.
.
Rok 2009

W styczniowym opłatku dla seniorów biorą udział także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, którzy przygotowali krótka inscenizację jasełkową. Zostali bardzo mile przyjęci przez nasz klub „Wrzos”.

W czasie ferii zimowych dzieci i młodzież licznie odwiedzała Filię 2, grali w bilarda, piłkarzyki, tenis stołowy korzystali także z pracowni plastycznej. W lutym odbyło się spotkanie lotnicze z udziałem pilota Zygmunta Osaka, który wygłosił pogadankę o lotnictwie. chłopcy z „małej modelarni” wzięli udział w „Otwartych Mistrzostwach Mielca Redukcyjnych Modeli Kartonowych”: samolotów, śmigłowców i szybowców w kat. do 10 lat.

Dzień dziecka to możliwość spotkania się dzieci na festynie zabawowym przy filii. Pogoda dopisała więc uczestników było dużo. We wrześniu rozpoczyna się nowy rok szkolny i kulturalno oświatowy co oznacza nowe wyzwania: zajęcia taneczne-rytmika dla dzieci od 6-12 lat prowadzi Maciek Zięba. Działa także „Mała Modelarnia” pod kierownictwem Zygmunta Osaka i pracownia plastyczna z Ulą Wałek na czele. Seniorzy również spotykają się aby pośpiewać i w miłym gronie spędzić czas. W każdy wtorek i czwartek Panie chętnie korzystają z ćwiczeń gimnastycznych na zajęciach z aerobikiem.Rok 2008

Kolejny rok i znów seniorzy spotykają się na tradycyjnym opłatku, tym razem gościnnie występują u nas zaprzyjaźnione kluby seniora : „Złota Jesień” i „Pogodna Jesień” w „Misterium Bożego Narodzenia”. Nadal trwają co miesięczne spotkania z wikliną, zainteresowanie wzrasta, uczestniczek jest coraz więcej.

Rozpoczęły się także warsztaty florystyczne pod nazwą „Wiosna, Lato, Jesień, Zima”, brało w nich udział kilkanaście kobiet. Była to wyjątkowa okazja aby poznać tajniki układania kwiatów.

Zbliża się czerwiec a z nim koniec roku szkolnego organizujemy festyn dla dzieci, rysują one na asfalcie kolorowa kredą, biorą udział w różnych konkursach i zabawach. Wręczamy także nagrody za najpiękniejsze balkony na naszym osiedlu. Od października pod okiem instruktora Zygmunta Osaka spotyka się raz w tygodniu „mała modelarnia” aby uczyć się precyzyjnego sklejania modeli samolotów. W listopadzie obchodziliśmy dzień seniora. W grudniu oczywiście nie zapomniał o nas Mikołaj.Rok 2007

Spotkanie opłatkowe i jasełka w wykonaniu seniorów z klubu „Wrzos” to tradycja Filii 2, zawsze jest świetna atmosfera i dobra zabawa. Festyn na dzień dziecka również ma już swoja tradycję. Przez wakacje Filia tętni życiem, dzieci pod okiem dorosłych malują, rysują i uczestniczą w różnych zabawach. W tym roku minęło 10 lat klubu seniora „Wrzos”, wielka pompa no i oczywiście tort z dziesięcioma świeczkami, kwiaty i szczere życzenia od zaproszonych gości. Koniec wakacji to powrót do szkoły, dla rozweselenia odbył się festyn zabawowy dla dzieci i przy okazji było wręczanie nagród za najpiękniejsze balkony na naszym osiedlu. W listopadzie w Filii organizowane są warsztaty wikliniarskie dla mieszkańców osiedli spółdzielczych. Z dużą dozą niepewności Panie zaczęły wyplatać koszyki pod okiem instruktora. Grudzień to znów spotkanie z Mikołajem, który przybył na Filię z workiem prezentów. Obdarował wszystkich uczestników, którzy 7 grudnia byli na zajęciach.

Rok 2006

Seniorzy z „Wrzosu” przygotowali widowisko teatralne pt.: „Witaj dziecino”, na którego premierę zaprosili mieszkańców osiedla, owacji nie było końca. Balem kostiumowym rozpoczęły się ferie zimowe na filii. Dzieci uczestniczyły w zajęciach wewnątrz budynku, a także wzięły udział w kuligu który zorganizował zajazd w Brzyściu. Święta to znów okazja do spotkania dla klubu seniora. Mieszkańcy DPS tradycyjnie zaprosili ich na ognisko zorganizowane na ich podwórku. Boguchwała także nie może obyć się bez naszych seniorów.

Festyn zabawowy zaplanowany na październik odbył się w budynku Filii z powodu złej pogody, mimo to mieszkańcy dopisali i przybyli tłumnie. Były zabawy dla dzieci i dorosłych: hula-hop, szachy, a także inne konkursy z nagrodami, było również wręczenie nagród za najpiękniejszy ogród na balkonie. Festyn uświetniły występy zespołu tańca nowoczesnego „Mały Melanż” oraz kapeli podwórkowej.

Rok 2006 zakończył sylwester w SDK gdzie licznie wzięli udział seniorzy z „Wrzosu”.Rok 2005

Klub seniora „Wrzos” wspomagając WOŚP, na scenie w Filii2 wystawił widowisko jasełkowe, wystąpił także gościnnie w Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Smoczka.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Filii2 wystąpiły dzieci z prywatnej szkoły muzycznej „Pozytywka”, koncertu wysłuchali zaproszeni mieszkańcy osiedla.

W czasie ferii zostały zorganizowane między osiedlowe mistrzostwa w tenisie stołowym, finałowe rozgrywki rozegrane zostały w siedzibie SDK. Przedstawiciele osiedla „Szafera” zdobyli I i IV miejsca.

Seniorzy znów mają okazje do uroczystych spotkań; święto kobiet, święcone oraz udział w festiwalu w Boguchwale, umożliwia to ludziom III wieku być ciągle w formie towarzyskiej.

Oferta zabaw dla dzieci jest też duża; festyn z okazji Dnia Dziecka, międzyszkolne mistrzostwa w piłce nożnej oraz festyny na zakończenie roku szkolnego.

Wakacje także przyniosły szereg ciekawych zajęć na Filii.

Wrzesień to znów festyn z konkursami i nagrodami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

Na Filii powstał nowy zespół taneczny pod nazwą „Galaktyka”. Dziewczęta z zespołu nie tylko świetnie tańczą ale także potrafią same organizować i prowadzić zabawy.Rok 2004

Filia 2 w czasie ferii tętni życiem. W zimowe organizujemy zabawy, dzieci były zobowiązane ubrać strój karnawałowy. Każdego dnia można było uczestniczyć w zajęciach we filii. Dzieci rysowały, malowały, grały w bilarda i piłkarzyki.

W kwietniu minęła trzecia rocznica powstania zespołu „Twisterki”. Świętowały przy ognisku, piekąc kiełbaski, ziemniaki i... jabłka.

Czerwiec to okazja do zorganizowania festynu z racji Dnia Dziecka. „Moja wymarzona zabawka” to temat konkursu plastycznego, odbyło się też układanie puzzli oraz „karaoke” czyli śpiewanie do mikrofonu i slalomy.

W czasie wakacji został rozegrany wielki turniej w bilarda. Wzięli w nim udział chłopcy w wieku 12-17 lat. Na zakończenie wręczone były super nagrody ufundowane przez MSM.

Minęły wakacje i znów festyn. Tym razem pogoda trochę nie dopisała, ale i tak dzieci świetnie się bawiły.

W październiku tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Seniora na który seniorzy z klubu „Wrzos” przybyli ochoczo.

W grudniu na filii został zorganizowany kiermasz stroików i kartek świątecznych. Swoje prace prezentował „Do Pomocy Społecznej”, świetlice profilaktyczne „Domu Dziennego Pobytu ” i MOPS-u. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.Rok 2003

Rok 2003 rozpoczęliśmy zabawą sylwestrową w której wzięli udział seniorzy z klubu „Wrzos”. W radosnej atmosferze powitaliśmy Nowy Rok. Z kolędami i pastorałkami seniorzy poszli do „Domu dziennego pobytu” gdzie zostali bardzo mile przyjęci przez dyrektora Jana Burego i wszystkich mieszkańców. Seniorzy odwzajemnili się zaproszeniem DDP do klubu w Fili 2 na spotkanie opłatkowe w którym wzięli udział: prezes Zbigniew Buczek, przewodniczący samorządowej rady osiedla Zbigniew Głowacki a także ks. Stanisław Składzień.

Luty to czas ferii zimowych, filia nr.2 tętni życiem: rozgrywki bilarda, piłkarzyki, tenis stołowy i konkursy plastyczne. Nagrody wręczali Zbigniew Głowacki i Stanisław Miłoś.

Z okazji święta kobiet seniorkom z klubu „Wrzos” zorganizowano dziecinny popis gry na instrumentach z ogniska muzycznego które prowadzi Leokadia Wilczyńska.

W marcu Filię nr.2 zaszczycił swą obecnością biskup tarnowski Wiktor Skworc. Odwiedził on seniorów z klubu „Wrzos” a także dzieci z pracowni plastycznej.

W kwietniu swoje drugie urodziny świętują „Twisterki” nasz tańczący zespół dziewczyn. Zorganizowały ognisko, była kiełbasa, pieczone ziemniaki, skecze i zabawy.

Przy wspólnym stole spotkali się seniorzy na tradycyjnym „święconym”. Wśród zaproszonych gości była prezes MSM Marta Łoch, ks. Stanisław Składzień oraz Zbigniew Głowacki.

Nasi seniorzy aktywnie uczestniczą w różnych imprezach, tym Razem wybrali się do Boguchwały na „III podkarpacki festiwal kulturalny seniorów”. Wystąpili z pięknym artystycznym programem, którym podbili serca widowni oraz jury, zdobywając I miejsce.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc festynu z okazji Dnia Dziecka. Zbiegło się to z 70 urodzinami Koziołka Matołka, który był malowany w konkursie „kredą na asfalcie”, były również hula-hop, przeciąganie liny i slalomy z nietypowymi przeszkodami. We wrześniu wznawiamy zajęcia na Fili 2, kółko plastyczne cieszy się ogromnym powodzeniem, rozpoczynamy również zajęcia z rękodzieła, chłopcy znów grają w bilarda, piłkarzyki i tenisa stołowego. „Twisterki” znowu zaczynają tańczyć a seniorzy spotykają się przy herbatce, śpiewają i tańczą wraz ze swoim opiekunem M. Kulpą.

Nie zapomnijmy także o festynie po wakacyjnym na którym zostały wręczone medale chłopcom którzy brali udział w osiedlowym turnieju piłki nożnej.

Drużyna „Anty Wisła Mielec” zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 12-15 lat, natomiast najstarszy zespół „Blokersi’ zajęli III miejsce. Upominki wręczali: Janina Klaus i przewodniczący rady osiedla Zbigniew Głowacki. „Twisterki” kolejny raz biorą udział w „Pasikoniku”, organizują również zabawę andrzejkową. W grudniu jak co roku przybywa Mikołaj z koszem prezentów.Rok 2002

„Seniorzy aktorzy” pod takim hasłem odbyło się spotkanie trzech klubów seniora.

„Złota jesień” „Wrzos” oraz „Pogodna jesień” w widowisku jasełkowym „Rodzi się zbawiciel”.

Pomysłodawcą i reżyserem przedstawienia była Jadwiga Klaus, która udowodniła że aktorem można być w każdym wieku. Nad oprawą muzyczną czuwał Ryszard Kucharski.

Klub seniora „Wrzos” obchodził kolejną już piątą rocznice a zespól taneczny „ Twisterki” obchodziły swoją pierwszą rocznice powstania, był tort i dużo dobrej zabawy.

Dziewczęta z „Twisterek” to bardzo zdolne i ambitne tancerki, które umilają swoimi występami wszystkie osiedlowe festyny.

Seniorzy z „Wrzosu” wzięli udział w „II Przeglądzie Seniorów Polski Południowej w Boguchwale. Zespół przyjechał z wyróżnieniem, co było dla nich dużą nagrodą za trud włożony w przygotowanie programu.

Czerwiec i wrzesień to miesiące zabaw plenerowych. Festyny cieszą się dużym powodzeniem, kredą po asfalcie, hula-hop czy slalomy to nieodłączne hity festynowe.

Prezes Zbigniew Buczek wręczył medale chłopcom, którzy brali udział w międzyosiedlowych rozgrywkach piłki nożnej. Atrakcją festynu były młode piosenkarki Joanna Klaus i Ewa Romańska, a także zespól „Twisterki”. W sierpniu na obiektach sportowych Stali Mielec odbyły się rozgrywki osiedlowych drużyn piłki nożnej z całego miasta Mielca. Reprezentacja osiedla „Szafera” w grupie wiekowej 13-15 zajęła I miejsce. „Twisterki” po raz drugi wzięły udział w „Regionalnym Przeglądzie Dziewczęcych Zespołów Tanecznych” „Pasikonik”.

Klub seniora „Złota Jesień” obchodził 30 lat swojej działalności, z tej okazji seniorzy z „Wrzosu” uczestniczyli w urodzinowym przyjęciu w zaprzyjaźnionym klubie. Przewodnicząca Regina Dzieciuch oraz Władysława Cegielska składały życzenia i wręczyły prezent. Przyszedł grudzień a wraz z nim Mikołaj, odwiedził On dzieci na zajęciach plastycznych a także wstąpił na spotkanie seniorów. Śmiechu i radości było co nie miara.Rok 2001

Nowy Rok na Filii rozpoczął się spotkaniem opłatkowym w klubie seniora „Wrzos”. Obok seniorów wśród zaproszonych gości znaleźli się; Prezes MSM Zbigniew Buczek, Leon Domin, kier. SDK Jadwiga Klaus i ks. Krzysztof Rybski.

W miłej atmosferze seniorzy śpiewali kolędy i pastorałki. W tym roku także seniorzy przygotowali przedstawienie jasełkowe z którym gościnnie wystąpili w RCK.

Miłą niespodziankę dla Babci i Dziadków przygotowali uczniowie z towarzystwa muzycznego „Melodia”, który przygotował koncert na ich cześć.

W lutym gościł u nas teatr „Verte” z Krakowa przedstawiając dla dzieci „Przygody małego tygryska.

Klub seniora „Wrzos” wciąż cieszy się ogromną popularnością na osiedlu „Szafera”. Okazji do spotkań jest co nie miara, miedzy innymi; bal Sylwestrowy, „święcone”, oraz czwarta rocznica powstania klubu.

W lipcu odbył się „wielki Wakacyjny Festyn” z udziałem osiedli „Smoczka” i „Mościska”, było przeciąganie liny, slalom rowerem na czas, i atrakcja festynu; wielki bojowy samochód „SCOTT’ z radia Puls FM.

We wrześniu znów się bawimy na powietrzu obok filii podczas festynu „Witaj szkoło”, na którym także przyznano nagrody uczestnikom konkursu „Piękny ogród na moim balkonie”.

Festyn uatrakcyjnił swoim występem zespół taneczny „Twisterki”, który rozpoczął treningi taneczne na filii pod opieką Pani Eweliny Sieroń.

W listopadzie dziewczęta startowały w przeglądzie zespołów tanecznych „Pasikonik”.

Klub seniora „Wrzos” wraz z innymi klubami wziął udział w występach wokalno-tanecznych w „Koncercie Jesiennym” przygotowanym przez J. Klaus i M. Kulpę.

Miesiąc grudzień to czas spotkań z Mikołajem który odwiedził dzieci z osiedla „Szafera „ w czasie zabawy mikołajkowej, a także seniorów podczas czwartkowego spotkania klubie.

Mikołaj oczywiście przyszedł z workiem prezentów o które zadbała rada osiedla pod przewodnictwem Zbigniewa Głowackiego.

Miłą niespodzianką było przybycie na naszą zabawę wice prezydenta Bogdana Bieńka.Rok 2000

Nowy Rok został zainaugurowany jasełkami reżyserii M. Kulpy w wykonaniu seniorów z klubu „WRZOS’’. Na przedstawienie zostali zaproszeni mieszkańcy osiedli „Smoczka i Szafera”.

Seniorzy występowali także na deskach SDK i w Wadowicach Dolnych. Styczeń to miesiąc zabaw karnawałowych na których bawiły się dzieci i młodzież z osiedli ‘’Smoczka i Szafera”.

8 marca świętowały seniorki z klubu „Wrzos”. Spotkanie uświetniły dzieci z ogniska muzycznego swoimi popisami wokalnymi.

„Święcone” to kolejna okazja, kiedy ludzie mogli się spotkać w miłej przyjaznej atmosferze.

W tym spotkaniu wzięli udział, ks. L. Durlak i przewodniczący Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów W. Kukulski. Miesiąc Maj to lepsza pogoda i możliwość wyjścia na świeże powietrze.

3 maja bawiliśmy się z dziećmi osiedla „Szafera” na festynie osiedlowym, dzieci zmagały się w różnych konkursach i zabawach, najtrudniejszym okazał się konkurs polegający na narysowaniu plakatu odstraszającego młodzież i dorosłych od picia alkoholu. Liczne prace zostały nagrodzone upominkami. W maju przypadła także trzecia rocznica powstania klubu seniora „Wrzos”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele bratnich klubów oraz zarząd MSM.

21 maja odbył się „Koncert Wiosenny”, na którym seniorzy prezentowali trudne układy „Poloneza”, oraz wesołe piosenki cygańskie i biesiadne.

1 czerwca zorganizowaliśmy festyn plenerowy. Dzień Dziecka jak zwykle zgromadził tłumy dzieci i ich rodziców. W programie wiele gier i konkursów nagradzanych upominkami i słodyczami.

Młodzież męska z osiedla „Szafera” wzięła udział w między szkolnych rozgrywkach w piłce nożnej. Puchar zdobyła drużyna „Szakale”.

W miesiącu wrześniu odbył się kolejny festyn pod hasłem „Witaj szkoło” gdzie również atrakcją były konkursy rodzinne.

We wrześniu seniorzy z klubu „Wrzos” wybrali się na autokarową wycieczkę po ziemi podkarpackiej. Zwiedzili zaporę w Rożnowcu i sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Grudzień to oczywiście spotkania z Mikołajem. Zabawą i konkursom nie było końca, maluchy najbardziej cieszyły się z prezentów.

Instruktorom z filii nr2 SDK pomagali członkowie Rady Osiedla: Stanisław Miłoś i Zbigniew Głowacki.

Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768