.
.

Zarząd Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w składzie: Zbigniew Buczek, Marta Łoch, Leon Domin, podjął decyzję o utworzeniu na Osiedlu Szafera Filii Nr II SDK. Adaptację lokalu rozpoczęto 1 października 1996r. Do prowadzenia filii zatrudniono instruktora d/s społeczno-wychowawczych Macieja Kulpę. Już w połowie listopada rozpoczynają się różnorodne zajęcia: plastyka prowadzona przez Urszulę Gładyszewską-Wałek, rytmika - przez Ewelinę Sieroń oraz tenis stołowy, gry świetlicowe, komputerowe - przez Macieja Kulpę.

17 kwietnia 1997r. powstaje Klub Seniora "Wrzos". Opiekunem klubu z ramienia MSM zostaje Ewelina Sieroń, potem Maciej Kulpa. Społeczną Przewodniczącą Klubu wybrano Reginę Dzieciuch, w 2003r. funkcję tę obejmuje Władysława Cegielska. Więcej o historii Klubu Seniora "Wrzos" tutaj.

.
Wycieczka seniorów do Żarnowca

Od początku istnienia filii wspierali ją i pomagali w działalności członkowie Rad Osiedlowych Szafera i Smoczki - m.in. Zbigniew Głowacki, Apolonia Kusak, Jan Rybak, Stanisław Miłoś i Stanisław Leśniak.

Jedną z pierwszych imprez sportowych były rozgrywki pn. "Piłka dla każdego". Drużyny walczyły o tytuł reprezentacyjnej drużyny osiedla.

W czerwcu 1997r. otwarto wielofunkcyjne boisko sportowe: do koszykówki, siatkówki, kometki, które w okresie zimowym spełnia rolę lodowiska.

Dwa stoły ping-pongowe w filii są przez cały rok licznie oblegane przez dzieci i młodzież, co zaowocowało w styczniu 1998r. "Osiedlowymi Mistrzostwami w tenisie stołowym" o puchar prezesa MSM. W rozgrywkach brały udział drużyny z osiedli: Kopernika, Lotników, Żeromskiego, Smoczka i Szafera.

31 maja 1998r. oddano do użytku kort do tenisa ziemnego na Os. Szafera.

.
Otwarcie kortu do tenisa ziemnego

Osiedla Szafera i Smoczka są najmłodszymi osiedlami MSM, ale bardzo aktywnymi. Z inicjatywy Rad Osiedlowych przy współpracy Filii SDK i Administracji przeprowadzono konkurs pn. "Wszyscy sadzimy zielone płuca osiedla". Wokół samego boiska wielofunkcyjnego posadzono 100 drzewek.

Pod koniec roku szkolnego zorganizowany został Festyn Zabawowy pn. "Kochamy wakacje". Różnorodne konkursy, występy zespołów i nagrody ufundowane przez MSM oraz prywatnych sponsorów przyciągają dużo dzieci, młodzieży oraz starszych.

.

.

.
Festyn Zabawowy "Kochamy wakacje""

W marcu 1999r. reprezentanci Os. Szafera zdobyli I miejsce w trzech kategoriach wiekowych w Międzyosiedlowych Mistrzostwach w tenisie stołowym o puchar prezesa MSM.

Okres od maja do czerwca poświęcony jest organizacji Festynów Zabawowych z okazji Dnia Dziecka i na zakończenie szkoły pn. "Żegnaj szkoło na wesoło". W Filii Nr II organizuje się występy teatrzyków, zespołów dziecięcych SDK, szkół podstawowych, świetlicy kuratoryjnej, Towarzystwa Muzycznego "Melodia" czy Teatru "Verte" z Krakowa.

W 2001r. Wielki Festyn Zabawowy objęty był patronatem medialnym Radia Puls FM. Podczas festynu wręczane były nagrody dla laureatów konkursu "Piękny ogród na moim balkonie".

Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768