.
.

Klub Tańca Towarzyskiego „Żaczek” powstał w 1986r w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu z inicjatywy pierwszej instruktorki tańca Doroty Chwałki, która prowadziła go do 1994r.

W tym czasie KTT „Żaczek” został przyjęty do Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Młodzi adepci tańca uczyli się tańców latynoamerykańskich i standardowych, a po ich opanowaniu rozpoczęli starty w turniejach tanecznych.

Z grona wyróżniających się tancerek wyrosła druga instruktorka „Żaczka” - Luiza Kozioł, która przejęła jego prowadzenie w 1994r i prowadzi go do chwili obecnej. W 1999 roku do grona instruktorów dołączył Marek Leś, również tancerz „Żaczka”.

Klub od 1996r nawiązał współpracę z krakowskim instruktorem i choreografem Grzegorzem Gargulą, który posiada polskie i brytyjskie uprawnienia taneczne. Od tego czasu następuje wyraźny rozwój działalności Klubu.

. . . .
. . . .

Od 2 lat do tancerzy przyjeżdżają również szkoleniowcy z zakresu tańców latynoamerykańskich Krzysztof Pściuk i Monika Heinze, para mistrzowska klasy S.

Pary należące do KTT „Żaczek” startują w Międzynarodowych, Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego na terenie całej Polski w klasach tanecznych F, E, D, C, B. A od kilku lat nasze pary biorą udział w Mistrzostwach Polski zdobywając bardzo dobre lokaty.

Dla początkujących tancerzy klub organizuje lokalne turnieje w SDK.

Aktywność „Żaczka” przejawia się też w częstym i chętnym udziale w imprezach na terenie Mielca, m.in. „Dni Mielca”, „Dni Młodości”, „Air Show` 97”, w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, w Festynach osiedlowych, charytatywnych i w imprezach w okolicznych miejscowościach. Od 1996 r. klub jest organizatorem Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego, które odbywają się na terenie Mielca.

Od 1998 r. instruktorzy KTT „Żaczek” organizują dla swoich podopiecznych letnie obozy taneczne, na których młodzi adepci tańca podnoszą swoje umiejętności.

W latach osiemdziesiątych rozpoczęto w SDK organizowanie dla młodzieży i dorosłych kursów tańca towarzyskiego I, II i III stopnia, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Prowadzone są w sposób przystępny, tak aby każdy kto w nich uczestniczy mógł się nauczyć tańczyć.

Od kilku lat są organizowane zajęcia dla dzieci 5-6 letnich, na których dzieci zapoznają się z podstawowymi krokami tanecznymi, kulturą taneczną, ale również poprzez zabawę uczą się koordynacji ruchowej, zapoznają się z rytmami.

W ciągu ponad 25 lat naszej obecności w Mielcu w zajęciach tanecznych wzięło udział kilkaset osób (dzieci i młodzieży). Niektórzy są z nami 4-5 miesięcy (maturzyści), inni pozostają z nami przez wiele lat. Ze wszystkich jesteśmy dumni. Jest nam niezwykle miło, kiedy po latach spotykamy swoich uczniów. Są też tacy, którzy rozpoczętą u nas karierę taneczną kontynuują na studiach w innych klubach tanecznych - im wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki.

. . . .

Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768