.
.
 • Mały Klub Malucha „Aniołkowo” - sposób na nudę dla Twojego dziecka
  (31-08-2012)
 • .

        REGULAMIN
        Karta informacyjna dziecka

  Twoje dziecko nie znalazło miejsca w państwowym przedszkolu, trudno odnajduje się w dużej grupie dzieci, chcesz zapewnić mu bezpieczną, świetną zabawę połączoną z nauką, w małym gronie rówieśników pod okiem wyspecjalizowanej kadry? Być może nasze zajęcia są właśnie dla Ciebie i Twojego dziecka...

  Mały Klub Malucha „Aniołkowo” to jedna z naszych nowszych form działalności, pierwsze zajęcia z grupą 16 dzieci rozpoczęliśmy we wrześniu 2009 roku. Następnie były kolejne grupy maluchów w kolejnych sezonach, a spore zainteresowanie zajęciami sprawiło, iż podjęliśmy decyzję o przeniesieniu zajęć do specjalnie pod potrzeby małych dzieci przystosowanej Filii naszego Domu Kultury przy ul. Bajana 20A. W nowej siedzibie „Aniołkowa”, w miesiącach maj-lipiec prowadziliśmy już zajęcia zorganizowane dla grupy 11 najmłodszych.

  Zapraszamy wszystkie dzieci w przedziale wiekowym 3-4 lata. „Aniołkowo” jest miejscem dla dzieci, które nie znalazły miejsca w przedszkolu, a pragną miło i wesoło spędzić czas z rówieśnikami. Jeżeli Twoje dziecko z różnych względów nie znalazło miejsca w innych placówkach, jeżeli ma trudności z zaadoptowaniem się w przedszkolu, gdzie spędza cały dzień, jeśli za bardzo przeżywa długie rozstania z rodzicami być może nasza forma zajęć przypadnie Wam do gustu. Dzieci, które uczęszczały na nasze zajęcia w ubiegłych latach, bardzo dobrze zniosły późniejszą adaptację w zerówkach, czy przedszkolach, w grupach całodniowych.

  Nie stawiamy żadnych wymogów co do miejsca zamieszkania i zatrudnienia rodziców. Nie wymagamy również wyprawek plastycznych. Wystarczy zgłosić się do nas i wypełnić krótką kartę kwalifikacyjną. O przyjęciu dziecka do klubu decyduje tylko kolejność zgłoszeń - ze względu na komfort zajęć i bezpieczeństwo maluchów grupa liczyć będzie tylko 12 dzieci.

  Czas spędzony w Klubie, to przede wszystkim czas spędzony na grach i zabawach w miłej i przyjemnej atmosferze, pod okiem doświadczonej nauczycielki. Grupa będzie liczyć tylko 12 dzieci i będzie mieć charakter grupy stałej, to znaczy że te same dzieci są z nami przez cały rok. W naszym Klubie dbamy o wszechstronny i prawidłowy rozwój dzieci. Dzieci dużo malują, ćwiczą, uczą się piosenek i wierszyków. Chcemy zapewnić dzieciom prawidłową opiekę, bezpieczeństwo i beztroskie zabawy. Zajęcia odbywają się na dużej, słonecznej sali, wyposażonej w odpowiedni kolorowy sprzęt dostosowany do wieku dzieci, a także w mnóstwo zabawek. Ubikacje są przystosowane do korzystania z nich przez małe dzieci. Naszym zadaniem jest stworzenie miejsca przyjaznego dziecku, tak by przez zabawę nasi podopieczni mogli w sposób bezstresowy rozwijać się intelektualnie, ruchowo i emocjonalnie Rozwijamy u dzieci chęci odkrywania rzeczy nowych i niezwykłych Wspieramy dzieci w działaniach w różnych dziedzinach aktywności. Wprowadzamy dzieci w świat takich wartości jak piękno, dobro, przyjaźń i prawda. Uczymy funkcjonowania w grupie rówieśników. Oferta programowa „Aniołkowa” obejmuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. W Klubie obchodzimy uroczystości takie jak Dzień Babci, czy Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Matki. Dzieci uczestniczą w zabawach mikołajkowych, noworocznych. Przez cały czas pobytu dzieci są przez nas ubezpieczone. Pobyt dzieci w Klubie określa wewnętrzny Regulamin.

  W tym roku podobnie jak w poprzednim zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 900 - 1300. W tym czasie jest przerwa śniadaniowa, na której dzieci jedzą przyniesione z domu II śniadanie. Jedyna zmiana dotycząca zajęć, to miejsce spotkań, czyli Filia SDK przy ul. Bajana. Jeśli rekrutacja przebiegnie sprawnie pierwsze zajęcia odbędą się w połowie września. W „Aniołkowie” istnieje również możliwość organizacji dziecięcych urodzin.

  Zapraszamy na „Dzień otwarty w Aniołkowie” - w poniedziałek 3 września w godzinach 1700 - 1900 czekać na Państwa będzie Pani Monika Światowiec - opiekunka, która na co dzień pracować będzie z dziećmi. Pani Monika odpowie na wszystkie pytania dotyczące zajęć i zapisów. W dniu tym „Aniołkowo” odwiedzą również Panie ze szkoły językowej „Kraina Baśni”, z ofertą zajęć językowych dla najmłodszych. Mamy nadzieję, iż zajęcia językowe prowadzone unikalną metodą, wprowadzającą w tajniki języka angielskiego przy pomocy adaptacji najpiękniejszych baśni i bajek znajdą w „Aniołkowie” wielu odbiorców.

  Wszelkich informacji na temat działalności Małego Klubu Malucha „Aniołkowo”, warunków uczestnictwa i zapisów można uzyskać pod nr tel SDK - 17 585 53 42.


 • Poranny Klub Malucha - sposób na nudę dla Twojego dziecka
  (31-08-2011)
 • . .

        REGULAMIN
        Karta Informacyjna Dziecka

  Twoje dziecko nie znalazło miejsca w państwowym przedszkolu, trudno odnajduje się w dużej grupie dzieci, chcesz zapewnić mu bezpieczną, świetną zabawę połączoną z nauką, w małym gronie rówieśników pod okiem wyspecjalizowanej kadry? Być może nasze zajęcia są właśnie dla Ciebie i Twojego dziecka…

  „Poranny Klub Malucha” to jedna z naszych nowszych form działalności, pierwsze zajęcia z grupą 16 dzieci rozpoczęliśmy we wrześniu 2009 roku. Następnie była kolejna grupa maluchów w ubiegłym roku szkolnym i przed nami kolejny sezon i kolejny nabór w „Porannym Kubie Malucha”.

  Zapraszamy wszystkie dzieci w przedziale wiekowym 3-4 lata. „Poranny Klub Malucha” jest miejscem dla dzieci, które nie znalazły miejsca w przedszkolu, a pragną miło i wesoło spędzić czas z rówieśnikami. Jeżeli Twoje dziecko z różnych względów nie znalazło miejsca w innych placówkach, jeżeli ma trudności z zaadoptowaniem się w przedszkolu, gdzie spędza cały dzień, jeśli za bardzo przeżywa długie rozstania z rodzicami być może nasza forma zajęć przypadnie Wam do gustu.

  Dzieci, które uczęszczały na nasze zajęcia w ubiegłych latach, bardzo dobrze zniosły adaptację w zerówkach, czy przedszkolach, w grupach całodniowych, w których są teraz. Nie stawiamy żadnych wymogów co do miejsca zamieszkania i zatrudnienia rodziców. Nie wymagamy również wyprawek plastycznych. Wystarczy zgłosić się do nas i wypełnić krótką kartę kwalifikacyjną. O przyjęciu dziecka do klubu decyduje tylko kolejność zgłoszeń. Można tez przyjść na zajęcia i przyjrzeć się jak wyglądają.

  Czas spędzony w Klubie, to przede wszystkim czas spędzony na grach i zabawach w miłej i przyjemnej atmosferze, pod okiem doświadczonej nauczycielki. Grupa będzie liczyć 16 dzieci i będzie mieć charakter grupy stałej, to znaczy że te same dzieci są z nami przez cały rok. W naszym Klubie dbamy o wszechstronny i prawidłowy rozwój dzieci. Dzieci dużo malują, ćwiczą, uczą się piosenek i wierszyków. Chcemy zapewnić dzieciom prawidłową opiekę, bezpieczeństwo i beztroskie zabawy w sali i na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się na dużej, słonecznej sali, wyposażonej w odpowiedni sprzęt dostosowany do wieku dzieci, a także w zabawki. Do dyspozycji mamy także dwie pracownie plastyczne, salę telewizyjną i muzyczną. Ubikacje są przystosowane do korzystania z nich przez małe dzieci. Naszym zadaniem jest stworzenie miejsca przyjaznego dziecku, tak by przez zabawę nasi podopieczni mogli w sposób bezstresowy rozwijać się intelektualnie, ruchowo i emocjonalnie. Rozwijamy u dzieci chęci odkrywania rzeczy nowych i niezwykłych. Wspieramy dzieci w działaniach w różnych dziedzinach aktywności. Wprowadzamy dzieci w świat takich wartości jak: piękno, dobro i prawda. Do dyspozycji mamy również ogród z dużym placem zabaw, gdzie ukazujemy dzieciom piękno przyrody i uczymy szacunku do niej. Oferta programowa „Porannego Klubu Malucha” obejmuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. W Klubie obchodzimy uroczystości takie jak Dzień Babci czy Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Matki. Dzieci uczestniczą w zabawach mikołajkowych, noworocznych. Organizujemy dla nich również wyjścia rodzinne do kina czy na basen, do sal zabaw, na które to wyjścia zabieramy rodziców, a nawet rodzeństwo naszych maluchów. Wszystkie powyższe wyjścia wcześniej uzgadniane są z rodzicami, wspólnie wybieramy najlepsze rozwiązania, nic nikomu nie narzucamy…

  Przez cały czas pobytu dzieci są przez nas ubezpieczone. Pobyt dzieci w Klubie określa wewnętrzny Regulamin.

  W tym roku podobnie jak w poprzednim zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 900-1300. W tym czasie jest przerwa śniadaniowa, na której dzieci jedzą przyniesione z domu II śniadanie.

  Wszelkich informacji na temat działalności Porannego klubu Malucha, warunków uczestnictwa i zapisów można uzyskać pod nr tel 17 585 53 42.


 • Dzieciaki z „Porannego Klubu Malucha” z wizytą w Sali zabaw „Arkadia”
  (20-04-2011)
 • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

  Ostatnie zajęcia wszystkich klubowiczów Porannego Klubu Malucha odbyły się w niecodziennym miejscu. Wszystkie dzieci zamiast w SDK, spotkały się w mieleckiej Sali zabaw Arkadia na osiedlu Szafera, aby tam ciekawie spędzić czas.

  Miejsce właściwie znane części naszych dzieci, okazało się wielką, wielką atrakcją. W grupie maluchów bowiem było kilka osób, które bawiły się tam po raz pierwszy. Ciekawie zaaranżowane sale, pełne kolorowych, interesujących zabawek stały się niesamowitym miejscem do wspólnej zabawy.

  Wszystkich przywitała Gospodyni Arkadii, która przez cały czas pobytu pomagała naszym opiekunkom przy dzieciach. Radości i beztroskich zabaw nie było końca: dziewczynki „sprzedawały” owoce, warzywa i kosmetyki w sklepiku, chłopcy jeździli samochodami. Wszyscy oczywiście chętnie zjeżdżali z wielkiej zjeżdżalni do basenu z kolorowymi piłeczkami. W trakcie zabawy był również czas na czytanie bajek, odpoczynek, wspólne śpiewanie piosenek i śniadanie tak, jak na zajęciach w SDK. Dość spora przestrzeń do zabawy, duża ilość sal i zabawek sprawiła, iż nasza spora gromadka miała czas wypełniony prawie do ostatniej minuty pobytu.

  Cztery godziny beztroskiej zabawy upłynęły bardzo szybko i żal było wracać do domu...


 • Maluchy na zajęciach robią świąteczne dekoracje
  (15-04-2011)
 • . . . .
  . . . .

  Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego czas oczekiwania upływa w SDK na przygotowaniach i wspólnym wykonywaniu świątecznych ozdób.

  Najmłodsze dzieci z „Porannego klubu Malucha” z pomocą pań opiekunek Haliny Augustyn i Marty Bukowy wykonywały palmy z kolorowej bibułki, a starsze dzieci na zajęciach plastycznych ozdabiały kartonowe pisanki filcem i kolorowym papierem. Forma palmy została oczywiście dopasowana do manualnych umiejętności klubowiczów tak, aby każdy mógł ją samodzielnie lub z niewielką pomocą Pań wykonać. Natomiast starsze dziewczynki, które biorą udział w cotygodniowych pracach kółka plastycznego, samodzielnie wycinały z filcu interesujące je kształty lub korzystały z gotowych elementów, naklejając je na tekturową bazę. Również wykorzystanie specjalnych dziurkaczy do papieru z ciekawymi wiosennymi kształtami okazało się interesującym rozwiązaniem. Każde dziecko samodzielnie wykonało ciekawą ozdobę, którą mogło zabrać do domu.

  Pracy było dużo, ale i satysfakcja wielka, każdy maluch z PKM w rozmowie z opiekunkami stwierdził, że ze swoją palmą w niedzielę pójdzie do Kościoła.


Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768