.
.

Inauguracja działalności Filii Nr I Spółdzielczego Domu Kultury nastąpiła 1 lipca 1991r. dzięki inicjatywie Przewodniczącego Rady Osiedla Lotników ś.p. Kazimierza Palucha i akceptacji Zarządu Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu w składzie: Przewodniczący Zarządu - Zbigniew Buczek, Z-cy - Marta Łoch i Leon Domin.

Siedziba Filii Nr I mieści się przy ul. Bajana 20 w dobudówce bloku mieszkalnego (uprzednio w tym pomieszczeniu mieściła się filia przedszkola).Od początku istnienia do chwili obecnej prace Filii Nr I koordynuje Andrzej Guzy, a pomagają mu instruktorzy: Krzysztof Przygoda - plastyk, Zenon Chojnicki - szachy, Ewelina Sieroń - pomoc seniorom w pracoterapii, przez pewien okres pracowała tam również Jadwiga Klaus.

Rozpoczęto także zajęcia plastyczne dla dzieci prowadzone przez Grażynę Aksiuto - plastyczkę oraz rytmikę, którą powierzono Dorocie Bakota. Filię pomału doposażono w niezbędny sprzęt: telefon, odbiornik TV czy video, zamontowano telewizję kablową, zakupiono stół do tenisa stołowego.

Małe pomieszczenie Filii nie pozwala na rozwinięcie wielu form działalności. Niemniej jednak z czasem wprowadzane są nowe rodzaje zajęć. W październiku 1992r. rozpoczął działalność zespół muzyczny "Gratis". Dzieci i młodzież zaczęły uczestniczyć w kursach języka angielskiego, dla najmłodszych utworzono Klub Miłośników Języka Angielskiego prowadzony przez Jadwigę Klaus.

Systematyczna gra w tenisa stołowego zaowocowała w listopadzie uzyskaniem I nagrody w Turnieju Tenisa rozgrywanym na wszystkich osiedlach spółdzielczych.

.
Grupa miłośników gry w tenisa w Filii Nr I

18 lutego 1993r Zarząd Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej na wniosek kierownika SDK Jadwigi Klaus akceptowany przez Radę Osiedla Lotników otwarto Klub Seniora "Pogodna Jesień" z siedzibą w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Kocjana 15, dzięki przychylności dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jana Burego (więcej o historii Klubu Seniora "Pogodna Jesień" tutaj).

.
Seniorzy Klubu "Pogodna Jesień" na wycieczce

W 1993r. młodzież wyjechała do Samorządowego Ośrodka Kultury w Chorzelowie na Turniej Warcabów 100-polowych. W tym samym roku w kwietniu i maju rozgrywane są turnieje szachowe, organizowane są dyskoteki.

.
Turniej szachowy w 1996r.

.
Członek Rady Nadzorczej MSM R. Mamuszka wręcza nagrody zwycięzcom

.
Dyskoteka w Filii Nr I

Członkowie Rady Osiedla Lotników wraz z pracownikami Filii Nr I organizują "Tydzień Sportu dla dzieci". Każdy dzień obfitował w inne atrakcje: warcaby 100-polowe, szachy, skakanki, tenis stołowy, hula-hop, biegi, jazda na rowerach, itp.

.
Rozgrywki w piłkę nożną w 2001r.

.
Warcaby stupolowe - prowadzi Józef Cebula

.
Nagrody dla zwycięzców warcabów stupolowych w 2001r.

Prawie w każdym miesiącu organizowane są dyskoteki dla dzieci, turnieje warcabowe, szachowe. Wspólnie ze Związkiem Wędkarskim obchody Dnia Dziecka zorganizowano w Rzemieniu.

.
Zawody wędkarskie w Rzemieniu

.
Zwycięzcy konkursu "Kwiecień miesiącem czystości wód" 1998r.

.
Wręczenie nagród w szachach

W roku 1996 w Filii Nr I i SDK w dwóch grupach rozpoczęto próby bajki dla dzieci "Calineczka", której premiera odbyła się w czerwcu w Spółdzielczym Domu Kultury. Dzieci grały dla przedszkolaków i swoich rówieśników.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 8 wyraziła zgodę na organizowanie Festynów Zabawowych na boiskach za szkołą. Różnorodne konkursy przygotowane przez kadrę SDK i Filii z nagrodami sponsorowanymi przez MSM są mile widzianą rozrywką dla dzieci jak i dla dorosłych.

.
Festyn w 1998r. - prace malowane na asfalcie ogląda v-ce prezes MSM Leon Domin

.
Jedna z konkurencji na festynie obok SP8 - nawlekanie koralików

.
Slalom rowerowy na festynie obok SP8 1999r.

Od kilku lat festyny odbywają się obok Filii Nr I, tam też przeprowadzane są wraz z członkami Rady Osiedla Dni Sportu.

.

.

.

.

.
Migawki z festynów zabawowych organizowanych przez SDK i Filię Nr I

W 2001r. Filia nr I obchodziła X-lecie swego istnienia. Z tej to okazji działacze otrzymali uroczyste podziękowanie od Zarządu MSM.

.
Pamiątkowe zdjęcie działaczy z Filii Nr I z okazji X-lecia istnienia

Od 2001 roku seniorzy z klubu "Pogodna Jesień" co tydzień w ramach pracoterapii z instruktorami Domu Pomocy Społecznej w Mielcu wykonują różne rzeczy ze skóry, włóczki, obrazy, stroiki wielkanocne czy bożonarodzeniowe.

Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768