.
.
 • Roztańczone warsztaty...
  (07-04-2011)
 • . . .    ⇒ wszystkie zdjęcia

  W miniony weekend w SDK odbyły się 3-dniowe warsztaty z zakresu tańców standardowych, latynoamerykańskich i technik jazzowych. Warsztaty zorganizowane były przez naszych instruktorów tańca Luizę Kozioł i Marka Lesia. W warsztatach tych wzięły udział dzieci i młodzież z Klubu Tańca Towarzyskiego "Żaczek", którzy na codzień doskonalą swój warsztat w SDK i Filii SDK. Łącznie w warsztatach wzięło udział 80 osób.

  W sobotę 2.04 od godzin rannych odbywały się warsztaty z tańców latynoamerykańskich. Przy rytmach samby, cha-chy, jive'a Żaczki zdobywały kolejne umiejętności pod okiem Pani Moniki Heinze z Krakowa, tancerki klasy S i instruktora tańca.

  W niedzielę na sali w SDK dominowały walce, tanga, czyli standard... Tancerze zaznajamiali się z pojęciami takimi jak swing, unoszenia, opadania. Cały dzień wgłębiali się w tajniki tańców standardowych pod czujnym okiem wieloletniego szkoleniowca i sędziego klasy międzynarodowej Pana Grzegorza Garguły z Krakowa. Klub tańca już od wielu lat współpracuje z Panem Gargułą a szkolone przez niego pary zdobywają coraz to wyższe klasy taneczne.

  A w poniedziałek, ostatni dzień warsztatów na zakończenie spora dawka tańca jazzowego, którego tajniki przekazywała naszym małym i dużym tancerzom Pani Agata Skiba z Frysztaka. Tancerze byli bardzo zadowoleni, chociaż też bardzo obolali i zmęczeni.

  W planach mamy weekendowe warsztaty taneczne otwarte, z różnych technik tańca, jednodniowe dla wszystkich zainteresowanych. Szczegóły już wkrótce.


 • Nowe wiosenne propozycje...
  (08-03-2011)
 • . .

        PLAKAT
        DEKLARACJA

  Zgodnie z oczekiwaniami naszych licznych odbiorców i sugerując się ich uwagami, już od tego tygodnia ruszają w naszych trzech salach zajęcia aerobiku. Odbywać się one będą w SDK przy ul. Kusocińskiego 13 A w poniedziałki i środy w godzinach 1930-2030, w Filii SDK nr I przy ul Bajana 20A w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 1800-1900 i w Filii SDK nr II przy ul. Botanicznej 1 we wtorki i czwartki w godzinach 1800-1900.

  Grupy ćwiczeniowe liczebnie nie mogą być duże ze względu na rozmiary sal, ale kameralna atmosfera na pewno pozytywnie wpłynie na ćwiczących. Na zajęcia nie będziemy w jakiś szczególny sposób zapisywać chętnych, wystarczy przyjść, zabrać ze sobą karimatę bądź ręcznik do ćwiczeń na podłodze i... ćwiczyć. Aerobik rozpoczynać się będzie typową rozgrzewką poszczególnych partii ciała, aby poprzez dynamiczne ćwiczenia, ćwiczenia modelujące brzuch, uda i pośladki, zakończyć się wyciszającym stretchingiem.

  Kolejną wiosenną nowością, którą kierujemy do miłośników tańca, będą u nas sobotnie warsztaty hip-hop / dance hall, modern jazz i open mind master class. Do współpracy w tworzeniu tej formy zaprosiliśmy Jarosława Tomczewskiego - Mistrza Polski w hip-hopie, W-ce Mistrza Świata w tańcu nowoczesnym - disco dance i show dance i uczestnika I edycji programu „You Can Dance. Po prostu tańcz”. Pierwsze spotkanie z Jarkiem i jego instruktorami odbędzie się w sobotę 19 marca.

  Czterogodzinne bardzo intensywne warsztaty kierujemy do młodzieży ze szkół średnich i gimnazjalnych. W tym przypadku należy się do nas zgłosić, dopełnić wszelkich formalności - wypełnić kartę uczestnictwa, którą w przypadku osób niepełnoletnich podpisują rodzice. Liczba uczestników w poszczególnych grupach wiekowych jest ograniczona. Warsztaty z Jarkiem Tomczewskim odbywać się będą cyklicznie, raz w miesiącu, a jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to spotkania rozszerzymy na dwa razy w miesiącu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już od piątku 11 marca po odbiór kart uczestnictwa do siedziby SDK przy ul. Kusocińskiego 13 A od godziny 1300. Karty uczestnictwa będą również od piątku dostępne do pobrania na naszej stronie internetowej.


 • Taneczne zmagania już po raz VIII
  (25-02-2011)
 • .

  W minioną niedzielę 20 lutego w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca. Jego organizatorami byli Szkoła Tańca "ELIDA", SDK oraz Urząd Miasta Mielca.

  Turniej trwał od wczesnych godzin rannych, a zakończył się po godzinie 22. W turnieju tym, w trzech blokach tanecznych, wzięło udział 231 par z terenu całej Polski. Na nasz turniej przyjechały pary nawet z tak odległych miast jak Biała Podlaska, Bydgoszcz, Tomaszów Mazowiecki, Chełm czy nawet kilka par z Warszawy. Nie brakowało również par z Mielca, Rzeszowa, Tarnobrzega, Dębicy, Tarnowa, Krakowa, Lublina, Radomia, Lubartowa, Kielc, Stalowej Woli. Łącznie na turniej zgłosiły się 43 kluby taneczne. Pary były oceniane przez sędziów z Krakowa, Łodzi, Lublina, Rzeszowa i Tomaszowa Mazowieckiego.

  Turniej cieszy się bardzo dobrą opinią. Same pary taneczne startujące w rywalizacji bardzo dobrze wypowiadały się o organizacji i przebiegu turnieju, co chyba najbardziej nas jako organizatorów cieszy, gdyż to przecież dla tancerzy jest ten turniej, a bez nich by go po prostu nie było. Miło patrzeć na pary taneczne, które przyjeżdżają do nas od kilku lat, miło patrzeć jak się rozwijają tanecznie, jakie przez rok zrobiły postępy, takie momenty naprawdę cieszą. Turniej zgromadził też wielu widzów, którzy na własne oczy chcieli zobaczyć tańczące pary - a było na co popatrzeć. Zwłaszcza blok III był widowiskowy: tańczyły w nim miedzy innymi pary będące w klasie B, a więc reprezentujące naprawdę wysoki poziom, uwagę przykuwały piękne i bogate suknie dziewczyn w standardach, jak również skąpe w łacinie. Cekiny, strusie pióra, a nawet kryształki Svarowskiego robiły wrażenie...

  Jeżeli chodzi o rozkład zwycięstw, to nie było jednej, wiodącej Szkoły Tańca, z której pary najwięcej razy stawały na podium. W turnieju startowały pary z naszej ELIDY, czyli poniekąd adepci ŻACZKA, jak również tancerze z GALI. W finałowych rundach znalazły się po trzy pary z każdej szkoły.

  Organizacja tego turnieju to wielkie przedsięwzięcie dla nas organizatorów, zwłaszcza przy takiej ilości startujących par. Jak co roku, tak i teraz turniej nie odbyłby się bez wsparcia władz mieleckich, sponsorów, jak również rodziców i tancerzy z KTT "Żaczek" i "ELIDY", których praca przy turnieju i wielkie zaangażowanie jest bezcenna. Wielkie podziękowania chcemy przekazać na ręce Pana Prezydenta Bogdana Bieńka, dziękujemy też Zarządowi MSM w Mielcu, a w szczególności Pani Prezes Marcie Łoch za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu tak dużej imprezy. Dziękujemy również za wsparcie licznym sponsorom: ELMAR BIBMOT, PANDA, NSR, ZST w Mielcu, Zakład Ceramiczny Pana Henryka Indyka, wszystkim serdecznie dziękujemy.


 • Ostatnie przygotowania do VIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca o Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca
  (16-02-2011)
 • W niedzielę 20 lutego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu odbędzie się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca. Organizatorami tej imprezy są Szkoła Tańca „ELIDA”, SDK oraz Urząd Miasta Mielca.

  W turnieju tym będą brały udział pary taneczne z klubów i szkół tańca z całej południowej Polski, m.in. z Krakowa, Rzeszowa, Tarnowa, Krosna, Przemyśla, Lublina, Tarnobrzega, Stalowej Woli i oczywiście nasze mieleckie pary. Również obsada sędziowska jest imponująca. Sędziowie chętnie biorą udział w naszym turnieju, zawsze podkreślając, iż jest on dobrze zorganizowany, sprawnie przebiega, a i atmosfera jest sympatyczna.

  Turniej podzielony jest na trzy części. W I bloku turnieju, który rozpocznie się o godzinie 930, rywalizację rozpoczną tancerze w kategoriach 12-13 lat kl. E, D, 14-15 lat kl. E oraz pow. 15 lat kl. E.

  Rozpoczęcie II części turnieju przewidziano na godzinę 14:00 i zobaczyć będzie można w tej części pary w kategoriach 10-11 lat kl. F, E, 12-13 lat kl. F oraz młodzież w kategorii pow. 15 lat kl D.

  O godzinie 1800 rozpocznie się ostatnia odsłona turnieju, a w niej zobaczymy pary w kategoriach 14-15 lat kl. C i B oraz pow. 15 lat kl. C i B.

  W ubiegłym roku na mielecki turniej przybyło ponad 280 par z całej Polski, był to jeden z największych turniejów tańca w naszym województwie. Mieleckiej publiczności również nie zabrakło. Mamy nadzieję, że tegoroczny turniej również będzie cieszył się tak wielką popularnością i że pary taneczne z zaprzyjaźnionych z nami od lat klubów tanecznych nas nie zawiodą. Zgłoszenia par cały czas napływają i wszystko na to wskazuje, iż pobijemy ubiegłoroczny rekord ilości startujących par.

  Właściwie przygotowania, które rozpoczęto pod koniec grudnia ubiegłego roku, pomału dobiegają końca. Jako organizatorzy serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tańca, warto przyjść i zobaczyć, jak tańczą pary na naprawdę dobrym poziomie. Szczególnie warty polecenia i zawsze godny uwagi widzów jest blok ostatni, planowo mający się rozpocząć o 1800. Klasy taneczne C i B zawsze pięknie wyglądają i dobrze tańczą. Na turnieju wystąpią oczywiście pary z naszego „Żaczka”, które cały czas trenują, przygotowując się do turnieju. Pewnie na podziękowania i podsumowania jeszcze przyjdzie pora, ale już teraz serdecznie dziękujemy współorganizatorom Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Panu Prezydentowi Bogdanowi Bieńkowi za to, że po raz kolejny włączyli się do tegorocznej imprezy tanecznej. Dziękujemy również pozostałym sponsorom, rodzicom tancerzy z „Żaczka” i wolontariuszom za dotychczasową pomoc.

  Niewątpliwie zapowiada się ciekawa impreza, na którą serdecznie zapraszamy.


 • Po raz drugi tańczymy z niepełnosprawnymi
  (23-12-2010)
 • . . . .

  Jak wiadomo, śpiewać każdy może, ale jak można zobaczyć na naszych wspólnych warsztatach tanecznych, okazuje się, że tańczyć również może każdy. Oczywiście wszystko na miarę swoich możliwości i umiejętności, ale efekty i tak są zadowalające. Zarówno prowadzący jak i uczestnicy warsztatów mają wiele frajdy i radości ze wspólnie spędzonego czasu. W warsztatach biorą udział również rodzice dzieci, co dodatkowo tworzy miłą atmosferę.

  Warsztaty taneczne dla zaprzyjaźnionych z nami środowisk dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych organizujemy już po raz drugi. Warsztaty odbywają się w tym roku w naszej Filii na osiedlu Szafera, a prowadzi je instruktor tańca Marek Leś. Po nowym roku do Marka dołączy Luiza Kozioł i podobnie jak w ubiegłej edycji warsztatów najlepsze pary taneczne z KTT Żaczek. Te warsztaty to nie tylko nauka, ale świetna integracja różnych środowisk. W rytm walczyków i cza-czy wszyscy uczestnicy tanecznym krokiem wkroczą w karnawał.


 • Natalia i Mikołaj - wielki sukces dobrze zapowiadających się tancerzy
  (30-11-2010)
 • .

  Kolejna para z mieleckiego Klubu Tańca Towarzyskiego "ŻACZEK" działającego przy SDK w Mielcu, dołączyła do par w klasie B.

  Tancerze Mikołaj Sajek i Natalia Leś wytańczyli w sobotę 27 listopada na VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego O Puchar Burmistrza Miasta IMIELIN - „Imielin 2010” wyższą klasę taneczną B w stylu latynoamerykańskim. Zdobyli oni 1 miejsce w stylu latynoamerykańskim jak i 1 miejsce w stylu standardowym.

  Jest to ich wielki sukces, są parą bardzo młodą, bardzo dobrze zapowiadającą się, mają 13-14 lat i przed nimi bardzo dobre perspektywy na przyszłość. W naszym klubie tańczą od niespełna 4 lat. Życzymy im dalszych sukcesów.


 • Ciężka praca KTT „Żaczek”, ale są efekty
  (08-11-2010)
 • . . . .
  . .

  O tym, iż bez pracy nie ma kołaczy, nie trzeba chyba szczególnie nikogo przekonywać. Wiedzą o tym dokładnie tancerze z KTT „Żaczek” ćwiczący na co dzień w SDK pod okiem instruktorów tańca Luizy Kozioł i Marka Lesia.

  Ich sukcesy taneczne na wielu turniejach tańca w całej Polsce to efekt niewiarygodnie ciężkiej pracy i wielu godzin spędzonych na morderczych zajęciach. Są pary, które ćwiczą po 10 godzin tygodniowo. Do tego dochodzą jeszcze treningi na warsztatach, na które przyjeżdżają szkoleniowcy z innych miast. To bardzo wyczerpujące, ale i kosztowne hobby dla wielu młodych ludzi jest sposobem na życie.

  Ubiegły weekend w SDK upłynął właśnie na takich warsztatach. W piątek pary taneczne pobierały lekcje z tańców latynoamerykańskich u szkoleniowca z Tarnobrzega Pana Krzysztofa Pściuka. Natomiast w niedzielę Pan Grzegorz Garguła z Krakowa, który już od wielu lat współpracuje z naszymi tancerzami, przekazywał tajniki tańców standardowych. Szkoleniowcy przyjeżdżają do Żaczków średnio dwa razy w miesiącu.


 • Podwójny sukces tancerzy z KTT Żaczek
  (27-09-2010)
 • . .

  Przez ostatnie dwa tygodnie pary z Klubu Tańca Towarzyskiego „Żaczek” działające przy naszym Domu Kultury bardzo pracowicie przygotowywały się pod okiem instruktorów Luizy Kozioł i Marka Lesia do pierwszych turniejów tanecznych w tym sezonie.

  Warto jeszcze nadmienić, że większość par z Żaczka w sierpniu szkoliła się na obozie tanecznym w Cmolasie, co roku organizowanym przez instruktorów. Taki obóz to nie lada wyzwanie nawet dla najlepszych naszych par - to ciężka praca, bo 8 godzin tańca dziennie daje się we znaki nawet najlepszym.

  Odbyły się warsztaty z tańców latynoamerykańskich i standardowych, które poprowadzili szkoleniowcy z Krakowa. Żaczki pracowały nad poprawą techniki tanecznej, wyrazem artystycznym. Ciężka praca zaowocowała w miniony weekend bardzo dobrymi wynikami na Turniejach Tańca.

  W sobotę na Opolskiej Gali Tańca w Opolu Lubelskim Daniel Skoczek i Monika Paśko w kategorii pow. 15 lat kl. E zdobyli 2 miejsce i otrzymali wyższą klasę taneczną D, a w kategorii 14-15 kl. C Mikołaj Sajek i Natalia Leś wytańczyli 2 miejsce w tańcach latynoamerykańskich.

  W niedzielę zaś na IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Przecławska Cha-Cha” para Konrad Stoczko i Anna Czerwińska uzyskali 2 lokatę i otrzymali srebrny medal w kategorii pow. 15 lat kl. E, Mikołaj Sajek i Natalia Leś zdobyli 2 miejsce w tańcach standardowych i 3 miejsce w tańcach latynoamerykańskich w kategorii 14-15 lat kl C.

  Pary z KTT „Żaczek” bardzo obiecująco rozpoczęły nowy sezon taneczny i mamy nadzieję, że czeka ich w tym roku wiele sukcesów. Trzymamy za nich kciuki.


Copyright © MSM w Mielcu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zalecana rozdzielczość min. 1024x768