.
.
  • Przygotuj własnoręcznie świąteczne dekoracje...
    (12-04-2011)
  • . . .
    . .

    Święta niedługo, dlatego do pracy warto już się zabrać.

    Panie na warsztatach z cyklu „...Inspiracje” robiły pisanki, które zdobiły nieśmiertelną i jak się okazuje wszechstronnie wykorzystywaną metodą decoupage. Pisanki powstały również z filcu. Płaskie, kolorowe, robione z filcu na sucho pisanki mogą być ozdobą świątecznych kartek, które również można samodzielnie wykonać. Oryginalną i wcale nietrudną do wykonania ozdobą okazały się małe kurczaczki wykonane z kolorowych, atłasowych wstążek, na bazie kulki ze styropianu. Pięknie na świątecznym stole będą wyglądać kwiatki z papierowego sznurka.

    Jeśli wcześniej dokładnie zaplanujemy sobie, co chcemy zrobić, dopasujemy wszystko kolorystycznie tak, aby poszczególne rzeczy tworzyły jedną całość, stworzymy oryginalną dekorację, która z pewnością spodoba się wszystkim. Zachęcamy do tworzenia czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego. Stoły i domy naszych warsztatowiczek, dzięki wykonanym na naszych warsztatach ozdobom na pewno będą piękne...


  • Na warsztatach z cyklu „...Inspiracje” ruszyły przygotowania do świąt
    (28-03-2011)
  • . . .
    . . .

    Na piątkowych warsztatach z cyklu „...Inspiracje” uczestniczki wykonywały już ozdoby na zbliżające się Święta Wielkanocne.

    Każda z pań, przy użyciu dostępnych na rynku materiałów, wykonała świece i pisanki metodą decoupage. Przy wyborze świec do zdobienia ich decoupage należy pamiętać o tym, aby wybrać świecę, która wypala się do środka, tak aby nie zapaliło nam się wykonane na niej zdobienie. Takie informacje zazwyczaj umieszczone są na świeczkach. Można również od razu nabyć specjalne świece, przystosowane do zdobienia decoupage. Dzięki wykorzystaniu postarzenia wykonane przedmioty nabrały niepowtarzalnego charakteru. Na warsztatach powstały również pisanki z atłasowych wstążek różnej szerokości.

    Na jednym z najbliższych spotkań warsztatowych uczestniczki poznają mozaikę, jako oryginalny sposób zdobienia różnych przedmiotów.


  • Powiało wiosną na warsztatach z cyklu „...Inspiracje”
    (21-03-2011)
  • . . .
    . . .

    Inspiracje motywami wiosennymi i wielkanocnymi - czemu nie.

    Na ostatnim spotkaniu warsztatowym Panie wykonywały kartki świąteczne metodą łączenia różnych papierów: gładkich, kolorowych, z fakturą. Do pracy wykorzystano różne dziurkacze, tasiemki, sznurki, filc, sznurek sizalowy, rafię i fizelinę. Powstały piękne, oryginalne i niepowtarzalne kartki świąteczne, które na pewno spodobają się osobom, do których zostaną wysłane.

    W drugiej części spotkania uczestniczki zapoznały się z metodami pakowania prezentów na różne okazje. Samodzielnie ozdobiły papierowe torebki na prezenty, pudełeczka kartonowe również dzięki ozdobom nabrały odświętnego charakteru. Najprostszym, ale zarazem najefektowniejszym sposobem opakowania prezentów okazało się wykorzystanie celofanu z różnymi dodatkami. Przezroczysty materiał wydobywa urok prezentu, który jest widoczny, a tylko delikatne i stonowane dodatki zdobią całość. Tu również można wykorzystać sizal, rafię, suszone owoce cytrusowe itp. Właściwie nie ma granic, jeśli chodzi o materiał wykorzystywany do dekoracji, granicą może być tylko nasza wyobraźnia. Warto pokusić się o to, aby samodzielnie wykonać kartki świąteczne i zapakować prezent. Własnoręcznie wykonane przedmioty to najlepszy prezent...


  • Warsztaty zainspirowały do nowych dzieł
    (25-02-2011)
  • . . . .
    . . . .

    Na ostatnich warsztatach z cyklu „...Inspiracje” uczestniczki poznały podstawowe sposoby i obowiązujące zasady przy wykonywaniu przedmiotów z wełny czesankowej. Filcowanie - bo tak potocznie nazywa się ta metoda - to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Jak się okazało, filc to bardzo wdzięczny materiał, powstają z niego naprawdę piękne ozdoby, ale jak dużo pracy w nie trzeba włożyć, można się było przekonać. Przed przystąpieniem do pracy trochę teorii, zapoznanie z technika filcowania na mokro. Technika filcowania polega na połączeniu włókien wełny za pomocą mydła, cieplej wody i tarcia.

    O ile kulki, będące elementami biżuterii lub innych ozdób, nie są bardzo trudne w wykonaniu - roluje się je w dłoniach do momentu uzyskania odpowiedniego kształtu i twardości, tak przy kwiatkach przestrzennych trzeba się naprawdę napracować. Przede wszystkim pracochłonne jest długie rolowanie, aby wełna dobrze złączyła się ze sobą i nakłuwanie specjalnymi igłami o odpowiedniej grubości.

    Prowadząca warsztaty zdradziła uczestnikom wiele tajników metody filcowania na mokro, np. jaka temperatura wody jest odpowiednia i dlaczego, po co się właściwie nakłuwa filc i dlaczego przy rolowaniu wykorzystuje się chropowate powierzchnie. Tych potrzebnych wiadomości było o wiele więcej. Panie wykonały naszyjniki i bransoletki oraz róże.


  • Decoupage na szkle? - czemu nie
    (25-01-2011)
  • . . .
    . . .

    Na piątkowych warsztatach z cyklu „…Inspiracje” panie poznawały kolejne tajniki i techniki decoupage. Tym razem ozdabiały butelki i inne szklane przedmioty.

    Druga część spotkania poświęcona była filcowaniu. Instruktorka prowadząca warsztaty pokazała metody filcowania na sucho i mokro. Wszystkie uczestniczki już samodzielnie wykonały kulki z filcu, które na kolejnych zajęciach zostaną wykorzystane do zrobienia naszyjników i kolczyków.


  • Praca na warsztatach „ ...Inspiracje” rozpoczęła się na dobre
    (08-11-2010)
  • . . . .

    Praca, ale przede wszystkim nauka na naszych warsztatach przynosi już wymierne korzyści. Powstały pierwsze prace, które panie zabrały do domów. Na ostatnich zajęciach uczestniczki oprócz kończenia prac z poprzednich zajęć - wykończenia obrazów i ramek decoupage lakierem, w pracy wykorzystywały papier ryżowy decoupage do ozdobienia świeczników.

    Na zajęciach było też trochę zagadnień technicznych. Panie dowiedziały się jak zdobić różne powierzchnie: świece, metal, terakotę, szkło. Następnie same wykonały świeczniki i biżuterię.

    Nasze warsztaty zainspirowały na tyle uczestniczki, iż same w domu wykonują wiele rzeczy, a i prowadzącej warsztaty podsuwają wiele pomysłów na dalsze spotkania warsztatowe.


Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768