  • . .

    Już w najbliższy weekend zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny - pasjonatów lotnictwa i nie tylko - na pierwszą w tym roku imprezę modelarską: „Wystawa - konkurs kartonowych i plastikowych redukcyjnych modeli samolotów, szybowców, rakiet, śmigłowców i dioram lotniczych”.

    Ta dwudniowa impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez modelarskich. Co roku perfekcyjnie przygotowywuje ją modelarz pracujący w SDK Pan Zygmunt Osak wraz z najmłodszymi modelarzami z modelarni IKAR. Wśród zwiedzających jest wielu małych chłopców, którzy właśnie dzięki wystawie decydują się na rozpoczęcie przygody z modelarstwem lotniczym. Zapraszamy serdecznie zarówno do wystawiania swoich modeli, jak również do zwiedzania, a będzie na co popatrzeć. Okazuje się iż grono osób interesujących się i wykonujących wszelakiego rodzaju makiety modeli samolotów, budowli jest w naszym mieście duże. Z roku na rok powiększa się grono wystawców co bardzo nas jako organizatorów cieszy. Jeśli jest ktoś, kto wykonał model, którym chciałby się pochwalić, wystawić na naszej wystawie, serdecznie do tego zachęcamy. Jest to wspaniały moment na konfrontację, zdobycie cennego doświadczenia, pokazanie się szerszemu gronu odbiorców.

    Prosimy dostarczać modele i eksponaty do naszego Domu Kultury mieszczącego się na ul. Kusocińskiego 13A do soboty do godz. 1200. Modele prosimy przekazywać do sali modelarni, gdzie trwają zajęcia. Wystawa potrwa dwa dni - sobota i niedziela 4-5 lutego - i zwiedzać ją będzie można w godzinach 1000 - 1400. Zwiedzanie oczywiście bezpłatne. W trakcie wystawy Pan Osak wraz z modelarzami przygotowali dla zwiedzających małą niespodziankę - pokazy lotu modeli śmigłowców sterowanych radiem i modeli z depromu. Być może nasza wystawa będzie pierwszym krokiem do wielkiej przygody z modelarstwem...

    Na najlepszych wystawców czekają drobne nagrody. Organizatorami są: SDK MSM - szczególnie modelarnia IKAR i SKF ODEK.


  • Sezon zabaw karnawałowych trwa na dobre
    (03-02-2012)
  • . .

    Kolejna sobota i kolejna zabawa w rytm karnawałowych przebojów, które przygotował Pan Andrzej Guzy dla dzieci niepełnosprawnych - podopiecznych „Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym”, którego przewodniczącym Zarządu jest Pan Jacek Piechota. Zebranych Gości serdecznie w imieniu nieobecnego przewodniczącego przywitał i do wspólnej zabawy zaprosił przedstawiciel Stowarzyszenia, życząc niezapomnianych wrażeń.

    Wesołe rytmy zachęcały wszystkich do wspólnej zabawy, pierwsi tancerze szybko wkroczyli na parkiet, zachęcając tym samym pozostałych do tańca. Miła atmosfera i ładnie przystrojona sala taneczna sprawiły, iż do wspólnej zabawy dołączyli się rodzice i rodzeństwo przybyłych dzieci. Wielkim przebojem tego dnia stal się gorący utwór Lady Gagi rozgrzewający wszystkich w ten jakże mroźny dzień. W przerwach między tańcami znalazł się czas na rozmowę przy kawie lub herbacie, a w końcowej części spotkania słodki miasteczkowy poczęstunek dla wszystkich. Na wszystkich przybyłych na zabawę uczestników czekała także miła niespodzianka - wszyscy mali i trochę starsi otrzymali paczki wypełnione po brzegi słodyczami od samego św. Mikołaja...


  • Dzień Babci i Dziadka w PKM
    (03-02-2012)
  • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

    „Niech od Bałtyku aż po stóp Tatr żyją nam Babcie, Dziadkowie sto lat! Dzisiaj wszystkie smutki precz, święto Dziadków ważna rzecz...” Tymi słowy przywitały swoje Babcie i Dziadków, rodziców, jak również licznie przybyłe rodzeństwo najmniejsze dzieci uczestniczące w zajęciach Porannego Klubu Malucha działającego w SDK.

    Uroczystość miała miejsce w poniedziałek 23 stycznia. Przygotowania do tego uroczystego występu trwały już od dawna i okazało się, iż dla większości zaproszonych gości była to pierwsza tego typu uroczystość. Maluchy na zajęciach plastycznych z pomocą pań opiekunek Haliny Augustyn i Teresy Kubik wykonywały laurki. Pilnie i wytrwale uczyły się również wierszyków i piosenek, które zaprezentowały swoim ukochanym babciom i dziadkom. Takie chwile i występy zawsze wzbudzają wiele emocji i dostarczają wielu wzruszeń - ale tylko dziadkom i babciom. Okazało się, iż maluchy świetnie czuły się na scenie, a trema jest im obca. Dzieci przedstawiły dla zebranych piosenkę o Kaczce Dziwaczce, o Leśniczym i zajączku, taniec zawijaniec i króciutki wierszyk o tym jak dobrze jest mieć babcię i dziadka. Pod koniec uroczystości wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę i maluchy wręczyły dziadkom laurki.

    Ruszyły już prace remontowe przygotowujące naszą filię na osiedlu Lotników, przy ul. Bajana 20A pod Mały Poranny Klub Malucha „Aniołkowo”. Pragniemy stworzyć tam miejsce wesołe, kolorowe i przyjazne maluchom, salę pełną zabawek, kolorów i miejsca do zabawy... Mamy małe opóźnienie, ale postaramy się, aby całość budynku była gotowa w połowie lutego. O szczegółach usłyszycie Państwo lub przeczytacie wkrótce.


  • Nasze warsztaty naprawdę inspirują...
    (03-02-2012)
  • . . . . . .

    ... wszakże ich nazwa do czegoś zobowiązuje...

    Na ostatnich warsztatach cyklu „...Inspiracje”, uczestniczki wykonywały drewnianą biżuterię z małej kolorowej mozaiki, jak również metodą decoupage. Każda z pań miała do wyboru materiały, na których chciałaby pracować i stworzyć piękny komplet biżuterii składający się z kolczyków i bransolety.

    Panie mogły ozdobić drewniane półfabrykaty metodą decoupage, ale mogły również pokusić się o coś bardziej pracochłonnego, ale jednocześnie dającego piękne efekty, czyli o zdobnictwo mozaikowe. Dzięki malutkim kolorowym kwadracikom z plastiku, naklejonym na kolczyki czy bransoletki, wedle gustu i uznania, każda z Pań wykonała oryginalny komplet.

    To dopiero początek zajęć inspirowanych mozaiką. Na kolejnych zajęciach warsztatowych Panie będą ozdabiać nią drobne przedmioty użytkowe takie jak szkatułki, ramki na zdjęcia czy lusterka, a nawet wielkie doniczki, do ozdoby których zostaną wykorzystane płytki ceramiczne.


  • Dzieci niepełnosprawne rozpoczęły sezon zabaw karnawałowych w SDK
    (03-02-2012)
  • . .
    . .
    .

    W sobotę 21 stycznia w naszym Domu Kultury gościliśmy dzieci, młodzież i dorosłych wraz z rodzicami. Byli to członkowie „Rejonowego Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży niepełnosprawnej ruchowo w Mielcu”, którego przewodniczącym jest pan Władysław Betlej.

    Te spotkania to już wieloletnia tradycja i tradycją stało się również to, iż zawsze z pomocą idą nam mieleccy harcerze, za co serdecznie dziękujemy Pani Ani Marek. Pomagały nam dziewczyny z Szóstej Drużyny Harcerzy Starszych. Zabawa rozpoczęła się wczesnym popołudniem, a zakończyła tuz przed 1900. Jak na prawdziwej zabawie karnawałowej, tak też i na tej największą radość sprawiły zebranym wspólne zabawy i tańce, w karnawałowo przystrojonej sali, do których muzykę przygotował Pan Andrzej Guzy. Na wszystkich bawiących się czekała również miła niespodzianka przygotowana przez Panią Grażynę Świerczyńską i dziewczęta z Domu Kultury z Grochowego. Otóż młode aktorki wraz z instruktorką przygotowały krótkie przedstawienie z morałem, którego głównym bohaterem był Smok. Kolejną wielką niespodzianką dla zebranych okazał się występ dziewczyn ze świetlicy TPD, w pięknych cygańskich sukniach i ich taneczny popis. Dziewczęta te również przyłączyły się do wspólnej tanecznej zabawy.

    Podczas tanecznego spotkania był czas na odpoczynek przy herbatce i pysznych słodkich wypiekach. Na końcu wszyscy bawiący się zostali obdarowani paczkami, które wręczał sam św. Mikołaj.


  • Już od poniedziałku FERIE - może spędzisz je z nami?
    (25-01-2012)

  • PLAN FERII

    . .

    Zajęcia plastyczne, muzyczne, szachowe, modelarskie, taneczne, wspólne wyjścia do kina na filmy fabularne dla dzieci i bajki animowane, wyjazdy na pływalnię na osiedlu Smoczka, turnieje w tenisie stołowym czy piłkarzykach, a nawet szachach - z upominkami dla najlepszych, wiele ciekawych zajęć w sali plastycznej, których tematem przewodnim będą maski karnawałowe na wielki bal kończący ferie - to wszystko przygotowaliśmy dla dzieci od 8 lat na nadchodzące dwa tygodnie w ramach akcji pod wszystko mówiącym tytułem „My się zimy nie boimy”...

    Jak widać atrakcji jest naprawdę wiele i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy przyjść i dobrze się z nami bawić. Jeżeli jednak znajdzie się ktoś, komu nie będą odpowiadały zajęcia tematyczne, będzie mógł pograć w mnóstwo pięknych gier planszowych czy edukacyjnych. Zajęcia w SDK są bezpłatne. Natomiast wyjścia do kina czy wyjazdy na basen będą przez nas współfinansowane. Pozostałą część kosztów pokrywają rodzice - w przypadku kina 4 zł za seans, a w przypadku basenu 6 zł, z dojazdem i dwugodzinnym pobytem. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci na wyjście do kina czy pobyt na basen - z dwudniowym wyprzedzeniem - ponieważ liczba dzieci, jaką możemy zabrać jednorazowo ze sobą jest ograniczona.

    Mamy również nie lada gratkę dla miłośników lotnictwa i modelarstwa. Otóż nasz instruktor modelarstwa zaprasza wszystkich na piękną dwudniową wystawę „Otwarta Wystawa-Konkurs Modeli Kartonowych śmigłowców i dioram”. Imprezę kierujemy do wszystkich pasjonatów i miłośników lotnictwa. Zapraszamy do naszej sali widowiskowej w sobotę 4 lutego i niedzielę 5 lutego w godzinach 1000-1400.

    Ferie z SDK kończymy w piątek 10 lutego o godzinie 1400 wielkim balem karnawałowym, na który zapraszamy wszystkie dzieci. Na bal przygotowaliśmy małą niespodziankę - dla najpiękniej przebranej dziewczynki i chłopca upominek.

    Miła atmosfera i masa atrakcji zagwarantowane. Wszystkie sale i instruktorzy serdecznie wszystkich zapraszają.


  • Kluby Seniora MSM na odświętnych spotkaniach opłatkowych
    (13-01-2012)
  • . . . .
    . . . .

    W czwartek 12 stycznia nasze dwa kluby seniora - najmłodszy „Wrzos” i troszkę starszy „Pogodna Jesień” - w swoich siedzibach obchodziły noworoczne spotkania opłatkowe. Jest to wieloletnia tradycja pieczołowicie pielęgnowana przez wszystkie nasze kluby. Podczas corocznego spotkania noworocznego Seniorzy mają okazje spotkać się ze swoimi członkami, dobroczyńcami i przyjaciółmi, którzy na co dzień związani są ze środowiskiem Seniorów i pomagają im w codziennym funkcjonowaniu.

    We „Wrzosie” wśród zaproszonych gości znaleźli się miedzy innymi: Pan Zbigniew Głowacki, przewodniczący Rady Osiedla Szafera, księża z Parafii Trójcy Przenajświętszej: ksiądz proboszcz Stanisław Składzień i ksiądz Senior Kazimierz Tokarczyk, delegacja z Domu Pomocy Społecznej, z którym od wielu lat klubowicze z „Wrzosu” utrzymują ciepły kontakt, na czele z Panią Agatą Ćwięką. Po przywitaniu zebranych przez Panią Elżbietę Pitroff, głos zabrali zaproszeni goście, składając wszystkim gorące życzenia na nadchodzący rok. Było również wspólne śpiewanie kolęd, do którego przygrywał instruktor śpiewu, prowadzący zajęcia z seniorami, Pan Przemysław Pawłowski i noworoczny toast za pomyślność. Seniorzy wspólnie z zaproszonymi gośćmi biesiadowali do późnych godzin wieczornych. Wszyscy siedzieli przy odświętnie przystrojonych stołach i pysznych świątecznych potrawach, które przygotowały członkinie na czele z Zarządem klubu i opiekunką panią Urszulą Gładyszewską-Wałek. Na koniec na wszystkich uczestników czekała miła niespodzianka przygotowana przez Seniorkę Panią Rozalię Piwnicę. Pani Rozalia wykonała piękne, kolorowe kotyliony. Spotkanie zakończyło się balem kotylionowym.

    W tym samym dniu odbyło się również spotkanie w „ Pogodnej Jesieni ”. Spotkanie miało miejsce w Domu Dziennego pobytu przy ul. Kocjana, w którym na co dzień spotykają się klubowicze. Wszystkich przybyłych gości ciepło przywitała przewodnicząca klubu Pani Maria Madej oddając głos księdzu Krzysztofowi Prokopowi z parafii Ducha Świętego. Po krótkiej modlitwie Seniorzy składali sobie życzenia, którym nie było końca. W dalszej części spotkania zebrani goście wysłuchali pięknej części artystycznej przygotowanej przez niezawodnych klubowych artystów: Panie Monikę Winiarz, Natalię Tabor, Marię Ściorę i Panów Czesława Burego i Bronisława Szpytmę. Artyści zaprezentowali wszystkim zebranym piękne wiersze o tematyce świątecznej.

    W przyszłym tygodniu będzie jeszcze jedno spotkanie opłatkowe w najstarszym naszym klubie „Złota Jesień”, jak również rozpoczną się przygotowania do organizacji zabaw karnawałowych w poszczególnych klubach...


  • „Mamo tato zatańcz ze mną” z sukcesem
    (13-01-2012)
  • . .

    Na jednych z ostatnich zajęć tanecznych, podczas których nasi instruktorzy tańca Luiza Kozioł i Marek Leś po raz drugi zorganizowali zajęcia pod wszystko mówiącym tytułem „Mamo tato zatańcz ze mną”, sala widowiskowa w SDK przeżywała istne oblężenie rodziców i ich tańczących pociech.

    We wszystkich grupach wiekowych, nie licząc członków Klubu Tańca Towarzyskiego „Żaczek”, swoje pierwsze kroki taneczne stawia ponad 100 dzieci w wieku 5-8 lat. Nietrudno się domyślić, iż na otwarte zajęcia, na które instruktorzy zaprosili rodziców, przybyło ich bardzo dużo.

    Rodzice mieli okazję z bliska przyjrzeć się, jak na co dzień przebiegają zajęcia oraz, co chyba najważniejsze, czynnie wziąć w nich udział. Jak na prawdziwych lekcjach była więc rozgrzewka, wspólna nauka tańca - proste, podstawowe kroki do cha-chy, samby, walca angielskiego czy walca wiedeńskiego.

    Wszyscy świetnie się bawili przy chuście animacyjnej, jak i przy prostych zabawach tanecznych. Zajęcia przebiegły w bardzo wesołej atmosferze, nasi mali tancerze byli bardzo szczęśliwi, że mogą tańczyć z mamą czy tatą, jak również iż rodzice spędzają czas z nimi. Rodzice także dobrze się bawili, w niektórych z nich udało się nam zaszczepić pasję do tańca.

    Po zajęciach usłyszeliśmy bardzo pozytywne opinie. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili i prosili, aby tego rodzaju zajęcia odbywały się częściej. Zajęcia „Mamo tato zatańcz ze mną” zorganizowaliśmy z myślą, aby dzieci mogły spędzić więcej czasu z rodzicami, ale również żeby wszyscy rodzice zobaczyli i spróbowali, iż nauka tańca towarzyskiego jest zajęciem wymagającym wiele pracy, ale również dającym wiele satysfakcji i będącym doskonałym wypoczynkiem po pracy czy nauce.


  • Zapisz się na warsztaty...
    (04-01-2012)
  • . .

    ... a dokładniej na warsztaty projektowania wnętrz i warsztaty biżuteryjne.

    Pierwsza grupa warsztatowiczek już zakończyła naukę, teraz nabytą wiedzę mogą wykorzystać w praktyce.

    Uczestnicy warsztatów z projektowania wnętrz zapoznają się ze stylami wnętrzarskimi, materiałoznawstwem, samodzielnie wykonają pomiary skalowania. Dużo czasu poświęconego będzie na rysunek techniczny, na rysowanie konkretnych projektów i szkiców koncepcyjnych. Uczestniczki dowiedzą się również, jak tanim kosztem, przy użyciu ogólnie dostępnych materiałów zrobić piękny, oryginalny dekor, zdobiący ścianę. Zajęcia odbywać się będą przez cały czas trwania cyklu w I-wszy i III-ci czwartek miesiąca i trwać będą 4 godziny zegarowe.

    Ponadto zajęcia charakteryzują się ciekawą formułą, ponieważ oprócz dużej ilości teorii, rysunku znajdzie się również czas na zajęcia praktyczne i zajęcia w terenie - w tym przypadku instruktor prowadzący warsztaty zabiera jego uczestniczki do marketów budowlanych, gdzie fachowa obsługa sklepu prezentuje dostępne materiały oraz ich wszechstronne zastosowanie. Zajęcia praktyczne polegają na zastosowaniu zdobytej wiedzy w praktyce: uczestnicy projektują dane wnętrze, rysują je w odpowiedniej skali, dobierają sprzęt i meble. Na jednych z zajęć panie zdobiły ścianę w sali, gdzie odbywały się warsztaty. Mogły samodzielnie wykonać szablon oraz nanieść różnego rodzaju materiały na ścianę, przekonując się, iż to wcale nie jest takie trudne... Zapisy już ruszyły. Wszelkie informacje pod nr tel. 17 585 53 42 w godz. 1200-1800. Pierwsze zajęcia odbędą się 26 stycznia w SDK o godz. 1630, a cały cykl potrwa do połowy czerwca.

    Kolejne warsztaty, na które serdecznie zapraszamy, to warsztaty biżuteryjne. Na tych warsztatach tematy poszczególnych zajęć ogranicza tylko wyobraźnia prowadzącej i same uczestniczki... Przy wykorzystaniu linek jubilerskich, rzemieni, szpilek jubilerskich, srebrnych linek, kamieni i koralików, elementów drewnianych, plastikowych oraz filcu uczestniczki będą wykonywać kolczyki, naszyjniki, bransoletki, broszki. Prowadząca warsztaty nauczy technik łączenia poszczególnych elementów ze sobą, jak również projektowania pięknych i oryginalnych wzorów biżuterii. Uczestniczki warsztatów same również decydują, na jakich materiałach jubilerskich chcą się uczyć - tańszych półfabrykatach półszlachetnych, czy trochę droższych, ale za to trwalszych, bo srebrnych elementach i koralach szlachetnych, czy nawet tak modnych ostatnio elementach Svarowskiego. Zajęcia już ruszyły, ale są jeszcze wolne miejsca. Chętnych zapraszamy w II-gi i IV-ty czwartek miesiąca, w godzinach 1630-2030.


  • Zapraszamy na zajęcia „Mamo, tato zatańcz ze mną”
    (04-01-2012)
  • . . .
    . .

    Zapraszamy wszystkich rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia rytmiki w naszym Domu Kultury, na zajęcia pod wszystko mówiącym hasłem „Mamo, tato zatańcz ze mną...”

    Nasi instruktorzy Luiza Kozioł i Marek Leś, którzy na co dzień prowadzą zajęcia z najmłodszymi dziećmi, już po raz drugi organizują tego typu zajęcia. W ubiegłym roku zainteresowanie ze strony rodziców przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Każde dziecko uczestniczyło w zajęciach z jednym, bądź nawet dwojga rodzicami. Mamusie i tatusiowe czynnie uczestnicząc w zajęciach mogli nie tylko przekonać się, jak te zajęcia na co dzień wyglądają, ale co chyba w tego typu lekcjach jest najistotniejsze, spędzić miło czas z dziećmi. Instruktorzy również chcą, aby rodzice mieli okazję zapoznać się z tajnikami tańca i być może zaszczepili w sobie pasję do niego.

    Zajęcia przebiegać będą w podobnym rytmie jak na co dzień: wspólna rozgrzewka, nauka kroków tanecznych i kończąca lekcję zabawa.

    Rodziców wszystkich dzieci serdecznie zapraszamy. Godziny zajęć poszczególnych grup bez zmiany.


  • Poranny Klub Malucha działa pełną parą - teraz również na osiedlu Lotników
    (04-01-2012)
  • . . .

    Od września, w każdy poniedziałek, środę i piątek, przez cztery godziny dziennie 18 maluchów z terenu całego miasta bawi się, uczy i miło spędza czas na zajęciach w Porannym Klubie Malucha, który działa już trzeci sezon.

    Tę formę jako nowość zaproponowaliśmy najmłodszym dzieciom i ich rodzicom po raz pierwszy w roku szkolnym 2009/2010. Idea zajęć bardzo się spodobała, pomysł zyskał wielu zwolenników w osobach dzieci, ale przede wszystkim rodziców. W tej chwili najbardziej nas cieszą sytuacje kiedy maluch jest z nami już trzeci rok, albo kiedy do grupy dołącza młodsze rodzeństwo klubowiczów.

    Za nami grudzień, dzieci w obecnej grupie są już zintegrowane, kameralność grupy temu sprzyja. Zainteresowanie tą formą działalności jest bardzo duże dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu mieszkańców osiedla Lotników postanowiliśmy od nowego roku wprowadzić ją w naszej filii, która mieści się właśnie na tym osiedlu przy ul. Bajana 20A. W planach mamy, aby do potrzeb najmłodszych dzieci dostosować całą salę o powierzchni 80 m2, w której maluchy w wieku 2-5 lat pod opieką rodziców lub dziadków czy innych osób pełnoletnich mogłyby bawić się z rówieśnikami. Chcemy stworzyć tam miejsce przyjazne i bezpieczne dla dzieci, pełne kolorowych sprzętów, zabawek, przyborów do rysowania, gier, do którego wstęp przez 8 h dziennie mieli by najmłodsi mieszkańcy osiedla.

    W planach mamy również stworzenie w tym miejscu Małego Klubu Malucha, działającego na zasadach już istniejącego Porannego Klubu Malucha. Zajęcia zorganizowane i zamknięte odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach 900-1200. W te dni mała, stała grupa dzieci, wcześniej zapisanych na zajęcia, pod opieką instruktorki będzie bawić się i uczyć.

    Sala oprócz zabawek i sprzętów dla najmłodszych posiadać będzie również kącik dla rodziców czy opiekunów czekających na bawiące się dzieci, gdzie będzie możliwość napicia się kawy czy herbaty.

    Wierzymy, iż pomysł spodoba się grupie rodziców i dzieci. Aby zasięgnąć państwa opinii o naszym nowym przedsięwzięciu, aby może jeszcze dokładniej opowiedzieć o idei stworzenia takiego miejsca na osiedlu Lotników zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na spotkanie organizacyjne , które odbędzie się w poniedziałek 9 stycznia 2012 r. o godzinie 1700 w Filii nr I SDK, która mieści się przy ul. Bajana 20A. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.


Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768